Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Ah, sunt singura acasa dupa o noapte care ar trebuit sa ma fi transformat intr-o planta, totusi nici macar mahmura nu sunt... Ce rahat, toata noaptea am incercat sa-i spun tipului ca imi e simpatic... in modul meu putin mai... *cough* felin.

Queres la verdad, chico? Me encantas.

Damn, nu vreau sa plec din Madrid si lucrurile cu Adam stau relativ prost, spre deosebire de el eu nu-mi pot permite sa calatoresc asa mult incat sa ne vedem. Adica sincer, nu stiu unde se va ajunge cu asta. Ma freaca si mom la cap, a sunat sa-mi spuna ca nu ma ia de la aeroport, cand am intorc ca vai draga, nu i-am zis ca am luat bani imprumut.

Mi-e sila sa ma intorc in Cipru si la munca in Azia, o sila profunda, dar mai am 10 zile de vacanta... sper sa fie ok...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Dear.

Am avut o zi destul de urata. A inceput normal, ei bine, poate putin dureros si stresant dar a fost ok. Aveam ore pana la 15 dar am plecat de la Religie si TIC. Ce pot sa spun, durerile de burta nu sunt tocmai placute. Anywho, ultima ora la care am stat, Literatura Universala, acolo am scris mult. Mi-am trecut toate notele in carnet, la semnat si m-am certat cu colega mea de banca astazi. Vad si ea e o falsa. Daca suntem doar noi doua e super-amuzant dar da, daca suntem cu inca cineva sau in ora, tsk, sunt prea penibila pentru compania ei. Mneah, nu e ceva nou. dar chiar mi se parea ceva nou, stii. Nah, in fine, am ajuns acasa, am facut curat, am aspirat, ma rog toata treaba si m-am pus la pc. Supernatural, am cautat ceva carti online, nu am gasit, naspa. Poate va trebui sa le imprumut. Pe la sase a venit o vecina la mine sa o ajunt cu o tema si cu ocazia asta si-a facut si manichiura. Dragut. Am de transcris eseul ala la engleza dar sincer, nu stiu daca merg maine la scoala. Vreau sa zic, cu asa dureri. Totusi maine e o zi scurta, chiar foarte scurta asa ca nu ma stresez, prea tare cel putin. Siiii acuma s-a suparat si cealalta prietena pe mine pentru ca nu i-am raspuns pe mess. Imi dau seama, asta e o zi de tot rahatul. I don't give a f**k. Not anymore.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Și cum astăzi îmi este aniversarea, stau în pat cu o cană de ceai și îmi fac tema la engleză.

Aseară mi-am petrecut intrarea în linia legală a actului sexual mâncând zacuscă și bând ceai. Drept să spun, dacă nu îmi amintea Robert că astăzi e ziua mea, aș fi uitat cu desăvârșire până când, probabil, m-ar fi trezit câteva urări făcute pe facebook.

Facebookfacebookfacebook. Foarte puțini oameni m-au sunat și doar aceia/ chiar și mai puțini și-au amintit că astăzi e ziua mea fără să vadă acele notificări. Nu că m-ar deprima prea tare toată treaba asta, din moment ce îmi e aproximativ egală, dar multe din ele nu mă încălzesc prea tare.

Aș fi vrut aseară să am pe cineva să îmbrățișez.

Încerc acum să-mi dau seama când o să ajung următoarea dată în București, ca să am o dată fixă în jurul căreia să pendulez. 18 noiembrie/ după 1 decembrie. Horia e cald, la asta ma gândeam aseară înainte să adorm.

Ana n-are voie cu alcool încă o săptămână, vineri e porcăria de bal al bobocilor, pot să spun că am pus-o bine, pentru că o să o scot sâmbătă, pe ea și încă alte câteva amice, fie la o bere, fie la un Trompy. Să văd cum stau cu bugetul.

M-ar încălzi o băută foarte bine astăzi, dar am o groază de teme pe care le-am anulat ieri, deloc bani schimbați și cred că astăzi pe nimeni cu care să ies. Oameni capabili, își învață pentru testele de mâine și marți.

Încă vreau pe cineva să îmbrățișez.

Aseară, la 3 dimineața, eram deprimată până la lacrimi, și vroiam o bere și Cărtărescu.

30.octombrie.2011, 09:57.

La mulți ani din noul an.

