Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Laliho xD

La cat de frumos e afara si la cat de cald e, vreau doar sa stau in casa, sa beau cafea si sa mestec guma. Sper ca astazi sa ma apuc de Six Feet Under, astept asta de vreo doua luni. Poate mai desenez ceva, ar fi cazul, astazi am fost sa cumpar paine si mi-a fost destul. Destula activitate. Vreau sa ma uit la One Piece, vreau sa stau in parc cu pisicile si vreau sa vina Miko acasa, poor baby. Inca nu am primit toate notele si se pare ca nu le vom primi prea curand, well. Vreau sa merg la Ama, a trecut ceva vreme. Vreau sa ma intalnesc cu Ema si vreau sa vorbesc cu Luiza. Inca astept telefonul acela ce imi va schimba vacanta, dang it, just ring!!! But nuuuuooooo, of course not. Anyway. Nu pot decat sa astept. Si eu care ma gandeam ca vacanta aceasta va fi perfecta. Daca reusesc sa ma angajez va fi. Pana atunci, Imma suck on my finger and hope for a miracle. Well, I'll see you la'er. Ja.
[Imagine: ak8THBQ.png]


My dearest diary,

Ziua de ieri a fost destul de interesanta deoarece m-am trezit destul de devreme si am mai apucat sa mai citesc o scena din Macbeth. Apoi mai pe seara am avut parte de gratar deoarece azi trebuia sa fie ziua unei prietene, dar a sarbatorit-o ieri. Apoi am mancat in toiul noptii putin tort si m-am uitat cu verisoara mea la cateva episoade din Anatomia lui Grey. si nu in cele din urma am mai stat putin pe zup si pe mess sa discut cu un prieten foarte bun. Acum este ora 11:20 si singurul meu plan pe ziua de azi este sa termin de citit primul act din Macbeth.

Cred ca trebuie sa fug la masa acum. See you later~
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

My dearest diary,

Azi a fost cea mai nasoala zi ever. Ma simt chiar foarte naspa ca nu am vorbit mai deloc pe mess, pe zup si pe facebook si ma simt prost ca am lasat pe cineva balta. Chiar sper sa inteleaga ce i-am scris. Si chiar mi-as dori sa stiu ce gandeste in momentul de fata. Daca ma uraste sau nu. Chiar mi-as dori sa fac ceva sa ma revansez si totusi nu stiu ce as putea face ca sa imi rascumpar prostia ca am lasat pe cineva balta si celelalte. Cred ca...stiu ce as putea face, dar oare ar merge? Oare as putea sa fac asta? Oare as reusi sa duc la bun final chestia asta? Sper si sper in acelasi timp sa nu ma apuce ploaia. Nu nu cred ca ar merge, dar totusi merita sa incerc

Wow ora 3:03 si eu inca am energie indeajunsa. Cred ca ma duc sa mai imi pun un ceai amar si sa ma gandesc la tot ce s-a intamplat ascultand in acelasi timp melodia asta
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

Dear xD
Am primit in sfarsit telefonul ce mi-a schimbat vacanta in rai si iad in acelasi timp. Nu, gresesc, vacanta va fi un iad de acum incolo si inceputul anului doi va fi un rai, wait for me Luiza xD! Pregatiri, pregatiri, afara ploua iar dar nu ma deranjeaza. Aerul e sufocant si in camera mea e de o suta de ori mai bine. Ivan nu raspunde, dat betch. Nu-i bai. Vreau sa beau cafea, doamne, daca ar curge la robinet tot nu ar fi destula. Kohi, I want/need kohi. Well, am mai primit alte vesti ce ma ingrijoreaza *cred* dar trec peste ele pentru ca asa vreau. Macar nu a mai plecat Miko de acasa. Ah. I want ice-cream. Ei bine, ma car si eu. Probabil am sa revin. DeDal out.
[Imagine: ak8THBQ.png]


My dearest diary

Azi a fost o zi lunga si plina de lucruri ciudata. Ciudate intelegand faptul ca am stat pana la 12 noaptea sa fac meditatii la mate. Cred ca am terorizat biata fata. Anyway deabia astept sa vad ce imi rezerva ziua de maine si sper ca totul sa se rezolve pe o cale cat mai...pasnica
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

Draga jurnalule,

Ne lasam de fumat.
Spusei eu in timp ce imi aprind o tigara. Astazi o sa fie o zi lunga si hidoasa.

Odata cu decizia de a ne lasa de fumat, am zis si ca o sa bem mai putina bere, o sa mancam mai sanatos si o sa cheltuim mai responsabil. Imediat ce se face ora 8, cobor la McDonalds.

