Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Hello xD

Well asta e o zi buna. O zi frumoasa, intr-adevar. Doar pentru ca nu astept dragostea cu sufletul la gura nu inseamna ca nu pot sa ma bucur de un sunet placut.
Am prezentat vineri, am facut pe profesoara. Nu, mai bine zis, am fost profesoara. Mi-a placut foarte mult, imediat ce am trecut de emotii. Simt, simt ca am dat de bine. Jackpot xD asta trebuie sa fac, asta voi face si voi fi buna. Am uitat de tot ce era de prisos si am nimerit-o. I can feel it! In my belly xD!
M-am trezit pe la noua astazi, chiar daca nu am nimic de facut. E cald afara, placut, o zi perfecta de stat in casa. Au cumparat in sfarsit cafea buna, yes xD Pisicile motaie la soare, pe masini, ta se invarte prin pat, stresat ca nu i-am scuturat ciorapii *I dunno* si ma nu stiu ce face pe afara. Am intrebat-o daca a mai sunat-o pe Dana si a zis ca nu, din moment ce nu mai vrea sa vorbeasca cu ea. Dana i-a zis asta. Dar nu pot decat sa fiu de partea lui ma de data asta. I-a spus de la bun inceput ca se grabeste cu divortul, ca nu gandeste bine dar i-a dat peste nas. Si acum s-a intors la el, nu stiu ce s-a intamplat cu al doilea, dar am ajuns intr-un punct mort. Dead end. Nu mai inteleg ce se intampla. Daca a vrut atat de mult sa bage divort, putea sa nu se grabeasca sa se mute la asta, nu mai stiu cum il cheama. Ce naiba, nu putea sa stea singura o perioada, sa isi puna gandurile in ordine? W/e.
Am sunat-o pe Ema ieri, nu a raspuns asa ca am intrat pe chat. Se uita la House M.D. si mi-a zis ca nu poate sa vina maine pentru ca da examen saptamana viitoare si trebuie sa plece la Arad de duminica. Deci la un suc nu poate sa vina daca are examen, dar se poate uita la seriale. I don't get it.
Ieri a venit la faculta un ministru, nu mai stiu care, asa ca s-au anulat cursurile, plus ca mai era ceva prezentare, nu, decernare de premiu dupa. Am terminat cu proiectul si eu si Ivan si am mers sa il aplaudam pe respectivul. Nu am reusit sa imi dau joss the Tumblr app, heck. Au astia WiFi, nice. Oricum, am ajuns acasa tarandu-ma, a fost foarte cald si eu am stat cu geaca pe mine, of course.
Am vazut-o pe Roxy, am vorbit putin cu Ade si am mers la bar dupa, pentru o scurta sedinta de feminism.
Anyway. M-am uitat la Hannibal mai inainte. God, incitant xD Abia astept saptamana viitoare. Maine apare Kuroko no Basuke si am de recuperat un episod din Naruto Shippuden. Good day xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear.

