Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cel mai tare desen animat: Minimax

#11
Cel mai tare desen animat de pe Minimax in opinia mea este Zambetul lui Sharon.Inca ma mai uit la el, iar cand eram mica nu lasam pe nimeni sa ma deranjeze cand ma uitam.Imi place problemele cu care se confrunta o eleva care are aparat dentar si probleme ca orice adolescenta din ziua de azi.
Ma mai uitam la Flipper si la Arthur si rar la Marcelino.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#12
Hmmm .... cred ca singurul desen care mi-a placut de pe Minimax a fost Zambetul lui Sharon . Adica celalalte erau in special pentru copiii foarte mici xD Am observat ca l-au bagat din nou . Am vazut vreo 3 episoade saptamana trecuta , dar nu stiu exact cand il vizioneaza . Imi place grafica desenului si povestea . Mereu intervine aparatul in planurile blondei . Imi mai plac animalele ei xD Sunt atat de multe o.O Si ma amuza cand il vad pe fratele ei mai mare o.O E gigantic o.O 24 Cand eram mai mica stiu ca era un desen Clifford , caine rosu [nu stiu daca asa se scrie ] . Nu stiu , ma atragea ceva la cainele ala gigantic xD In rest , nu vizionez deloc Minimax xD E prea de copii .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#13
Cel mai bun d.a de pe Minimax?...hmmm...sunt mai multe 4

Clar Zambetul lui Sharon,Misterele din Providence,Flipper,Willie Fog 1 si 2,Familia Trasnita,Rollie Pollie Ollie,Horseland,era un desene cu un iepure verde si urechi in carouri albe si roz dar imi scapa numele,alt desen cu doi iepurasi intr-un joben,Povestiri din Cripta,Nils si gastele si multe altele care acum au disparut.
Am vazut desenele astea cand aveam intre 5 si 11 ani,acum am 15 si imi este atat de dor de ele.Practic au fost desenele copilariei.
Ar trebui sa facem cerere sa se redifuzeze aceste sooper desene.

#14
Wow Minimax. Nu am mai urmarit acest post de ani buni. Ma uitam pe minimax cand eram mai mica, mic copil xD. Acum nu mai gasesc nimic pe gustul meu, deoarece in mare parte toate desenele de pe minimax sunt pentru copii mici. Am avut multe desene care mi-au placut, inca mai retin cateva.

1.Zambetul lui Sharon- a fost si va ramane unul din desenele mele preferate de pe Minimax. Am vazut absolut toate episoadele, deoarece mi-a placut extrem de mult. Va ramane un desen de nota 10 din toate punctele de vedere. Imi placea mult de Sharon, ma amuza teribil cand patea ceva din cauza aparatului ei dentar. Chiar imi placea grafica desenului, personajele erau desenate frumos.

2.Clifford, the big red dog (parca asa se numea) - wow, desenul asta chiar il urmaream in prostie. Nu imi pasa daca vedeam un episod de n ori, nu ma plictiseam niciodata de el. As mai vrea sa il mai dea pe Minimax sau pe oricare post de Tv, deoarece mi-ar placea sa il revad. Chiar era un desen frumos, iar Clifford era cainele meu preferat.

3.Horseland - urmaream desenul acesta la un momendat, dar acum nu il mai urmaresc deloc. Pe vremea aceea eram inebunita dupa cai, iar acel desen era perfect pentru mine. Mi-au placut toate personajele la fel de mult, ma regaseam de multe ori in caracterul lui Sarah, era personajul meu preferat. Si calul ei era simpatic, i-am uitat numele, dar era preferatul meu. Era asa negru xD.

4.Willie fog - wow, chiar uitasem de acest desen. Imi placea enorm de mult, stiu ca am urmarit toate episoadele, mi-a placut mai ales finalul, foarte dragut. Personajul meu preferat cred ca era Tico( parca asa il chema), chestia aia mica galbena. Era tare amuzant si dragalas. Mi-ar placea sa-l revad, a fost unul dintre desenele mele preferate cu o poveste incredibila.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#15
Uite domne' caut un desen si gasesc rezultate tot pe zuppy24 site universal ce mai?
Okey,cred ca ,,Familia trasnita'', tin minte ca erau 4 sezoane. 1 era cu baietelul familiei *Adrian* care face tot felul de experimente si inventii
Al doilea sezon era cu stramosul lor Enzeperix
Si in sezoanele 3 si 4 acest Enzeperix sau Petre le lase niste miliane de dolasi si impreuna cu domnul MAres *heck no vecinul enervant* intr-o calatorie unde numai ei stiu cum scapa si la sfarsit afla ca le-a fost sparta casa si dormeau pe ziare24
Era un desen maghiar parca....il caut si inca nu-l gasesc,daca aveti vreun site sau ceva nu ezitati sa ma contactati 3
[Imagine: wqymg0.jpg]

#16
39 Nu mă pot hotărî. Îmi plăceau mai multe.
Zâmbetul lui Sharon cred că era preferatul meu sau...Simsala Grimm? Îmi plăceau mult şi Misterele din Providence.
Mai era şi Willie Fogg. Urmăream fiecare episod şi mă enervam când mă întorceam acasă *prindeam Minimax doar la ţară* şi se ducea naiba tot. 2
Până la urmă, am făcut eu ce am făcut şi l-am văzut pe tot într-o vară.
Mergeam la ţară doar ca să mă uit pe Minimax. 21
Totuşi, cred că Simsala Grimm îmi plăcea cel mai mult.
Desenul ăla cu Fraţii Grimm, cu Crock şi 39...Yoyo! Am găsit! Aşa îl chema. Cu ăştia doi care aterizau în diverse poveşti ale fraţilor Grimm, deşi la un momentdat mă enervau pentru că dădeau aceleaşi episoade, dar, mă rog, asta s-a întâmplat cu toate.

#17
Eu va fac un mic top:
-Arthur
-Zambetul lui Sharon
-Horseland
EEE, acuma' nici minimaxu numai are cine stie ce desene...Dar imi amintesc ca in copiarie erau desene tari,si pe mine nu mai pe minimax ma gaseai...Imi este mila de copiii de-acum,care vor trebui sa traiasca cu Hannah Banana,decat cu Ce-i cu Andy,Fetitele Powerpuff,Spioanele,Copiii de la 402,etc...[posturi unite]
Stati,am mai gasit!Stiu ca-mi placea Bibby la nebunie,mai ales primul Sezon!Si mai stiu ca era un desen cu o fata cu parul portocaliu,cu un frate mai mic si facea tot felul de pozne...Da' nu mai stiu cum se numeste...Zuppy03[posturi unite]
Si mai era si o Insula Pierduta,cred ca asa se numea...Zuppy03

#18

#19
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#20



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desenul animat — util sau pierdere de timp? StarRalu 8 5.446 12-07-2011, 03:22 PM
Ultimul răspuns: Zuza.
  Cel mai bun/prost desen animat: Cartoon Network Magica Bloom 38 29.766 02-02-2011, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Dies ist Krieg
  Minimax.... white angel 12 16.446 23-01-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: Vero


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)