Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Little diary,
Ce mai faci? Nu am mai trecut de foarte mult timp pe aici, si cand zic foarte mult timp ma refer la chiar foarte mult o.o De prin septembrie xD Scoala mi-a luat timpul liber si pe langa asta, am facut tot felul de chestii noi, cum ar fi seriale online xD Cred ca am urmarit vreo 12 in total. Acum sunt aici si nu cred ca voi mai pleca pentru un timp si sper ca nu voi mai pleca deloc.
Nu s-a mai intamplat nimic interesant in ultimele luni, decat prin weekenduri cand mai ieseam cu prietenii pe afara. Mi se pare foarte plictisitor tot timpul asta si mi se pare extrem de ciudat cum a trecut atat de repede. Adica…imediat vine aprilie o.O Ma gandesc ca mai e atat de putin pana la examene incat mi se face pielea de gaina. Chiar imi este intr-un fel frica de ele, deoarece nu stiu la ce sa ma astept…dar cum se spune “Om trai si om vedea”.
Weekendul acesta am iesit in parc si pot spune ca a fost ziua in care am stat cel mai mult cu rolele in picioare -8 ore o.o am ajuns acasa moarta, nici nu am putut sa ma schimb la plecare, caci nu imi luasem niste tenisi cu mine. De dimineata inca mai simteam durere in talpa, dar bine ca acum sunt ok xD A fost una dintre cele mai frumoase zile din acest an, caci am ras la fiecare minut . Pe la ora 7 seara ne gandiseram sa mergem la un film ca tampitii o.o Totusi ar fi fost o idee buna, daca desigur am fi avut bani. Ii cheltuisem pe toti la o pizzerie. Totusi a meritat fiecare banut xD
Acum stau pe scaun si dorm pe mine, ma gandesc sa ma culc, chiar daca este doar 6 o.o Cu sigurana nu mai ma trezesc pana maine. Cam atat pentru moment…have a nice day 15
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Dear jurnal in care n-am mai postat/ scris pana amu, I'm hiar. Si am avut o zi idotic de idioata o.o. Trezit la 7:45, tot mai greu in ultimele zile, uitat de dat cu minuscula cantitate de fond de ten cu care ma dau dimineata, si toate colegele intrebat de ce sunt rosie si de ce am chestii negre sub ochi. yesh. Then, multe ore tampite printre care mate si geografie unde m-am certat din nou cu tampita aia care abia astept sa iasa naibii la pensie odata, aand am aflat ca diriga si cu profa de franca or sa fie plecate in Italia o saptamana. I'll miss them, really xD. Sunt printre putinele profesoare pe care le ador, + cea de engleza. Si cel mai rau este ca or sa aiba inlocuitoare pe cat de proaste, pe atat de intepate in fund. N-am nici un chef sa-mi distrug saptamana de dinainte de vacanta -.-'. Alta parte buna e ca putem sa chiulim si sa speram ca ele uita pana vine diriga inapoi xD.

Theeen, am fost la meditatie la mate. I mean, esh,esh,esh, nu vreau! E atat de aiurea -.-'. Ma simt ca un specimen extraterestru cand incepe sa-mi purice caietu' pe toate partile si sa vada desenele facute pe acolo si Doamne ajuta ca nu stie ce e aia yaoi :-l [ or maybe..39]. Ttrecand peste doua ore de chin, maine merg sa ma tund \:d/. Cheala? Nu stiu, really. Am descoperit ca am o fata patrata si obraji de iepure umflat cu pompa si ca nu-mi prea sta bine cu nimic in materie de par xD. Sa speram ca coafeza aia stie ce face, ca se vede fara par. Yesh beibs, I'm evilicious 19 muhahahahahh. Aaand ma doare spatele groaznic si mi-e si foame, dar mi-e mult prea lene sa fac ceva pentru asta. Maine e sambata, si insfarsit pot iesi afara cu my Ichigo de care mi-e foarte dor. Abia astept sa vina ziua mea ><". Sunt chiar curioasa la ce tampenii se mai gandeste mama. Promit ca pe 20 Aprilie nu ma ridic din pat.