Later: Pink Floyd și Placebo astăzi, e ca și cum aș fi văzut "The Wall" in ziua nuntii.
[Imagine: sig3a.jpg]



Aww, foarte bine. Ma bucur ca am descoperit acest topic. Paii, sa vedem:

M-am trezit adormita pentru ca nu dormisem prea mult [ motivul x ] , iar cand sa ma dau jos din pat, ametita si ciufulita, am observat ca e ora 8 , deci ora in care clopotelul suna de intrare in clase.
Atunci, m-am imbracat repede, fara chef de somn si bashti, spre scoala.
Am ajuns cam pe la 9 bla bla...
La ore am fost okei...
Ce sa mai spun, dupa scoala:
Am adormit in masina si cand sa ajung acasa: teme, teme.. Cand intru pe pc [nu pot sa-mi fac temele fara el on ] Surpriza! , naruto fics s-a dus n*ibi . .x3 WtF?.. Si odata cu fic-ul meu lafel.21 Ce se va intampla in continuare?
Acu fac promisiuni aiurea [ pacat ca nu stiti despre ce e vb ] ..
Si asta e ziua de azi.
:bye:
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

Deşi am un jurnal , nu strică să scriu şi'aici...

Azi m'am trezit la şase dimineaţa , cu „ajutorul” lui tati, care s'a gândit că o uşă trântită şi un urlat la motan e cel mai bun mod de'aşi trezi fica culcată pe la 00 , poate 1. *laughs*

Anyway. Am fost la şcoală, ca în fiecare zi, am terminat orele pe la 16 parcă şi a venit dad să mă i'a. Am mers să mâncăm nu-ştiu-unde , am avut o zi genială-genială-genială , ca să se sfârşească cu mine aterizând în apartamentul mamei mele. - f**k, f**k, f**k, f**k .
Ah, în weekend mi'am făcut un tatuaj - al doilea, de fapt - şi este superb. XDDD
Dunno, presimt că săptămâna asta va fi oribilă. Why ? Eu + mama = dezastru.

Love, P.
[Imagine: kooook.jpg]

Dear diary,
Astazi a fost o zi plina de suprize. La inceputul zilei m-am certat cu bunica mea din cauza vestimentatiei, care dupa parerea ei nu era adecvata liceului, dar pentru mine era si evident ca nu am mai stat sa ma schimb. Daca o faceam se facea si tarziu si nici nu as fi fost prea incantata. Deci, treaca de la ea de aceasta data. La liceu, am inceput ziua cu Istoria. Ora pe care o detest cel mai tare din toata programa scolara! Ne-a predat paru pagini .-. si maine am din nou.. iar preda ca nesatulul.. La Engleza a fost ok..
Matematica m-a suprins, sau mai bine spus proful, care mi-a dat nota noua in lucrare. Eram suta la suta sigura ca ar trebui sa iau sapte, incat nu mi-a venit sa cred. Proful a remarcat si m-a intrebat : " Nu te asteptai, nu? Vad ca te miri "
Nu am putut articula un cuvant asa ca am dat din cap ca nu. Chiar nu ma asteptam. ( modulele nu sunt punctul meu forte )
Restul orelor au decurs bine, iar pauzele au fost perfecte. Mai ales aceea in care noi am inceput sa urlam in clasa ca apucatii *luminile erau stinse evident si era o bezna totala* si aruncam cu creta in noi, ne " strangeam " de gat, ne urcam cu picioarele pe banci, ne speriam.. ca na' doar e Halloween.
Iar acum sunt acasa si astept sa vina ziua de maine. Inainte de asta, sa ma uit la Nini. :]] *nu stiu ce m-a apucat 9*

31.octombrie.2011
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

Na na na.

Aw, ce zi ! Test la mate .__. Sper sa iau 7-8 = )). A fost super nasol(mda, ca deobicei). Omul asta vrea cumva sa devenim niste matematicieni? Nu inteleg nimic in clasa. Nu stiu daca iau mai mult de punctajul din oficiu la testul care urmeaza din inegalitati. Acolo nimic, dar nimic nu stiu ! = )).
Ora de dirigentie a fost cea mai tare ! Party de Halloween ! Am comandat pizza si ketchup = )). Stransesem cate 5 lei de caciula si nu mai aveam 1 leu pentru ketchup = )). Am inceput sa ne plimbam prin tot liceul sa cerem 1 leu, god .__. Si muzica era data la maxim, dar nimeni nu ne zicea nimic, deoarece suntem singura clasa de la etajul 2 o__o Sechestratii !Ehe, a fost super misto : > Si un coleg de-al meu a fost ieri la Romanii au talent la preselectii : x. Sper sa il accepte. Cica il suna cam intr-o saptamana. Are voce super misto si canta si la chitara. Ce mai vor ? : > Ehe, ii tinem pumnii.

Chuu :3
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Dear.

