Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cel mai jenant moment

#81
Deci.. si eu am patit.. una e petrecuta nu de mult.. acu cateva saptamani..
Deci:

Eram la mare.. hehe.. vacanta de vara :X Si ca sa am cu cine sa ma distrez am luat si o colega de a mea.. aia fiind nebuna clasei.. pe langa asta si un magnet de baieti.. proasta alegere -_-" ...
Si ne uitam noi nu stiu ce pe scena dansa cineva si ne baga nu stiu cine niste luminite rosii in ochi.. GOOD.. stam cateva minute, iar eu nu o duc chiar asa de bine cu nervi.. imediat cedez..
Eu: Gata! Mi`a ajuns! zic eu si merg spre masa unde se afla mama mancand.
Tipu` ala deja se speriase nu mai stia unde sa se ascunde.. Cred ca deja il treceau toate sudorile..
Bine.. inca de cateva ori asa.. eu urcam scarile ca sa ajung sus.. vine ala si imi baga aia in ochi.
Eu: Vrei sa termini o data?!
Si brusc ma impedic fix in fata lu ala .. Iar tipu` incepe sa rada in hohoteeee...
Imi venea sa merg la el si sa.. :die:


Sau alta.. era dupa cateva saptamani de cand incepusem clasa a5a.. GOOD! Un coleg de al meu.. din A ... care in a3a statuse cu mine in banca.. ii placea sa ma tachineze.. imi gasise nu stiu de unde porecla Ruffus... :...: nu intrebati de unde ca habar n`am :eto: ... Si il fugaream intr`o zi, facusem deja tot turul scolii .. si eram la etajul cu clasele noastre.. si il prind de mana, dar de impiedicata ce is, ma incurc in picioarele mele si cad in genunchi chiar in fata lui.. tinandu`l de mana.. [faza era ca e si tipul pe care il plac... inca ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am cazut peste el! ] ... el incepe sa rada de numa iar eu raman >.> ... pentru faza aia i`am dat o bataie de nu cred ca a uitat`o nici acum!!!


Edit: Mi`am readus aminte ceva.. scuzati da in ultimu` timp nu prea am cap..

.. si mie mi s`a intamplat in vestiar.. -_-".. eram in a3a cred .. si noi eram in clasa numai 3 fete.. >.<.. urma ora de sport iar baietii deja erau schimbati.. bun.. ne schimbam noi si raman eu cu o colega.. Adela.. in chilotei cu tricoul pe noi.. cealalta era deja gata.. si spre ghinionul nostru chiar atunci intra baietii in vestiar plus tipu` pe care il plaaac.. colega mea era.. pfff.. si incep eu sa urlu:
- IESITI BA AFARA!!! Si le trantesc usa in naaas 24
Dupa aia ies din vestiar si dai pe ei.. ce bataie le`am traaasss.. iar cand le amintesc incepem sa radem de numaaa 21

Uff.. mai am una.. >.< ...

Eram o data la ora de sport si profu` fiind neintreg la minte, ne`a pus sa facem pasu` elefantului [poate il stiti].. si cat "ador" acest pas.. ce sa zic.. si aveam un tricou mai.. HCM.. decoltat .. si am inceput.. iar pe banca statea tipu` care imi plaaaace >.< .. nu stiam ce se holbeaza asa la mine.. nu prea aveam noi contacte vizuale.. [e mai pervers de felu` lui..] ... iar in vestiar ma schimb.. etc..etc.. si merg in clasa.. acolo aflu ce peisaj a avut el >.< ..
Si vine un idiot la mine si face:
- Sabina! Porti si sutien?
- Aaaa..? intreb eu deja speriata.
- Ti`o vazut Burghiu [ porecla lui ] sanii... vine altu..
Eu il iau pe ala de guler si cu o privire furioasa intreb:
- Unde ii idiotu` ala?!
- In banca.. zice ala speriat.
Hehe.. norocu` meu era ca stateam cu el in banca.. si am si avantaj.. el nu da in fete.. si am inceput..
- Idiotuleeeeee! Cand te prind te fac tocana!
Daca nu l`am alergat pe ala prin toata clasa.. Ala nici nu stia la ce ma refer... >.< .. da am avut io grija sa`i reamintesc! 19

