Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji?

#1
Mereu m-am intrebat cum ati inceput voi sa urmariti Kuroshitsuji,asa ca am creeat un topic cu asta.
Mie sincer a inceput sa imi placa dupa ce l-am descoperit pe Ciel..si asta dintr-o prostie,cautam ceva cu Gravitation,mai precis cu Ryuichi si cineva facuse o lista pe un site in care erau si poze la categoria personaje cu par aproape asemanator < la culoare,parca>,bineinteles nu erau chiar asa de asemanatori dar l-am remarcat imediat iar apoi am cautat cat mai multe despre.. din ce anime face parte si asa mai departe .Dupa asta cand am citit plot-ul mi s-a parut interesant mai ales ca actiunea se desfasoara in epoca victoriana <3 si am zis ca trebuie sa vad dar pe atunci inca era on-going 21 asa ca l-am cam uitat o perioada dupa care l-am revazut Smile.
Asta e povestea mea ciudata 21,la voi cum a fost?
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Pai eu am inceput sa urmaresc kuroshitsuji acum cateva zile 39 Am inceput sa ma uit la el fiindca tot auzeam pe zup ca ce tare e kuroshitsuji. La inceput nu mi-am batut capul dar apoi am aflat ca si prietena mea cea mai buna s-a uitat la el [ si asta fara minee >.< ] Si chiar daca ea nu este membra pe zup intra in fiecare zi 24 Si ea a fost cea care mi-a atras atentia asupra acestei sectiuni. M-am holbat p'aci cat m-am holbat si am decis ca imi place asa ca am inceput sa il urmaresc acum 3 zile 9 [ rusine sa imi fie ca nu am facut-o mai devreme >.< ] Momentan sunt la episodul 12... Si sper ca pana termin eu cu sezonul 1 sa mai apara niste episoade din al 2-lea 21

#3
Well,nu mai stiu exact cum s-a intamplat.Stiu ca tot zup-ul m-a ajutat sa gasesc kuro,dar nu animezup-ul ci mangazup-ul.Yep,prima data am citit capitolele in romana de pe mangazup,si apoi am cautat sa le citesc pe toate in engleza(atunci am aflat ca manga e on-going) si fiindca terminasem toate capitolele,am hotarat sa ma uit la anime.Si apoi,cu fiecare episod care trecea,ma indragosteam din ce in ce mai tare de personaje,astfel ca,acum,in fiecare zi,trebuie sa fac ceva cu kuroshitsuji,ca altfel nu mai pot dormi(pe bune).Dar eu nu stiu kuroshitsuji de mult,astfel ca atunci cand am terminat episodl 24 din sezonul I,erau aparute 2 sau 3 episoade din sezonul II.
So,cum va placut povestea mea?Macar ati inteles xD?Explic groaznic ._.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
Simplu mi l-a bagat apathy pe gat anul trecut ca majoritatea anime-urilor 24 ca sunt destul de mofturoasa in ceea ce priveste anime-uri si cu greu ma multumeste ceva .
Dar am zis ca daca tot nu am ce face sa arunc un ochii la primul episod 24 si de la primul episod pur si simplu am ajuns la 25 so .. e evident ca mi-a placut la nebunie 39.
Oricum sezonul doi ma cam streseaza dar continui sa il vizionez sa vedem unde duce.
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#5
Am inceput sa - l urmaresc dupa ce am vazut niste imagini cu animeul. Imi placea, imi placea ce vedeam. Vedeam un demon, de fapt era un inger deghizat in demon ce il priveam cu ochii mei de copila tanara si sensibila. Pulsul crestea si respiratia ma lasa. Acei ochi demonici si buze angelice imi captara atentia. Acei ochi patrunzatori ca o pata de sange in mijloculu unui intreg camp acoperit de nea alba ce contrastau puternic cu costumul negru asemenea taciunelui ma vrajeau si mai tare. Suvitele de par ma inebuneau, creau o iluzie, creau ceva nemaivazut. Labga era un copil...un baiat. Nu era orice baiat. Ochii ii avea larg deschisi, iar unul dintre ei avea un semn in el. Stralucea. Parca mii de scantei se adunasera acolo sclipind. Magia continua, dar doar buzz - ul Elinei m - a putut trezi la realitate. Vroiam sa - l revad pe acel demon ce imi furase inima, acel corazon presioso ce fusese furat din toracele meu. Vroiam sa - l revad, iar cu mana pe evantai si cu birjarul ce vroia sa ma duca la Conac, mi - am luat laptopul si am dat sarci pa gugal. Vrajitorul Gugal receptase intrebarea. Cine e mirificul demon. Si Gugal - sama grai : E Sebastian Michaelis, viitorul tau protector pe vecie. Si mi - a dat linku la extra animezup. Marina, o buna si ineleapta nekomata mi - a dat informatii despre acest anime si ala l - am vazut.

