Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum viata o ia pe alte cai...

#11
app....eo nu o sa mor aici pt ca jtiu k mai trebuie sa ajteptam pana la pagina 9-10 pana vedem primul sarut ..nui aja Bibi?.....:-w.....imi place atitudinea lu' Sasuke de bad boy>:)....te rog sa nu o faci pe Saku sa intre in vorba cu el iar el sa zice ceva de genu "Nu ma intereseaza cn ejti!PLEACA!!"...okay?.....numi place chestia asta:|:|....lasal sa descopere el singur ce floare de cires este Sakura;;)....:*:*:*....8->,,,,,,alceva nu imi mai displce:-?......app vezi cu greselile alea:-l.......alceva nu mai am sati zic decat k ajtept nextu'.......Gambatte:*:*:*.....Ja'
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#12
Atractie...



Un zgomot strident se auzea in camera rozaliei.Se ridica incet din pat, lua ceasul in mana, il opri si apoi merse spre baie.Dupa cum se vedea, incepuse o zi frumoasa.
Profitand de temperatura de afara, Sakura se imbraca intr-o rochita de blugi putin scurta, se incalta cu niste sandalerosii si isi luase cateva accesorii de par de aceeasi culoare cu sandalele.
Cobori pentru a lua micul de jun.Acolo, mama ei o astepta pregatind anumite feluri de mancare, inca de la o ora matinala.
-Hei, mama, de ce faci atat de multa mancare?intreba rozalia.
-Vor veni in vizita, dupa amiaza, niste prieteni de-ai nostrii, asa ca trebuie sa fiu pregatita.raspunse mama ei care inca pregatea niste fructe.
-Cine, mai explicit?intreba din nou fata.Adica, singurul lucru care ma intereseaza, este daca au copii si daca sunt de varsta mea.
-Pai din cate stiu eu da, au.Au o fata, de cam aceeasi varsta cu tine.Abea s-au mutat in oras, si tatal tau ii cunoaste de mult.
-Apropo, unde este tata?isi continua Sakura sirul de intrebari.
Mama rozaliei ii explica de treaba pe care o avea la birou tatal ei, apoi fata pleca spre scoala, gandindu-se inca la prima ei zi de antrenament.
"Cat de ingamfat poate sa fie si Sasuke ala, sau cum il cheama.Cred ca nici daca as fi fost regina tarii nu m-ar fi bagat in seama.Si tousi, poate nu e chiar asa de <<Domnul Sef>>."
Ajungand la scoala, Sakura merse in clasa.Dupa ce se pregati de ora de limba engleza, merse la geam.Clasa lor era la etajul doi, si aveau ca priveliste, terenul de fotbal si ce de handbal, insa cel din urma mai putin.Deschise geamul termopan, isi rezema coatele de pervaz, si privi catre baietii care jucau fotbal.
Printre ei, erau si cativa colegi de-ai rozaliei.Cel care-i iesi in evidenta, era Sasuke.Acesta era imbracat intr-un trening negru cu mici modele rosii.La un moment dat, isi dadu bluza de trening, ramanad intr-un tricou alb.
Cu tote ca il vazuse doar de cateva ori, rozalia simtea o atractie mai speciala pentru el.
Dupa cateva momente soneria se auzio.Baietii se retrasera, iar Sakura inchise geamul, si merse in banca ei, asteptand profesoara.Ora decursese de minune, Sakura dobandind un zece.
Urmasera apoi orele de:fizca, matematica si romana.
Era momentul orei de sport, asa ca baietii le lasara pe fete sa se schimbe.Dupa terminarea acestui lucru, toti elevii clasei a sasea A erau pe terenul de fotabal, asteptandu-si profesorul.Acesta sosi rapid.Era un barbat inalt, cu parul roscat si ochii albastrii, asemanatori cu cei ai lui Naruto.
Fetele trebuiau sa joace basket, asa ca mersera pe terenul din partea cealalta a scolii.Baietii ramasesera la fotbal, sportul lor favorit.Aruncandu-si privirea spre partea de scoala vizibila de pe terenul de basket, Sakura zari o fata cunoscuta la o clasa de la parter.
Acea persoana se uita atent la jocul fetelor, mai exact la o anume fata, adica rozalia.Intalnindu-i privirea, Sasuke ramasese blocat.Pentru prima data se uitase cu atata interes la cineva.Strangandu-si tupeul, Sakura isi intoarse privirea spre jocul lor, nu inainte de a-i trece prin fata o anume minge de fotbal.
-Naruto, esti nebun?!tipa rozalia alarmata.Era sa-mi spargi capul!
-Scuze Sakura, insa...stii tu, asa e la fotbal si...isi cauta o scuza blondul.
Dupa aceasta mica sperietura, fetele isi continuara jocul.Ora trecuse repede, si, dupa ce se plictisisera de moarte cu o ora de limba fraceza, au plecat acasa.
Sakura se urca in pat si se uita in oglinda.Parca vorbea cu ea insasi, si poate ca asta si facea.
<<Ce ti-a trecut prin cap sa te uiti asa la el?>>
"Mai taci.Nu am nevoie de morala acum."
<<Ba ai!L-ai vazut o data, nici macar nu ai vorbit direct cu el, si te uiti la el pe geam, apoi il privesti in ochi de parca v-ati cunoaste de o eternitate si va mai si iubti!>>
"Asa, si?Nu am nevoie de tine si de sfaturile tale alea prostesti."
<<Si unde e reputatia ta?Niciodata nu te-ai mai lasat in plasa unui baiat, si stii foarte bine cati au incercat sa fii iubita lor.>>
Intr-un final, reusi sa-si opreasca auto-morala si se apuca de teme.
Intr-o camera linistita statea un baiat privind tavanul.Statea pe pat cu mainile la ceafa .
"Nu e ca toate celelalte, oricum.Daca ar f fost, pana acum ori mi-ar fi cazut la picioare, ori m-ar fi stresat ieri pana peste cap.Hm, imi place atitudinea ei.Nici macar nu a comntat cand i-am spus lui Naruto ca nu ar trebui sa ma intereseze.Este destul de inteligenta fata de celelalte.Mai vedem ce mai facem maine..."gandea brunetul sambind smecher.
Dupa ce rozalia isi termina temele, merse la baie pentru a se pregati de venirea musafirilor.Se imbraca intr-un kimono negru cu un dragon alb pe spate si isi lua niste sandale albe.Isi prinse parul cu niste accesorii de gen chinezesti si apoi cobori, nu inaite de a-si da cu putin luciu de buze.Hainele si accesoriile erau primite de la matusa ei care se afla in China.
Dupa ce a coborat in living, invitatii au sosit.Fat de care ii povestise mama Sakurei era exact de aceeasi varsta cu ea.Ochii ei de ciocolata si parul asemanator cu scoarta tanara a unui copac iti atrageau privirile.Din intamplare, si ea era imbracata tot cu un kimono de acelas model, insa era rosu.
Fetele facura cunostiinta, apoi, dupa ce mancara, mersera in camera rozaliei unde petrecura mai mult timp.Numele fetei era TenTen.Avea si ea tot treisprezece ani, insa din orasul din care plecase, era clasa a sasea.

