Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cuvantul preferat

Sunt mai multe cuvinte care îmi plac, de fapt le ador.

1. Sk8 . Folosesc cuvântul ăsta de mii de ori pe zi, de fapt aproape tot timpul. Vorbesc cu prietenii despre firmele de sk8, haine pt skate, trickuri şi când o să se usuce asfaltul, că nu mai putem rezista. XD
2. Metalul . Putea să lipsească? 21 Nu prea cred, sincer. Ador muzica asta şi o ascult tot timpul... Pe lângă metal, mai ascult şi punk, dar metalul e principalul 8
3. Snowboardingul . Lovin' this sport 8 Am caiete cu snowboarduri şi pe fiecare caiet scrie snowboardin' [şi skatin' of course] . Iarna tot timpul practic sportul acesta şi nu rezult să stau o lună în bucă când sezonul de ski este deschis 65

Cam atât...mai sunt şi nişte ticuri verbale, printre care şi sarcasticul "incredibil" . Îl folosesc de deseori cu colegii mei care se entuziasmează repede 21 .

pai cuvantul meu preferat este : MARS 21) pentru ca atunci cand ma inerveaza cineva ii spun simplu: MARS..21 si pleaca 22
sau atunci cand vreau sa scap de cineva sau cand ma injura cineva ii spun simplu: MARS. 71
cuvantu' asta este raspunsul meu la ori ce 39 [ bine..9 aproape orice..in fine..hi5 ma opresc 21]

Hm . . .

~ Iubire / Scumpi / Scumpo / Scumpule / Păpușică / Păpușel - Cuvintele astea le folosesc foarte des, într`un mod ironic, evident. La mine în școală sunt mii de pitzi și cocalari și așa vorbesc cu ei. ^^ De exemplu: ' Păpușică, nu`i așa că vrei să pleci? ' [ replica asta am folosit`o chiar azi ]. Nu`i așa că`s foarte drăguță? 21

~ Mori ! - Asta le zic colegilor mei când mă enervează, adică atunci când eu le zic să plece că am treabă [ treaba asta fiind ori visatul, ori ascultatul muzicii, ori făcutul unei teme, ori băutul apei - lucru foarte important - ].

Cuvinte pe care le spun foarte des și care îmi plac sunt și înjurăturile. Dar mă abțin să le scriu. 5
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

Alalaaa, am atatea ticuri verbale ca nu stiu cum de nu ma ia nimeni la bataie - caci sunt cam enervante xD . O sa spun doar cateva fiindca n-am destul timp si nu toate sunt interesante, dar cand voi scoate ceva nou si ingenios, fiti mai mult ca sigur ca voi reveni 21.

~Bonjour!/Pourquoi?/Au revoir. - Iubesc franceza si ador sa fiu unica si originala, asa ca atunci cand ma intalnesc cu o persoana il salut cu un "Bonjour!" cu un accent enervant si sacaitor, dar prea dulce ca sa fiu batuta. Ador pur si simplu sa-i stresez pe ceilalti intrebandu-i "Pourquoi?" desi n-am vreun motiv anume, dar il folosesc si ca sa inlocuiesc sacaitorul nostru "de ce?". Cat despre "Au revoir"... ah suna prea romantic si melodios ca sa nu-l folosesc eu. Orice discutie pe care o termin - ca-i pe mess, ca-i fata in fata, ca-i la telefon, ca-i un post pe blog sau pe un forum - o inchei cu adorabilul "Au revoir."21

~Adorabiiil [cu tot cu aia 3 de i] - Pe langa celelalte sensuri ale lui, pentru mine acest cuvant exprima perfectiunea sau pur si simplu un lucru de nota zece, formidabil, exceptional, sublim si alte superlative d'astea. Cand zic "Vai, da' tipul ala e adorabiiil!" e ceva de bine ca si "Esti cea mai adorabiiila fiinta!" sau "Totul e atat de adorabiiil incat as putea uita pentru ceva timp de planurile mele malefice!" - ahh, da. Sunt un geniu malefic, in caz ca nu stiati, ma simteam obligata sa va spun 21. Ma rog, asa mi se spune de ceva timp. Daaar, revenind la ale noaste.

