Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum te simti cand esti Beat\a

#11
Nu m-am îmbătat de multe ori, cred că de vreo două. O dată, ca toată lumea, de revelion şi altă dată de ziua mea. Eu nu prea beau bere sau alte băuturi alcoolice, dar prefer energizantele <3 .
Revenind, de obicei, când sunt beat mă simt extrem de fericit. Râd din orice minoritate, deşi eu râd tare des. De revelion, un amic mi-a zis că trebuie să mergem pe pârtie că se văd mai bine artificiile şi eu am început să râd ca apucatul. Deasemenea, mai am şi senzaţia că văd lucruri care nu există sau în loc de un pahar de apă, văd două. De aceea, de ziua mea, când am vrut să intru-n casă, am dat cu capul în perete crezând că-i uşa. :]] Cel mai des, mă simt fericit şi uit de toate problemele mele. Uneori mă mai apucă înjurăturile [ motiv pentru care s-a supărat bunică-mea pe mine că am înjurat-o ] şi pot să divulg secrete. Weird, right? Pur şi simplu, îmi vine în minte secretul lui X şi abia reuşesc [ dacă pot ] să îmi ţin gura şi să nu urlu în gura mare. Tot când sunt beat, pic într-o stare de reverie şi stau şi visez diferite lucruri ce, sincer să fiu, îmi plac.
Ah, când mă trezesc nu mă doare capul or stuff. Sunt perfect lucid şi n-am nici o problemuţă :]].
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#12
Uii, interesant topic --- uite un motiv pentru care zambesc 21 ---

Nu m-am imbatat eu de prea multe ori, tinand cont ca nu'mi prea place sa fac acest lucru, fiindca nu's adepta alcoolului intr-o masura prea mare, insa s-a intamplat o data sau de doua ori. O data de revelion, insa nu eram exagerat de beata, doar combinasem prea multe bauturi si rezultase o ameteala cam rea, fara sa realizez ca de fapt incepusem sa ma imbat. Stiu ca atunci am inceput sa plang vreo 2-3 ore [ mai mult sau mai putin, nu stiu exact >_< ], aveam motive si exact atunci am explodat - ca sa spun asa - chestia este ca era constienta de ce se intampla, de ce ziceam sau ce faceam, ceea ce inseamna ca n-am exagerat prea mult si-mi mai aduc aminte ca am cazut pe scarile blocului [ dar n'a fost vina mea, oameni buni, ci a papucilor si a scarilor care erau alunecuase :d ], noroc cu prieteni care m-au ridicat. Mi-am revenit repede din betie, tinand cont ca la mine nu-si prea face asa mult efectu si fiindca n-am baut exagerat de mult.
Si a doua oara [ ei bine, de data aceasta am cam dat'o'n bara ] - cred ca asta a fost adevarata betie pe care n-as prea vrea s-o repet -, ei bine, iesisem afara cu o prietena, suparate amandoua ne-am gandit sa mergem sa cumparam ceva tarie, n-am putut sa refuz tinand cont ca vroiam sa-mi inec amarul, asa ca ne-am cumparat ceva tarie [ nu mai stiu ce anume era, stiu ca avea mirosul si gustul unui medicament de copii --- cel putin mie, una, asa mi se parea --- ] si am mers pe malul garlii, unde am stat si am inceput sa bem [ eu am baut mai mult de jumatate din sticla ], manifestarile au fost cam aiurea, chestia este ca pana sa ajung acasa am fost constienta de tot ce faceam, de faptul ca, cazusem, ca plansesem, ca eram nervoasa ca taxiul nu se misca mai repede si intarziam acasa, insa de cand am ajuns acasa si pana am adormit nu-mi prea mai aduc aminte multe detali, m-am trezit pe la 6 dimineata, fix cand trebuia sa ma pregatesc sa plec la liceu, atunci am realizat ca am cam distrus baia si camera mea, ma cam durea capu si nu reusam sa scap de acel miros pe care-l simteam doar eu, aaa si am realizat ca mobilul meu pierise, bateria lui cedase fara sa stiu de ce [ parea sa aiba nitica apa la baterie --- n-am idee de unde --- ]. Abia ma tineam pe picioare, ma simteam cam rau, capul ma cam durea, dar si stomacul - am cam fost obligata sa mananc - , insa nimeni din familie n-a realizat ca am ajuns acasa beata, doar au crezut ca mi-a fost rau din cauza stomacului si din aceasta cauza am cam vomitat. Eh, sa bei exagerat de mult nu-i bine, fiindca la un moment dat nu prea mai sti ce faci.
Astea au fost micile mele scapari, in rest daca beau, beau un pahar sau doua de bere si cam atata, nu exagerez, nu vreau si nici nu-mi place.
* Z-Bye *

#13
Păi când sunt beata încep şi râd din orice.Sunt foarte aiurita.Odată, al ziua cuiva, eram beată şi am început să mă iau de toţi pe acolo, am şi dat cu capul de pat, am vărsat paharele şi am mai şi înjurat. Câteodată mai văd şi dublu 21 . Dar fază tare : când am adormit am început să mormăi şi i-am derajat pe băieţii care se jucau Fifa 24 Când m-am trezit mi-a venit o senzatie de greaţă. Eu am stomacul sensibil şi orice iau care nu-mi prieşte îmi vinde să vomit.
Dar de fiecare dată reacţionez în alt fel.
Un băiat şi o fată se întâlnesc,
se iubesc ÅŸi se iau.
- Mihail DrumeÅŸ