Punct. :]
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

Dear jurnal, dear frăguţă cu ciocolată şi jeleu, vreau să facem cunoştinţă, dat fiind faptul că nu te-am onorat până acum cu umila mea prezenţă.
Bine, acum că am făcut cunoştinţă voi vorbi de ziua de ieri. It wus awesum, m-am trezit la 10:15 şi am stat toată dimineaţa pe lângă mama, rugând-o să-mi ia chitară ffs.
Fără prea mult noroc am cedat şi am plecat la şcoala *grrr*. Best day, n-am făcut decât 2 ore, am ascultat muzică şi ne-am gândit la melodiile pentru banchet. [ da, de acum : )) ]
Acasă am ales cu mama câteva rochii chiute pentru banchet [ again, de acum : )) ] şi câteva perechi de sandale, ca să-mi fac o idee. Mom vrea ceva pinkie, girlish, barbie liek, cu toc înaaaalt. Eu vreau cu talpă joasă. Buut, am făcut un compromis - mă încalţ în nişte sandale cu toc gros şi ceva mai mic decât aşteptările ei. [ smth liek that astea îmi plac mie o.o ] but we'll see. Încă vreau sandale cu talpă joasă .__.
And that wus my awesum day.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


Dear Diary,

Ce mai faci tu? :] Ca eu fac foarte bine. M-am culcat aseara pe la trei dimineata, azi trezindu-ma la 9, o noutate in aceasta lume :]] Si culmea, ma simt foarte odihnita O__O. Am intrat pe zup sa vad cum mai stau lucrurile pe aici, iar acum m-am apucat de tema de la meditatii. Am nu stiu cate compuneri de facut si imi storc creierii inca de ieri seara. Am facut doar patru, mai am cinci O_O. Sa ma ajute Dumnezeu sa termin :]]
Ziua de ieri a fost una foarte tare, am ras o gramada, in fiecare ora. Colegul meu de banca este un nebun din toate punctele de vedere. Nu ai cum sa te plictisesti cu el. Am facut misto de profesori in toate orele si am barfit cam pe toata lumea :]] Ai ce discuta cu el si nu e un mincinos. Mi se pare cel mai de treaba baiat din clasa. Dupa scoala, am mers o ora-doua in parcul de langa casa cu mai multi colegi, unde am baut multa cola si am ras si acolo :]]. Chiar ca a fost o zi plina de ras. Am facut febra musculara la burta xD.
Nu stiu ce sa mai zic inafara ca m-am distrat extrem de mult. Asa sper sa fie si celalalte zile.Ma oftic ca vacanta de Pasti nu dureaza mai mult de o saptamana.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Dear Diary,

ţi - a fost dor de mine, nu-i aşa? Normal că da xDD mai ales de când nu am mai scris în tine o.O.
Tu ce mai faci xD ? Eu fac foarte bine, tocmai ce am terminat de mâncat ceva dulce şi vreau să-mi iau o acadea de la bucătărie. :3 M-am trezit pe la 6 şi câteva minute, dar apoi m-am culcat din nou şi m-am trezit la şapte D: . În 20 de minute am fost gata : )) iar la 8 fără câteva minute eram la şcoală. Am dat test la istorie - cred că iau un 9 sau un 10 - şi am primit testul la geografie de vineri x'D. Iar acum ascult muzică, Rain - Breaking Benjamin, şi sunt într-o dispoziţie foarte bună. :3 Vremea de afară e foarte schimbătoare o.o ' şi sper să nu plouă. de abia aştept să vină mâine - primesc testul la fizică :3 iar joi o să merg să-mi cumpăr nişte cărţi xDD.
Şi mai e încă puţin şi vine vacanţa de Paşti. :3
>:d<
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Mda... Hello, dragul meu jurnal prafuit si invechit.

