Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Dear diary,

I am an idiot as much as he is.

Yours truly.
[Imagine: trexwalkn.gif]

Aish~ Aceasta zi a fost...plictisitoare intr-un fel. Mi-am facut alt blog, am postat pe el 39. A venit fratele meu, si cred ca dupa ce mananca ne jucam remi * happy! *.
Am ascultat muzica, m-am uitat la filmulete funny cu B2ST - pentru a treia oara -, si acum ascult FT Island-Hello Hello. Acum am dat si eu de mv, lol! L-am cautat intr-o seara, dar se pare ca dormeam mai bine decat in pat de nu l-am vazut.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

[center]Dear diary,

My cat iz sleepin' so I must take advantage of this, it's rili rare. xD

Deci azi m-am plimbat. Singură, becuz my friends are lazy. xD Și în timp ce mergeam mi-am adus aminte de ceva funny și am intrat cu capul în niște crengi. M-a văzut o tanti și m-a apucat râsul. Haha. xD Ză dork power. \;d/ xD
[/center]
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

Draga jurnalule,
Astazi a fost o zi frumoasa.Am luat opt la actorie si am trecut examenul!Yeeeee!Dar proful s-a uitat trist la mine si a spus ca nu stie daca sa ma puna pe scena,fiindca publicul este neindurator si interpreteaza orice.Mi-a spus ca mai are si diploma pregatita,daca cedez presiunii.Of...cat de mult asi vrea sa fiu normala...Imi venea sa plang cand a spus asta,dar mi-am inghitit lacrimile.Deja am plans de multe ori la curs!M-am intors posomorata acasa si m-am uitat in oglinda,incercand sa nu bufnesc in plans.Dupa cateva ore a venit mama si iar a inceput cearta.Presimt ca o sa fie o vara lunga,dar macar o sa am pe ce sa ma descarc...
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

Why, hello there !!!

Uf, eu fac foarte bine. Am terminat de mancat portia mea minuscula de mancare si imediat ies la o tura cu mingea si poate cu bicicleta dupa. Cel mai sigur, apoi o sa ma tavalesc iar prin pat de plictiseala, ca intotdeauna. Poate mai citesc ceva, poate mai ma plimb *asta iese din discutie* sau poate ma uit la un film. Sau poateeee reciclez ceva episoade din Naruto. De fapt, am fost dezamagita, am asteptat episodul asta si nu a aparut, poate apar doua joia viitoare. Sper.

Maine e duminica si sper ca voi reusi sa mananc ceva pilaf. Nu ca duminica ar fi foarte diferita de zilele de lucru, pentru mine nu. Azi noapte a plouat, a fulgerat si a tunat. Cerul era ca si ziua, atat de tare s-a luminat. Dar am adormit pe la doua, cu tot zgomotul ala. Si dimineata a fost frumos, a gasit mama iaurturi cu 0% grasime, nici nu stiam ca exista asa ceva, wow.