A doua zi venise repede, iar diriginta clasei a sasea intrase in clasa.Parea ca vrea sa faca un anunt sau ceva de genul.
-Copii, incepu Tsunade, vreau sa va anunt ca la sfarsitul acestei saptamani vom pleca intr-o excursie.
-Da!Stiam eu!spuse Naruto ridicandu-se fericit din banca.
-Naruto, stai jos, ii porunci blonda, si lasa-ma sa continui.Deci, vom pleca timp de doua zile, adica sambata si duminica.Vom pleca impreuna cu clasa a saptea A, deoarece sunt in relatii bune cu diriginta acelei clase.
Cand Naruto auzi numele clasei cu care isi va petrece urmatorul weekend, deja nu-l mai interesa.Stia ca in acea clasa se afla nu numai Neji ci si Sasuke , baiatul pe care-l ura cel mai mult.Nu era de ajuns ca il batea de fiecare data cand se lupta cu el?Mai trebuia sa si il faca din ce in ce mai invidios.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#13
am revenit am vz cateva grseli minoare:d
sandalerosii-sandale rosii
micul de jun-sper ca nu ma insel ..dar cred ca se scrie micul dejun
ce de handbal-cel de handbal
soneria se auzio- soneria se auzii cumva?
sambind-zambind
Fat-fata
cam atatea greseli ma vazut...daca mai sutn eu nu le-am observat:D
imi place capitolul esti talentata...Sakura si Sasuke impreuna un weekend intreg:X...
asa imi place molt love:X

#14
girlAnim3->de ce doar tuh?????:(:(:(:(Ok, weed-endul nu va fi love, stai linistita.Mai am paan atunci.

Excursie...



