Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chiul si Absente

#61
Ultima data cand am lipsit a fost ... Miercuri la biologie :]]] . Pur si simplu nu aveam chef de ora ei . Am mai lipsit si luni :]] . Adica am fost la primele 2 ore si dupa am plecat =]] . Nu sunt genul care sa lipseasca dar cateodata mai merge . Acum m-am mai potolit =]]]] . Stau cuminte .
Stiu ca in a 9-a lipseam o gramada dar inventam niste scuze si avem absentele motivate : x . Acum astept linistita vacanta si stau la scoala =]]]] .
[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]

#62
Pf...n`aveam nici macar o absenta in a opt`a, pentru ca eram eleva cuminte si profii nici macar nu m`au pus absenta in singura zi cand am lipsit pentru ca am fost racita...in a noua am avut patru absente pe tot anul, am fugit de la doua ore de muzica, ca era vara, si cald, si eu voiam sa joc baschet, nu sa ma asculte, una ca am intarziat la bio din cauza unei tipe cu un chestionar tampit, si una din cauza ca am ramas la bulgareala si am intarziat la ora de engleza...
Anul asta am lipsit mai mult, pentru ca am fost plecata, si am fugit de doua ori....nu`s prea mandra de mine....
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]

#63
Clasa mea nu poate chiuli în grup, jumate sunt niște retardați, deci nicio șansă. În rest, chiul așa mai individual. Nu mereu, o dată sau de două ori pe semestrul. mai mulți - gen, 5 - 6 -
De trei săptămâni, în fiecare miercuri - și mâine - eu cu două colege plecăm în centru la MC să ne facem temele la română și engleză, la prima oriă când avem religie. De ce ? Pentru că facem cu directoru ( Șobo ) care nu vine la oră. Nu a venit niciodată până acum, de aceea, chiar dacă vine, nu ne pune absență. În rest, niciuna până acum ca și chiul, decât absenție pentru că am fost bolnavă sau răcită.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#64
Well, eu acum la liceu, nu prea vin la primele doua ori de miercuri: biologie si sport : )). Nu imi place biologia, mai ales ca profa ne preda 20 de pagini si ne pune sa invatam de la zi la zi (avem marti si miercuri). Si e imposibila femeia o.o Cam 10-15 oameni merg la ea la ora : )) Si la sport...proful da pe acolo din ani in pasti si cand da e de rau o.o Ne pune sa alergam ca si cum ar veni sfarsitul lumii.
Si de vreo doua saptamani nu prea mai raman la ultimele doua ore de joi:franceza. Profa este ciudata rau si nu isi da seama ca lipsim o.o Stam deobicei in curtea liceului ori mergem la o cafenea : )).
Dar ce e misto este faptul ca profii din liceu nu prea pun absente : )). Am o prietena din alt liceu in care nu exista exceptii o.o
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#65
Din păcate, nu putem chiuli. x'D Dacă am intrat pe uşă nu putem să mai ieşim până nu terminăm orele, decât cu învoirea dirigentei pe care evident ar trebui să o minţim că ne este rău. Bleach, mai bine nu. Deci, ori stai acasă toată ziua, ori mergi la liceu şi stai acolo. Am chiulit o singură dată, pe la început, de la o oră de engleză; au plecat toţi, eu de ce să fi rămas? xD Dar după ne-a ţinut diriga o predică cât pentru tot anul şi nu o voi mai face. Deh, la unele ore mă plictisesc, la altele mă amuz, dar nu-mi stă în fire să plec de la ore - aşa m-am obişnuit. ( cel puţin acum, voi vedea mai încolo ce va mai fi xD - adică în clasele mai mari )
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#66
Păi, eu nu am chiulit niciodată. Şi nici nu am de gând s-o fac pentru că există camere de filmat în faţă la şcoală şi directoru în fiecare săptămână verifică ce sa filmat. Oricum, când n'am chef de oră sau nu am învăţat mă prefac că îmi este rău şi că îmi vine să vomit. Mă duc la baie şi după' cer să ies puţin afară la aer curat şi uite aşa scap de oră.
Anu trecut pe a5-a am avut 24 de absenţe pentru că eu nu învăţam şi aşa mă prefăceam că îmi este rău şi mama mă lăsa să stau acasă. Desigur, mama s-a dus la doctor şi a pus să-mi facă scutire ca să îmi motivez absenţele. Acum semestru ăsta am doar 2 absenţe.
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#67
pff... nu am chiulit niciodata nici in generala si nici acum....desi in generala se mai putea, acum la liceu nu... avem bodyguarzi iar din semestrul 2 vom avea cartele pentru a ne "monitoriza" -- parca am fi la inchisoare-- iar daca lipsim o zi prefacandu ne ca ne este rau ....pff cand venim la scoala trebuie sa aducem o cerere de la parinti, o scutire de la doctorul de familie si una de la cabinetul scolii, dupa care mergi cu toate la director si diriga....prea multe de facut asa ca mai bine te duci la scoala.....am lipsit si eu intr o zi ( cand fac rosu in gat am temperatura...) iar cand m am dus la scoala ma luat diriga la 12 metri si m a intrebat de ce am lipsit ce am patit si o multime de intrebari idioate iar dupa, ca sa ma enervez si mai tare a trebuit sa ma plimb dupa semnatusi si foi.....a fost aiurea rau..... daca ar fi chiulesc as faceo la fizica am un prof tampit care daca te vede suparat sau imbracat in negru iti pune note mici...o mare porcarie..... dar partea bune e ca dupa nu mai conteaza nici culorile nici nimic si iti pune note mari...

#68
Ohohohoh, cum să nu chiulim?! Normal că facem asta şi destul de des. Adică eu am 200 de absenţe pe primul semestru dintre care doar 40 de absenţe au rămas nemotivate, datorită mamei, care nu ştiu cum de unde a scos atâtea motivări. Ei, am avut şi un accident urât de maşină şi deaia am lipsit o lună şi două săptămâni, însă în rest sunt absenţele făcute doar aşa.. din cauza, nechefului de ore. Mai ales că avem şi mall-ul lângă şcoală! Ne mai pierdem vremea pe acolo. În legătură cu nota la purtare e 4, însă sper la o notă mai bună pe acest semestru.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#69
Eu nu am chiulit niciodată. Pur şi simplu nu am simţit nevoia de a pleca de la şcoală *de fapt am simţit-o, dar nu era corect, deci am lăsat-o baltă*. La şcoală îmi place să am o purtare bună şi să nu fac probleme. Prefer să respect regulile şi să fie totul ok. Bine, că am mai plecat, că ne lăsau profesorii şi nu ne puneau absenţe; cred că asta a făcut-o toată lumea. Însă de chiulit şi absenţe nu a fost niciodată vorba. Am avut absenţe când mă simţeam rău sau plecam de la ore, ocupată cu altceva, dar pe urmă au fost motivate.
She's wiskey in a teacup.



#70
~Sincer... nu am absente nemotivate.
Singurele absente pe care le-am avut au fost din cauza concursurilor, inainte cu o zi de concurs cat si in ziua respectiva profii invoindu-ma. Cam atat cu absentele mele *poveste cam scurta, huh*, tot ce pot zice in apararea mea este ca nu sunt genul care lipseste de la scoala fara un motiv; prefer sa ma plictisesc in grup, la scoala, decat individual, acasa~!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)