~Dios Mios/Alalaaa - Nu-mi place absolut deloc spaniola, dar Dios Mios mi-a intrat pur si simplu in cap de cand eram mica si ma uitam la Foster's home for imaginary friends si fusese un episod in care unu' zicea asta. Si de atunci a devenit un tic verbal. Nu zic "Dumnezeule!" sau "Mon Dieu!" ca tot imi place franceza, ci pur si simplu "Dios Mios, sunt atat de palida si calda. Nu degeaba mi se zice varco-vampir..." Un alt tic verbal pe care l-am capatat de cand cu Pandora Hearts. Break a fost asa adorabiiil cand a zis "Alalaaa" in anime incat m-a bantuit faza asta in permanenta si mi-a intrat in sange. De atunci o zic in oricand, in orice situatie si fara motiv cateodata. 21

~Deee~ep/Siropos - Ah, cand ceva ma misca foarte tare folosesc cuvantu' asta. Ca de ex. "Cat de deee~ep! Taci, ca plang!". La fel si cu siropos, doar ca pe el il mai folosesc si in ironiile mele.

~Copchil - Parca suna mai adorabiiil asa. Desi da impresia ca as fi vreo taranca/tiganca sau ca n-as suporta copchii. Bine, cateodata sunt enervanti 4. Recunosc.

~A abera/aberant/aberatii/ a bantui - E un verb caracteristic mie, nu am cum sa nu-l folosesc. Cateodata devin enervanta, caci il folosesc prea des, dar altfel nu ma pot exprima. "Ce? Eu sa aberez? Ah, niciodata. Poate destul de des!" sau "Astea's aberatii de actrita in devenire/geniu malefic, nu le bagati in seama!" Cu "a bantui" e la fel ca si cu anterioru'. Nu pot sa zic altceva. "Pai, ce sa fac, bantui pe net/acasa/afara."

Eeeh, cam atat momentan. Cred ca-i de-ajuns 21. Cum spuneam... Au revoir 10.

pey....cuvantu meu preferat e ,,pur"

cand spun pur, gandul mi se duce shi la alb, shi la divin, deci are mai multe ,,sinonime"

de alt fel, imi place shi cum suna cuv. ,,baby"

ma gandesk la ceva sexy, atractiv, sooper cool

deci...cam astea ar fi...
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

Cuvantul preferat....Pai eu am mai multe cuvinte preferate

Bizarre:asta a devenit cuvantu meu preferat de
cand a inceput sa imi placa Cinema Bizarre,imi plac lucrurile bizare si cuvantul asta,Bizarre,suna super fain

Dark:imi place cuvantu asta pentru ca ador
intunericu,negru,persoanele malefice(in animeuri si filme normal)

Esti dobitoc!:ei bine cuvantu asta este preferatu
meu pentru ca asa le spun la baieti cand ma enerveaza 4

Astea sunt cuvintele mele preferate si
cuvintele pe care le folosesc cel mai des

:bye:
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



Cuvantul meu preferat este...plictiseala
exista peste tot:la scoala,acasa cand nu merge netul sau ploua si nu poti iesii afara,pe strada cand nu ai ce face,oriunde esti si nu mai ai credit sa vorbesti cu cineva etc.
De asta e cuvantul meu preferat

Nu prea am cuvinte preferate, numai expresii pe care le folosesc 24 din 24, cum ar fi:

"Ţi-am spus eu!" - Încă ador această propoziţie. =)
"Bleib bizarre!" (ro: rămâi neobişnuit) - O folosesc în toate contextele posibile
"Ce romantic!" - Mda, la mine aproape tot e romantic
"Vreau!" - cuvânt preferat... I love it! =)
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





hi!!!

hmm,cuvantul meu preferat,sincer nu m-am gandit niciodata la asta,imi plac multe cuvinte
deosebite si inseamna ceva.
pai cred ca o sa dau exemplu macar unul4,care imi place mie cel mai mult.
este:lupta
care poate inseamna multe lucruri,ca de exemplu :lupta in ...lupta,lupta cu sufletul,lupta in dragoste,etc..4
interesant topic4

XOXOhug
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Cuvantul preferat...pai am unul dar imi place cuvatul in sine, nu ce semnifica acesta21 Cuvantul meu preferat este Grape-fruit! Imi place foarte mult cum suna acest cuvant si il tot repet de vreo 2 luni. Cea mai folosita expresie este "Let me see" sau "let me think about it" pentru ca daca nu as pune-o inainte sa raspund la vreo intrebare, as fii intrebata in continuu de ce nu raspund (mai ales la scoala) 21. Nu te mai poti gandi cand lumea e preea nerabdatoare.21

Dar daca m-as gandi la cuvantul meu preferat pentru semnificatia lui acesta ar fii...let me think about it 21...acesta ar fi vis. Imi place acest cuvant pentru ca intr-un vis nu se tine cont de realitate si totul este putin in ceata, ceea ce face totul mai frumos si plin de mister^^. Bye...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evita cuvantul DA sau NU :P:P:P white angel 1.352 412.474 29-06-2011, 05:51 PM
Ultimul răspuns: History


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)