Ma doare capul, probabil m-a tras curentul ieri, plus ca si aseara m-a durut foarte tare. Astazi nu am ajuns la facultate, nu m-am simtit in stare. Am terminat, in schimb, toate cele cinci filme Final Destination si mi-au placut. Asa ca m-am decis sa dau jos Saw la gramada. Simt ca o sa regret asta pana la urma, but hey, f**k it. Maine merg, am nevoie de prima lectie de la Peda si pe langa asta, traiesc pentru cafea xD cafea cu Luiza si discutiile pe care le avem. She is so awesome, I can't even xD and I miss her.
Ieri, dupa Franceza, am ajuns in clasa pentru cursul de LRC si il vad pe Ivan ca se ridica si pleaca. Zice ca are intalnire, dar nu pleca asa frate, avem nevoie de prezenta. Sper ca nu a predat mult astazi la Lingvistica, dar imi copiez, anyway. Mai am de listat si alte lectii si cat de curand trebuie sa ma apuc de eseuri & shit. Mai o luna si jumatate si apoi intram in sesiune, cel putin asta stim momentan. Anyway, las scoala intr-o parte, momentan. Ieri, cand am ajuns in statia de tramvai aud de undeva Ring Ding Dong - SHINee si ma intreb care e faza. O fata de vreo 10-11 ani asculta melodia obsesiv la telefonul ei. Am stat dupa tramvai vreo 10 minute si tot timpul aia ii canta. Apoi, in tramvai, pe cand sa ma dau jos vad la o tipa pe telefon un sticker cu Tumblr. Am vrut sa o intreb de unde il are dar nah, no balls whatsoever. Apoi, fun, am prins ocazie si tipul, unul mai in varsta m-a dus la plimbare catre manastire sa ii admir stupii si mi-a dat sa gust polen. Zic catre el, este un vierme in el, zice naaaaaaah, nu se poate. Bine frate, manaca-l tu daca esti asa increzator. Oricum, a fost fun xD.
Hmmm, mai stau o ora apoi merg sa fac o baie si dupa, nu stiu. Am asa o lene sa mai fac ceva, orice. Maine am cursuri de la noua dar... am pana la 16 si sunt sigura ca de data asta o sa vina profa. In ritmul asta nu mai ajung la liceu pana in sesiune sau dupa. Da si am hotarat sa merg la munca in vacanta, trei luni consecutive logic, apoi sa stric banii pe dictionare de trei kg unul si carti de la anticariat. Plus ca mai am eu ceva planuri cu ei. Nu stiu cat de bine o sa ma descurc la schimbul trei tinand cont de faptul ca va fi prima data dar am sperante ca totul va fi bine xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear, my dear.

Iar m-am bagat pe poezii, fratie, asta a devenit un must. Mai am trei examene, thank god si am scapat de sesiune si s-a incheiat primul an de facultate, wow, nici nu imi vine sa cred. A fost fun si se putea mai bine, mult mai bine dar daca nu a fost, a fost din cauza mea. Nu e nici o problema, de la anul ma mut la camin. Hells to the yeah xD!!! Pana atunci mai am ceva drum de batatorit dar incetul cu incetul. Hmm, am reusit sa ajung la liceu si m-am intalnit cu Teacher. Inca nu e insarcinata dar ar fi bine sa lase tigarile de-o parte. Am zis ca o sun pe Dira, a fost ziua ei si nu am mai apucat, shame on me. Uh si de sambata intr-o saptamana am nunta, nnooooo, Gods no. Dar, din pacate nu pot sa scap de ea. Deja mi-am cumparat rochie, rochita adica gen Gatsby si e destul de draguta. Apoi un set de colier, bratara, etc si restul deja am. Ma gandeam sa merg cu masina dar ai mei nu vor sa ma lase, pe motiv ca ma imbat. Nu ma mbat pana dupa sesiune, chillax. Si nu am mai fost la Ama, shame on me, man. Well, ziua mea a fost foarte sweet. Joi a fost o zi buna si sambata, cand am avut mini-petrecerea a fost dragut iar. Dar nu mai fac acasa nimic. Gata, in oras si atat, prea mult stres, man. Pisicile mor de caldura, avem cirese la greu, zmeura, in curand nectarine. Man, e bine sa ai livada. Well, momentan mi-am golit seiful. Asteptam. DeDal out.
[Imagine: ak8THBQ.png]


[Imagine: ls.jpg]

Draga chestie,

Iti scriu pentru ca nu imi aduc aminte ultima oara cand am reusit sa port o conversatie chiar si unilaterala, decenta in romana. E trist cand ajungi sa folosesti o limba secundara ca pe cea nativa si sa iti dai seama ca primul gand inteligent pe care il ai intr-o discutie e in engleza. Si asta si mai trist in conditiile in care tipul cu care esti este o persoana cultivata si educata si roman. E trist cand digerezi 5 minute o replica pana ii trece farmecul initial si impactul pe care il are e total diferit.

