Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chiul si Absente

#41
Prima dată când am chiulit eram în a6a.. era o zi îngrozitoare, în care trebuia să dăm vreo 4 teste, toţi eram atât de indispuşi aşa că îngerului care credeau ceilalţi că sunt a i-au crescut coarne şi a propus să chiulim în masă. Well, ziua aia a fost genială, şi acum îmi amintesc cum îmi tresărea inima gândindu-mă că nu e bine ceea ce fac, dar când ceilalţi hotărau unde vom merge, cui îi mai păsa de raţiune?
De atunci lucrurile s-au mai simplificat, dar nu mi-am făcut niciodată un obicei din asta.
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#42
Well, sinceră să fiu eu n-am chiulit vreodată o.o . Chiar dacă am avut lucrări or smth, am rămas la şcoală. Chiar dacă colegii mei au chiulit în masă, eu am rămas cuminte în banca mea. Mda, aş putea să fiu ciudată sau ceva de genul, dar sinceră să fiu nu-i înţeleg pe cei care fac asta. Mă rog, este treaba lor , nu a mea.
Eu - totuşi - mă bucur că sunt diferită şi că n-o fac pe mama de râs la şedinţe. Ah, de-aţi ştii câte absenţe au colegii mei. Eu le am decât pe acelea când am fost bolnavă, sau plecată undeva sau ceva asemănător :] . Dar...nu chiulesc. Nu-mi place şi oarecum, mi se pare de prost gust.
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#43
Eu cred că chiulesc din a 6-a, da din a 6-a, dar în a 6-a chiuleam odată pe lună, în a 7-a n-am chiulit deloc şi acum în a 8-a chiulesc de foc, foarte mult vinerea deoarece sunt mai bolnăvicioasă şi când e unul răcit prima care i-a sunt eu! Nu numai de asta, nici nu îmi place să merg la şcoală deoarece de la începutul semestrului mama m-a mutat la şcoala unde predă ea, la lehliu şi eu stau în Călăraşi şi aşa stăm de luni până vineri la internat, dar sâmbăta până duminica suntem acasă la Călăraşi. Urăsc chestia asta, detest locul ăla şi detest tot ce e legat de oamenii de acolo. La anul mă mută iar în Călăraşi, dar la altă şcoală. Deabea aştept!!!
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#44
Mda . Eu prima data am chiulit in clasa a5a . Era iarna si la ultima ora am observat ca a inceput prima ninsoare din iarna aceea si ca deja se depusese zapada . Si aud eu doua colege care vorbeau despre cum ar fi sa chiulim toti si sa mergem sa ne jucam in zapada . Si imi trece prin cap sa conving toata clasa sa chiuleasca la ora de engleza ,lucru care s-a si intamplat . Dupa am stat si ne-am jucat timp de o ora in frig 21 De atunci mi-a fost mai usor sa chiulesc .Deobicei nici nu mi se puneau absente sau cateodata mergeam la profesori inainte de ora si ma invoiam impreuna cu alti colegi spunand tot felul de minciuni . Inainte totalul de absente din catalog nu prea corespundea cu cat am lipsit eu de la scoala 21
Oricum , de obicei cand chiulea toata clasa ,sau marea majoritate ,plecam si eu , dar in ultimele doua dati cand a fost chiul in masa am ramas pt ca insemna sa merg acasa cum mergeau si ceilalti o.O No Thanks! Ce sa fac acasa ? Cel putin la ore rad si vorbesc ,acasa stau in fata televizorului 21 Cat despre lucrari ,nu-mi amintesc sa fi chiulit de la una ,ca la ce profi dusi avem daca lipsim de la o lucrare ne scad puncte la purtare 22
Oricum fiecare face ce vrea ,cel putin unii colegi de-ai mei nici nu trec pe la scoala ,au ajuns la 150 de absente si sunt fericiti ,nu sunt stresati ,nu-si bat capu' cu lucruri "nesemnificative" 21
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#45
Ăăăă...eu cred ca anul ăsta [clasa a VI-a] am vreo 17 absente, dintre care doar cam 12 motivate. Anul trecut am avut 21, din care 19 motivate ori de către mama ori de profesori pe motiv că `mă simţeam rău`. :]] Chiul? Da, noi chiulim...dar doar de la orele uşoare [muzică, desen şi sport]. La muzică am fugit chiar la mijlocul orei cu o colegă din clasă, când profu` scria ceva la tablă. Nici nu a observat, deci nu ne-a pus absent la ora aia. :]]
[Imagine: 2z7exb6.png]
Tnx, Tox!<3

Lăv mai femili :]]:
Fiică: Beki
Soţia: ♪ Ąѕђą ♪
Mama Soacră: Tweety
Cumnăţica: Ame

