Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#71
Păi .. personal cred că semăn cu Rio Takeuchi din Spiral pentru că sunt mică, par inocentă, dar defapt nu sunt aşa. Mai semăn şi cu Utau Hoshina din Shugo Chara tot la personalitate, iar la înfăţişare cred că semăn cu Mikan Yuuki din To Love Ru.
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#72
Cel mai mult si cel mai mult seman cu Sekai Saionji din School Days, apoi Kaede din Elfen Lied, Sakura Haruno din Naruto, etc....Dar in principal cu Sekai. Hai sa spun si motivele, sunt cam multe :"].

-> Am corpul la fel ca ea..
-> Amandurora ne place sa ne dam in leagan.
-> Vorbim mult la telefon x3.
-> Amandoua avem mame sacaitoare si care ne fac de ras.
-> Amandoua ne dorim pipetul putin mai mare. [Pe ea o ajuta Setsuna, pe mine Fimea 24].
-> Adormim mereu cu telefonul in mana..
-> Ne place sa ne laudam cu noii prieteni. [cum s-a laudat ea la Makoto cu Kotonoha]
-> Amandoua butonam telefonul noaptea 8 ->
-> Amandoua ne lasam moale la perversiuni x3
-> Amandurora ne place sa ajutam oamenii si sa-i facem fericiti *O*
-> Curioase suntem XD.
-> Amandoua suntem convingatoare si enervante uneori.
-> Suntem perverse :]].
-> Ne ascundem sentimentele si durerile in fata zambeturilor false..
-> Suntem in stare de ORICE .
-> Barfim mult 24.
-> Ne bagam mult in seama -.-"
-> Avem mereu langa noi o persoana ce ne ridica moralul ;x
-> Amandoua avem un fir de par care ne sta in sus .___."
-> Ne place sa stam cu baiatul care ne place, place, place ;>

Cam atat cred, ca incep sa o iau razna :]].
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#73
Eeeh pana acum am reusit sa ma identific in L. si in Mello din Death Note si poate si cu Anna din Shaman King.

-L. pentru ca mananc multe dulciuri [dk nu o sa ajung obeza.... 21] si ca am niste pozitii foarte ciudate cand stau in pat si pe scaun

-Mello pentru ca sunt obsedata de ciocolata si sunt putin invidioasa 9

-Anna pentru ca nu prea imi convine daca nu se face ca mine in anumite cazuri. Sunt o fire mai autoritara dar totusi sunt prietenoasa cu cine merita. Stiu ca e un defect dar.... c'est la vie! Nu pot scapa de el 21

Cand ma mai regasesc in alte personaje revin cu un edit sau cu un alt post 10
[Imagine: EnvYQ.png]

#74
Cu cine seman.. Hm39...greu de spus.... dar cred ca cel mai mult seman cu Urameshi. Sunt imprevizibila ca si el. nu sti cand sunt pusa pe glume cand pe scandal, si sunt si impulsiva daca sunt provocata nu rezist tentatiei decat foarte greu.Bine mai si gandesc inainte si daca e sa nu imi convina provocarea nu o fac nici in ruptu' capului
[center]We all have an angel that takes care of us
[Imagine: x4enaw.jpg][/center]


#75
E cam greu sa-mi gasesc corespondentul in anime, dar hai sa ma iau dupa cateva trasaturi principale... cum inainte eram o tsundere veritabila (dar desigur, nu puteam ramane asa pentru toata viata), plus alte zvapaieli de-ale mele, o sa aleg 3 dintre personajele mele feminine preferate.
Temari - pentru unii par un pic rea/ rautacioasa si anumiti prieteni chiar ma indeamna sa fiu ceva mai blanda uneori (totusi, n-o fac intentionat). In pofida aparentei, nu suntem rele chiar deloc. De ironii nu ne putem lasa uneori. Aveam o perioada de duritate in care paream ca mananc pe toata lumea. Totusi, iubim pacea si nu suntem de acord cu razboiul. Suntem in stare chiar si de empatie (scena de la spital cu Shika a fost aww!).
Lina Inverse - cand ma enervez pot deveni violenta, si nu cu oricine, ci cu cei apropiati (dragul meu trebuie sa ma lege ca sa ma calmeze). Totusi, nu sunt violenta in sensul brutal. Dar de altfel, sunt diplomata. Am un temperament mai mereu incins, prietenii imi pot confirma ca ma mai apuca dintr-o data nervii si ma cert si zbier la aproape toata lumea, si uneori trebuie sa ma calmez. Totusi, asa e firea noastra, creaturi malefice nu suntem. Ne mai prostim uneori, mai furam din mancarea anumitor persoane, uneori chiar ne lacomim.
Shana - nu mai zic nimic de temperament. Avem tendinta sa fim geloase si egoiste atunci cand iubim, dar pana la o anumita limita (eu posed intelegerea si autocontrolul mai mult decat ea, totusi eu nu sunt anime si ea n-a prea trait printre oameni). Daca avem sentimente puternice, putem fi ambitioase si nimeni sa nu ne stea in cale. Uneori luam lucrurile prea in serios si vrem prea multa disciplina. Din cand in cand suntem si insensibile, si la fel ca ea, urasc singuratatea si ma 'agat' de apropiati.

