Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce va enerveaza?

#61
Oh don't get me started
I hate The world, I hate my country
Urasc cam orice.
Ma urasc si pe mine da intr-un mod pozitiv4
Urasc ca-s lenes uituc idiot si restu da incerc sa ma corectez
Oh da postul era despre ce te enerveaza
Ma enerveaza idiotenia si spiritul de turma care ucide originalitatea si individualitatea. Ma enerveaza la culme
Oh well am fost off-topic mai mult de juma de post21
Amy warn me
“Mankind is a futile embarrassment to the heavens, Captain Raithen. An imperfect vessel imperfectly made. We play at being omnipotent, knowing the potential perhaps lies within us yet will always be denied to us.”(Diablo)
[Imagine: chibi_2926.gif]
Dracorex and Thor


OH NO WHY IS ANIMALS ON MY FACE?
„Violenţa este ultimul refugiu al celor incompetenţi."-Salvor Hardin(Fundatia)
We live in a world that is not perfect nor painless but we live and that is all that counts.(eu,Kriptykk15)

#62
okay ,cel mai mult ma enerveaza atunci cand oameni nu imi inteleg accentul si ma pun sa imi repet numele pentru a intelege.Asta cand sunt la concursuri sau ceva asemanator .Cand imi fac prieteni noi ,ma intreaba de ce vorbesc asa .Ce mai ?!!!Ma mai si intreaba daca sunt din Franta.....doar daca am accent francez nu inseamna ca si sunt din Franta....in rest ,ma enerveaza reclame de la radio,niste colegi de scoala si cainele veccinilor
[Imagine: gfxd.png]


#63
Multe ..21 si putine ..
Ma enerveaza acele persoane care critica o persoana dupa infarasiare
Acele persoane care critica ....persoanele ...desi la el nu se uita ..
Oameni care critica o carte buna ..
Acele persoane ingamfate ....care se cred ..cei mai tari ....dar ..sunt netoti ...
Si ....hmm ....39 ...Critica asupra persoanelor "emo"
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#64
ce ma enerveaza?
multe cum ar fi fitele: urasc fitele de moarte
urasc oamenii ce judeca alti oameni dupa aspectul fizic si nu dupa comportamentul lor
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]

#65
Cel mai rau ma enerveaza barfa, cicaleala, temele, rautatea, fitele, manelele, muzica de petrecere (ma refer la populare, Yuk), cei care generalizeaza atunci cand vorbesc despre anumite categorii sociale, prostia omeneasca (care a ajuns pe culmile everestului), batausii, incapatanarea (nu ma refer la ambitie). Cam atat 10
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#66
Ma enerveaza multe lucruri, dar cel mai mult ma enerveaza prietenii falsi. Acum vb cu uh iar mai in colo te vb pe la spate. E sooper nashpa. Va doresk sa nu avetzi asha cv.
Dak dragostea mea s-ar masura, itzi spun k te iubesk pana la cea ma indepartata stea
100% numai a ta
Dragostea e ca o floare. Trebuie sa-i dai apa, lumina shi soare. La fel ca shi floarea, daca dragostei nu-i dai atentie, iubire shi loialitate se va ,,ofili" shi nu va mai reinvia niciodata.
[Imagine: 804a26f6e3aa9007.jpg]

Am incercat sa-ntalnesc alt baiat.
M-am prefacut insa n-am rezistat.
Gandul imi zboara la tine mereu.
Stiu nu-i bine dar asta sunt eu.

De ce imi spui ca ma iubesty
Cand u nu sty sa pretuiesti
De ce imi spui ca ai pe altcineva
Cand eu sunt viata taaaaa



Ingeras din cer picat
Ochii tai m-au fermecat
Dintr-o singura privire
M-am indragostit de tine!!!


