Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chiul si Absente

#21
Mda..Absente chiuluri21 Am avut vreo 24 nemotivate dar nu mai scazut nimic:
1) Am lipsit odata era campinatuld e fotbal si zicem noi "hai buah sa chiulim tot avem religie" zise cel mai tampit din clasa si noi zicem sa mergem. Din 24 am lipsit 13 . Aia ramsi printre care si seful klasei >.< au ramas si noi astya "absentii" in curtea scolii cu toata scola care chiulea si ea sa vada meciul. Ne batusem cu apa eram uzi fleasca si dupa aveam geogravarza =_= si pe la jumatea meciului vine sefu clasei si zice: "hai in klasa ca a zis profa ca va da 4" noi nimik se duce un baiat dintre noi in clasa el era kel mai ud si ii zike profei : "scuze profa dar de suntem idioti si am plekat la meci dar hai si dumneavoastra" si profa "bine" asa am scapat 19 si dupa si pe ea am fcto fleasca.

2) Am zis sa fugim de la istorie park ka aveam o profa noua ca cealalta intrase in concediu medical ca avea beb in burta 21 si in kls ramasesera vreo 3 4 si restul am fugit spre baie cu ghezdanele ptr ca era ultima ora si ies eu cu Diana [ o kolega] si il vad pe nenea directorul ke era pe banka si ne ia la intrebari" Ce fcti nu trebea sa fiti la ore? dc aveti gheozdanele " si noi "pai trebe sai dam lu irina adidasii si lu andrada bluza ca fac sport si leau uitat in klasa" era kea mai mare minkiuna si el nea krezut kear daka fetele acelea erau de la alta clasa si aunki aveau sport si am putu merge. Dar dwpa auiesit fetele din baie dar baietii nau avut norokka au fost prinsi de director kare se dusese la toaleta. Norokul nostru:
Si au mai fost dar nu stau sa le scriu Dar pe a 5 am chiulitt toti kam mult dect tokilarii klasei au ramas de frika ^^ tin minte ca pe la inkeputul lu ianuarie vroiam eu cu monique si diana si ali si baietii vroiam sa mergem pe centru sa ne batem ku zapada si nu iesm bene pe usa klasei apare derectorul si puff test la materia kare o aveam atunki si premeam toti test si asa tipau in pauze aia la noi ka din kauza noastra primesc ei teste pe degeaba 21 sau ku diriga ne mai prendea si se criza rar face asa se crizase odata ca nea prins in spatele scolii vb despre hentai24 ca avem un obsedat kare numai de asta vb sh kand aude diriga inkepe sa faci ka dracii

In fine au fost multe si cu cea de bio si de tehno24
[Imagine: Jun0xCa.png]

#22
In generala m-am mutat dintr-a V-a dintr-o clasa de aiuriti, intr-una de tocilari. Nu stiu ce a fost in capul meu dar, eh. Si cum erau tocilari cu aere de vedete cu cacat la gura, nu aveam cu cine sa chiulesc. Decat in clasa a8-a am mai chiulit in masa de la cateva ore. Ne lasa paznicul sa plecam (ajunsese sa ne stie).
In clasa a9-a, am chiulit prima data in sem I, cu o colega, pentru ca aveam ora de TIC pe care nu o faceam la momentul respectiv cu nimeni. Insa, in loc de ora de TIC am facut fizica. Unde, eu si colega mea, nu am fost prezente (singura data cand am chiulit de la fizica XD). Apoi, am mai facut ce am mai facut de am ajuns la vreo...10 absente (erau si cateva motivate. deci, cam 13-14 in total.Da, da...n-am avut o colectie bogata de absente). In sem II, chiuleam in masa si pe rand. Ne duceam in parcul Obor (deh, e aproape de liceu) si ne pierdeam vremea pe acolo. Sau, mergeam cu niste impatimite de shopping la Unirea shopping center, unde ma benoclam la haine urate si radeam.In sem II cred ca am acumulat...20 de absente, parca. Nu mi s-au scazut puncte la purtare pentru ca nu depasisem 30 de absente. Si nu prea aveam de ce sa chiulesc. La latina ne bagam picioarele toti si plecam. Odata am plecat cu o zi inainte de teza si ziua urmatoare, n-am mai dat-o.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#23
Cred că la capitolul chiul, vechea mea clasă era cea mai unită. 21 Prima dată cred c-am chiulit de la desen, sport, muzică etc., odată am chiulit chiar la un test la mate. La română n-am chiulit că ne făcea diriga praf. De obicei chiuleam toţi, dar absolut toţi şi mergeam în parc. Era super tare, noi aveam clasa chiar lângă biroul directorului şi eram primii care zburam. La sfârşitul clasei a-6a chiuleam pe liniei, mă duceam la director ( mereu i-am fost simpatică 21 ), şi-i spuneam că am treabă, că mi-e rău sau că pur şi simplu vreau să plec. Şi dusă eram. Într-a a7a, chiuleam mai ales de la biologie, că aveam o profă bătrână şi binevoitoare care nici nu prea observa. De cele mai multe ori în orele cu diriga mergem în parc, diriga pleca iar noi 'trebuia' să ne întoarcem la şcoală, dar cine mai mergea pentru o oră sau două? Şi-am mai chiulit când am fost de serviciu pe şcoală 21

