Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#81
Cand inca exista Animax-ul, iubeam sa ma cred Sora din Kaleido Star. Doream sa devin ca ea, imi exersam aproape in fiecare zi echilibrul. A fost amuzanta acea perioada.
Am cateva caracteristici de ale lui D din Vampire Hunter D: Bloodlust. La suprafata, cateodata, arat rece sau ma comport rece, dar defapt doresc sa ajut oamenii si raman loiala.
Krauser din Detroit Metal City. Nebuna, care incepe sa injure si da un spectacol rock 'n' roll in mijlocul soselei. Am inclinatii spre Worship the Devil, asa ca presupun si cred ca seman putin cu el.
Yuno Gasai din Mirai Nikki. As face o gramada de lucruri pentru persoanele la care tin, desi la mine totul se limiteaza la gandurile sangeroasa si pline de crima, pe cand Yuno chiar le pune in aplicare.
Shiro din Deadman Wonderland. Copilaroasa, care se bosumfleaza repede, iubeste mancarea si sare in capul oamenilor la care tine la propiu, dar si la figurat. In acelasi timp, acea parte care o face o ciudata.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#82
Hmmmmm
In primul rand, asi semana cu Hinata din Naruto, deoarece am o timiditate cateodata enervanta, sunt mai introvertita si astept ca oamenii sa faca propuneri, nu eu. Ma inrosesc foarte des, ca ea, iar cand sunt langa un tip mai dragut, ma incurc in ultimul hal. Imi place sa ajut oamenii si chiar ma sacrific prosteste cateodata.

Seman cu Orochimaru fiindca am o fire mai alunecoasa, ca el si imi plac la nebunie reptilele, sunt diplomata si extrem de incapatanata cand vreau ceva. Cateodata sunt si putin perversa in mod inconstient si sochez lumea cu cunostiintele mele dubioase invatate din mitologii.

Death The kid este cel mai bun cand vine vorba de incapatanarea mea si perfectionismul pana la lesin. Daca ceva nu este bine, verific de n ori, pentru ca sa fiu sigura ca este perfect si de proiecte nu mai spun. Daca gresesc vreo litera la dictare, o sterg imediat, altfel nu ma simt eu bine si desigur, ador simetria 21

L din Death Note- Pasiunea mea pentru dulciuri, ciocolata si orice de crontanit, pozitia in care stau pe fotoliu, pana ma dezechilibrez si felul tacut, toate seama cu el.

Si cam atat, momentan 39
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#83
Hm...Seman destul de bine cu Goku din Dragon Ball,nu se lasa invins,incearca sa dea tot ce poate...s-ar putea sa fiu o copie fidela a lui,deoarece am aproape tot din el,caracter,tarie,putere etc.Ceea ce nu am e infatisarea fizica o>O
[Imagine: tumblr_ltabwxjFP71qmpg90o1_500.gif]

#84
De obicei nu-mi plac personajele in care ma regasesc(le prefer pe cele perseverente si galagioase).
Pai in mod straniu ma regasesc de obicei in baieti.
Armin din Attack on Titan(am prietenii puternici si tanjesc sa fiu ca ei,desi stiu ca si eu sunt puternica in felul meu)
Neji din Naruto(sunt calma pana la extrem -daca cineva m-a vazut nervoasa vr-o data poate sa considere la fel de bine ca s-a petrecut o minune-.Sunt genul de persoana care analizeaza o situatie si cauta cea mai buna solutie)
Izaya(pentru ca desi nu-s la fel de scrantita iubesc oamenii si asemeni lui ador sa le observ reactiile)
Jean din Attack on Titan(seman cu el uneori pentru ca incep sa spun ce gandesc si acest lucru sperie destule persoane,pentru ca stiti sa vorbesti despre realitate fara ocolisuri nu prea e ceva normal.Plus ca desi nu recunosc intotdeauna ador idiotii care-s in stare sa se certe cu o lume intreaga pentru visele lor.)
Aika din Zetsuen no tempest(de obicei gandirea mea e mult prea incalcita pentru a fi inteleasa de ceilalti ,dar persoanele care ma inteleg nu m-ar abandona niciodata )
^^....

#85
Hmm, pe cand activam pe A+ exista un thread pe nume "Cu ce personaj anime seamana userul de mai sus" sau ceva in genul si multi imi spuneau ca as avea trasaturi comune cu Nara Shikamaru din Naruto, deoarece aveam opinii foarte pertiente si mature, insa totusi afisam o atitudine indiferenta si nepasatoare, plangandu-ma de fiecare data de lene si lipsa de chef.

Dar dupa cum observati, cu trecerea timpului mai m-am schimbat si nu mai sunt chiar atat de serios, mai degraba hiperactiv, caraghios si ludic 10, dar si cu unele momente de sobrietate si gravitate excesiva atunci cand simt ca nu mai e de glumit sau sunt cuprins de o dispozitie proasta.