Ce-a mai facut yaoi maniac?
Eh... uite... era sa inceapa sa boceasca pe strada cand s-a gandit ca ea a primit un telefon (altul... 106 pe celalalt l-am cam stricat + o sa-mi mai aduca si sormea unu, daca e, cu clapa si bla-bla-bla) iar altii n-au ce manca si mor fara ca nimanui sa-i pese (inafara de oamenii ca mine). Deci... mergeam frumos cu rolele si buf - nu, n-am cazut-, ma trasneste acest gand. Alah... poate incepeam sa bocesc sa vezi ce "tare" ar fii fost sa nu mai vad clar si sa-mi rup vrun picior sau o mana (Doamne fereste!). Yeah, si ca sa recompezez, am plans in timp ce ma rugam la Dumnezeu pentru santatea oamenilor (tuturor), pentru norocul, fericirea lor si pentru cei saraci, pentru a le oferi o a doua sansa (si altele - ma rog cam la fel de fiecare data ^^). Ah... sentimentalismul asta! T^T Si imi zice Dya ca par dura. Eh... ce-as putea zice? am slabit 3 sau 4 kilograme, am facut un copac fenomenal la ora de desen pana a venit profa si a inceput sa dea cu creionul pe acolo de am inceput s-o injur dupa ce a plecat *s-a bagat ea repede*. M-am prins dupa un car de ani ca G.O2 a venit la scoala (si Dya care imi "plangea" in ureche ca poate s-o fi mutat *etescart*) si in... ora de desen sau care o mai fi fost, Dya nu-l lasa in pace (de cand l-am batut - era sa-i dau una in maxilar ^^- imi e mai usor sa vorbesc cu el - mai ales ca eu comunic cu pumnii si palmele :]]) si am inceput si eu... Bla-bla-bla. O sa dam examenele dupa vacanta de pasti (Yeah, colegii ar fi vrut sa dam inainte ca dupa aceea sa ne relaxam). Ma cam bantuie vantul cand ma gandesc ca dam examen la matematica (in special la algebra - la geometrie am inteles, doar sa ma uit sa vad cum se aplica formulele). :]] Pe langa notele varza (imi e rusine cu ele) pe care le-am luat (puteam mai mult), adica: 8 geografie, 8 istorie, 9 biologie (ascultari :] + am un punct in plus la biologie pe care o sa-l folosesc la test daca iau un 7 sau un 8 - nici sa nu aud de 6 sau 5 ^^) si mda... am uitat. :]] Eh... v-am spus cat il pot iubi pe domnu' de muzica? Nu?! Whoau! :]] In prima ora (dupa ce ne-am amintit toata clasa ca pana pe 6 mai n-o sa facem geografie *dat ochii peste cap* ne-am strans fiecare in grupul lui si ne-am vazut fiecare cu ale lui) Dya imi trimitea muzica pe telefon chiar si cand a venit domnu' si a pus muzica la casetofon (Corul Scalvilor, Corul Tiganilor si Corul Gloriei - in ordine ^^). Yeah... mai mult ascultam la telefon decat fanfara - corul. :]] Domnu' s-a luat de Florin ca facea galagie, eu cu Dya ascultam muzica si vorbeam, bla-bla-bla. V-as mai povesti, dar na, punct si la revedere Romania! :]]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear Diary,

ce mai faci tu xDD ? Că eu fac bine ;3 m-am trezit azi cam târziu, pe la şapte şi ceva, bine că am ajuns la timp la şcoală +.+ am avut numai coşmaruri, am visat şerpi hidoşi o.o .
La şcoală a fost bine, am primit nişte teste - la istorie şi fizică xDD . Iar colega mea de bancă m-a făcut toată ziua să râd - are darul ăsta : )) . Am avut chimie, tehnologie, fizică, engleză, geografie şi dirigenţie, unde am stat = )) .
Am ajuns acasă pe la două, am mâncat ceva rapid şi acum stau pe net, ascult muzică - Within Temptation - Faster :3 şi s-ar putea să ies mai târziu pe afară, dar nu prea sunt sigură, pentru că s-ar putea să plouă o.o' minunat! Şi aş vrea să fie cald şi soare :3

