Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cuvantul preferat

YAY.
Nimic nu exprima mai bine fericirea, etuziasmul si nerabdarea decat cuvantul asta. Cel mai tare cuvant ever. Mai ales ca este cuvantul meu preferat. Nimeni n-a spus ca trebuie sa si existe in DEX...
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


yaoi hard
Ehh... fara acest gen pe care chiar acum il devorez ( era logic ) nu as putea traii. El este modul de a-mi ocupa timpul. De a-mi da motiv sa spun " Doamne ce sexy e ala! ".
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Paaaai cuvantul meu preferat ar fi :

' ' Oooops ' ' .

De ce ? Pai eu mereu dupa ce fac ceva gresit sau lovesc pe cineva [ accidental ] , iau o nota mica sau sparg cate ceva zic : ' ' Oooops ' ' .

Mereu acest cuvant va fi preferatul meu si poate , adica cred ca mai am un cuvant preferat :

' ' Hăh ' ' si poate si ' ' Dăăăăh ' ' .

Mi-am innebunit toate cunostiintele cu asta 21.
Profa de mate m-a avertizat ca daca mai zis Ooopc in ora ei imi da doi 21
[Imagine: Jun0xCa.png]

ÃŽmi plac vanitate (oare de ce ?) ÅŸi verbul "a dori".
Sincer, sunt eu singura care crede că a dori sună de o mie de ori mai bine decât a vrea ?
Până şi în engleză sună mai bine to wish decât to want...

Citat:Yayness=substantiv format prin derivare de la cuvantul de baza "yay" + sufixul "ness".
Da, genial cuvânt. Şi cel mai amuzant a fost că trebuia să-l explici ca să înţelegem =]]

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


Cuvintul meu preferat este YAP!...Care nui agreat deloc de friendzii mei.((.....insa cea mai des utilizata combinatie este>>>"Ce-ai facut O.O!?" spuse cu uimire si shock fata de persoana la care ma adresez^^....So...asta e>>

Am intrat si eu aici. Pai cred ca am mai multe cuvinte preferate. Foloseam intr-un timp cuvantul 'duda'. Pentru mine toti erau duda. Habar nu am de unde l-am invatat, doar imi scapa. Apoi m-a obsedat expresia 'in puii mei'. Da, stiu... 21. Nu suna prea bine, mai ales pentru o fata, dar dupa ce orice afirmatie, imi scapa si un mic pui. Apoi 'pupincurist'. Nu e tocmai un cuvant prea folosit, dar imi place sa il folosesc pe persoanele de care cred ca sunt pupincuriste. Adica lingusitoare. Adica de toata jena.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Cuvântul meu preferat cred că este: Dumnezeu -este într-un fel cel mai frumos cuvânt din lume (ptr crestini)

şii cred că ar mai fi şi : YES , LOL ) peste tot scriu asta ( şi cred ca yaoi şi yuri : D
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

Cuvântul meu preferat din ultimul timp este verbul " Ninge 8 ". Sunt obsedată de ninsoare de la un timp şi chiar mă enervam când ziceau ăia de la televizor că nu ştiu unde şi nu ştiu unde ninge şi la mine nu :]]. În sfârşit a dat Domnu' să ningă astăzi, însă nu ştiu dacă se va depune stratul de zăpadă, nu prea îmi vine a crede >.>.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

am mai trecut pe aici sau nu...don't remember

My fave word is "soarta"
Era o vreme cand il foloseam foarte des, in special in astfel de situatii:
Cineva: Stii la mate/fizica/istorie (whatever)?
Eu: Nu
Cineva: Si daca te asculta?
Eu: Soarta!

Acum il folosesc mai rar, dar tot imi place. Ma simt satisfacuta cand il pronunt in anumite situatii.
[Imagine: robin-1.jpg]

Pai.. cuvantul meu preferat este : Zapada ! ^^ De ce ? Pentru ca totdeauna cand aud cuvantul zapada o iau razna. Ador tot ce este legat de anotimpul iarna ! Cu exceptia partii cand ma spala baietii. >.> Sa revenim : Cuvantul zapada ma face sa ma gandesc si la ceva pasnic si calm. Sau ceva frumos si linistit. Tot la gandul de liniste ma duce. Imi place sa privesc totdeauna zapada. Or asternuta deja pe strazi, ori cand cade usor. ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evita cuvantul DA sau NU :P:P:P white angel 1.352 406.808 29-06-2011, 05:51 PM
Ultimul răspuns: History


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)