My fic: Hypnose; My drawings; My photos

#46
Hmmm, chiul 39 Cine nu chiuleste in zilele noastre?Mda, o colega de'a mea >.> Anyway, revenind, eu am cam absentat anul acesta, cu sau fara motiv.Mda si surprinzator, mi se motiveaza absentele peste noapte o.O Aveam aproape douazeci de absente si am ajuns la trei, cam mare distanta. Whatever, sa chiulesti e bine, mai ales cand ai fizica ultima ora, de la 2 la 3 >.> Acum, cred ca am in jur de 15 absente, again.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#47
De chiulit cred că oricine a chiulit. În regulă, există la mine în clasă un coleg [ băiatul profei de mate : )) ] care nu pleacă nici dacă e să cadă cerul peste el ~~' . În fine, eu am început de anul trecut, la sport. Pur şi simplu nu aveam chef de ora lui şi m-am prefăcut că mi-e rău and stuff şi aşa am plecat. De aici am tot început la ore gen: muzică, sport, tehno [ de la desen nu deoarece îmi place să stau la ora asta : )) ]. Dar, totuşi, aveam grijă. Absenţe am avut semestrul trecut cam ... 8. Da, 8, dar oricum mi le-a motivat dirigintele. : >
În semestru ăsta am doar 2 absenţe: la sport, unde mi-a fost lene şi să mă mai duc în sală ca să îi spun că nu mă simt bine sau mai ştiu ce, dar şi la chimie, unde am plecat aproape toţi [ excepţie făcând acel coleg de care am amintit mai sus ]. În fine, acum profesoara e foarte supărată pe noi şi nu vrea să vadă cumva acele absenţe motivate. :]]
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#48
Anul asta am o gramada de absente, 90% motivate. Am racit de vreo 3-4 ori si atunci cand aveam un test greu sau nu am facut un proiect, ma prefaceam ca sunt racita sau ma doare ceva(burta cel mai des) si mama ma credea. Anyway, am fost la doctorita mea de familie si am cerut o adeverinta de fiecare data, ca deh, ziceam ca mi se facuse rau la scoala(din cauza chestilor predate acolo). Restul de 10% dintre absente sunt la ora de sport, fiindca imi era lene sa ma schimb(sau nu aveam deloc echipamentul la mine), sa imi iau pantaloni de trening si tricouri naspa sau pur si simplu nu aveam chef sa sar pe capra si restul. La desen chiuleam fiindca e prima ora si preferam sa dorm o jumatate de ora in plus8. Parintilor le ziceam ca nu vine profa de desen si trebuie sa mergem cu o ora mai tarziu.

#49
ANul trecut eu am chiulit foarte mult, din semestrul I am inceput iar in al doilea am avut peste 100 de absente dar am avut un mare noroc ca aveam cea mai de treaba diriga si mi le-a motivat pe majoritatea. Acum numai chiulesc, mi s-a schimbat diriginta si la 3 absente cheama parintii la scoala sau face sedinta 21 . Am avut semestrul trecut vreo 30 si semestrul asta niciuna. Sincer chiar mi-e dor sa mai chiulesc dar ma abtin macar pana la anul .
[Imagine: Untitled-3-6.png]

#50
Sincer, in clasa a 8-a si a 7-a nu aveam nici o absenta, eram curata..se mirau aia..asa si ma rog la liceu am mai inceput sa adun21 de exemplu anu trecut la sfarsitu anului eu si o colega trageam chiulu..nu mai aveam chef de ore, dar am scapat usor..profii abia daca mai puneau absente, dar defapt la noi absentele nu se pun decat asa din cand in cand... sa zicem ca-s un ingeras.. nah si cu chiulitu cu totii nu suntem uniti si nu ne tine pe unii, asa ca mereu se amana..ba nu.odata am chiulit cu toti, dar e cam ciudat...off topic: faceam ore scurte, ca erau zilele iasului si noi neavand chef de ore am zis sa plecam, profa de mate ne-o dat drumu cica ea nu are ce face in juma de ora si o aveam pe aia de bio, stiam bine ca nu ne lasa..si am plecat, dar cand am iesit din scoala am sunat-o pe dirig si i-am zis ca noi plecam..la carea ea bine..si marti la dirigentie ni-o scos ochii..ca profa de bio o sunat-o si ca nu ne-o gasit la ora..si ca sa nu ne scada la purtare, trebuia sa fim ingerasi pana la final21.ciudat..nah cam asta e la noi cu chiulitu..anu asta nu prea ma duc la sport, ma cam seaca profa sau nu am chef si nu ma duc..iara ma ia dirig la final de semestru..si pe mine si pe ioana..eee asta e..
Da ce mult am scris21
[Imagine: h8v.gif]
 




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)