#82
Tot la gradinita,cam prin aceasi ani (1996-1997) imi reamintesc ca m-am certat cu Cristina pe o jucarie,iar Mihaela care nu suporta cearta,a vrut sa ne impace.Nu stiu cum,dar in loc sa-i dau unu Cristinei i-am tras un mega pumn Mihaelei in nas.Ea era foarte senisbila,ii curgea sange din nas si de la soare...S-a umplut de sange pe rochitza alba.
Tin minte perfect cand educatoarea a intins-o pe Miha pe o saltea intr-o alta sala sa nu o vada ceilalti copii.
Statea biata de ea cu mana-n sus....
Cand a venit maica-mea sa ma ia,mi-a luat dulciurile,nu m-a lasat sa le pap,acasa m-a pedepsit...
In urmatoarea zi,bunica Mihaelei m-a zguduit21A fost o mega cearta intre mama si bunica-sa24)
Copii ma priveau si radeau....naspha,m-am simtit nasol atunci.
Penibil.Penibil.Penibil.Imi venea sa intru in pamant.....

#83
Ok. Faza foarte penibila azi la scoala.
Eram.. 39 umm. Cred ca in a doua pauza. Noi am nimerit pe etaj chiar clasele cele mai.. zgomotoase sa zic asa, din scoala. Nu trece o zi fara sa ducem o banca sau vreun scaun la reparat. Bun, avusem mate parca.. si ies eu fericita din clasa si merg la calorifer. Vorbeam cu o fata din a VII-a B si nu stiu ce imi vine si ma uit in dreapta. Pe hol veneau niste colege de echipa iar eu ii spun uneia dintre ele Fluturas. Si merg eu spre ea urland:
- Fluturasss!
Si chiar atunci mi se baga in fata una dintre colege. Si nu stiu ce fac, ma dezechilibrez si cad in fund. =]]] Cu un picior intins si o mana pe jos. :]] Era si profa de romana pe acolo si se uita la mine si pleaca mai departe. Am avut noroc ca nu prea m-a vazut nimeni desi am cazut chiar in fata clasei in care sunt niste baieti cam.. >.> va dati voi seama. Care fac misto din orice.

#84
La mine au fost multe momente jenante!...Prea multe!

Voi povesti doar unul, intamplat saptamana asta:

Eram cu o prietena in cutea scolii si ne plimbam. Au venit "dragii" nostri colegi si i-au spus prietenei mele sa citeasca u bilet "de dragoste" de la X [un alt coleg]. Ea nu a vrut sa il citeasca, in schimb m-a mancat curiozitatea si am spus "Il citesc eu si i-l povestesc!". Il iau mandra si il desfac. SI ce gasesc?! "Foaie verde solz de peste/ Uite prostul cum citeste!"....Am intrat in pamant. Colegii radeau de se prapadeau si, la un moment dat, am inceput si eu...Totusi, a fost penibil21....
[Imagine: 25rd0nd.jpg]

#85
Cel mai jenant moment din viaţa mea a fost pe când aveam 15 ani. Eram mai nebunatică de firea mea şi aveam nişte prietene la fel de zvăpăiate. Pe atunci plăceam un băiat cu doi ani mai mare ca mine, dar fiind ruşinoasă când vine vorba de relaţii şi chestii de genul, nu cutezam să îi spun.
Prietenile mele făceau tot posibilul să îi atragă atenţia, strigau după el, glumeau şi făceau orice ca să mă simt eu prost. Într-o zi au scris cu cretă pe poarta şcolii numele lui, pe pereţi la fel + inimioare. Tipul a venit direct la mine şi mi-a tras o palmă peste faţă, spunându-mi că sunt o fată mică şi proastă şi niciodată nu se va uita la mine aşa cum voiam eu. În curtea şcolii erau o mulţime de adolescenţi şi toţi au văzut faza, iar eu nu ştiam ce să fac de ruşine, îmi venea să intru în pământ. Din acel moment a devenit pentru mine cea mai dezgustătoare persoană din lume şi m-am răzbunat pe cinste, dar asta e altă istorie, deloc jenantă... pentru mine. *evil*