Cu toate celelalte motive, Naruto nu mai comenta nimic.Acest lucru o uimi destul de mult pe Tsunade, deoarece il cunostea destul de bine, iar acea tacere nu ii statea in caracter.Blondul privea pe fereastra, reamintindu-si momentul in care abea sosise in sala de antrenament
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#15
O.o....ia spus pisicutaO.o.....tare
:X:X:X.....:>...
ei ei Sasu ai grija nu o mai enerva pe Saku k te bate:>......app nam inteles ultima propozitie:|
"La antrena"->....ce e asta?/:-).....numi spune ai scris in notepad sau in word ji nai selectat bine:)))......ai mai mare grija data viitoare:-l

pai alceva nu prea am de spus....app vezi k am vazut cateva greseli de tastare dar am zis sa ti le zica Agent Eli k ea te critica mai bn decat mineh:>

Ajtept nextu'
Ja'
^^
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#16
daca tot citesc fic-ul tau, cred ca ar fi cazul sa comentez ;;) imi place foarte mult, nu numai ideea, este original si ai destula experienta in povesti cat sa pui ideile cat mai bine in aplicare. descrierea, dialogul si naratiunea sunt foarte bune, dar nu perfecte. oricum, nimeni nu este perfect, putem doar sa ne apropiem periculor de mult de perfectiune ;)
greselile de tastare care nu sunt foarte multe:
tina => tine
vazsise => vazuse
luse => luase
vrunetul => brunetul
sun chiar putine fata de mine...stapanesti virgulele asa ca nu ai greseli de exprimare
pai...ce nesimtit e Sasuke X( cum poate spune asa ceva despre Sakura? nici nu o cunoaste bine si o jigneste, ce infumurat! ;)) sunt curioasa cat timp va dura pana vor face o relatie :D
astept nextul cu nerabdare, bye bye ;)) :-h

#17
"professor"=profesor
"tina"=tine
"vazsise"=vazuse
"luse"=luase
"vrunetul"=brunetul
:X:X...imi place noul capitol....descrierea e foarte buna...dialogul nu e sec....si naratiunea e super:X
Sasuke ai grija ca Sakura e o pisicuta foarte rea si te zgarie>:)
astept nextu'
chu si gambate:X
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#18
SaKu_AnGeLs_SaSu->ma bucur ca-ti place k i-a zis pisicuta:D
Mambrella->mersi de com:D
Lexy.The.Kitty->neah, aici nu mai esti prima:))
georgiana_georgiana36->ms si tzie de com:D
Am pus putina continuare la ceea ce am facut deoarece nu terminasem tot:D


La antrenament nu prea s-au intamplat multe. Sasuke se uita din cand in cand la fata, studiind-o din cap pana in picioare. Chiar daca inainte o considerase doar o fata obisnuita, se dovedea a fi mai speciala decat toate.
Saptamana trecuse si ea repede, iar timpul excursiei venise. Sakura, Hinata si Naruto hotarara sa ajunga mai devreme la locul de intalnire pentru a avea timp de mai multe discutii si de planuri prin care ii vor putea ignora pe Sasuke si Neji.
Dupa cateva imitatii ale lui Sasuke, facute bine inteles de catre Naruto, cei trei se destinsera destul de bine, fiinnd pegatiti de o calatorie plina de stres. Insa, bucuria lor fusese rapid destramata. In fata lor, aparura cei noi doi dusmani.Dupa alte cateva lucruri la adresa lui Naruto, salvarea lor venise. Tsunade sosea, insotita de inca o femeie. Era, bine inteles, diriginta clasei a saptea, pe nume Kurenai.Avea parul negru ca taciunele si ochii rosii ca sangele.Era profesoara de fizica, insa, tradand primele impresii date de materia pe care o preda, era o profesoara buna si intelegatoare cu copii.
Dupa o jumatate de ora, toti elevii ajunsesera la locul de intalnire, iar apoi au plecat spre locurile excursiei. Mersera la un muzeu al istoriei omenirii, apoi sa ia pranzul, la gradina zoologica, apoi ajunsera la un hotel, unde innoptara.
Nu fusese o excursie prea frumoasa, sau prea impresionanta.Ci, dimpotriva. Fusese plina de stres si de nervi, mai ales pentru cei trei: Sakura, Naruto si Hinata.Sasuke il baga des pe Naruto in seama, insa incepuse sa o testeze si pe Sakura.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#19
"pegatiti"=pregatiti
"fiinnd"=fiind
ehh nu's prima:((
da las':D
deci...descrierea imi place....mi'ar fi placut sa fi bagat o apropiere intre Sasu si Saku:X....da lasa ca imi place:X...vreau nextu'....cate capitole mai sunt pana se intampla o minune:>.....SasuSaku:X:X...astept nerabdatoare:D:D
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#20
Hai gata cu comentariile.Voi introduce alte personaje.