In rest, pot gasi multe personaje cu trasaturi comune, dar nu se merita. Asta fiindca daca imi pun mintea, seman cu toata lumea si toti cu mine. Oo
[Imagine: ls.jpg]

#76
Umm... Cam greu, dar să vedem....

Maka Albarn- Sunt usor de enervat, mai ales daca am o zi proasta. Sunt o persoana competitiva, mai ales la scoala. Si urasc pe cei care se cred prea mari si tari, iar dex-ul este cea mai potrivita arma impotriva pisicii mele nebune. Sunt in stare sa fac destule pentru persoanele la care tin.
Hinata Hyuuga- Si eu sunt genul de persoana rusinoasa, care abia de vorbeste cu persoanele mai straine sau cele pe care le plac. Imi place sa lupt pentru cei pe care ii iubesc.
Renge Houshakuji- Atunci cand devin obsedata de ceva ma concentrez doar pe acel lucru. Imi place sa-i scot din sarite pe ceilalti cu ce nu le place si sa-i ajut cu cunostintele mele diferite.
Si cam acestea ar fi personajele cu care ma aseman cel mai mult...
She's wiskey in a teacup.



#77
Banuiesc ca seman cel mai mult si cel mai mult cu Izumi Konata - borderline otaku, dependent de net... minus partea de video games sa zicem.

Apoi, mai ganditi-va la orice personaj shy la inceput si dere mai tarziu si ma obtineti pe mine.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#78
Onodera Ritsu din Sekai-ichi Hatsukoi
Amandoi suntem nesiguri si ne lipseste increderea in propria persoana. Cu toate astea, accept provocari care pot parea imposibile si fac tot posibilul sa le duc la indeplinire. Sunt o persoana foarte geloasa, desi incerc sa ascund cat de mult asta. Am probleme in am exprima sentimentele si incep sa ma balbai si sa aberez. In situatiile alea care nu imi sunt tocmai confortabile "abuzez de politete". My room is a mess and I have low alcohol tolerance. Mda, si de obicei am nevoie de un/o Takano pentru a iesi din anumite situatii.

Fran din Katekyo Hitman Reborn
Uneori sunt destul de apatica. Imi place sa fac cel putin o remarca rautacioasa la adresa cuiva. De obicei, eu sunt cea care primeste cate o lovitura "prieteneasca" din grup si tot eu sunt cea cu "volumul" redus.

Shindo Shuichi din Gravitation
Am avut si o zi de roz in cap. Cei apropiati ma vad foarte diferit de necunoscuti. Pentru acestia sunt copilul foarte energic, care vorbeste exagerat de mult, devenind chiar enervanta la un moment dat. Cand sunt indragostita de cineva, ei bine atunci trebuie sa afle tot universul. De obicei imi place sa stiu cat mai multe despre persoana de care sunt indragostita si accept cam orice, chiar si "un trecut intunecat". Imi place si mie sa cant.


#79
Cu Matt dinDeath Note, asta pentru ca non-stop ma joc pe ceva, PC, Laptop, Telefon, Ps2 etc. si sunt la fel genu de persoana care sta numai in casa fara sa iasa afara.
Cu Yoh din Shaman King, pentru ca urasc nedreptatile si oamenii care le provoaca, desi ei cred ca sunt cei mai buni, dorm mult si sunt lenes (God is real .__.),calm, fac glume aproape mereu, dar sunt si serios atunci cand trebuie.
Cu Kurama din Yu Yu Hakusho, pentru ca invat de-mi ies ochii din cap (altfel nici n-am cum sa fiu printre cei buni din clasa) si am o gandire logica cand vine vorba de siuatii critice.
Cu Riki din Ginga Nagareboshi Gin, aici ar fi doar cateva cuvinte: determinare, vointa si puterea de a lupta pana la capat pentru ce doresc.
Cu Tsubasa din Beyblade deoarece amandoi avem o judecata calma si dam tot ce e mai bun din noi ca sa ne indeplinim scopurile.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)

#80
Hmmm cred ca ma aseaman mult cu hinata din cauza timiditatii ( mdaaa)
vorbesc foarte foarte muuult ca si naruto ...21
imi place sa incerc lucruri noi ca si sora din kaleido star
iar la aspect cred ca seaman cu eclaire (par brunet lung si ochii verzi )
Cu rio din spiral din cauza inaltimii 20
Si cu haku din honey and clover din cauza ca ma atasez foarte repede de persoane ...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.254 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)