#86
Revin si eu pe aici. : D Mi-am adus aminte de o faza ce s-a intamplat anul asta prin ianuarie.
Eram la ziua unui coleg care e de felul sau mai cu nasul pe sus. Si-o tinuse in Club Lemon si deh. In fine.. eram acolo stateam cu fetele si faceam ce stim noi mai bine, adica barfeam. Si ne placea in timpul ala melodia lui Dan Balan - Justify Sex. xD Si na.. canta muzica si ce ne vine noua. Sa-i spunem colegului nostru sa-l puna pe DJ sa puna melodia. Si cine sa-i spuna? Fix eu pentru ca ma am mai mult cu engleza. Ok, il chemam pe baiat si fetele ii zic ce vrem dar cand sa spuna numele melodiei toate se uita la mine, iar ala indemnat de privirile lor, se uita si el la mine. La care ma apropii de urechea lui si zic:
- Melodia lui Dan Balan - Justify..
Si ma opresc brusc. Cand sa zic si sex ma bufneste rasul. Colegul acela se uita ciudat la mine iar eu radeam ca o nebuna. Dupa ce reusesc sa ma opresc printre chicote ii zic tot numele melodiei. =]]]
Pe moment nu m-am simtit jenata dar cand mi-au zis fetele cum a parut m-am facut ca un rac + ca se uitau si ceilalti baieti la mine cu niste ochi cat farurile O.O

#87
Cel mai jenant moment pentru mine a fost in clasa a 9-a. In ziua aceea m-am dus la scoala doar ca sa fac pregatire cu profa pt olimpiada la biologie. Seara am plecat de la scoala cu o colega de la alta clasa. In drum spre casa la un semafor unde asteptam sa fie verde ca sa traversam, un tip de vreo 20 si ceva de ani care trecea pe rosu, mi-a facut clasicul si banalul compliment \"ce ochi frumosi am\"...Insa s-a oprit m-a luat in brate si m-a sarutat, apoi la plecare dupa un schimb de replici pe care nu-l redau mi-a dat o palma peste fund.
Desi nu-l cunosteam, nu-l vazusem niciodata, colega mea s-a facut ca nu ma cunoaste si a stat pasiva... m-am speriat foarte tare pentru ca era iarna si se intuneca repede.
In sfarsit, colega mea a doua zi a spus la toata scoala ce s-a intamplat dar intr-o varianta modificata.
It's a game...

#88
Au fost cateva momente penibile in viata mea lol 24. Dar cel mai recent s-a intamplat anul asta la liceu. Un coleg mai tampit, n-avea ce face si a luat o sticla, i-a facut gaura in capac, a umplut-o cu apa si a inceput sa ude prin clasa. Si nu stiu ce o-a venit si a inceput sa ma ude si pe mine. I-am zis sa ma lase ca ma enerveaza, el nu, i-am mai zis, el nu. 24 A 3-a oara am luat un scaun, si cand a vazut ca am luat scaunul si vroiam sa-l arunc s-a dus spre usa. Eu am aruncat apoi scaunul dupa el, dar in aer scaunul s-a rotit si i-a venit unei colege care statea in prima banca in cap. 24 S-a ales saraca fata cu un cucui mare si cu o durere de cap si mai mare, si n-a mai venit cateva zile la liceu. xD Logic toata clasa era pe jos de ras, si sa fiu sincer, si eu. xD Dar i-am cerut scuze oricum. :\">
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#89
Cred ca as putea sa scriu o carte pe care o sa numesc Socially Awkward Penguin; Cum sa ajungeti sa nu va mai puteti uita in oglinda in trei pasi simpli. Sunt atat de multe intamplari dubioase si penibile, dar nu ma simt in stare sa trec prin toate, asa ca n-o sa v-o povestesc decat pe ultima.