Primul concurs (part I)


Trecusera aproape doua luni de cand Sakura mergea la antrenamente.
Intr-o zi, hotari sa mearga la antrenor si sa-i ceara mai multe explicatii.Asa si facu, inainte de inceperea antrenamentului.
-Deci, domnule profesor, doar noi suntem la scrima?Adica nu suntem prea putini?intreba rozalia.
-Hm.Normal ca nu.Dimineata mai face o grupa de copii, iar, tot de la clubul din oras, sunt si alti copii dintr-un sat apropiat de unde este si Iruka.explica Kakashi.
-Si eu cand ii voi cunoaste macar pe cei care fac de dimineata?intreba fata din nou.
-Pai cred ca peste o saptamana.Se organizeaza un concurs si am de gand sa te iau si pe tine.
-S-se-serios?
-Da.Cred ca va fi o experienta buna pentru tine acest concurs.
-D-dar eu am tras doar de cateva ori.Deja am vanatai!spuse ea plangandu-se.
-Vei juca doar cu fete.Si sa stii ca nu prea cred ca cineva da la fel de tare ca si Sasuke, asa ca este cazul sa te calmezi.
La antrenamente devenise deja un chin perioada de dupa antrenamente.Deja jucau intre ei.Spun chin deoarece Sasuke dadea intradevar tare.Dadea asa deoarece voia sa-i testeze rezistenta si sa se convinga ca nu este o fata plangacioasa ca altele.
Deja se convinsese de acest lucru, insa parca nu putea opri acea testare.
Saptamana trecuse si ziua concursului venise.La vestiar se aflau decat Sakura si Hinata.Rozalia isi dorea sa faca cunostiinta cu celelalte fete.Se parea ca una deja sosise.
-Heya, ce faceti fetelor?intreba fata care abea intrase in vestiar.
-Of, n-ar renuntat la salutul tau?intreba Hinata.A da, si apropo:Temari, ea este Sakura, EA ESTE Temari.
Temari era o fata inalta, de vreo paisprezece ani.Avea parul blond prins permanent in patru codite.Ochii ei albastii erau destul de ageri si o studiau pe noua adolescenta.
-Incantata, Sakura.spuse Temari zambind.
-Si eu.spuse rozalia raspunzandu-i.
Dupa mai multe discutii cele doua fete au observat ca au multe in comun.Devenisera destul de bune prietene.Insa urma sa vina o alta fata.Se auzea vocea ei de departe.Se parea ca era cu Sasuke si asta nu il prea incanta pe brunet.
-Hei, Sasuke, stiu ca o sa-i bati pe toti astazi!Esti cel mai tare!spunea fata.
-Mda Ino, ar fi cazul sa te reitorci la Kiba ala al tau de la Brasov.spunea el plictisit.
Ajunsa in fata vestiarului, Ino dadu buzna trantind usa.Cazu pe banca si se dadu cu capul de perete.Aceasta Ino era o fata de treisprezece ani.Avea paruk blond, prins intr-o coada la spate si ochii albastii ca marea.
-Hei, fato, esti chioara?intreba Temari.Nu vezi ca avem o colega noua?De fapt, si tu esti noua, insa asta este a doua parte.continua ea, chicotind.
-Ha, ha, ha ce-am mai ras!In fine.Buna, eu sunt Ino.spuse blonda intinzandu-i mana Sakurei.
-Eu Sakura.Incantata!
-Of, o sa vina iar enervantele alea ale lui Iruka!spuse Temari nervoasa.Fac de patru ani scrima, si totusi!Prea enervante.
-Calmeaza-te.Pun pariu ca le voi omori!spunea Ino.
Cele doua fete se ciondanira putin, insa se termina repede.Totul reincepu atunci cand, din afara salii, se auzira glasuri de copii.Ino si Temari oftara adanc.Sakura era nedumerita si astepta sosirea celorlalte fete.
-Hei, fetele, am sosit!spuse una intrand prima.
-Mda Kim, se vede.Ti se aude vocea si de la o posta.spuse ironica Temari.
Nimeni nu mai comenta nimic.Venisera aproximativ sapte fete.Nu erau foarte enervante dupa parerea Sakurei, dar nici cele mai bune prietene nu-ti puteau fi.Ce mai tare dintre ele era acea Kim.Era o fata de varsta Sakurei.Avea parul negru si foarte lung prin doar la varfuri.Ochii negrii rau invidiosi pe Temari.Nu indraznea sa o provoace sau s-o infrunte ci doar se rezuma la invidie.
Cum se va descurca oare Sakura la concurs?
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Poezii ale unei alte incepatoare... Assyria 16 8.742 26-08-2011, 01:52 AM
Ultimul răspuns: Invictus
  Moartea ÅŸi alte droguri. Lust. 6 3.010 22-03-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Katniss


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)