Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce desen alegeti?
1.
100.00%
11 100.00%
2.
0%
0 0%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

DOTM - IUNIE - VOT

#1
DOTM - IUNIE - VOT
TEMA: EMOTII

POLL: 1p. COMENTARIU: 3p.


Fiindca Ryuu nu voia sa deschida concursul am preluat eu DOTM-ul. Luna aceasta fiindca sunt doar doua desene va dati seama ca aveti voie sa votati decat o singura lucrare. Fiindca mie una mi se pare foarte aiurea actualul sistem de vot decid sa se revina la vechiul sistem. Stiti voi, aleg desenul numarul X pentru ca: bla bla bla.


[Imagine: Jun0xCa.png]

#2
Aleg desenul nr. 1 deoarece este mult mai complex si frumos. Este interesanta incadrarea in pagina dar fundalul lasa putin de dorit! Personajul este placut, nu sunt greseli de proportii plus ca imi place semnatura din coltul lucrarii - asta dovedeste ca autorul se respecta. Bravo tie!

#3
(nu mai stiu regulile, sper sa nu ma bata nimeni)

Votez cu desenul numarul 1
Mi-as fi dorit sa fie o imagine mai mare, sa pot vedea mai bine, dar nu e nicio problema. Singura problema pe care o observ este la fundal. Sunt prea multi stropi si face desenul sa para dezordonat si lucrat in graba, dar fata e bine desenata
Desenul doi ar fi iesit genial daca ar fi fost bine hasurat.

#4
Mult mai bine cu sitemul acesta de votare. Supara pe cineva daca comentez ambele desene?

Desenul 1:
Personajul este foarte bine desenat si colorat. Mie imi exprima emotia de "fluturi in stomac" * 21 * Asa. In legatura cu personajul nu am ce comenta, fiind foarte bine structurat. Dar fundalul ma dezamagit complet. Nu scoate in evidenta deloc personajul. Este prea "ala-n dala" fondul si mai bine nu il realizai. Cand il privesc imi da sentimentul de fluturi dezorientati dar mai mult ma uit la fond si la culorile lui decat la personaj. Fondul are culori multe care iti atrag privirea cand te uiti la personaj. Intr-un desen legatura dintre personaj trebuie sa fie : Personajul mai luminat, mai detaliat mai colorat nu fondul care trebuie sa fie unul mai sobru, mai lipsit de detalii. Poate nu neaparat negru dar nu la fel de atragator ca personajul. Asta ti-a stricat tie lucrarea. Fondul este foarte neglijat fata de personaj. Data viitoare sa pui pe fond mai putine culori si sa nu il mai agiti. Fa-l simplu si scoate in evidenta prin personaj emotia.[tema]

FOND cu prea multe culori: ****
FOND in culori simple: ~~~~

Desenul 2:
Desenul imi exprima tristete. Cum a spus si nibbles desenul ar fi fost foarte bun daca ar fi fost hasurat usor si fin cu un creion hb si pentru umbrele inchise un creion peste 3B. Este in ceata desenul si pacat ca ar fi putut fi unul foarte bun. Invata sa hasurezi mai usor nu cu creioane verzui din plastic de la BIC Desenul este slabut.

** Votez pentru desenul: UNU(1) pentru calitatea lui mai buna decat desenul numarul doi.
Spor.

[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#5
Primul, este mult mai ingrijit decat celalalt, foarte colorat si imi da o stare de spirit mai buna, pacat de fond, abstract pana la moarte, dar totusi prea neingrijit, ai ajuns cu el si peste parul fetei, mai ales in dreapta unde l-ai decolorat cu el sau asa l-ai facut tu/a iesit la scanner(poza? imi da mai mult impresia de poza). Anw, noroc de tipa, desi i-ai cam turtit(?) fata. Observ ca e anime, deci nu intru in partea de anatomie. :] - vot.

Al doilea este idee usor cliseica, dar draguta(nu ca cea de sus ar avea cine stie ce originalitate), am vazut pe dA multe desene de genul, dar ce nu ai tu spre deosebire de primul este ca ai o hasura foarte dezordonata si stearsa. Si ar arata mai dragut dupa parerea mea daca ai hasura in doua directii diferite sau cum s-o spune: uite exemplu D: (ultimele 3). Desigur si tehnica ta e buna, dar te-ai grabit. Too bad. Si la umbre la fel, grabite si in mare parte fara noima. Dar continua, stiu ca poti. D:
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#6
Desenul numarul 1. Nix 8p poll + 12p comentarii = 20p
Desenul numarul 2. Matt 0p

Nix este castigatoarea acestei editii cu un total de 20p. In caz ca nu ai medalia pentru DOTM o sa o primesti, chiar daca am vaga impresie ca deja o ai.
Si Aggie, tu ai medalia pentru cea mai buna critica. Si tu vei primi imediat medalia.

Imediat o sa deschis topic-ul de inscrieri pentru luna iulie. De data asta sper la mai multe lucrari.

[Imagine: Jun0xCa.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  DOTM - Iulie - VOT Aly 1 2.672 03-08-2013, 08:07 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  DOTM Iulie - Intrari Stormrage 8 4.436 29-07-2013, 05:31 PM
Ultimul răspuns: Maria#2
  DOTM Mai - Vot Stormrage 5 3.738 09-07-2013, 07:22 PM
Ultimul răspuns: adri_yume
  DOTM Mai - Intrari Stormrage 7 4.091 24-05-2013, 05:55 PM
Ultimul răspuns: adri_yume
  DOTM Aprilie - Vot Stormrage 8 5.480 04-05-2013, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  DOTM Aprilie - Intrari Stormrage 11 9.043 24-04-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  DOTM Martie - Intrari Stormrage 8 5.244 03-04-2013, 06:36 PM
Ultimul răspuns: sho biyunko
  DOTM - Noiembrie + Decembrie Ang. 2 3.065 13-11-2012, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Jackass6
  DOTM - Septembrie - Vot Ang. 3 3.762 12-11-2012, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Maria#2
  DOTM - Septembrie. Ang. 12 7.411 16-09-2012, 10:50 PM
Ultimul răspuns: Ang.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)