Oricum, ma obisnuiesc cu noul regim destul de bine. Tin minte ca odata am facut greva foamei pentru ca tata imi luase pc-ul cu totul, fara muzica, fara nimic si nu am mancat trei zile. Ceea ce m-a mirat. Dar nah, sper sa ma insanatosesc cat de curand si sper ca toate astea sa treaca. Nu va fi usor nici de acum incolo, dar sper. Asta e tot ce pot sa fac.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Hei... sunt chiar asa o persoana ingrozitoare, draga jurnalule? Stiu ca nu sunt perfecta, si ca am mii de defecte, dar de ce... sunt asa de necioplita, nesimtita si toate cele? Unii oameni ca mine n-ar trebui sa traiasca. Si... e ciudat cum... nu apreciez nimic din tot ceea mi-au oferit oamenii. Iar toate lucrurile facute de ei pentru mine, faptul ca m-au crescut, mi-au fost aproape (si nu vorbesc doar de familie...) etc. De ce nu e indeajuns pentru mine? De ce uit si ma comport ca o proasta care n-are sentimente si vrea sa o lase naibii in pace? Sunt chiar foarte proasta. Spun ca vreau sa apreciez, dar pe dracu\\\' daca macar o arat. Stii... imi e asa de dor de mama... M-am intrebat mult timp de ce a luat-o de langa mine... De ce naiba m-a lasat fara mama mea draga... Dar uitam... chiar uitam (trebuia, nu-i asa? altfel cum sa fiu atat de insesibila daca n-as uita bunatatea oamenilor si tot ceea ce au facut pentru mine?)... cum se chinuia... Ii multumesc lui Dumnezeu ca... dupa nasterea mea... tata n-a mai dat in ea. Ii multumesc pentru familia care mi-a daruit-o si pentru... viata oferita. Sansa de a trai si a avea persoane aproape e... unica. Imi e atat de dor de ea... dar... iar uit... Daca plang, nu o s-o doara si pe ea...? Stii... imi aduc aminte venele ei... cum plesneau... si avea pete pe mana. Imi aduc aminte cum tipam la ea... cum am tipat cand mi-a zis ca daca si-ar taia sanul cu care avea probleme (cancer) ar putea ramane alaturi de mine sau ceva in genul... M-a intrebat... mi-a cerut sfatul. De parca daca eu ii ziceam \\\"nu\\\", ea statea cu cancerul si se lupta pentru noi incontinuare... Dar eu \\\"Nu!\\\" De ce sa ma gandesc doar la mine? Am vrut atat de mult dupa moartea ei sa... sa-i fii multumit si sa-i fi cerut iertare pentru tot ceea ce facusem. Sa-i multumesc pentru tot ceea mi-a oferit si ca si in ultima clipa... la mine s-a gandit... Sa-i fi strans mana intra mea si sa-i spun cat de mult o iubesc. Durerea pe care o simt acum in inima... e... dureroasa... N-am mai simtit-o de ceva timp... N-am mai fost la mormant la ea, iar acea perioada in care nu puteam nici macar sa deschid un... am uitat cum se numeste (lacrimile scurse ma innebunesc...), album-foto (a trecut acea perioada, dar inca plang, uneori zambet si plang, atingandu-i chipul din poza si zambindu-i cu lacirmi in ochi)... De ce? Chipul mamei era acolo si... n-am vrut ca nimeni sa ma vada plangand... N-am vrut sa plang... Plangeam noaptea, sub plapuma, si incercam sa nu suspins ca sa nu stie cei din casa ca eu plang ca proasta... Chipul ei... zambetul... Noaptea cand se plangea mut de durere si o priveam din pat, cum sta pe canapea, nu putea sa doarma (nu putea sa manance, ii sa facea rau, varsa, nu putea dormi, o durea...) si stateam... si o priveam... \\\"Daca nu erai tu, as fi murit de mult\\\"... serios? \\\"Mami, promiti ca nu o sa mori? \\\" \\\"Promit...\\\" - serios? \\\"Daca e sa mori, o sa vii sub forma unui inger la mine?\\\" \\\"Da\\\" (sau cam asa ceva) - serios? Plang si iar plang... altceva mai bun nu am ce sa fac... Sunt inutila... Spun ca o sa lupt pentru visurile mele, dar cand venea vorba ca cineva sa ma apare, intotdeauna... intotdeauna exista cineva. Iar eu... eu stateam retrasa in spate si doar priveam. Daca se intampla ceva cu ele... eu nu puteam face nimic... Doar ma uitam. Nefolositor! Ce copil sunt! Uneori imi e dor sa plang ca acum... cu acele lacrimi de copil... Sa simt ca traiesc, ca inca n-am murit. Ca acele amintiri inca exista... undeva in inima mea. Stii... draga jurnalule... Tu n-ai vazut, dar eu am vazut cand mama dormea pe sezlong afara, invelita intr-o plapuma... Eu am vazut cand mi-a zambit in acea zi... cand am intrant pe usa camerei ei de spital... Imi aduc aminte cand mi-a dat bani sa-mi cumpar pufuleti si imi dadea din mancarea ei... Imi aduc aminte ce copil groaznic am fost cand i-am zis lui tata ca sper sa nu aiba acele... am uitat... chestiile alea, acelea alea infipte in vene... ca mi-ar fi... teama sau... scarba... sau cumva. Dupa moartea ei am gasit un carnet, pe care si l-a luat in spital... cand s-a internat... Scria ce aveam nevoie pentru scoala... In acea seara... am stat cu capul in plapuma si am plans... A venit frati-miu si m-a alinat... Probleme cu inima, cancer, ulcer... Ce probleme n-a avut mama! Dea bea dupa ceva timp am realizat, poate mi-a mai fost spus, dar n-am dat importanta, ca mama se tratase de cancer, iar eu le zisesem la toti ca de aceea a murit - bakaaa! A avut problema cu o artera... a murit de inima... Fir-ar ele de artere! Mi-au luat-o pe mama! Dar... mai bine ii e sus... nesuferind si... veghindu-ne. N-am mai vrut sa pacatuiesc. Sa o fac sa se intristeze... N-am mai vrut, dar uite ca o fac iar si iar. Dupa ce a murit, am avut mai multa credinta in Dumnezeu. Stiu ca el exista, iar mama este in Rai... Fiind fericita si... Mi-a fost frica sa nu ma uite dupa moartea ei! Mi-a fost frica... n-am vrut s-o uit, dar nici ea sa ma uite... Ce minte de copil aveam atunci... Cat aveam... 10 poate unsprazece ani (dar nu cred)? Ea vrea sa-mi traiesc viata, si sunt fericita... Mi-a dat viata, mi-a dat putere, m-a calauzit si... dupa moartea ei, am vrut sa fiu ca ea! Sa ajut, sa ii fac pe ceilalti fericiti si... sa fiu ea! Dar oare era posibil? Acum... ajut... dar... uneori... ignoranta si insesibilitatea... Sunt rea... \\\"bad woman\\\" nu Honk Gi? Dar... o sa ascult incontinuare melodia Rozz Williams - Memorial Flowers pe care am plans, dand ripley, si scriind aceste lucruri... Am spus, si am petcetluit asta in inima, ca nu o sa fumez! N-am vrut ca si copii mei sa sufere asa cum si eu am suferit... Acum... o sa ma scunfund in melodie... Imi e dor de chipul ei care se intetoseaza parca pe zi ce trece! Doar in poze... o pot vedea si nici macar... nu o pot atinge. Cati oameni norosi ca au o mama si nici macar nu o aprecieza... Cand vedeam ca un copil are o mama, ma simteam geloasa, poate si ma durea putin. Eu nemaiavand. Dar cum i-am spus lui Andreea: ea va trai vesnic in inima mea (!) Altii nu inteleg, dar, atunci cand pierd ceva, realizeaza defapt ce au pierdut. E greu sa apreciezi ceva cand nu il mai ai, realizezi peorma. N-am sa fie asa si in cazul altor lucruri, persoane, dar cum sa le multumesc mai bine decat purtandu-ma ca o fetita cu sclifose si rasfatata? As avea atatea de zis... Dar... n-o sa mai scriu. Pana nu ma emotioneaza o manga sau un anime (cred ca manga, adica), nu o sa mai scriu ceva in genul. ^^ Bucurati-va ca aveti o mama, o familie, ca traiti! ^^ O zi buna, userilor si... dragule jurnalule! Multumesc ca m-ai ascultat, sper ca tu sa ma accepti asa cu sunt [...]!hug
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