Prin urmare cred ca seman oarecum cu Vash the Stampede din Trigun, deoarece am unele simptome de tulburare bipolara cum avea el 21, dar si o inocenta pe care momentan lumea aceasta cruda si haina inca nu mi-a furat-o.....plus ca imi place sa fiu si un bun prieten si sa incerc sa ii ajut pe cei din jurul meu asa cum o facea acesta Smile.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#86
Si eu cred ca seman cu niste personaje:
Naruto Uzumaki: fara prieteni cand era mic, cu multi prieteni cand creste, hiperactiv si cu zambetul pe buze.
Sakura Haruno: isi schimba destul de repede emotiile si atmosfera din jurul ei, uneori fiind si destul de autoritara.
Nara Shikamaru: cu el nu seman in prea multe privinte, doar ca sunt atat de lenesa...probabil mai mult ca el si pot gandi la rece daca e nevoie. Nu am un IQ de peste 200...
Monkey D Luffy(One Piece): deseori spune lucrurile verde-n fata, iar uneori spune lucrurile chiar fara sa gandeasca
L(Death Note): are o pasiune pentru dulciuri,ciocolata si tot ce se poate rontai
Shiro(Deadman Wonderland): este prietenoasa si sare in capul persoanelor pe care le place(la propriu si figurat)lucru pe care il fac si eu
Stiu ca seman cu prea multe personaje dar personalitatea mea e asa de....incat nu mai sunt deloc o persoana unica!

#87
Uhm hai sa vad.
Sebastian Michaelis - Kuroshitsuji
Asta nu pentru ca sunt un demon cu un contract, doar pentru ca ador pisicile pana la obsesie. Ii inteleg pasiune, ii apreciez pasiune si spun cu mana pe inima ca nu exista un leac pentru ea, d'uh. De asemenea tipul foloseste sarcasm si eu nu sunt mai prejos, tind sa cred. Mmm.
Lelouch Lamperouge - Code Geass
Tipul isi ascunde emotiile destul de bine. L-am descris ca fiind un sociopat, catre psihopat, nu stiu daca asta spune ceva despre mine, dar cu siguranta pot sa imi ascunde emotiile atunci cand e nevoie sau cand cred eu ca trebuie, sau cand vreau pur si simplu. E fun xD.
Yagami Light - Death Note
Cred in viziunea lui, am facut-o toata viata. Cred cu tarie ca lumea trebuie curatata de gunoaie si cred ca un suflet ca si pret in schimbul ei e de acceptat.
Akihiko Usami - Junjou Romantica
Sunt o lene si jumatate si nu pot nici macar sa adun dupa mine most of the time, I just can't be bothered. Si chestia cu familia, banuiesc.
Monkey D. Luffy - One Piece
Pot sa fiu destul de ridicola, adica simpla de cap cateodata, din pacate. Si modul in care reactioneaza la minciuna imi aduce aminte de mine. Dar avem aceleasi principii.
Momentan doar la asta pot sa ma gandesc.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#88
Whoa, buna intrebare.. ei bine as fi vrut sa spun Spike Spiegel dar mai am de elevat pana ajung la awesomeness-ul lui Crazy-monkey-emoticon-140

Asa ca ori Sato din NHK ni youkoso, ori Dandy din Space Dandy (cei care se uita stiu ca seamana foarte mult cu Spike Spiegel, cu care n-am cum sa ma compar 4)
/fanboy off lol

#89
MISAKI!!!! Crazy-monkey-emoticon-089 Clar eu sunt Misaki!! Cum care Misaki?! Pentru pacatosii care nu-l cunosc pe Misaki,o sa am eu bunavointa sa le spun ca nu exista decat un singur,exceptional,mirobolant si nemaivazut Misaki!!!! Si anume cel din Junjou Romantica!!!A spune ca eu seman 100% cu el este echivalentul a spune ca soarele da caldura! 24 Singura diferenta este ca eu sunt fata 20. In rest personalitati siameze!! 24
So....don`t hate me,cuz i`m so awesome!! Crazy-monkey-emoticon-060
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#90
Cu ce personaj as semana? Well daca stau sa ma gandesc ar fi urmatoarea idee si anume ca daca mi-as lasa parul mai llung si l-as aranja putin as semana cu Ichimoku Ren din Hell Girl si chiar m-ar tenta sa fac cosplay cu el daca nu m-as fi tuns de curand Crazy-monkey-emoticon-136Crazy-monkey-emoticon-007Crazy-monkey-emoticon-136Crazy-monkey-emoticon-007Crazy-monkey-emoticon-136Crazy-monkey-emoticon-136Crazy-monkey-emoticon-007
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.250 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)