Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place Bleach?
Da Smile
89.47%
17 89.47%
Nu..... 2
10.53%
2 10.53%
Total 19 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

De ce va place Bleach?

#11
Bleach se afla in topul meu , deoarece este unul dintre cele mai bune anime-uri vizionate vreodata . Incepand cu grafica , nu am gasit anime cu o grafica mai buna decat a acestui anime , deci se poate spune ca Bleach este cel mai bine desenat . Personajele , locurile , sangele , totul este foarte bine conturat . O grafica buna da contur povestii unui anime . Povestea anime-ului este deasemenea foarte interesanta , facandu-i pe cei ce urmaresc anime-ul curiosi pentru ce va urma . De fiecare data ma surprinde cu ceva acest anime . Nu stiu , are ceva specific lui care da culoare intregii actiuni . Probabil datorita faptului ca Ichigo este personajul principal . Cred ca Ichigo este cel mai frumos baiat din anime 8 Este incredibil de frumos si are un corp de-ti vine sa-l mananci xD Pacat ca nu exista si in viata reala ... Daca ar fi sa-mi pun o dorinta , aceea ar fi sa apara Ichigo in casa mea si sa locuiasca cu mine xD Daca nu vine el ma duc eu in anime xD Oricum o sa fie o adevarata onoare sa traiesc in anime . Acum cine nu ar vrea sa traisca in Bleach ? Mai ales alaturi de unul ca Ichi xD . Ce-as putea spune despre Rukia ? Imi place personalitatea ei foarte mult , ma regasesc mult in Rukia . Gandeste inainte de a reactiona , este foarte matura si optimista , dar cand trebuie este si o adevarata fetita amuzanta . Imi plac la nebunie desenele ei cu iepurasi xD Si ador fata pe care o face Ichigo >< Pur si simplu adorabila . Singurul personaj care ma irita de acolo este Orihime 0.o Pur si simplu nu inteleg de ce au bagat-o pe asta in anime . Se intelege pe la inceput ca aceasta este indragostita nebuneste de Ichigo , dar cu timpul anime-ul nu ne mai arata asta , chiar daca ea continua sa-l placa enorm pe baiat . Si in nici un caz , nu are voie sa il iubeasca pe Ichigo xD El e tot al meu pentru o eternitate xD . Oricum este atat de naiva si prostuta , imi vine sa dau cu ceva dupa ea . Ea s-ar potrivi de minune cu Ishida , nu stiu de ce , dar le sta chiar bine impreuna 0.o Parca ma simt mai bine cand ii vad impreuna xD Imi place la nebunie povestea anime-ului si tot firul intamplarilor . Nici un episod nu te plictiseste , te face in asa fel incat sa il urmaresti pana la sfarsit . Bleach este un anime extraordinar din toate punctele de vedere . Nu ai ce critica , deoarece este prea perfect . Bleach merita sa fie pe primul loc in toate tarile , deoarece este cel mai bun xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#12
Yup, interesanta intrebare ... Mie imi place Bleach pentru ca este un anime cu momente funny si actiune foarte bine conturate. Personajele sunt interesante. Adica cum ai putea sa nu o observi pe Matsumoto sau sa nu razi la fazele comice cu Ichigo ? Fiecare personaj isi are rolul lui. Totul este foarte interesant !
Am vizionat un episod si dupa aceea am vrut sa vad mai mult si mai mult. Dupa parerea mea este un anime interesant, care-ti capteaza atentia, nu unul plictisitor.

So, peace !

#13
Primele trei serii pe care le-am vazut din Bleach au fost pe Animax. Pot sa spun ca la inceput mi s-a parut asa si asa chiar daca fratemiu a fost inebunit dupa el de la primul episode. Mie mi s-a parut ok. Dupaia a inceput actiunea cu omoratul spectrelor si salvarea Rukiei. Mi s-a parut extraordinar animeu. La sfarsitul fiecarui episod te lasa in suspans iar luptele erau bestiale. Acuma sunt la episodul 181 si inca mi se pare super. Cei care nu l-au vazut nu stiu ce pierd.