Sunt un ingerash nebun
Cand zamesc eu iese fum
Sunt retzeaua tineretzii
Dar sy fiika frumusetzii

#67
Hm interesant topicul....e destinat sa afli ce il enerveaza pe userul respectiv pentru a-i face zile fripte sau ceva in genul? 21 Pai zilele mele sunt rumenite doar, deci mai incape asa ca ma risc sa scriu71
Ma enerveaza [urasc]:
1. Minciuna, atunci cand e folosita pentru a face rau, pentru a te da altcineva sau pentru a iesi basma curata cu scuze penibile.
2. Copiii mici si babele...ambele specimene au acelasi efect asupra mea, ma scot din sarite. Stiu ca multora le plac copiii mici fiindca sunt asa de "dragalasi" insa eu nu-i suport..plansul ala isteric, prostia cronica si egoismul innascut..stiu ca am fost la fel si le multumesc celor care m-au suportat dar eu nu am de gand sa suport niciun ghimpe21 Babele pe de alta parte sunt un fel de observatoare care sunt in stare sa stea cu ochii pe tine toata ziua si sa-ti spuna de 1284859085 acelasi lucru numai pentru ca nu vrei sa faci ca ele.
3. Parerile preconcepute - din pacate traim intr-o astfel de lume unde prima parere conteaza..dar daca nu este prima parere cea corecta, atunci mai conteaza? Pana la urma nu poti sa intelegi personalitatea unui om doar uitandu-te la el ci doar pe parcurs ajungi sa-l cunosti. Tocmai de aceea nu-mi plac parerile preconcepute, intai cunoaste persoana, apoi sa vorbesti despre ea.
4. Profesorii care prind pica pe tine apoi te tin in "suturi" mereu chiar daca tu ai invatat. Nu am sa inteleg niciodata universul "profesorilor", par extraterestrii multi dintre ei si cand crezi ca ai invatat toate mofturile lor te trezesti ca iti spune "ce bine ti-ar sta cu un 2 in catalog22"
5. Regulile stricte ale parintilor, care incep evident cu NU. Nu ai voie sa intarzii de la ora stabilta pt a ajunge akasa, nu ai voie sa..sa..si sa... Pana la urma de la o varsta ne dam si noi seama cam ce nu avem voie, nu e nevoie sa ne intocmeasca un dex intreg de ce e "bine" si ce e "rau" in opinia lor. Ah si urasc cand nu ma asculta si spun pur si simplu NU! mai ales urasc partea in care nu pot vorbi ceva cu ei pentru ca ma astept la morala de 5, 6, 7 ore care se repeta de altfel in fiecare zi depinde de cat de grav e ceea ce am facut21
6. Fitele - nu pot sa suport persoanele care se dau importante cand de fapt nu sunt si care au pretentia sa fie mereu in centrul atentiei doar pentru ca au fite "cuparate" de la Paris. Se cred cu 10 capete deasupra lumii si chiar au impresia ca sunt mai grozavi decat ceilalti, dar e doar mandrie oarba, in realitate sunt niste chiciuri pe care nu dai 2 bani78
7. Manelele - chiar am dezvoltat o ura fata de acest gen de muzica daca ii pot spune muzica la zdranganeala aia de voci incredibil de proste pe o melodie de "cocalari" [scuzati-mi cuvantul]. In plus versurile nu au niciun sens sau logica orice...o totala cacofonie.
8. Sa ma trezesc de dimineata - chiar nu suport ora 7, 8, nici 9 nu-mi suna bine..mi-e atat de greu sa ma ridic din pat incat imi doresc sa imi cada biblioteca peste mine si sa adoarma la loc..pana si lesinata mi-e mai bine21.
9. Prostia - chiar are sens sa comentez de ce ma enerveaza prostia? Cine nu e in stare sa lege 2 fraze e clar ca nu a evoluat inca din maimuta..dafapt sa nu jignim bietele animale. Chiar nu suport prostia si detest faptul ca o vad peste tot si dau peste atatia analfabeti si mii de oameni care habar nu au pe ce lume se afla.
10. Caldura in exces - mi s-a intamplat sa mi se faca rau din cauza caldurii vara asta, oricum nu am suportat niciodata prea bine caldura puternica17 si chiar nu-mi place sa simt sa fierb in suc propriu si sa ma bata soarele in cap.
11. Sa merg intr-un mijloc de transport in comun aglomerat - am cateva cuvinte, mai bine zis propozitii care definesc un mijloc de transport in comun incredibil de plin: aglomeratie mai ceva ca intr-o conserva, imbranceala, miros oribil, babe care stau bine mersi jos chiar daca tu ai in spate un ghiozdan de 5 tone pe care-l cari dupa 7 ore de chin la scoala si, ocazional, cate un cot urmat de un "scuze" aruncat in scarba29
12. Sfarsitul unei relatii, fie ea de prietenie sau de iubire. Stiu ca sunt niste lucruri normale in viata, dar sunt cele mai dureroase momente si ti-e foarte greu sa treci prin ele.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#68
ummmmmm
sa incep: 1 manelele-zgomot 2 prietenii falsi=tradare=suferinta=pierderea altor prieteni(nu c-as avea prea multi) 3 telenovelele- banalitate adica de ce trebuie sa se intample acelesi lucruri in 9999999999 miii de telenovele 4 fratimio 5 declaratiile de dragoste 6 colegii care imi cer sa le dau temele sa le copie 7 etc e un pomelnic luuuuuuuuuuung 10 kiss ya all

