Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place Bleach?
Da Smile
89.47%
17 89.47%
Nu..... 2
10.53%
2 10.53%
Total 19 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

De ce va place Bleach?

#1
Intrebarea e simpla...De ce va place Bleach??

Fiindca eu am pus intrebarea,ar fi cazul sa si raspund,nu?

Nu ma uit de foarte mult timp(inca nu am ajuns la zi,dar nici nu mai am mult :-> )dar am devenit in scurt timp aproape obsedata.
Si cand te gandesti ca atunci cand imi povestea o prietena de el nu ma prea incanta.Dar m-a convins cand mi-a zis de *"Capsunoi" care a devenit shinigami cand Rukia,tipa micuta cu voce groasa care il bate de n-are noroc i-o dat puterile.*O_O
In orice caz,m-am apucat si acuma nu ma pot lasa(nu ca as vrea).
Plus ca are OST fain,care contribuie la formarea unei pareri pentru mine...
Si nici povestea nu e mai prejos......ce mai...imi place....ma uit..si gata.


Gata cu aburerile mele.Ziceti si voi. 4
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
Pai de ce sa nu-mi placa , e un anime destul de bun chiar , mi-a placut din primul episod , scenele de lupta erau superbe ( aaaa the good old times ) vedeai personaje captivante si interesante , mi-a placut in special Soul Society Arc , cred ca era cel mai reusit , acuma parca incepe sa scada , dar nu-si pierde din interes .
Si OST era super , ascultam Ichirin No Hana - High and Mighty Color de ( prea ) multe ori la rand .

Long live Bleach :48:
[Imagine: Neferin.png]

#3
Imi place ca are de toate. Actiune, umor, un pic de love. Personajele sunt bine conturate. Este si o lovitura de teatru :Aizen nu este ceea ce pare. Cum a zis si Kronos Soul Society Arc e cel mai bun. Cel cu Bounts se vede ca e filler. Acum ca pleaca ei in cautarea si salvarea lui Inoue sa arata cea mai interesant.

#4
De ce imi place Bleach? Este o intrebare pe care o aud aproape in fiecare zi si la care raspund de fiecare data la fel.
Motive... Sunt o gramada de ce dupa numai 10 epidose din Bleach am devenit obsedata...
1. Un anime cu o poveste interesanta unde ai parte atat de actiune, comedie, sf cat si de romance.
2. OST-ul este superb melodiile intrecandu-se intre ele, fiecare seria noua avand melodii caracteristice, ce te ung pe suflet si de fiecare data cand le asculti restraiesti clipe din anime.
3. Personaje cu personalitari superbe cu care te poti identifica usor.
[Imagine: Ven.jpg]

#5
Pai...sincer...eu am inceput anime-ul de vreo trei ori...urmaream 2-3 episoade si o lasam balta...nu ma incanta chiar deloc...pana cand intr-o zi am vazut la statutsul unui prieten pe mes "Bleach e cel mai tare, am urmarit 50 episode si nu ma mai pot opri"22 ...l-am luat la intrebari pe respectivul...am discutat cu el...baiatu mi-a zis sa-l urmaresc in continuare nu doar cateva episoade...si el a recunoscut ca la inceput nu l-a incantat deloc.
Asa am facut...m-am pus si am urmarit pana la episodul 20 si ceva...nu mai puteam sa ma opresc din privit...atunci intrasera in Soul Society si incepea actiunea cu adevarat. Era noaptea pe la 1 si a trebuit sa ma culc dar nu ma puteam desprinde de calculator...vroiam sa-l prives incontinuu. A doua zi de cum m-am trezit m-am pus in fata calculatorului si pana seara m-am uitat incontinuu la bleach....m-a fascinat pur si simplu...inainte eram disperat dupa Naruto dar acum nici nu mai vreau sa aud...in bleach sunt mult mai multe lupte, nu trebuie sa asteptam 5 episoade sa se incheie o lupta...e un anime fantastic care m-a cucerit.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#6
Bleach este unul din animeurile mele favorite.Practic imi place totul la el.Este un anime destul de interesant,si personajele sunt toate foarte dragute si amuzante.
Nu am vazut Bleach de foarte mult timp,insa acest anime imi place la nebunie.Acum incep sa-l vizionez din nou pe Animax.Acest anime m-a atras mereu,in special personajele,tema,luptele.Acest anime este unul din preferatele mele,cu toate ca nu prea am postat des la aceasta sectiune.Momentan Bleach a devenit una din obsesiile mele anime,stau si vizionez tot timpul XD.
Coloana sonora - Frumos.Nu am cuvinte.Mai ales opening-urile si ending-urile xd mi-au placut atat de mult.
Grafica - Destul de buna,grafica este excelenta,nu am nimic de reprosat la ea.Anime'ul este oricum foarte bun.
Story-line-se bazeasza mult pe prietenie,felul in care Ichigo vrea sa o salveze cu orice pret pe Rukia.Toti impreuna avand acelasi scop XD
Nota -Cum imi place momentan totul la Bleach ii dau nota 10.Anime'ul este minunat si personajele la fel.Tema este foarte interesanta,grafica foarte buna si imi place cel mai mult cum sunt facute opening-urile si ending-urile.Personajele sunt foarte amuzante,si de multe ori ma fac sa rad,fara sa ma opresc.Personajele sunt foarte dragute,in special Rukia,Ichigo,Hitsugaya si Orihime.Acest anime m-a atras si ma va atrage mereu ^^
[Imagine: sssfcopy.png]