#24
Pff am chiulit de multe ori...Mai intai am inceput cu sportul si cu desenul(mai ales ca la desen profa se "imbolnavea" si "nu putea" sa vina,desi o vedeam prin parc ca se plimba cu unu).Dupa aceea am inceput sa chiulesc la tehno si la franceza...iar dupa ceva timp am inceput ca chiulesc la orice ora21.Am avut o groaza de absente dar toate mi-au fost motivate pentru ca ne punea sa aducem biletel de la parinti(dar eu o puneam pe sora mea sa scrie)
[Imagine: indexge.jpg][Imagine: 44904490.jpg]
[Imagine: 20475776.jpg][Imagine: images2qe.jpg]
[Imagine: images1yw.jpg]
-/\/\/\/\/\/\/AnimeZup.Com\/\/\/\/\/\/\/-

#25
Eh.Poate par fata cuminte , dar cu diriga te ia toti d***i 9 scuzati-mi expresia mea de milioane24 Dar altfel nu puteam sa zic 4 Da sa revenim la subiect . I-IV nu cred c-a chiulit nimeni, toti cuminti , ingerasi :X Ah ce cute 71 Pea 5 a , neaa nu eram eo cu chiulul .. Nici gasca mea..decat un aiurit de coleg a chiulit de cateva ori 21) Da nici ca i-a motivat diriga absentele 21 Pe a 6 a , ce sa vezi coleguti mei(baieti) au inceput sa chiuleasca in grup 21) Da nu chiuleau deseori , mai rar . SI acum iata'ma pe a 7 a 21 Nu stiu ce va fi anul asta dar stiu sigur ca baietii vor avea la absente cu caru' 21 Ca veni vorba de chiul . AM fost pusa intr-o situatie aiurea . Da' stiti ma bucur ca totu' s-a term cu bine daca pot spune asa 21 Ca am primit la injuraturi nu ma intereseaza 4 Eu si alte cateva fete am salvat o clasa intreaga de la stirile protv cu diriga 4 Absente , a? Da absente ! Firar eram singura din clasa care nu lipsise si anu trecut pe a 6 a am fost racita grav o saptamana !! SI s-a dus recodru meu de 0 absente da si alea motivate . Da ce stiu eu cand o fi a 8 a sigur ma voi schimba si voi zice ecva de genu :"Normal , hai amici sa chiulim" 21 ProbabiL fiind cuvantul de baza . Cand o vrea sefa clasei se plece atunci oi pleca si eu ca sa nu fiu aia *stupid* 21