#69
Ah pregatiti-va pentru minunata mea lista de lucruri enervante 21 In primul rand ma enerveaza o gramada de lucruri in viata asta incat nu mai incap in gandurile mele ....
1. Fitele - e cel mai mare lucru care ma enerveaza ingrozitor . Am o colega cu multe fite in capul ei gol . Se crede mare desteapta si mare frumoasa . Daca o vedeti va vine sa o injurati 21 Dar in general urasc persoanele fitoase , se cred foarte importante si de un rang superior , cand in realitate sunt nimicuri .
2. Minciuna - urasc cand sunt mintita , mai ales de catre un prieten si stiu ca el minte doar pentru ai fi lui bine . Nu-mi place sa fiu mintita . Mai bine mi s-ar spune adevaru , oricat de dur ar fi el , decat sa fiu mintita in fata .
3. Temele - urasc lucrul acesta suta la suta . Ma doare capul cand ma intorc de la liceu si ma gandesc cate teme am pentru ziua urmatoare . Le fac doar din obligatie , trebuie sa ajung cineva in viata si chestii de astea . O fac pentru viitorul meu nu pentru ca-mi plac 21
4. Manelele - deci prostia asta se poate numi muzica ? o.O Ma indoiesc ... in fiecare manea e vorba despre bautura si despre jumatatea pierduta sau regasita o.O Ma bucur pentru ei ... ar fi misto daca ar iesi toti de pe piata . Oricum oamenii destepti nu asculta asa ceva xD
5. Telenovelele - aceste "lucruri" m-au adus la nervi . Deci nu mai suport . Aceeasi poveste in fiecare telenovela : se iubesc , se cearta , se impaca , se despart si tot asa pana cand in final , iar se iubesc 22 Doamne fereste , iar toata lumea care se uita la telenovele descopera o pasiune pentru spaniola o.O E acelasi lucru de fiecare data . Plus ca sunt peste 10 telenovele cu cai si cu ferme o.O Wtf o.O
6. Cand se blocheaza netul - uh o chestie banala pentru unii , dar eu chiar nu suport sa mi se blocheze netul , mai ales cand fac ceva important si interesant , cum ar fi o discutie aprinsa pe messenger xD Pentru mine internetul e prietenul meu cel mai bun xD
7. Cand mama nu ma lasa in parc dupa scoala - deci pur si simplu a ajuns un hobby pentru noi doua o.O O sun si o intreb dupa scoala daca pot ramane in parc cu colegii si ea nu , nu , nu ca e tarziu o.O Da frate nu sunt un copil xD Si 10 dintre colegii mei au acelasi drum spre casa ca si mine , deci nu merg singura acasa xD Dar nici nu pot sa ma inteleg cu ea , deoarece ea zice deodata NU o.O
8. Prietenii falsi - Ii urasc ! Urasc persoanele care pretind a fi prieteni cu tine doar pentru a avea prieteni probabil sau popularitate o.O Ei nu iau aceasta relatie in serios . Probabil ei cred ca e doar o distractie pentru a trece timpul mai repede . Prietenii trebuie considerati fratii pe care nu ii avem , mereu sunt alaturi de noi la bine si la greu si nu ne lasa balta atunci cand le vine lor cheful . Prietenii falsi fac opusul prietenilor adevarati .
