Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary


[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Dear diary

Se pare ca iar nu pot sa dorm de cand ma streseaza toti sa invat sa trce la simulari si mai nou se pare ca totul incepe sa devina ciudat la scoala...de parca as fi intr-un univers paralel. Hmmmmm...cred ca ar cam fi timpul sa aflu ce se intampla pe acolo...
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

YYYYYOOOOOOO !!!!!

Mah man, nu am vorbit de luni intregi. Ultima data ti-am zis ca nu am luat sala din prima. Ei, de atunci, am luat carnetul, am terminat liceul, am intrat la facultate, am terminat primul semestru. Ah, o mai tii minte pe Ama? Da, s-a dus. Si cat de mult credeam atunci ca o sa ajung sa vad al doilea film din noua trilogie cu ea. f**k life. Just...f**k it. Why her, man? Why not someone else, someone who actually deserves it? The heck is wrong with you, life? What happened?!
Anywho, Tantza a fugit de acasa. Nu stii cine e Tantza? Well, mi-a dat ea o pisicuta, a stat cu noi cateva luni apoi a plecat. Acum am trei. Lizzy, tot de la ea e singurul baiat. Today he tried to bite my hand again but he only got my sleeve. And he held on for like 5 minutes. And I was like Lizzy, you fekken betch, let go!!! and he was like No, fhak you, how dare you wake me!!! and I was like I just wanted to cuddle!!! and he was like You can cuddle my ass, you **%@&*%$%!!!. So yeah, asta e Lizzy. Apoi e Miko, cea ce a fost, e si intotdeauna va fii super-atasata. And a bit crazy. Just a tiny.....little bit. Apoi e Fluffy, cea draguta si plinuta si adorabila, uh!

So yah, I'm back on this site. Chair ma tenteaza gandul sa ma uit la cel mai recent episod din Kuroko no Basuke dar e atat de stresant si atat de incitant incat explodez. Iubesc, il iubesc. Ahomine e preferatul meu dar in ultimul timp ma duce gandul la Murasakibara, cel cu numele ridicol de nefolositor de lung. Like, really? And that hair, mother of all, fab. Just fabulous. Am terminat Bleach si o gramada de altele de atunci. Dar nu doar serii anime. All kinds of stuff. Yah.

Cat despre facultate, e ok, I guess. We all have a lotta fun but hey, still miss mah ladies. Am fost inapoi la scoala, la liceu de trei ori de cand am inceput faculta. Dira s-a transferat si preda altundeva acum dar am vorbit cu ea. Am sunat-o si mi-a zis ca m-am schimbat foarte mult, cu accent pe foarte. Heeh? Mi-a dat o gramada de sfaturi si acum realizez mai mult decat niciodata cat de mult ma bucur de faptul ca am avut-o langa mine opt ani de zile. May all the Gods bless her. Cat despre Teacher, incearca sa faca un copil. I was like, wut and she was like yah and I was like wait whut and she was like yah yah. Sooooo you know, bless her. Mi-a zis ca pot sa merg oricand la ea sau sa ii cer ajutorul. Bless her, man.

Imi e dor de Ema. Iarasi, abia acum realizez. Pft. Dar e super ocupata pentru ca e sefa de grupa, saraca. Astia o exploateaza. Dar ne intalnim saptamana asta, abia astept sa vorbesc cu ea. Am mai vorbit cu Diana, de fapt am fost la ziua ei, 20 de ani, wuh. Ne-am distrat bine. Cu Roxy B. am mai vorbit si cu Ade dar cu ea mai des. Faptul ca trebuie sa ma trezesc zilnic la 5:30 nu ma atrage dar m-am obisnuit foarte repede. Merita, ma simt foarte bine. Am noroc in faptul ca draga de Corina a ajuns tot unde sunt si eu. Si ea are noroc in asta. Colegii sunt super dar spun asta pentru ca eu nu sunt cea care injura sau e injurata. Bai baiete, asta e abia primul an, ce faceti inca doi, ha? Daca o tineti tot asa. No matter, Still fun to watch.

Well, I better go. Will come back soon, but I gotta take a bath and watch a movie and do all kinds of whatever. See ya-dattebayo !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


Heya, there.

Well, asta e a treia zi in care nu am ajuns la faculta. Vad ca o pot lua incet si pot sa nu ma stresez atat de mult incat sa ma apuc de fumat. Semestrul doi a inceput ca din pusca si sincera sa fiu, I don't give a damn about roses and damn toys and cute things. That is not why I decided to go. Oricum.
Duminica trebuie sa mergem la spital sa o vizitam pe ma. As prefera sa nu trebuiasca sa conduc, but hey, do I have a say in this? f**k no. Deci trebuie sa imi mananc nervii pe care ii mai am. Maine ma apuc de putinele teme pe care le avem, pentru ca luni sa imi fac treaba si sa ma spal pe maini de toate nebuniile. Nu ca nu urmeaza altele, dar cum a zis si Kitty, fata, nu te stresa, ca esti singura. Gotta love Kitty.
In altele, m-am trezit azi dimineata cu buna zbierand ca nebuna prin casa ca nu il gasea pe ta. Si eu zbieram inapoi la ea si ea inapoi hhhhhaaaaaaaa?!?!?!, unde crezi ca s-a dus?! L-am sunat si i-am zis sa cumpere mancare la pisici dar a zis ca oricum trebuie sa merg in oras sa bag benzina pentru duminica and shit. Le-am cumparat si zgarda pentru purici, doar ca sa fiu sigura. Fluffy e nervoasa si nu ii place dar e pentru binele ei, damn it. Apoi a sunat ma, in timp ce imi beam cafeaua, sa imi spuna ca Dana a finalizat divortul si s-a mutat. Si apoi imi zice tata ca la vara mergem la nunta. Bolloks. Zic, trebuie sa merg? Zice, pai da, doar e sora ta. Da, stiu, dar nu e ca si cand fara mine nu se poate tine. Si peste asta, imi zice ca mai vrea sa faca un copil. Bai, ce au toti, frate?! Ca iepurii, doar sa se reproduca. In fine, nu e treaba mea, oricum nu am tangenta nici cu Antonia si nu am avut niciodata.
Am scos masina, am verificat uleiul si dupa un sfert de ora, dusa am fost. Ajung la farmacie, zic doua kilograme de mancare pentru pisici si trei zgarzi anti-purici pentru pisici. Se uita ala la mine, zice trei? Da frate, asta am zis. Un altul se holba la mine pe cand ma duceam la masina. Ce vezi asa interesant?