Astazi, all bets are off pentru ca e o zi pe care trebuie sa o petrec alaturi de familion. Useless to say ca daca n-ar fi si bunica-mea in acelasi rahat turcesc, astazi as putea sa fac ce fac in fiecare zi, anume sa lenevesc precum o vacuta pe canapea. Dar astazi e pomana unei matusi cu care nu ne-am inteles niciodata bine, dar la care trebuie sa mergem oricum.

Ma gandesc cu groaza ca va trebui in curand sa furnizez niste raspunsuri la the three dreaded questions: "Where do I live", "where am I going to college (/why haven't I finished college yet), "am I in a relationship" urmat imediat de "2 years? When are you guys getting married?"

Raspunsurile sunt, desigur, "Here", "I'm not going." si "Yes/Never." My
mom advised me to lie. And I must say right after feeling insulted I realized how right she is.

Acestea fiind spuse, Azup, tine-mi pumnii 'cause all the calories and nicotine in the world won't be nearly enough to numb the discomfort of watching the judgement in my aunties and uncles' eyes.
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

Dear.
Schimbul 3 m-a bagat in pamant. Probabil ca cinci nopti nedormite in care stai in picioare opt ore si te chinui sa inchizi un nenorocit de capac nu imi cad bine. Si nici criza de plans ce m-a apucat in mijlocul noptii. Si ei imi spun sa nu pun la suflet, e doar vacanta asta, inca doua luni, hai ca poti. Pot, pot dar nu stiu daca mai vreau. Dar daca Luffy a reusit sa isi revina dupaaa... mda. Dezastru emotional. Nu mai am putere nici sa scriu o poezie, nici sa desenez ceva dar am o foame pentru asta, o simt. Macar pe langa banii munciti opt ore pe zi mai fac si altii, oricum am planuri pentru ei. Nu am mai vorbit cu Luiza, sau cu Ivan, doar cu Ema ce m-a sunat sa imi ureze la multi ani. Imi e asa dor de ei si vreau sa ii vad si abia astept sa incep anul doi si sa ies cu ei in oras si sa ma mut la camin si saaaaaa nu stiu sa ce! Dar stiu ca o sa fie genial xD! Incepe sa ma doara capul. Las ca trece.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear.
S-a dus si saptamana asta, well, mai maine si am terminat cu munca. Si sambata ca altfel se pare ca nu cade bine, dar sambata doar 6 ore. M-am inscris si pentru duminica dar nu au destule femei so that won't happen. Astazi a fost bine, chiar daca am avut articolul greu, ne-am descurcat si am facut peste norma. Capacele nu mai sunt o problema, nu au mai fost o problema din a doua seara de munca la postul doi. Pe langa bucuria asta *hmm* m-am certat cu ta ieri dimineata, well, la cate m-am trezit. Sa imi scot actele de la facultate, adica sa renunt la ea si sa raman aici, la munca. I-am spus, daca mai vine cu vreo idee de genul asta, atat de stupida, mai bine sa nu mai spuna nimic, asta ca sa nu incepem iar. Ma s-a intors si ea, pare ca e bine si pare ca nu e. Oricum, am rezolvat cu Luiza si caminul, in 1 octombrie sunt prezenta xD. Dar pana atunci, trebuie neaparat sa merg la un control sa vad ce pot sa fac cu ochii astia, deja dupa o ora de munca nu mai vad bine la 5 metrii in fata mea, totul e in ceata. Si iarasi as merge pentru maini, sa vad ce naiba au de fac asa figuri. Si ziceam ca merg pana in oras intr-o zi, poate samabata viitoare, poate cealalta, vreau sa imi cumpar o pereche de boxe delicioase. Asta mi-ar fi destul pentru inceput. Pentru inceput. Sa vedem a doua luna.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear diary,

Sunt desigur o suma de lucruri de care as putea sa ma plang, insa am senzatia ca once I put this out there it will be out there for good and it could somehow reach the people I wanna complain about and I don't wanna make my life any harder. Not that any of them are on Zup, cause they're not, it's mostly work crap.

I'm going to tell you instead a beautiful story about how three handsome guys (only one of which I know for sure is gay) brightened my day yesterday. As I'm sure I informed you, Ned and I are quitting smoking and we've been smokers and non-smokers too many times already in the past few months. Yesterday we decided to cut off cigarettes completely (I cheated, anyway, but don't tell anyone). I was at work in the cafeteria and since now I have money to spend on sweets (because no ciggy T_____T), I decided to buy myself some comfort Twix. But the change-stealing nerve-wrecking stupid machine gave me a diet cereal bar instead. I was enraged, but the guy sitting next to me bought me a Twix, and exchanged it with my cereal bar. It made me feel fuzzy all day.