#26
Uhh,eu am lipsit mult in clasele 6-7 pentru ca colegii isi bateau in asa hal joc de mine incat imi era frica sa ma mai duc...si asa ma faceau sa plang in fiecare zi,2 ani 20
Asa ca m-am prefacut foooarte bolnava,ca lesin,ca vomit si nici nu mai aveam chef de viata T_T,a fost gen horror...
Acum sunt o fata cuminte care a scapat de baietii rai,dar cei care au ramas imi stiu de frica.21
Iar in cls 1-5 eram un ingeras...nimic rau21
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#27
Nu chiulesc, de obicei. O singura data am chiulit de la ora de informatica, pe clasa a noua. Nu am motiv sa chiulesc si daca nu am chef de scoala ma prefac bolnava. Intr-un timp eram atat de bolnava, incat Okasa incepuse sa se ingrijoreze si sa ma duca la doctor macar o data la doua saptamani 21. Dar in general nu chiulesc. Stiu ca trebuie sa copiez lectii, alea alea. Plus ca doamna diriginta nu motiveaza absentele asa, de foaie verde71. Poate daca mai cresc, mai mult de clasa a 10a, o sa chiulesc, nu stiu21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#28
Nu mă mai miră faptul că profesorilor li s-au tăiat salariile. Dacă elevii nu participă la ore, profii de ce să fie plătiţi? xD

Acum, pe un ton mai serios, încercaţi să nu chiuliţi prea mult. Ştiu că vi se umflă capul de la atâtea lecţii, teme, teste, teze şi ce mai daţi voi zilele astea, pentru că şi eu am trecut prin ele.

Un mic secret: dacă te pricepi bine de tot la o materie, şi ai chef de nişte zile libere, mergi la olimpiade, concursuri, orice... Eu, de exemplu, am participat în liceu la olimpiadele şi concursurile de informatică, şi la olimpiada de mate într-a 12-a. Stăteam acasă 1-2 săptămâni pentru 'pregătire la informatică' înainte de concurs (desigur, pe lângă problemele pe care le rezolvam mă mai şi relaxam/distram), scoteam un punctaj bun, luam 1 sau 2 de zece la info, iar apoi trebuia să mă întorc la ore. Dar între timp rămâneam în urmă la mai toate materiile. Mă scotea profa de fizică la tablă pentru că nu aveam note suficiente, eu îi spuneam că am fost la olimpiadă la info, primeam astfel 'tratament special', mă punea să-i zic câteva chestii din lecţia de zi şi gata. Dacă stau să mă gândesc bine, cam aşa am trecut eu la fizică în liceu... Cred că profa îşi dăduse seama că nu-mi plăcea fizica. Iar la franceză, era superb. Cred că profa mă găsea simpatic, pentru că mereu mă întreba ce am făcut la concursuri... apoi mă trezeam că-mi dă un zece fără să fac nimic special la ora ei.

Dar uite că anii au trecut, şi acum avem de ales. Ori facem treabă pe bune, ori nu facem deloc. Ne ameninţau ăştia prin anul I că dacă nu mergem la laboratoare va trebui să le plătim, iar acum e serioasă treaba. Activitate în 3/4 din laboratoare, sau le mai faci odată, dar le şi plăteşti O.o

Ehe, încă un wall of text.
Cool and interesting...

#29
Pai eu nu am chiulit niciodata de la scoala.. cel putin intentionat.
Acum cateva saptamani am lipsit de la primele doua ore pentru ca m- am culcat tarziu si m- am trezit tarziu 21. Plangeam de nervi atunci ... mai ales vazand fata prostita a lui taicamiu 21.
Exact vinerea trecuta am lipsit intentionat de la ora de pregatire la matematica ( sunt a opta ). Insa nu am lipsit numai eu, am lipsit intreaga clasa si l- am lasat pe bietul prof cu ochii in soare.. mai are si schizofrenie saracu' 21.
In rest nu am lipsit niciodata, decat cand am fost la dentist sau la spital...
20... Nu stiu de ce, dar abia astept sa chiulesc ( intradevar adica) 21.
Mi-e foameee!!!

#30
Nu am chiulit mai niciodata, sunt destul de mica si de abia sunt in a sasea, mai am destul timp pentru asta65 Totusi odata prin a cincea aveam ore de la 10 si eu, cascata cum sunt am uitat si am intarziat la ora de mate spre bucuria mea, totusi eu vroiam sa nu ma mai duc deloc la scoala, doar mai aveam cateva ore doar, dar nu s-a intamplat.Si spre fericirea mea profa` de mate nu mi-a zis nimic la urmatoarea ora.Asa ca am scapat fara ca vreo unul dintre colegii mei sa spuna ca am chiulit.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)