Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Desenul favorit
Lucrarea I
0%
0 0%
Lucrarea II
5.26%
1 5.26%
Lucrarea III
15.79%
3 15.79%
Lucrarea IV
78.95%
15 78.95%
Total 19 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

DOTM Mai - Vot

#1
Tema: Spring/ Primavara
Perioada de votare: 24 mai - 4 iunie
Lucrarea I
Lucrarea II
Lucrarea III
Lucrarea IV


Voturile prin sondaj valoreaza un punct, iar cele prin comentariu 3 puncte. Voturile prin comentariu trebuie argumentate corespunzator, avand in vedere realizarea tehnica a desenului si respectarea temei. Comentariile ce nu contin cel putin 3 randuri intregi, umplute decent, nu vor fi luate in considerare.

In cazul in care vreun participant doreste sa voteze, o poate face atat prin poll, cat si prin comentariu, fara a vota propria lucrare, evident. In comentariu, participantii vor vorbi doar despre lucrarea pe care o voteaza - vrem sa ramana anonime pana la final.

O sa va rog sa nu comentati parerile celorlalti useri, chiar daca au zis ceva gresit, voi avea grija de asta la sfarsit.

Castigatorul va primi medalia pentru DOTM si privilegiul de a alege tema urmatoarei editii, iar user-ul care vine cu cel mai bun comentariu va primi medalia pentru critic.

Acestea fiind spuse, bafta!
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#2
Votez pentru a treia lucrare deoarece mi se pare expresiva si reflecta uimitor de bine tema aleasa. Desigur, poate fi vorba de subiectivitatea mea, dar aceasta lucrare cred ca merita sa fie aleasa de mine pentru calitatile pe care le are. De aceea ii dedic votul meu impreuna cu sustinerea mea.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#3
Eu aleg ultima lucrare, fiindca a iesit cel mai bine. La primele lucrari parca ma uit la peretele cu lucrari din generala. E cam greu sa pictezi, in special cu tempera, dar se puteau pune mai multe detalii in al doilea desen.
Ultimul desen e foarte expresiv si bine pus la punct.
Primul mi se pare mult prea simplu, iar la al treilea desen mi se pare ca a abordat o idee mult prea copilaroasa pentru gustul meu.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Votul meu merge la ultima lucrare, se vede clar ca este vorba despre primavara, a folosit culori calde si se vede si talentul autorului, felul in care s-a jucat cu acele culori mi se pare un lucru minunat, lucru pe care nu le-am vazut in celelalte.
Primele doua desene sunt acceptabile, insa, parerea mea este ca al patrulea este cu mult mai bun. Al treilea sincera sa fiu m-a dezamagit, nu inteleg, ce treaba are aceea chestie cu primavara? Si chiar daca ar fi, stiu eu, zana primaverii, sau ceva de genul, nu are nici un element care sa o identifice, corpul a fost desenat bine, insa, la par se vede cum a dat in mai multe parti si nu stiu, parul face ca intreg desenul sa se vada rau.

#5
I - 1 vot - @Erion
II - 1 vot - @Rain
III - 4 voturi - @Agrona
IV - 15 voturi - @adri_yume

Astept PM cu tema viitoare @adri_yume si felicitari ^^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#6
Multumesc mult de tot la toti pentru voturi, ma bucur ca v-a placut desenul Smile Tema urmatoare vine acum intr-un PM
[Imagine: banLC.png]
[Imagine: ohshcbar.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  DOTM - Iulie - VOT Aly 1 2.672 03-08-2013, 08:07 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  DOTM Iulie - Intrari Stormrage 8 4.436 29-07-2013, 05:31 PM
Ultimul răspuns: Maria#2
  DOTM Mai - Intrari Stormrage 7 4.091 24-05-2013, 05:55 PM
Ultimul răspuns: adri_yume
  DOTM Aprilie - Vot Stormrage 8 5.481 04-05-2013, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  DOTM Aprilie - Intrari Stormrage 11 9.045 24-04-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  DOTM Martie - Intrari Stormrage 8 5.245 03-04-2013, 06:36 PM
Ultimul răspuns: sho biyunko
  DOTM - Noiembrie + Decembrie Ang. 2 3.065 13-11-2012, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Jackass6
  DOTM - Septembrie - Vot Ang. 3 3.762 12-11-2012, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Maria#2
  DOTM - Septembrie. Ang. 12 7.413 16-09-2012, 10:50 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  DOTM - Alegere tema. Ang. 2 3.171 27-08-2012, 09:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)