#7
Imi place Bleach si este chiar anime-ul meu favorit. Sunt mai multe motive pentru care imi place. Unul dintre ele ar fi povestea care este cu adevarat interesanta si captivanta. Un alt motiv ar fi luptele foarte spectaculoase si mai ales faptul ca arma principala in aceste lupte este sabia. Personajele sunt si ele foarte interesante in cea mai mare parte, printre cele favorite numarandu-se Byakuya, Ichigo, Ulquiorra, Urahara, Kenpachi, Hitsugaya, Orihime, Kyoraku, Nnoitra, Yoruichi, Aizen, Ukitake si altele... Mie mi-a placut Bleach inca de la inceput, dar intr-adevar startul este mai putin interesant decat ceea ce urmeaza. Parerea mea ca este un anime foarte reusit in care povestea, conflictele, personajele si fazele comice se imbina foarte bine.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#8
De ce imi place Bleach ?
Pentru ca este un anime foarte , foarte bun , cu accent pe foarte si bun :p
Bleach e un anime reusit , cu grafica si coloana sonora foarte bune si personajele bineconturate . Comedie cat cuprinde...acctiune , lupte interesante , drama...cum sa nu-ti placa ?
Povestea animeului mi-a placut la nebunie , so..Bleach e de nota 10++ chiar imi place !
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#9
Ha! Ce intrebare! Ca si cum te-as intreba de ce respiri cand ai putea sa nu o faci. Ca si cum te-as intreba de ce iubesti cand ai putea totusi sa nu o faci.
Acum serios vorbind imi place deoarece iti stimuleaza foarte bine imaginatia, iar eu reusesc sa ma regasesc in aceasta serie.

Daca a-ti spune ceva de rau despre bleach m-as simti tot atat de ofensat pe cat ar fi LYE daca a-ti zice ceva de rau de Gravitation. Nu cred ca e nevoie de alta explicatie, nu?
I'm just a demon inside a shell, though.


[Imagine: 1222733.gif]
Click here to feed me a !
[center][Imagine: mushishi-cool-pic33-3.jpg][/center]

#10
Bleach la momenu respectiv e animeul meu preferat .. l-am mai inceput acum un an insa nu ca m-am uitat eu foarte mult ... dar acuma sunt dependent ... azi (10. aprilie. 2009) m-am sculat la 7:30 si m-am uitat la bleach 8 ore pana la 15:30 .. si nu ma mai pot opri intodeauna curios sa vad ce se va intampla in urmatoru ep >.< .. si imi place caci personajele sunt bn conturate graffica e ok .. story = nota 10000000+++++... :X:X:X:X .. si am aflat de bleach inainte ca sa apara pe animax 10




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)