My sweet diary,
Yeah, I know, nu am mai trecut de ceva timp pe aici O__O Mai mult de doua luni, cu siguranta. Eu abia acum m-am trezit si mai citeam ceva pe la italiana : )) Invatam niste expresii de ziua cuiva si meserii, lol = )) Chiar vreau sa invat italiana, deoarece mi se pare foarte interesanta si usoara. Nu am fost niciodata in Italia, dar imi doresc sa merg acolo, in special la Roma. Nu am fost niciodata atrasa de istorie, nu mi-a placut materia asta, insa tot ce tine de istoria si cultura Italiei ma intereseaza in mod deosebit : )) Nu stiu de ce, pur si simplu imi place foarte mult tara asta >.< Noroc cu o carte veche de a lu tata : )) E cat dexul de mare si e foarte buna sa invat italiana. Imi mai trebuie un dictionar, insa imi e lene sa cumpar. Am gasit o groaza de siteruri care te invata italiana, deci este totul ok. Sper sa ma perfectionez cat de curand posibil. Stiu ca atunci cand va incepe liceul nu voi mai avea prea mult timp de italiana. Cred ca deloc : )) O sa fiu ocupata cu alte lucruri, poate mai distractive : ))
In rest, eu fac foarte bine. Ultimele zile le-am lenevit pe acasa, nefacand altceva, neiesind din casa : )) Insa acum mi-a venit cheful de iesit si azi merg prin parc. Sper sa nu fie prea cald .__. Ca atunci imi piere tot cheful : )) Azi e ziua lui taicamiu, iar mama face chec (yupi). Mai bine, deoarece eu nu suport torturile. Cred ca de cand traiesc mi-au placut maxim trei torturi xD.
Dupa 25 merg la tara la Cluj : > Bam, bam. Abia asteptam, deoarece acolo sunt toti prietenii mei xD. Chiar imi e dor de ei, deoarece anul trecut nu am fost la tara ._. Iar pe 1 septembrie cred merg in tabara la Sibiu cu colegii din generala. Sa stam asa o saptamana, sa ne recreem xD.
Mda, vara asta mai mult am lenevit-o. Nu mi-am dorit sa fac ceva anume. Mi-e bine daca stau toata ziua in pat si dorm xD.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Ma plictisesc groaznic ceea ce se observa pentru ca sunt foarte activa pe forum in ultima saptamana. Insa de luni se termina vacanta pentru mine.
Azi m-am uitat toata ziua la filme, am facut curatenie in casa, bucataria ramane pentru maine.
De asemenea, azi a fost o noua zi in care am zis ca ma las de Cola, dar am esuat lamentabil intrucat am baut 5 doze de o, 33 l...O sa fac cancer hepatic in ritmul asta...vorba matusii mele daca nu era Cola, noi eram betive78
Sora mea a plecat acasa la parinti si am ramas singura...Nu-mi place cand raman singura, mai ales noaptea.
M-a sunat o prietena sa iesim in Club A, dar nu am chef. E o vagauna, insa are muzica buna.
El nu m-a mai sunat, se pare ca a inteles ca vreau sa ne despartim dupa atatea saptamani, insa imi lipsesc conversatiile cu el. Ce nasol ca nu putem ramane amici, mi-ar fi placut.
It's a game...