Ma rog, mai am putin si plec acasa, am 5 luni si 3 zile in momentul actual si desi a trecut contractul repede o cam iau razna. Eram entuziasmata ca plec pe Reflection, dar acum vreau sa ma intorc pe Equinox. Vorba aia stiu vasul pe dinafara si toti oamenii pe care ii cunosc sunt aici, iar pe langa asta imi astept promotia ca sommelier. Lucru care de altfel imi va oferi o situatie financiara mult mai stabila si timp mai mult de explorat pe afara, chit ca ma intorc pe acelasi itinerariu de Caraibe. Ma amuza idea totusi ca lumea se gandeste la Caraibe ca la un loc de paradis. Bali e paradis; the caribbean is just a slum with pretty beaches and good diving spots, nothing to see.

Ma rog, contractul asta am reusit sa vad Grand Cayman, Corfu, Marseilles, Athena, Istanbul si poimaine ma duc pe Etna, sa vad si eu primul meu vulcan activ. Yay! Macar in ultima luna, daca tot contractul am fost blocata la munca.

Mai am 4 pax drill!! Hoorah! Le detest cu o pasiune de nedescris. Si 5 drill-uri normale si vreo 5 bar meetings.

Si apoi acasa, vreo 10 zile pana plec cu trenul in Europa. Romanica in vara!

Ah, trebuie sa plec, ma duc sa imi iau uniforma de la laundry si sa prind semnal pe deck 6 forward. Pa pa.

Ah, avem pisoi acum pe langa un labrador tacanit! Yupi. HOME SOON!!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

My dearest diary,


Stiu ca nu ti-am mai scris de mult timp, dar vreau sa stii ca s-au intamplat multe lucruri in tot timpul acesta. In primul rand mi-am facut un prieten nou. E chiar foarte de treaba din punctul meu de vedere. Apoi s-a intamplat ca intr-o duminica cineva sa imi fure inima....uhmmm ce altceva. Aaaah da am o noua sora de suflet si anume pe @ohaio_angel. E super tare. Si nu in ultimul rand am mai aflat si ceva vesti de la Ana. Ma bucur sa aud asta. Si nu in ultimul rand am reusit sa trec cu brio peste materiile la care ramaneam. Chiar daca s-a intamplat ce s-a intamplat in Februarie tot am reusit sa fac ceva bun. Si anul acesta dau si eu atestatul si am de facut despre Macbeth si mie cam frica de atestat, dar nu la fel de tare ca de persoana care mi-a furat inima.

Well got to go now so...see you later.
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

My dearest diary,

Azi noapte am avut cel mai tare somn si vis din toate cate au existat. Ieri dupa ce ti-am lasat mesajul anterior am inceput sa ma simt mai bine si in cele din urma la 2:40 si ceva dimineata iubitul verisoarei mele mi-a luat craca de sub picioare si m-a lasat fara wifi exact cand vroiam sa mai vorbesc cu cineva pe mess si sa ii spun ceva care probabil ar fi socat un intreg univers. Anyway revenind la subiect azi m-am trezit mai devreme deoarece am vrut sa ma revansez fata de acea persoana facandu-i un filmulet dragut cu camera de la telefon. Oare ii va place? Sper din suflet. Totusi azi trebuie sa zbor si la biblioteca sa imi iau Macbeth...in engleza ca sa ma pot apuca de lucrarea de atestat.

Ceea ce e a fost mai interesant aseara a fost faptul ca aseara am vazut iar steaua mea care pe cer pare ca straluceste mai tare ca celelalte si pe care o consider drept un simbol al iubirii mele pentru persoana care mi-a furat inima
. Ce altceca ar mai fii de spus. Aaaaah da mi-am promis ca de azi incolo sa nu ii mai stresez pe cei de pe chat cu tendintele mele emo si cu spanzuratul de aragaz. Pur si simplu i-am torturat prea tare si mai bine tac cand intru iar in depresii decat sa ii agit pe ceilalti cu starile mele dubioase.