Superbii mei colegi de liceu s-au hotarat sa organizeze o reuniune la un an de la absolvire. Singurul motiv pentru care as vrea sa ma intalnesc cu toti fostii mei colegi de liceu e daca I'm real happy and I rub it in someone's face si se face ca anul asta nu ma aflam in cea mai fericita situatie si nu ma simteam in stare sa nici sa mint cu nesimtire, nici sa ma feresc de toate intrebarile dobitoace si indiscrete care urmau sa mi se puna, asa ca am decis sa nu ma duc. Oricum, all my friends managed to dodge the bullet somehow si isi gasisera toti scuze rezonabile. Numai ca lucurile n-au mers cum voiam eu si m-am trezit cu o fosta colega la usa si n-am mai reusit sa scap pana nu m-am prezentat in fata la liceu.

Am trecut cu brio de pupicii la juma de metru distanta, sa nu cumva sa facem schimb de germeni sau sa ni se strice machiajul, apoi am plecat la restaurant - care era la o suta de metri maxim. Din douazeci de insi cati eram acolo, numai patru am mers pe jos; restul si-au luat masinile. (Mai are sens sa mentionez ca noi cei patru pietoni am ajuns mai repede la destinatie, decat restul de 16 soferi si pasageri?)

One of my friends did show up, din pacate era cu oribila de ex girlfriend of his, pe care eu n-o inghit, insa m-a ajutat oarecum sa mai vad pe cineva suferind la fel de crunt ca mine.

La un moment dat, ma suna the boyfriend, asa ca m-am dus frumos si m-am inchis in buda si am inceput sa ma descarc povestindu-i cat de melteni sunt fostii mei colegi, cate aere de capitala si-au luat pe langa apucaturile classy de provincie pe care le aveau inainte si cat de iritata sunt ca nu am reusit sa evit reuniunea. Si dupa ce-am terminat de balacarit si injurat, am iesit si imi luam la revedere, cand il vad pe unul dintre colegii mei ca iese din cealalta cabina de wc lipita de cabina mea.

Am zis ca intru in pamant de rusine. I don't take back anything I said because it's fucking true, dar as preferat cel putin sa le-o fi zis in fata daca era sa afle at all ca asa gandesc despre ei.

#90
Au fost unele momente penibile si/sau jenante, insa nu foarte multe. Oricum nu ma intereseaza. Hm, sa zicem ca "primul" a fost cand am intrat peste cumnata-miu in baie si el se stergea pe corp cu un prosop... Nu pot zice decat ca: MULTUMESC SFANTULUI CA NU AM APUCAT DECAT SA II VAD PIEPTUL SI ATAT! Va dati seama cum ma simteam dupa? Si oh!, era si apartamentul lui... Cam al "doilea" a venit cam prin clasa a sasea cand i-am cerut unui baiat id-ul de Messenger si a facut "urat", intr-un fel m-a refuzat si intors spatele. Dar pe mine nu ma mai intereseaza, insa in acel moment eram... + ii zisesem colegii ca imi va da id-ul, dar nu asta a contat asa mult atunci, ci faptulc ca imi era rusine de el. ._. Si cica acum ma iubea etc., dar tot filme po*no face cu fosta iubita cu care s-a impacat. But who give a f**k? Cat timp isi imparte cipsurile, bomboanele, energizantele cu mine si il pot face idiot/prost fara sa se supere pe mine nu ma intereseaza. 106
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)