In fine. Ar fii cazul sa mananc ceva, cafeaua aia, oricat de buna e, ma roade pe stomac. Abia astept sa apara Hannibal, Gods, abia astept. And in the name of Jack Frost, m-am emotionat de dimineata cu un fic super-cute si super-painful xD ca deh, poti altfel? I wanna cry so bad...
Thank you, Cartof, for making me wanna watch Rise of the Guardians again.

I'm off. I'll see you la'er. DeDal out.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear diary

Am reusit sa scap de simulari si totusi simt ca ceva ma roade pe dinauntru...Oare e din cauza faptului ca iar nu pot sa dorm? Sau pentru ca ma vor astepta zile mai...ciudate?
Acum se pare ca acum iar am inspiratie si cred ca voi reusi sa fac ceva pana intr-un anumit final...
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

Dear, dear, my dear.

Am dar iar in melancolie, se vede. De dimineata, de cand ma gandeam ca poate ar fii cazul sa incep sa scriu iar poeme si una si alta...stii cum e. Mai ai cate o zi din aia. Fie ca vrei, fie ca ba, tot acolo ajungi.
Am fost in oras, am reusit si performanta asta. A fost relativ OK. De dimineata m-am certat iar cu ta, i-am zis ca nu am cerut sa merg, nu am zis ca vreau sa conduc si a zis ca o suna pe ma, sa ii zica. Si apoi a inceput cu santajul. Bine, frate, mergem. A fost soare afara asa ca pisi au ramas in curte, pe masina, tolanite la caldura. A fost drumul liber si nu am luat decat o groapa, cand ne-am intors. Ma e bine, face tratament, mi-a cumparat o carte. Carticica de fapt. Sta in salon cu inca doua femei mai in varsta, una dintre ele a fost o profesoara de engleza. Dar pe cand sa plecam mi-am amintit ca am uitat sa ii duc inimioara aceea de plus. Dar merg pe la ea si saptamana asta de vreo cateva ori, nu e departe de faculta, 10 minute cu tramvaiul si 10 pe jos.
Am facut niste cumparaturi si i-am zis lui ta ca imi e dor de Ama. Zice, nah, da-i pace. Thanks, old man. I feel much better now *insert sarcasm here*.
Inapoi am luat-o prin Vladimirescu. Mai putine gropi, mai sigur. A fost bine, chiar mi-a placut sa conduc dar ma gandesc ca motivul a fost drumul liber de masini. O sa merg cu ea la scoala. Dar cam atat. Nu ma intereseaza ce zic.
Pe maine am un eseu dar am timp sa il fac. Pe marti, am vazut, un proiect, no stress. Incetul cu incetul. Dar maine o sa ajung la fix, merg impreuna cu Corina.
Am sunat-o pe Ema, nu a raspuns. Am sunat-o pe Diana, nu stie sigur daca merge. Am sunat-o pe Ade, e in regula. O sa primesc semnele de carte xD.
Well, daca imi amintesc ceva, iti zic. Sunt cam obosita dar nu vreau sa merg la culcare devreme. Stau prea mult pe ganduri si apoi nu mai adorm.
Bye.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Heya...

Mai bine ramaneam la faculta in pana mea, si daca am terminat cursurile. Sunt obosita, rupta si e abia luni. Am zis ca daca scap asa repede merg pe la ma la spital dar nu m-au mai dus picioarele. Plus ca abonament la tramvai nu am reusit sa imi fac.
Pe maine am ceva teme, alt eseu, alt proiect. Am dormit destul de bine azi-noapte dar am adormit dintr-o data, asa brusc, nu imi mai amintesc nimic. Doar stiu ca aveam ganduri ciudate, lungi cand mi-a sunat alarma. Trebuie sa schimb melodia, neaparat. Hatsune Miku e adorabila dimineata dar tocmai de aceea. Nu vreau sa ajung sa o urasc.
Am ceva treaba, ceva vase de spalat su ceva curatenie de facut in baie. Poate o sun pe ma, sa vad ce mai face, poate o sa dorm putin desi ma indoiesc, avem clienti la ora asta.
Well, ma apuc acum de treaba sa o termin, sa ma spal pe maini. Si la propriu si la figurat.

Bye.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diary

Acum sunt la scoala mai obosit decat am fost eu vreodata...sa speram ca o sa fie totul mai bine acum cand am reusit sa imi concentrez toate gandurile...Of of of of si acum trebuie sa imi repar telefonul ca sa imi fac cont la microsoft...hai ca se suna....see you later...
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)