Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji?

#11
Eu am aflat de anime de pe bloguri ._. Mai mult de pe cel al lui Metal XD. La inceput am crezut ca e un anime plictisitor, nu are grafica buna si...multe. Daaa~ar cand nu aveam ce face m-am apucat sa vizionez, daca tot il lauda toti. De la primele episoade m-am indragostit <3. Cat despre personaje, sunt absolut mortale! Preferatii mei sunt Grell si Sebastian *hehe*. Am terminat primul sezon intr-o saptamana, cred. Azi am terminat si ultimul sezon T_____________T Trist. Pacat ca a fost suspendat, foarte pacat -.-. Oricum, trebuie sa ma apuc de manga <3.

This is ma' story :]]
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#12
Eram pe youtube, cautam ceva AMV-uri pentru a decide viitorul meu anime preferat si dadusem peste un AMV yaoi. Normal, trebuia sa il vizionez si in timp ce vizionam 21 am vazut ca aratase faza in care Seby ii strangea corsetul lui Ciel 15 si in gandul meu eram:" Moamaaa, ce yaoi e??? Trebuie sa il gasesc !!!" L-am cautat cred ca vreo doua saptamani si nu l-am gasit. Dar gasisem in schimb un alt AMV, insa despre Kuroshitsuji :X ma gandeam, am dat de aur. Era incredibil, asa ca imediat l-am cautat, l-am gasit, l-am urmarit intr-un week-end 21 desi nu recomand nimanui asta 21 Pana la urma, am vazut si ce se intampla cu adevarat cu corsetul si nu ce credea mintea mea de fan-girl 21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#13
Oh, pai e foarte simplu. Dupa o zi obositoare de scoala am intrat pe mess [...] si am vorbit cu Fluffeh care mi-a spus ca se uita la Kuroshitsuji; cum toata lumea vorbeste de anime-ul asta si acum si Fluffeh am fost foarte curioasa sa vad ce e atat de nais in el, asa ca am cerut link-ul. Primul episod era impartit in doua parti si ma rog, le-am vizionat pe amandoua. Siii asta s-a intamplat acum cateva ore, iar acum incerc sa ma uit mai departe fara sa ma deranjeze sora-mea. :]]]

#14
Stiu ca intr-o din plictiseala ma uitam la lista cu anime-urile vazute de mine observand ca nu vazusem prea multe anime-uri cu litera K, erau 2-3 pe atunci, asa ca ma duc pe un site de anime-uri si ma uit la litera K. Ma uit pe acolo si ma atrage numele Kuroshituji, in mintea mea era ceva de genu' "Wtf, e vorba despre ce cred eu ca este vorba apoi dau clik si vad o imagine cu Ciel si Sebastian, ma uit ceva timp la poza si o analizez, dupa care mai caut pe niste site-uri alte imagini cu acest anime, cea de acolo era cam mica, si apoi m-am uitat la el, la incepu nu-mi placea, dar tot ma uitam la el, asa din cauza prostului obicei pe care mi l-am facut de a incepe un anime si sa nu-l las pana nu-l termin chiar daca imi place sau nu, si poate nu e chiar un obicei asa de prost, de multe ori sfarsitul este cel mai impresionant la unele anime-uri. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#15
A fost odataca niciodata .
Da bla bla bla da sa stiti ca nu e cu printi si printese ci e cu mine 15 Deci eu am aflat de Kuroshitsuji de pe Zup 15 Da lene mare si sa nu m-ai zis ca nu ma nici un chef , nu am vrut sa'l urmaresc la inceput . Numele e ciudat ceea ce ma facea sa sa sa'l cad cat mai repede dar LENEA , tsk. SI ce sa vezi cand am intrat eu pe la anime-uri la NAruto , Bleach etc , vad Kuroshittsuji , mama sa intru si eu , tsk nu e marescofala , citesc la topicu' asta cum ati inceput voi sa'l urmariti da' tot nu ma lasa mana sa dau watch online . Vad 2 baieti frumosi pe la semnaturi (Ciel si Sebastian) si m'a'treb din ce anime or fi ? Las chestia asta deoparte si ajungem in ziua de sambata , seara cand siiis'ul meu era sad . Si ce credeti ca facem noi cand suntem sad ? Urmarim anime-uri cu baieti frumosi 15 SI caut eu pe google chestii trestii (anime-uri )si ce credeti ca am gasit Kuroshitsuji ;> Da stau eu sa ma gandesc , numele asta mi'e cunoscut , da de unde ?24) Dau sa vad primu episod si raman STANA DE PIATRA( ma rog si lu siiis'u) cine credeti ca erau in ep frumuselu' cu ochi albastrii si cel cu ochi rosi 15 SI fac eu : "Ce noroc pe mine , i-am gasit paia 2 :]]" Dupa ce ii povestesc lu' siiis'u continuam sa vizionam ep 1 ca dadusem pauza ,ca sa'l aleg eu pe Ciel :X si ea pe Sebastian . Si pana in momentul de fata nu am vazut decat primu' episod , dar sper sa am itmp in fiecare zi dupa scoala sa mai vad inca 1 ep sau 2 cu siiis'u 15

