Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Data nasterii si Zodia

Am vazut ca sunt multi Berbeci pe aici... ma alatur si eu.
Sunt nascuta vineri(2) spre sambata(3) Aprilie la ora 12:15/12:20. Ceasurile doctorilor erau cam... virusate.
Cert este ca in certificatul de nastere si in buletin este trecut 3.
Este destul de dificil sa fi Berbec. te arunci mereu cu capul inainte si de cele mai multe ori intrii in belele. Eu fac cel putin trei gafe pe ora.
Zodia ma caracterizeaza intr-u totul... contrazic pe toata lumea, dar nu las pe nimeni sa ma contrazica... decat daca are intr-adevar dreptate.
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

20.09.1995
Zodiac European:Fecioara cu ascendent in Rac
Zodiacul chinezesc: porc!sunt porc!21dar nu mananc deloc multSmile
Zodiac Indian:Randunica15Huhhh..
Zodiac Floral:Bujor

Eu sunt rac iar in zodia chinezeasca tigru de pamant. Sunt nascuta pe 17.07.1998 Smile

sunt nascuta pe 23.02.1997 ...cam mica nu ? 4
zodia : pesti
zodiac egiptean: GEB
zodiac chinezesc : bivol
zodiac indian: PERLA
zodiac floral: Iris
zodiac arboricol: Pin
zodiac romanesc: UD

M-am nascut vineri, 10.12.1994 XD ora 7:10 dimineata 39 Sunt Sagetator, dar daca ar fi sa ma iau dupa noul zodiat as zodia Ophiuchus 29 No way ! Nu imi pasa de zodia asta XD raman Sagetator 8

Personalitatea zodiei Sagetator

Sagetatorul este prietenos, pasionat, tolerant,
[center][Imagine: lavi.png][/center][/align]

Eu sunt Gemeni cu ascendentul in Gemeni XD Nascuta pe 28.05.1996 la ora 6.00, dealtfel si ora la care ma scol in/aproape fiecare zi.
Sunt destul de multumita de zodia mea, si nu as vrea sa o schimb pentru nimic in lume.In general ''indicatiile'' acestei zodii sunt adevarate.. zapacita, nebuna cu capul in nori, mii de idei mi se invart in cap, fac trei lucruri de o data si deja l-am inceput si pe al patrulea, cam imprastiata si am un hobby de a ii face si pe ceilalti sa fie de acord cu mine in tot ce zic, sau nu le accept parerile, deobicei imi formez eu unele sigure care sau sunt pararele, sua foarte aproape de realitatea pe care mi-o imaginez eu. Realitatea in care sunt eu deobicei sparge granitele si se indreapta catre fictiune. So.. daca ar fi cateva cuvinte pentru zodia mea, cred ca ar fi convingere, vise, ireal si imaginatie...

Data nasterii: 19.11.1993
ora:02:10
zodia: Scorpion (zodie de apa)
ascendentul: Fecioara
zodia chinezeasca: cocos de apa

Pai sunt rac ... M-am nascut pe data de 24.iunie.1996 la ora 6 intr-o zi de luni ! In zodiacul chinizesc sunt sobolan ...in zodiacul egiptean sunt nilul , cel indian Vier , in zodiacul arboricol Mesteacan , in zodiacul floral Macul ... si cam atata stiu despre mine !
22 iunie - 22 iulie
Caracteristica generala a zodiei Rac: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Rac: Apa
Calitate definitorie pentru zodia Rac: semn Cardinal (activitate)
Culorile zodiei Rac: albastru, argintiu
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Rac: piatra de luna, perla
Metale caracteristice pentru zodia Rac: argint
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Rac: luni
Principalele calitati ale zodiei Rac: sensibilitate, nevoia de a ocroti, tenacitate
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Rac: o viata de familie armonioasa
Defecte ale nativului din zodia Rac: sensibilitate excesiva, pesimism
Personalitatea zodiei Rac
Nativul Rac este precaut, înclinat spre meditatie, dotat cu multa imaginatie. Are nevoie de siguranta, este interiorizat. Caminul este important. Nativul din zodia Rac este tandru, binevoitor, sensibil, plin de fantezie, dornic de liniste. Este dominat de sentimente, îsi aude vocea interioara, are presimtiri, intuitia avertizându-l deseori. Îi place sa fie laudat si este recunoscator pentru laudele primite. Creativitatea sa îl poate ajuta sa se afirme în domeniul artistic. Nativul Rac este grijuliu si totdeauna gata sa dea o mâna de ajutor.

Nativul din zodia Rac respecta conventiile sociale si recunoaste necesitatea disciplinei, chiar daca îi vine greu sa se lase îngradit. Este, însa, si foarte susceptibil, usor de jignit si ranchiunos. Uneori poate fi prea sentimental. Are toane, risca sa se lase dus de val si sa cada. Imaginatia prea puternica îl poate face pe nativul din zodia Rac sa vada pericole si acolo unde nu sunt, favorizând teama. Poate fi instabil, fapt care îl face sa fie dornic de schimbari. În relatiile cu ceilalti, este uneori prea închis în sine. Cu toate ca nu pretinde ca le stie pe toate, vrea sa aiba ultimul cuvânt.
90 % adevarat !

Bun poi sunt nascuta pe data de 13.05.1995 ...zodia taur.
Zodiacul arboricol - Plop
Zodiacul hindus - Elefantul -> Un om tenace, cu multa putere de munca si cu mari resurse de rabdare. In cariera, poate avea succes si va avea parte de o viata de familie linistita.
Zodiacul indian - Elefant
Zodiacul chinezesc - Caine
Zodiacul florar - Albastreaua
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Taur - Alabastrul, coralul, lazuritul.
Idealuri in viata: Aflarea adevarului.
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


Deci. Cand mamica mea s-a internat in spital a fost exact de mucenici. Atunci a fost anuntata ca ma va naste pe mine...Insa de atunci am fost incapatanata si am tinut-o asa pana la ora 3.40 cand m-am decis si eu in sfarsit sa ies... Data de nastere: 10.03.1996
Sunt in zodia pestilor....Ehhhh pai nu stiu.,..mi se pare foarte dificil si nu prea coincid uneori cu aceasta zodie...
Ca si zodiac chinezesc sunt sobolan de foc
Ca si zodiac arbolicor: Salcie
Floral....aaaa...parca floarea-soarelui....nu prea mai zin minte...cam atata stiu 4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)