9. Timpul - Nu-mi place ca trece timpul incredibil de repede o.O Deodata vezi ca ziua asta sa incheiat o.O Si deja vezi ca a mai trecut inca o saptamana o.O Trece prea repede o.O
10. Trezitul de dimineata - Deci eu sunt o mare lenesa . In weekend ma scol pe la 13-14 o.O Bine adevarul e ca ma si culc tarziu pe la 1 dimineata xD Si am un somn atat de lung si adanc xD Nu-mi place cand vineri dimineata trebuie sa ma trezesc la 7 jumate pentru a merge la meditatii la romana o.O Pur si simplu ma scol la 8 din pat xD Si mereu intarziu la saraca femeie xd
-------------------------------------------------
Ei mai sunt multe lucruri care nu-mi plac cum ar fi caldura prea mare , profesorii batrani si ticniti , obsedatii de Twilight , copiatorii , barfele , muzica clasica , filmele romanesti si etc xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#70
Ce ma enerveaza pe mine :
1.Sa-mi fie criticata muzica care o ascult!!!-Urasc asta! Nu pot sa suport persoanele care imi spun "aaa pai in cativa ani ai sa vezi ca muzica care o asculti acum o sa ti se para o mare porcarie".E na? Hai nu mai spune.M-am certat de multe ori pe aceasta tema, si inca as mai face-o daca ar fi nevoie.Muzica e sfanta pt mine, iar cei care incearca sa ma convinga ca nu este la fel de buna ca cea pe care o asculta ei, sunt dusmanii mei.Ai alte preferinte? Perfect! Tine-le pentru tine si nu-mi impune mie nimic.
2.Persoanele insistente pe mess- si asta ma enerveaza ingrozitor.Tu chiar nu-ti poti da seama ca atunci cand bag numai "aham, aha, da, aha, ok, etc" si raspund din treispe'n paispe', nu am chef de tine? E chiar atat de greu? Si imi place ca incep cu faze gen " aaa pai de ce nu-mi mai raspunzi, nu vrei sa vorbesti cu mine?".Ufff
3.Glumele proaste- acele glume de copii retardati, care au rolul sa te scoata din sarite.Gen sacaielile, aluziile si chiar loviturile.Ha,ha nici nu-ti imaginezi ce ma prapadesc de ras cand imi iau un pumn in picior 22.Pe bune, as impusca toate persoanele de genu asta.
4.Sa mi se scoata ochii- gen "de ce nu ai facut aia?" sau "de ce ai intarziat?", "ce ai facut pana acum?"...chestiile astea nu le suport.Daca am intarziat,atunci pleaca fara mine, daca n-am facut ceva, e clar ca n-am facut-o intentionat, si asa mai departe.De ce nu incerca oamenii sa se descurce singuri, fara sa mai traga pe altii la raspundere?
5.Greselile de scriere/vorbire- nu ma refer la cele pe care le faci din greseala 21.Ci la celelalte...alea care arata cata prostie exista in capul acelei persoane gen "ia" in loc de "ea".Pur si simplu innebunesc

cam astea ar fi cele mai recente 21.Mi s-au intamplat toate in mai putin de doua zile si chiar am fost scoasa din sarite 22
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)