Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Data nasterii si Zodia

Zodia:Capricorn
Data: 17.01.1989
Nu mai stiu ora la care m-am nascut, pentru ca nu mi se pare un detaliu necesar de tinut minte.

In zodiacul Chinezesc sunt iepure de lemn ...suna cam asa: Iepurele este unul dintre cele mai delicate animale dintre cele 12 ale zodiacului. De obicei, sunt oameni buni, foarte sociabili, draguti, fermecatori si bineinteles foarte populari. Nimeni nu ii poate ignora, pentru ca sunt o companie placuta si stiu cum sa se faca iubiti.

In zodiacul nostru:
Caracteristica generala a zodiei Capricorn: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Capricorn: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Capricorn: semn Cardinal (activitate)


Personalitatea zodiei Capricorn

Nativul Capricorn este disciplinat, loial, serios, practic, se orienteaza catre succes. Capata cu greu încredere în ceilalti. Are un puternic simt al realitatii. El se concentreaza asupra esentialului, este sârguincios, perseverent, econom, corect.

Nativul din zodia Capricorn este un om pe care te poti baza. Îsi cheltuie energia metodic si "se catara" încet spre telurile lui ambitioase. Un Capricorn merge la sigur si evita experimentele. Are aptitudini pentru profesiuni ca inginer, administrator, constructor sau mestesugar (în general în profesiuni legate de pamânt).

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Capricorn poate gândi si actiona în mod egoist, înclina spre supraevaluare, este încapatânat, ipocrit si, din cauza neîncrederii în ceilalti, îsi deschide cu greu inima.

Asta spune tot despre mine...ma caracterizeaza in totalitate.
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]

Eu sunt nascuta pe 3.11.1995 intr-o vineri la 5:25 dimineata o.o
Zodiac european: scorpion xD cu ascendent in balanta
Zodiac chinezesc: mistret de lemn cu ascendent in iepure :3 ( porc`sor mic si fericit =]] )
Zodiac floral: papucul-doamnei
Zodiac arboricol: nuc o.o

Zodia scorpion chiar mi se potriveste ^-^

Sunt nascuta pe 1.09.1996.

Zodiac european: fecioara;
Zodiac chinezesc: sobolan;
Zodiac arboricol: pin (la fel ca Michael Jackson o.o")
Zodiac indian: fecioara (si cica sunt discreta, inteleapta si culta o.o')
Zodiac totemic: ursul;

ei ,eu m-am nascut pe doi martie 1997 .Sunt in zodia europeana peste ,in cea chineza sunt bivol(asta e anul meu)ca si copac sunt salcie ,floare nu mai stiu ,bla bla bla si m-am nascut pe la 2 dupa amiaza intr-o duminica
[Imagine: gfxd.png]


02-06-1994(urmatoarea zi dupa Ziua copilului)
Sunt Gemeni :->
Zodiac chinezesc :caine (cica-mi platesc toate faptele in viata asta....)
Nascuta in jur de ora 21:30 10 Dar ca fapt divers..data nasterii nu apare la infomatii personale??si de acolo poti deduce zodia4
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

11. Nov. 1991 data nasterii
Iar ca zodie..sagetator. In zodiacul chinezesc parca eram oaie..sau capra..ceva de genul.Oricum nu ma pasioneaza zodiile 10
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

Eu m-am nascut pe 13.12.1992
In zodiacul european sunt sagetator,in cel chinezesc sunt maimuta ^^" in cel floral sunt albastreaua si in cel indian nu mai stiu 24

-Data nasterii: 11 August 1994
well, sunt multumita de aceasta data.Foarte putini se nasc in acesta zi, din cate stiu eu, ceea ce ma face mai unica.
-Zodiac European: Leu
mi se potriveste cat de cat, dar nu in totalitate.
-Ascendent in zodiacul european:Balanta
nu mi se potriveste deloc -_-'''
-Zodiac Chinezesc: Caine
^^ me loves doggies <3.si mi se potriveste foarte bine.
-Zodiac Arboricol: Plop
o.O in orasul meu sunt o gramada de plopi.anyway, caracteristicile reflecta destul de bine personalitatea mea
-Zodiac Floral:Bujor
nu prea imi plac bujorii...
-Zodiac Indian:vanator
sooper^^
-Zodiac Totemic:Nisetrul
asta parca era un peste o.O
[Imagine: robin-1.jpg]

Eu sunt nascutape 27.7.1994 ^_^
Zodiac European:Leu
Zodiac chinezesc:caine(yep imi plac cainii)
Zodiac floral:trandafir^_^(imi plac trandafiri dar nu cred ca mi se potrivesc)
Iar zodiac indian...habar nu am :-p
I'm Kira.

Data nasterii: 22 martie 1995
Zodiac european: Berbec
Zodiac chinezesc:...porc2
Zodiac aztec: ploaia
Zodiac floral: albastrea
Zodiac arboricol: nu stiu:p

Cred ca atat. Nu stiu cat e de corect. O sa raman traumatizata pe viata de la zodiacul chinezesc2.

ByeBye $.$.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)