Imediat, imediat fac o baita. Pana atunci, nebunii.
M-am trezit si astazi ca de obicei, la 06:35. Am mai lenevit putin apoi mi-am miscat fundul la scoala. Prima ora am avut sport si am dat proba. Am scos un timp, eh, se putea mai bine, dar sincer, sunt destul de multumita. Ma rog, poate daca am avea sport in fiecare zi, m-as descurca mai bine. Apoi, la Economie, am scris si iar am scris. La Istorie am avut o nenorocita de revelatie ce s-a spulberat complet cand am inceput sa ne batem cu apa, in ultima pauza. Oricum ne-am 'impacat' pana la urma. La Engleza ca de obicei am scris pana ne-au iesit ochii din cap. Am stat la o nenorocita de lectie 3 nenorocite de ore, apoi am discutat despre vineri cand avem inspectie. Nimic stresant, doar zbieraturi si rasete. Nu m-am impacat de tot cu colega mea de banca, ce inca imi arunca comentarii hidoase si imi spune adevaruri pe care ea crede ca nu le stiu. De fapt sunt impresii de ale ei.

Vad ca nici asa nici altfel nu e bine. Vreau sa zic, petrec o gramada de timp la scoala si imi e foarte greu sa le zambesc tuturor. Daca nu o fac, inseamna ca am ceva si cand intr-adevar am ceva, nu mai poate sta nimeni in preajma mea. De ce? pentru ca sunt colerica? Ah, nu, pentru ca imi place sa le dau la toti peste bot. Alta revelatie ce o am in fiecare clipa. OK, suna urat cand spun ca le dau peste bot dar nu ma pot abtine sa nu fac misto de toti ai ce merita. Si asta ar insemna cam jumatate din clasa. Ah si cum as putea sa uit aroma ingrozitoare din ore, cand toti inchideau geamurile si usa catre coridor. Sunt, da, sunt persoane care inca nu inteleg semnificatia cuvantului 'igiena' si sincera sa fiu, ma ingrozesc la gandul asta. Anywho, o sa incerc sa ma abtin pe cat de mult pot 21 nu ca as vrea dar daca mi-as da drumul...ei bine, am avut si despre asta o nenorocita de revelatie si nu imi place cum arata.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Draga jurnalule, s-ar putea sa ma vad duminica cu Denisa. Am planificat asta de acum o saptamana, o saptamana jumatate. Dar ma gandeam ca poate in vacanta dintre semestre, adica cea de iarna, nu atat de repede... Dar nu e tragere de inima, insa eu vroiam zapada. ^^ Si chiar acum cand am saptezeci de kilograme, nu-i cinstit. Dar stiu ca la cate chestii o sa spun nu o sa mai dea atentie la cum sunt imbracata. Sper sa nu creada ca daca e sa ne vedem duminica (stabilim maine unde ne vedem) o sa scape de cadoul meu de Craciun care o sa mi-l dea face-to-face. 23 Oh, baib, daca crezi asta, crezi gresit.
Altceva?
Mult "dormit" in ore, plictiseala, privit ca idioata la tabla fara sa intelegi nimic, vineri merg la oftamolog, n-am probleme cu calciul (se pare), vreau sa scap de grasimea asta de pe picioare, defapt, vreau sa fiu mai slaba. Am invatat cum se spune "Shit" in japoneza (am uitat cum) si... m-am "indragostit" de Ryuuki-kun din Toradora!. *laughs* Prima oara eram: Doamne, ce infricosator e! Apoi (dupa ce vad anime-ul): Moama, vreau sa am un avatar cu el! *rolling* Imi place si de prietena-su, iar mini-chibi (ghost *laughs*) imi devine, imi este, agreabila. xd Tipa cu par roz, Minomi (sau cum era) -super de treaba, misto, altele. ;]
Ne vedem maine.
Vineri dam doua teste; biologie, istorie. Viata, scrie-mi testamentul!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear Diary

Ca in fiecare zi a trebuit sa ma trezesc cu toate ca nu aveam nici un chef si tot ce imi doream era sa imi bag capu in perna si sa trag pilota lasandu-ma purtata de somn, dar ceasu nu era deacord cu ideea mea -.-". Si am inceput sa-l duc iar eu pe frate'miu la gradinita, nu ca ar fi o mare tortura. Macar m-am simtit bine ca ma dus tata cu masina, de parca as parcurge kilometri pana la scoala, doar 10 minute. Oricum, nu l-am refuzat.

M-a ascultat la economie si mi-a pus 8 doar ca trebuia sa am si portofoliu cu mine, dar trebuie sa il aduc in fiecare ora? E exagerata, pentru 2 teme amarate. La info a predat si e destul de simplu, asa, pentru inceput, sa vedem cum evolueaza problemele. In rest am murit de somn.
Cand am venit acasa am auzit doar "zbar zbar" ca tata renoveaza bucataria si e dezastru total la mine in casa.

Acu mai am de scris la engleza o poveste, dar nu am nici o idee cu ce tema ne-a dat profa. Sa dea Domnu sa ma trasneasca cu o idee. Fix acu imi lipsesc ideile...
Inca 2 zile si vine week-endul. Somn scrie pe mine :]]]
[Imagine: h8v.gif]
 




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)