Then my bestie brought me some jam made by his grannie and then another coworker wanted to sort of exchange one of my drawings for chocolate.

That's the nice, beautiful and fuzzy part, but I swear to God, sometimes, this workplace is like high school, I can't believe I am effin' 23 years old and I am STILL -yes I am screaming- dealing with bullies. I guess I can wrap my mind around the concept of a preteen bully. I guess I could also wrap my mind around the concept of teenage bullying. But I can't for the love of me understand how on earth could you be 25, have a good job and a respectable position and STILL bully someone for "being a nerd", caring about how good they do and trying to be the best. How? How is that possible?

But, anyway, yesterday, was all in all a good day. Because chocolate.
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

My not so dear diary,

Dupa aproape cinci zile petrecute la tara, am revenit in sfarsit acasa. Am plecat, deoarece a trebuit sa merg sa ii ajut pe ai mei la culesul viei si asta am si facut. Am cules 5 oameni (au venit sa ne dea o mana de ajutor si matusa, si unchiul meu, deoarece teoretic o parte din vie a fost data de catre bunici matusii mele, insa practic aceasta ne-a lasat-o noua, deoarece le este greu sa se ocupe de ea. Astfel vin sa ne ajute doar la cules si asa mai le dau si ai mei vin cand au nevoie) cele 16 arii pe care le-am avut in 2 zile. Sambata am stat pe camp de la 9 dimineata pana la 6 seara, iar duminica de la 9 pana la 4. Munca nu a fost neaparat grea, dar a fost multa si repetitiva, mai ales ca sambata a fost destul de cald si ne-a batut soarele in cap toata ziua, dar oricum, tot a fost mai bine asa decat sa ne fi prins ploaia care s-a asternut in aproape intreaga tara martea aceasta, nu am fi putut face absolut nimic in aceste conditii si am fi batut drumul cu masina pana acolo degeaba (tara nu e departe, la 100 de km, insa tot e ceva). Insa Dumnezeu (sau pura coincidenta) a facut sa reusim sa terminam la timp de cules,de spalat butoaiele, de zdrobit strugurii si de tras o parte din vin pentru a-l pune in butoaie. Productia a fost ceva mai slaba fata de anul trecut, asta si pentru ca am avut parte de multe ploi vara asta, iar strugurilor le merg mai bine pe seceta, asa cum a fost anul trecut, insa ne asteptam sa fie si mai rau, prin urmare nu avem de ce sa ne plangem. Am gustat si putin must prima data cand am tras din zacatoare si era dulce ca mierea, foarte gustos, pacat ca nu am luat mai mult atunci sa punem in sticle, deoarece in a doua zi cand am mai tras deja incepuse sa se mai duca din dulceata, a fiert pe parcursul zilei si cand zeama strugurilor fierbe, fermenteaza si se transforma incetul cu incetul in vin. Nah, ca v-am explicat pe scurt si cum se face vinul, sa nu ziceti ca nu invatati nimic educativ din posturile mele 10.

Anyway, in acest timp am stat fara internet (mobilul actual e cam useless in acest departament nefiind nici macar 3G, iar laptop sau tableta nu am), chiar si fara TV, desi prindeam tvr 1 si 2 acolo, dar nu ma uit la televizor acasa, de ce as fi facut-o aici? Aveam doar un radio vechi, antic si de demult unde mai auzeam stirile si niste muzica. Tot aud pe unii cum zic ca fara internet nu pot supravietui nici macar o zi, eu am facut-o si nu a fost deloc rau, chiar nu pot zice ca i-am simtit lipsa, asta poate pentru ca am tot avut ceva treaba de facut pe acolo si nu am avut cand sa tanjesc dupa el. Singura parte enervanta a venit cand am ajuns acasa si a trebuit sa trec prin cele aproape 60 de mail-uri ce s-au adunat de cand am plecat....urasc cand se intampla asta <.<.

In alta ordine de idei, am revenit la primul meu username, la origini cum s-ar spune, deoarece pe de o parte, in umila mea opinie, a fost cel mai awesome username pe care l-a avut forumul acesta vreodata 21, iar pe de alta am observat ca lumea de pe aici tot continua sa ma identifice dupa acesta, chiar si dupa atata timp de cand am renuntat la el, ceea ce dovedeste cat de grozav si memorabil a fost XD, so e numai logic sa il adopt din nou dupa o perioada de ratacire. Sper sa fie de bun augur aceasta intoarcere si sa nu mai imi vina alte idei, it's time to settle down.

Until next time....

Not yours truly,
@Romania
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
12 Vizitator(i)