#16
Tin minte ca acum muuuult timp intrasem randomly pe blogul lui Metal *caruia trebuie sa-i multumesc din tot sufletelul meu* si am citit cum ca el isi bagase ultimele episoade pe telefon si le vazuse in ora sau ceva de genul acesta. Am vazut primul episod atunci, si mi-a placut grafica * eu sunt tipa dupa grafica buna, you know* dar mai departe nu m-am uitat *laughs*. Habar nu am de ce, ce naiba s-a intamplat. Acum vreo saptamana vorbeam cu Mao si a intervenit acest anime genial, pe care mi l-a bagat pe gat (ca majoritatea animeurilor geniale bagate pe gatul meu sexi de catre ea). Deeeeci a trebuit sa ma uit o.o, si l-am savurat in vreo trei zile cu scoala, adica temele mele pluteau pe apa sambetei. Ceea ce nu recomand, pentru ca le-am vazut asa de repede incat nu-mi mai amintesc unele scene asa de bine. In curand am inceput si cu manga, care *thank God* e on-going si *thank God* e geniala. Cam atat din povestea mea, dar I wanna kill my sexy self pentru ca nu am vrut sa il vad mai devreme.

Regards.
[Imagine: sig24forkitu.png]Thanky Mao-chan! <3
[Imagine: 1znbkwk.png]
Thx Mimi! <3
My Tumblog.<3
“There midnight’s all a glimmer, and noon a purple glow, And evening full of the linnet’s wings.”—W.B. Yeats
The perfect bad girl. <3


#17
Eu? Eu am o poveste normala. O tipa tot lauda animeul si am zis sa-l vad si eu, urmarind dinainte imagini si amvuri pe net. Deci stiam cat de cat ce se intampla. Priemele episoade m-au fascinat, trezindu-mi mai mult pofta pentru a vedea amvuri, dar apoi m-au cam plictisit. Povetsea este draguta, dar unele episoade chiar devenisera... pff... ma repet,plictisitoare. Vreau sa il continui, caci ma cam intereseaza sfarsitul si sezonul doi, care cica e mai bun. Deci nu ma las de el. ^^

#18
La mine e o poveste mai iesita din comun oarecum. Tocmai imi creasem cont pe youtube si m-am gandit sa caut ceva amvuri. Dintr-o lista amestecata mi-a placut poza pe care o avea unul din amvuri asa ca am dat click. Din cauza ca in amv era prezentat si episodul in care Ciel este imbracat in fata, creierul meu de doi bani a crezut ca el este fata si am dat cautare rapida sa vad unde pot urmari animeul. Dupa primul episod eram ceva gen: WTF? O.O, deoarece aflasem ce si cum, dar mi-a trezit interesul si ramane unul dintre animeurile pe care le recomand si pe care le ador.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#19
Paaai... Am vazut cat de apreciat putea sa fie acest anime, cat de ridicat in slavi era si cate recenzii bune erau despre acest anime si m-am hotarat sa ma uit si eu la el. Bineinteles, şi imaginile cu superbii Ciel si Sebastian au avut o influenta in toata chestia asta. Plus, multi dintre fanii anime cu care obisnuiam sa vorbesc apreciau acest anime, deci hai sa avem un subiect comun de discutie.
Pot sa spun ca pur si simplu imi place la nebunie. E superbbb.
She's wiskey in a teacup.



#20
Cand am inceput eu sa am uit prima data? Ahhh s-a intamplat acum mult timp, l-am avut primul episod descarcat in calculator si statea acolo de circa o luna dar nu ma uitasem la el. Intr-o zi mi se luase netul si nu aveam ce face si am inceput sa abntui din folder in folder pana am dat peste anime. Apoi dupa primul episod m-a impresionat si am inceput sa ma uit in continuare pana la sfarsitul sezonului 1. Dupa nu am ami cautat sezonul doi si mi-a zis o amica de existenta lui, desigur tipa nu s-a putut abine imi a spune doar ca a aparut un alt sezon si mi l-a cam povestit pe tot dar asta nu m-a impiedicat si m-am uitat si la cel de-al doilea sezon, care m-a dezamagit in raport cu primul.
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.639 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit Zyklon 1 3.359 19-05-2014, 07:52 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.072 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Kuroshitsuji nolazy 14 13.295 02-08-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: dopamine
  Kuroshitsuji II ending SooMin 6 5.627 26-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2 DeDal N. 4 4.426 02-03-2011, 11:49 AM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)