Edit : Lume [ si tu Aly si Mimisu ] e caterinca pi acilea. Am aflat de anime de la Marina. Cautam ceva pa extra )))
-

#6
lol, cred ca eu am o poveste mai cretina

faceam /lurk pe IRC la storm rider subs, ca am vrut mai demult sa fac un joint pentru ei pentru ef, si ma tot seca unu sa ii dau IDu meu de mess (konnarcis parca). ii dau IDu meu, si el ma tot roaga sa fac joint cu el la tradus kuro (adica, eu sa fac tot, el doar il punea pe site, grozav joint...) si ma apuc sa il vizionez ca sa vad daca se merita efortul (dar m-a apucat lenea si nu am mai facut nimic).

ah da, si imi amintesc ca prima data cand am auzit numele Kuroshitsuji

Kuro - negru (in japoneza)
shit - (well, stiti voi ce inseamna shit in engleza)
suji - well, mai moldoveneste pt sugi

acuma adunati-le voi10

#7
Am inceput sa urmaresc Kuroshitsuji acum ceva timp. Mi l-a recomandat Cherie si l-a ridicat in slavi ( ca sa zic asa ) si mi-a spus ca e foarte bun. Intai m-am uitat la niste poze cu personajele si m-am convins singur ca sunt misto si apoi am vizionat primul episod care mi-a placut teribil de mult, asa ca am continuat sa-l vad. Acum sunt la episodul 20 al primului sezon si pot spune fara sa ma gandesc de doua ori ca animeul e cu adevarat genial si merita vizionat. Pfff, e superb, n-am ce zice.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#8
Mie destinul mi l-a scos in fata! Glumeam.
De fapt, povestea mea e simpla. Dar pot spune ca intr-adevar am avut un maaaare noroc. Kuroshitsuji a fost de fapt anime-ul care mi-a picat la Fan Fic Championship-ul care s-a tinut vara trecuta pe forum. Cand m-am bagat in concurs, ultima daca stau sa ma gandesc, eram "Sa nu fie yaoi! Sa fie unul cat de cat placut! Sa aive o grafica buna! Sa nu ma plictiseasca! Sa NU fie yaoi!". Oh da. Sunt foaaaarte pretentioasa la anime-uri si daca se intampla sa nu-mi placa vreunul il abandonez. Ma rog, si cand s-a afisat lista cu concurentii si anime-urile si am vazut ce-mi picase, primul lucru pe care l-am facut a fost sa vad daca e yaoi si, Slava Domnului, nu era! Apoi m-am interesat de subiect si parea promitator. Era victoriana, mistere, demoni - genul meu de anime! Hehe, sunt o impatimita a romanelor capa si spada. Bun, si m-am apucat de primul episod si mi-a placut. Si tot asa, pana la sfarsit, am inceput sa-l ador si am facut un fel de pasiune obsesiva pentru el, dar in limita bunului simt, desigur. Oh, imi amintesc ca mi-a fost atat de ciuda ca s-a terminat ( mai ales dupa felul in care s-a terminat ) ca m-am apucat imediat de manga *laughs*. Care este un masterpiece intocmai ca si anime-ul.

#9
Eu cautam pe Goagal niste chestii si imi da o imagine cu un personaj cu paru' negru si scurt. Ma uit eu mai bine si vad niste ochi rosii. 'Meah..alt personaj fag' gandeam eu. 'Totusi..de laudat parul negru. Autorul are gusturi bune...'. Pe cand ma tot uitam sa aflu mai multe detalii aflu ca numele lui e Sebastian. 'Nice one...' gandeam eu in timp ca cautam si mai multe detalii. Dup'aia am zis sa dau un sarci mai detaliat pe wiki sa aflu si de unde vine asta. Aflu ca numele anime-ului e Kuroshitsuji. 'Pleax, mi se impleticeste limba...Da' hai sa-l vedem'. M-am uitat la cateva episoade 'Nu-i rau dar..dunno'. Apoi m-am lasat. Dupa muuult timp, aflu de la o amica noua ei obsesie: Kuroshitsuji. 'Ba, parca stiu de undeva numele anime-ului astuia...Ah da, e ala cu tipu' ala cu paru' negru...' (sau cel putin asta cred ca am gandit atunci XD). Dadui sarci din nou pe wiki si aflai ca e si manga. M-am apucat sa-l citesc, sa-l citesc, sa-l citesc si sa nu ma mai opresc. Dupa ce am ajuns la zi cu capitolele, m-am hotarat sa vad si anime-ul. Inca n-am reusit nici pana acum sa termin sezonul 1 de lene...Am destule anime-uri neterminate. Pe asta ma gandesc sa-i termin de vazut macar primul sezon 39. Nu de alta da' sarcasmul lui Sebastian merita.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#10

Era o zi frumoasa de toamna, cand ne`am ciocnit unul de altul. Kidding. : ]]
Ah, primul episod din Kuro. 8 - > L`am vazut acum o mie de ani, pe cand eram disperata dupa toate anime`urile posibile si imposibile. Stiu ca inca de pe atunci eram obsedata de Sebastiaaa~n si Grell. Ciel ma lasa rece ( nu ma loviti, asta era atunci ). Am vazut atunci primul sezon si apoi . . . pauza. Nu am mai vizionat. Ma luasem cu alte prostii. Anul asta, cand am vazut ca toti sunt obsedati de Kuro, m`am apucat iar de primul sezon, ca il cam uitasem. De data asta, m`am indragostit de Ciel totalmente. < 333 I lol'd. Cum naiba de nu mi`a placut de el atunci ? Clar, aveam o problema mintala grava. Am vizionat acum ceva timp si al doilea sezon ( cat a aparut ). Oricum, acum doua luni jumate m`am apucat si de manga si ieri am terminat`o.
Cam asta e minunata poveste. xD
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.617 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit Zyklon 1 3.323 19-05-2014, 07:52 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.041 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Kuroshitsuji nolazy 14 13.152 02-08-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: dopamine
  Kuroshitsuji II ending SooMin 6 5.600 26-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2 DeDal N. 4 4.403 02-03-2011, 11:49 AM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)