Hai sa zic si eu..chiar daca sunt nou :001_unsure: .
Ok,ma trezesc la 9:30 cu un somn de zici ca n-am mai dormit de zece zile,defapt am dormit doar 4 ore si 30 de minute.Mi-a facut maicamea un 3 in 1 si un pachet de BelvitaStar ... mi-am revenit.Pana aici ok.M-am dus sa ma spal etc sa ma imbrac..toate bune.La 10:30-10:45 ies din casa.Unde credeti ca ma duceam? ... at the hospital 43 (de vre`o 4-5 zile ma doare ingrozitor urechea).M-am dus la O.R.L,medicul m-a consultat si mi-a spus ca am Otita Externa.M-a intrebat daca am fost la piscina..m-a surprins.De unde stia ea ca am fost la piscina ?batut Dupa mi-am amintit care este cauza Otitei ..
Ok.Ajung acasa si d`abea astept sa vad Naruto Shippuden ( 221-222),am ajuns acasa pe la 14:15,ma dureau mainile..doua sacosi pline21 ehh..nu era mare scofala.
Intru pe AnimeKage sa vad daca a aparut Naruto RoSub..neeeh,bate vantu!Astept pana pe la 16:45-17:00 sa apara Rosub,nu apare.Am stins pc-ul si m-am dus sa ma culc,ca si asa imi era somn.Ok..m-am trezit la 23:00,si am vazut Naruto 221-222(d`abea astept urmatoru).
E ceasu 1 ..si am dat de acest forum al pasionatilor de Anime-uri,chiar nu aveam cu cine sa vorbesc despre aceste \\\\\\\\\\\\\\\"desene\\\\\\\\\\\\\\\".Chiar daca am 15 ani,Naruto e singurul anime care imi place.:chuu:
Acum ca v-am scris ma bag la un film.
Asta a fost tot..
Bft

Something stupid.

Mda, I'm bored : )) Ma plictisesc de moarte si abia astept sa plec la tara.Chiar daca voi sta doar vreo 10 zile, nu imi pasa. Orice e mai bine decat sa stau in casa si sa ma uit pe pereti. Toata lumea e plecata inafara Bucurestiului, numai eu am ramas pe dinafara = )) Si dupa ce vin de la tara s-ar putea sa merg cateva zile cu maicamea si fratimiu la mare : > Abia astept, deoarece imi era dor sa inot : )) Nu imi plac bazinele astea din Bucuresti, I hate them = )) Tot mai bine e la mare >.< Si e misto ca ma imprietenesc cu multa lume. Adevarul e ca ma imprietenesc cu oameni mai mari, dar ce conteaza = )).
Aw, si cred ca azi merg pe afara cu Paul : )) Macar el mai e in Bucuresti .__. Iesim la un cappucino si inghetata : )) Dupa mergem acasa ca e prea cald xD.
Yea, I feel stupid.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)