#14
Bleach este unul dintre anime-urile mele preferate . Nu am cum sa nu ador Bleach =] Incepand cu grafica , nu cred ca am vazut anime cu o grafica mai buna decat a acestuia . Imi plac la nebunie fetele personajelor . Prima oara l-am urmarit pe Animax accidental si am ramas placut surprinsa datorita graficii . La inceput nu am crezut ca il voi mai urmari de atunci , deoarece povestea nu era genul meu . Din motiv de plictiseala , am inceput sa il urmaresc online si pot sa spun ca nu regret nimic . Imi place povestea la nebunie . Daca ar fi sa schimb ceva la acest anime , cu siguranta nu as schimba absolut nimic . Fiecare lucru , personaj are rolul lui in anime .
Anime-ul este plin de faze amuzante . Cred ca nu a existat episod in care sa nu rad ca o stricata =]] . Anime-ul este deasemenea si o comedie adevarata . Toate personajele sunt atat de amuzante in felul lor , nu ai cum sa iti displaca . Imi plac la nebunie desenele lui Rukia si modul in care Ichigo ii jigneste arta xDDD Chiar il enerveaza iepurasii >.< . Defapt , pe el il enerveaza multe o_o . Cred ca amuzamentul este primul motiv pentru ca urmaresc acest anime .
Personajele ... interesante si cu personalitati diferite . Nu stiu exact care este personajul meu preferat , deoarece imi plac toate intr-un mod deosebit . Fiecare este special in felul lui , dar cred ca o sa-l aleg pe Ichigo . Doar e protagonistul anime-ul , nu ? =]] . Imi place de el foarte mult , arata atat de bine si are un corp de ... doamne , l-as manca pe tot la desert o_o . Imi place ca este atat de puternic si este un prieten adevarat . M-am indragostit de el din prima clipa in care l-am vazut . Este prea perfect >.<
Coloana sonora .. extraordinara o_o Imi plac absolut toate melodiile , se potrivesc excelent cu continutul anime-ului . Cred ca nu am nimic de criticat la acest anime . Pefect , merita nota 10+ din toate punctele de vedere =]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#15
Imi place foarte mult Bleach. De ce? POt spune ca are de toate...cum au spus si cei de mai sus...umor,actiune,putin romantism...insa cel mai mult imi plac personalitatile unor personaje cum ar fi :Toushiro,Renji,Ichigo,Madarame si prietenul lui narcisist,nu-mi vine acum cum il cheama 21...ma rog mai multi...imi place de obicei cei care se cearta intr-una intre ei..sunt foarte haiosi.Sincer nu ma uit la un desen dak nu imi plac personajele...In bleach imi place Toushiro :X si pe langa Bleach imi place ff mult Naruto acol` imi place Gaara :X...ce mai ,cred k anime astea japoneze..is cele mai faine :X
I love Gaara! 8 He`s so hot 8[/font][/size]

#16
Nu obisnuiesc sa postez in topicurile de genul dar.. mi-am dat seama ca ma atrage Bleach fiindca in ultima vreme (latest chapters) aduce foarte mult a DB. Stiti voi.. mutarea dintr-o locatie in alta, ma rog, fara ca Aizen sa distruga vreo tribuna inainte de asta or something dar.. merge si asa. Pe urma ar fi overpowering'ul care da.. e DB level somehow. And that's most of it.

#17
De ce imi place Bleach?
Pai...am inceput sa ma uit la el dintr-o usoara eroare. Dupa ce m-am uitat la DN am cazut intr-o usoara depresie pentru ca nu mai gaseam animeuri faine. Pana cand m-am dus la lectia mea lunara de chitara (ma invata o prietena) si prietenul fetei mi-a zis ca Bleach are shinigami. Ca Ryuk si Rem? m-am gandit. Si am inceput sa ma uit. La inceput am zis ca e o prostie dar treptat m-a cucerit actiune, mai ales ce era despre Ichigo, si uite asa imi petrec eu 6 ore in timpul saptamanii si 12 ore in weekend uitandu-ma la Bleach, asta inseamna cam 30 de episoade/zi. Stiu, sunt obsedata. Si nu am absolut nicio problema cu asta.
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#18
De ce imi place Bleach ... Intrebare FOARTE grea. Ce simt eu pentru animeul Bleach e greu de surprins in cuvinte.
1. Este inovator
2. Nu este insterie generala asupra lui (Desi imi pare rau ca foarte multi pun Naruto pe primul loc)
3. Ador personajele, fiecare are acel ceva special , diferit, intruchipeaza tipare umane. Povestirile lor de viata sunt fascinante fiind legate de iubire si familie. Felul lor de a tine la persoanele apropiate si sacrificiile. Iar faptul ca Ichigo nu renunta niciodata este una din partile cele mai bune.
4. MUZICA - este absolut geniala. Este anime-ul cu cea mai buna muzica. Te regasesti...
(Number one -Hazel Fernandes)
5. Chiar si in personajele negative gasesti ceva placut. (Ulquiorra sau Aizen)
6. Schimbarile constante
7. Lookul genial al personajelor
9. Partile amuzante mai ales certurile dintre personaje precum Rukia si Ichigo
10. Atractia dintre personaje redata foarte bine
Sunt obsedata pur si simplu, toata lumea imi spune sa imi revin la realitate, ei nu exista. Dar nu pot sa ii ascult. Recunosc si "Naruto" are multe din acestea,povestea poate este mai buna dar nu are un lucru PERSONAJELE, construite genial, asta m-a fermecat la Bleach. Pot spune ca ele sunt motivul pentru care imi place Bleach![posturi unite]
@^ToxicK kiD^ Subscriu si tot ce ai spus tu. Daca vreodata dai de pestisorul de aur roaga-l sa faca un Ichigo si pentru mine si eventual sa moara Inoue 4

#19
Nu pot sa spun ca ma dau in vant dupa Bleach, pur si simplu imi place. Daca se intampla sa am ceva timp liber cu care nu am ce face, prefer sa ma asez confortabil in fata calculatorului si sa mananc ceva usor in timp ce urmaresc cat mai multe episoade din Bleach. Nu te plictiseste, cum o fac majoritatea anime-urilor. Are actiune, intriga, suspans, tot tacamul... Uneori am impresia ca traiesc odata cu personajul toate acele sentimente contradictorii. E pur si simplu frumos.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#20
Nu! Nu-mi place bleach,e genu' de poveste fumata de mult ,lungita la infinit. Cei prea mult strica si cred ca japonezi na-u auzit de proverbul asta. Actiunea e okei, in afara ca Ichigo nu arata de 15 sau 17 cat ar trebui sa aiba. E bun sa te uiti la el pe sarite cand na-i ce face. Ce sa va mai zic sa nu se ia ca spam? o.O
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)