>:d<
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Draga jurnalule, buna in primul rand, si in al doilea, simt ca doar muzica (nana) ma mai poate umple. Mda, oricum, ce-am mai facut? Inafara de faptul ca Dya mi-a dat un maus in cap si mi-a luat apararea ieri si azi, m-am gandit impreuna cu Dya (ea mi-a propus) ca in primele zile sa ne relaxam, bucuram de vacanta de pasti, iar in celelalte zile sa invat la romana si matematica pentru teza, iar eu, ca un bun-samaritean, i-am zic ca poate lecturam/invatam impreuna. Oricum, cred ca eu in prima si a doua zi o sa ma relaxez, apoi invat, iar in penultimele zile imi mai gasesc de lucru, in ultima zi sa repet (daca e mult de repetat o fac in ultimele trei sau doua zile). :- ? Oricum, am dat cartea "Pacatele parintilor" si mi-am luat "Omul de cristal". Primul capitol toate bune, captivant si altele, al doilea... "uite ce frumos adorm citind-o". Ma gandesc ca poate o sa desenez un peisaj (ca tot m-a intrigat oamana de Dya) in creion si sub el (deasupra niste copaci si altele) niste chibi (poate fetiscane). :- ? Altceva? Nimic. Deea o sa-mi dea maine, adica o sa-mi trimita de pe telefon, un ton din melodia B2st - Beast Is The B2ST. Ea are partea cu repul (o sa si-o puna ca ton de apel) iar eu am continuarea (fara rep) - cand o s-o mi-o dea. ^^ Cute. Ce-as mai putea zice? Imi e dor de zilele copilariei... Imi e dor de mama, imi e dor de tot ceea ce inseamna ea in viata tuturor oamenilor care au avut norocul s-o cunoasca... Yeah... Mama... Oricum, pe langa toate astea, m-am bagat cu patru articole in revista scolii. 39 Deja pe unul (cel despre mame - modelul in viata) l-am terminat, cred ca urmeaza promovarea cartii "Omul invizibil" (Deea a vrut sa promoveze "Manitou" - carte horror, ultima citita de curand) si poate dupa aceea chestia cu pastele si apoi vine aia cu calculatorul, cartile si televizorul. Poate ii fac sa inteleaga ceva, dar n-am sperante. ^^ Doamne! Nu m-am putut abtine sa nu bag figuri de stil in articolul despre modeluri in viata. :]] Yeah... scriitoarea (multitalentata) de mine. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear diary,

Chiar nu știu cum vreau să mă îmbrac la banchet. Am cam aceste variante :
~ Păr roșcat (ce nuanță ? tot sau șuvițe ?), rochia mov sau roz (îmi place, dar nu cred că mă prinde) sau roșie (prea comun și n-aș vrea).
~ Păr blond (ce nuanță ?) și o rochie albastră. Nu prea vreau să mă vopsesc blondă.
~ Păr brunet (dar un negru puternic, fiindcă am tenul foarte deschis) și o rochie roșie ori albastră. Din nou multe colege se vopsesc brunete și n-aș vrea.

En fin, mai am 2 luni să mă decid.
Până atunci mai bine aș repeta pentru evaluarea națională.
Și încă nu știu când va fi examenul de bilingv pe care vreau neaparat să-l dau.
Diriga mea este total aiurită.
Mie începe să-mi placă tot mai mult chimia.
Și trebuie să încep să fac o listă cu melodii pe care vreau să le aud la banchet.
Și să-mi scriu la matematică pentru mâine.

Byee.
[Imagine: 73m8sj.png]


Draga jurnalule,


Suntem la mijlocul lunii aprilie, iar afara este atat de frig... Prea frig! Cam 2 grade Celsius. Oricum, lasand toate astea, vreau sa iti zic ca nu imi mai arde de nimic gen intalniri cu baieti. Am altele pe cap, cum ar fi sa ma pregatesc pentru bac si facultate. Crede-ma sunt mult mai importante, decat sa stai sa iti pierzi timpul iesind cu baietii, pentru ca, din pacate, nu am gasit pe cineva care sa ma fi facut sa nu pot uita de existenta lui sau sa nu ma plictiseasca. Daca s-a intamplat sa ma indragostesc nebuneste(ceea ce s-a intamplat odata) tipul a fost pur si simplu idiot! Iar cei care m-au iubit(2 la numar) au devenit plictisitori si sufocanti. In fine, nu ma mai intereseaza deocamdata, sunt plictisita de chestiile astea. Mi-am dat seama de un lucru: am nevoie de libertate, nu sa ma streseze unu cu telefoane si pupaturi. E enervant... Cand va venii dragostea, voi stii. Pana atunci nici nu ma mai gandesc. Altceva nu stiu ce sa mai zic. Azi a fost o zi urata! In clasa a fost o atmosfera atat de apasatoare si nu inteleg de ce. Ma rog, ziua se termina, iar nu voi putea dormii diseara pentru ca am dormit vreo 4 ore, iar eu trebuie sa ma apuc de temele de la meditatie.


Bye Big Grin




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)