Oh well it's already 8:43 AM and I still did not had my breakfast and my tea...
See you around 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

My dearest diary,

Zilele acestea au fost cele mai nasoale zile din viata mea. M-am saturat de viata asta. Pur si simplu m-am saturat sa fiu mintit pe fata de catre toata lumea. Pur si simplu nu mai rezist. De un singur soc mai am nevoie si jur ca o sa imi iau campii si o sa dispar din viata tuturor celor pe care ii cunosc. Si nu imi vine sa cred ca ma gandisem sa renunt la forun. Cata prostie din partea mea sa gandesc asa. Dar acum mi-am luat inima in dinti si ispitit de propria mea minte m-am hotarat sa ma intorc inapoi cu o conditie.

Cred ca deja incep sa completez si eu cate ceva nou pe aici, dar ma rog sa fie intr-un ceas bun Smile

P.S. Am reusit sa scap de un diavol din casa 21
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

My dear diary,

Vad ca incep deja sa iti scriu din zi in zi cate ceva nou asa ca acum iti voi spune ce s-a intamplat. Acum verisoara mea, scapand de...demonul ala ca altcumva nu ii pot spune, ma lasa la calculator toata ziua, cu exceptia faptului ca mai trebuie sa stea si fratii mei la calculator. Aseara a devenit totul mai complicat din cauza faptului ca sora mea nu ma lasase sa trimit un simplu mesaj de noapte buna. Si ce a fost cel mai rau a fost faptul ca aseara am fost subiectul unei discutii...interesante legate de ce universitati vreau sa urmez si ca de ce sunt asa de pesimist de ma faceam mereu inutil, prost, retardat si imbecil ceea ce e adevarat din punctul meu de vedere. Aseara m-am culcat pe la ora trei si un pic si am reusit sa dorm destul de bine dupa doua nopti in care mi-a fost rau si nu ma simteam deloc bine.
In orice caz tot ceea ce s-a intamplat pana acum a fost doar din vina mea. A fost numai si numai vina mea. Chiar si acum ma simt vinovat pentru tot ceea ce s-a intamplat aseara intre mine, verisoara mea si prietenele ei. A fost vina mea pentru ca eu in loc sa mai avansez incet sa le ascult vorbind m-am dus direct la ele si am inceput sa le zic ce mi se intamplase inca de la inceputul anului scolar si anume ca nu mai faceam fata. Nu mai rezistam deloc la scoala sau acasa. Pur si simplu ma enervam din orice si cu greu, dar cu foarte mare greu am reusit sa imi stapanesc in fiecare zi nervii pe care ii aveam deoarece stiam ca inca nu sosise inca momentul sa incep sa ma enervez pe toata lumea.

Well eu ma duc sa imi iau micul de jun. Ne vedem mai tarziu
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

My dearest diary,

Tocmai ce m-am trezit si eu din somn ca sa aflu ca i-a placut mesajul si ca a zambit cand l-a citit. Aseara dupa ce ti-am lasat acel mesaj am mai asteptat ceva si m-a luat somnul si m-a luat cu palpitatii...da. Iar m-a durut inima si simteam ca era pe cale sa imi explodeze, dar sa trecem peste asta si sa mergem la faptul cu somnul ca se pare ca am inceput sa am un somn mai...ciudat. Aseara cred ca m-am rasucit de inspe mii de ori si m-am trezit din ora in ora si mereu imi venea acelasi gand in minte. Mereu imi venea gandul ca am lasat pe cineva balta pe mess si nu am mai reusit sa ii las un mesaj de noapte buna si ca se poate duce la culcare direct fara sa mai astepte raspunsul meu...
Hmmmm ora 9:06 si ma gandesc sa ma duc sa imi pun de ceai ca am nevoie mare sa ma trezesc si sa fiu energic. Se pare ca am devenit dependent de ceai, dar asta nu ma va opri sa nu il beau

Oh well I got to go now
See you around
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)