[Imagine: tumblr_l62y3awKTQ1qbcrgio1_500.png]

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? -
Mihail DrumeÅŸ


Claustrofobie

#14
Huh'.Cum ma simt cand sunt beata...Pai sa vedem.O singura data am ajuns la starea aceea de betie si anume la ziua mea.A fost o noapte foarte ciudata.Tin minte ca la fiecare clipire ma trezeam in alt loc si nu stiam cum am ajuns acolo.Nici pe picioare nu ma prea tineam.Aveam numai aiureli prin cap si vroiam sa fac numai prostii,na,tipic acestei stari.Primele ore au fost destul de faine dar apoi,spre dimineata,se inrautatise situatia si apareau starile de greata si durerile de stomac si de cap.De atunci am promis ca nu mai exagerezSmile
[Imagine: 15s6jdk.jpg]
~However long the night, the dawn will break.~

#15
De imbatat nu m-am imbatat in adevaratul sens al cuvantului,dar imi aduc aminte ca de revelion,am baut ca idioata juma'de sticla de sampanie.Am inceput sa rad din orice,ma uitam la soramea care avea o fata de zici ca in fata ei statea un monstru.Am inceput sa il injur pe fratimio,dupa care am mers la baie tinandu-ma de pereti si cand am ajuns imi aduc aminte ca am aterizat cu capu in cada.A doua zi dimineata nu am avut dureri de cap.Cam asta ar fi ce mi s-a intamplat mie.
a si era sa uit si i-am in cap lu soramea un pahar cu suc.
[Imagine: j5atg3.png]


#16
In general nu prea beau...dar atunci cand se iveste ocazia, mai dau o betie lunga de-o noapte intr-unul din localurile mele preferate. Si beau nene, pana nu mai am bautura(deseori nu banii sunt o problema)! Si atunci cand sunt beat devin visator, sobru si deschis catre orice fel de discutie! De cele mai multe ori incep sa vorbesc despre istorie, politica , joace pe PC sau orice vrea interlocutorul meu! Eu cand sunt beat sunt destul de constient de miscarile mele, mai ales ca niciodata dupa o betie grava , nu am uitat ce am facut! Se poate spune ca bautura in cazul meu ramane strict la nivelul unui dezinhibator mai instabil... Si tot atunci cand sunt beat imi vine sa ii scot in suturi afara pe cei care se imbata ca niste tristi pentru ca mai tarziu sa se linga cu prima persoana de sex opus ce le iese in cale. That's not the way it should happen!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#17
Singura data cand m-am imbatat a fost in ziua cand tata cumparase cea mai buna visinata pe care am gustat-o vreodata. Dupa ce am baut 3 sferturi din sticla, am iesit la poarta si pupaceam orice persoana cunoscuta care imi trecea in cale...Ma simteam un pic ametita....Era si o canicula afara, de curgeau siroaie de pe mine....cand m-am trezit a doua zi, ma simteam destul de normal, totusi eram un pic cam irascibila...Zuppy08
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#18
Păi, m-am îmbătat de revelion şi râdeam ca o apucată. Plus că nu eram acasă, eram la un local că cei de la serviciu de la tata au organizat acolo, şi era un tip puţin mai mare ca mine ce se holba în micuţul decolteu pe care-l aveam. După ce că vedeam dublu şi râdeam i-am mai şi turnat şampanie în cap tipului cu pricina. A doua când tata mi-a povestit totul m-am simţit super penibil.

#19
Nu mi s'a intamplat sa ma imbat niciodata *i'm lucky* but..daca as fi beata as deveni 'pupacioasa' [ yeah i'll give you a big big kiss muaaapupic ] si poate ca mai batausa [ i'm evil19 micuta batausa ] :]] so beware!! nu stii ce se poate intampla19
Si...s'ar putea sa incep sa fac declaratii de dragoste [ Romeo Romeo sub ce balcon stai tu acum de nu vrei sa vii la mine? ]
Si probabil ca as deveni obsedata de clanta usii [ doar uitati-va ce luciu divin. and what a wonderful colour o.O ]
Poate o iau pe urmele tatei. El cand se intampla sa bea [ mai rar cei drept ca e bolnav ] ma pune sa ii pun muzica simfonica si incepe sa imi zica chestii gen " Te strambi tu Anito dar oamenii astia sunt foarte cautati. Si se platesc bani grei pe un bilet la un concert din asta 33 " Si incepe sa'mi vorbeasca de anumiti poeti [ cel mai des Eminescu ] sau politicieni. Si era sa uit...cand e beat ii place sa ia la misto [ si nu suport cand face asta ]
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#20
heh, cum e cand sunt beat 10 ?

well, pe masura ce beau sunt din ce in ce mai sociabil si ma distrez din ce in ce mai bine 24.

daca la inceput sa zicem stau undeva intr-un colt si beau cu 1-2 tovarasi, peste 2 ore ma vezi in mijlocul multimii dansand ca idiotu 4

oh yeah, si eu nu am avut dimineata niciodata faimoasa durere de cap... (si da am baut de chiar mi s-a rupt filmu odata), doar ma simt foarte deshidratat, sunt irascibil si ma dor un pic muschii (da in general presupun ca e pentru ca am stat ca prostu toata noaptea afara 24 )

hmm... si odata am fost beat la volan... chiar ma mir ca nu am facut accident ca sub 100 nu prea mergeam 24




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)