Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce va enerveaza?

#31
Randul meu. Cam lunga lista, huh?
1. Negrul: cand vad unele persoane care poarta negru ( chiar si cei EMO ), imi vine in minte o imagine cu o babuta care vine de la o inmormantare in doliu
2. Babele : Good, nu poti face ceva fara sa te spioneze o baba de la etajul 2-3, toata vara, de dimineata pana seara.
3. Temele: toata dimineata, de la 8 la 11 eu scriu, fara sa am voie sa stau pe net 21 Very good.
4. Socatii: vezi cate unul pe strada, si incepe: " Ce faci pisi? Imi dai numarul tau?" Omg.
5. Tokio Hotel => I'm so sorry, dar e sub orice critica trupa
6. RBD => cu zdrentele alea pe care le poarta, nici nu ma mir ca jumatate din cei care au postat aici ii detesta.
7. 50 Cent, Eminem, Akon => Ingrozitor. Am nevoie de o punga urgent.
8. OTV => Omg, sunt departe cu logica In frunte cu Diaconescu.
9. Matematica: Sunt ascultata in fiecare zi. Vai de mine daca nu-mi invat
10. Franceza: Omg, cu 5-urile alea cate am o sa raman repetenta 17
11. Primavara: detest albinele. M-a intepat odata una
12. Cand nu am semnal la telefon: cand am si eu chef sa discut cu cineva, na discutie 21
13. Cand n-am credit: omg, nici mesaje nu pot da Sa traiesc din Beep-uri. Pff ce viata!
14. Skype-ul: ma seaca unii disperati. Ma adauga la prieteni fara sa fi auzit de mine. Omg.
15. Numele meu ( Andreea ) : Imi urasc numele :p Mi se pare groaznic Sunt persoane carora li se potriveste numele si sunt carora nu
16. Ipocritii: Se dau drept prieteni si la greu iti fac cu mana 21
17. Ironiile: Intrebi ceva ca sa fii ajutat, si persoana respectiva rade de tine fara motiv, cu replici aiurite.
18. Muzica rock: ce disperati
19. EMO-istii. Lipsa de neuroni ii fac sa recurga la gesturi specifice celor din rasa EMO? Sau poate ca e o noua moda,...
20. Combinatia intre galben si albastru. Prefer combinatia Galben, Roz, Gri. Mi se pare dulce si kawaii :p
21. Telenovelele: Omg, imi vine sa vomit "Ooo, nu e posibil! E insarcinata cu altul!" si ea " Nu e adevarat! Ooo, eu pe tine te iubeeesc!". Dezgustator.
22. Pisicile: asteapta toata ziua de la om sa fie alintate, si omu' cu ce se alege? Cu pierderea de timp.
23. Tradati in Dragoste: Aoleu. Altii care o duc rau. Probabil s-ar incadra perfect in fenomenul EMO: singurul pas care ii opreste sunt paznicii aia care ii opreste pe El si pe Ea sa se ia la bataie
24. Maghiara: Omg, ce limba 17 Limba de balta.
25. Pareri necerute: De parca m-ar interesa ce crezi tu despre mine
26. Rochiile lungi: sa ma mai si impiedic in ele.
27. Fustele: eu ma plimb cu rolele, cad, si fusta se salta. Ce peisaj frumos! Iar si mai frumos l-ar face si un baiat care sa se uite frumos la mine
28. Romania: A decazut rau de tot tara asta 21 I'm so sorry, dar parlamentarii sunt de vina cred ca suntem cel mai de groaza stat din Europa.
29. Zodia Varsator: Sa aiba unii de ce face misto pe motiv ca Vars
30. Filmele sadice: Oo baby, cine se uita la asa ceva?

30 si inca mai sunt. Ya, asta sunt eu. Pretentioasa si o rebela independenta. Unii ma considera zuza, altii sarita de pe fix. Mie una mi-e indiferent 24 Pentru cei care ma comenteaza sa citeasca numarul 25
^___^ See ya!

[Edit] exces de emoticons, erau in jur de 30 .. pe langa limita de 10 o_o in concluzie, incetati sa mai folositi 200 de emoticons [jigoku]

#32
pfff....
1.Oameni acre critica pe alti fara sa-i cunoasca
2.Oameni care i critica pe cei care sunt emo ^_^
3.manelele
4.idiotii
5.insectele
cam asta ar fi pe ziua de azi ^_~
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#33
Acu yo:
-pe varumeu(off doamne chiar nu-l suport)
-telenovelele(>.< mai ales Regina)
-Pussycat Dolls(sorry da nu le suport)
-profa de romana
-manelele(cred ca ura mea pt varumeu se trage din chestia ca el e manelist)
-melodia aia de la N.O.H.A "tu cafe"(sau cum naiba)
-pitipoancele din a5a(dah la varsta lor singura ocupatie sunt baietii din a8a si fardurile)
-reclamele la "Fulga"(I hate fulga)
-magda(aia de al OTV...OMG imi vine sa o omor cand o vad)
-Yu de la cinema bizarre(ador Cinema Bizarre da am ce am cu Yu 33 )


Cred ca atat....^_^
I'm Kira.

#34
pey....sunt cateva lucruri:
-sa ma bombane tata ca stau cu orele la pc
-profa de psiho
-profa de fizica
-matematica, informatica
-profa de romana
-temele
-pofta de mancare a broscutelor (nu m-ar deranja daca nu ar atenta la degetele mele)
-fumul de tigara
-oracaitu la masinariile alea care de 2 luni tot sapa dupa linii de tramvai in fata liceului (facura o groapa de ti-e si drag sa cazi in ea)
-insectele
-spatiile stramte

#35
-manelistii
-oamenii cu aere care se cred deasupra tuturor
-cei care discrimineaza
-cei care judeca fara sa stie si comenteaza fara sa aiba habar de ceva doar ca sa se afle in treaba
-paparudele care isi pierd virginitatea de la 12 ani si rad de u daca nu faci la fel
-mincinosii
-prefacutii
-idiotii [ nici nu discut cu ei ]
-materialistii
-directa noastra..>_<..go back to hell!! ..jur c-o sa-i cumpar cadou de absolvire o tzeapa , o cruce si apa sfanta
-temele
-romania/bucurestiul
-cainii vagabonzi care s-au inmultit de 4 ori intr-un an
-drumurile pline de cratere
-politicienii retarzi
-englezii si americanii..ptr k se cred zei si ptr k din cauza lor comunismul s-a instalat la noi..adik din cauza lor suntem in starea asta acum[ dar asta nu inseamna ca nu vreau sa vizitez America..: p ]
-rusii...ptr k ne-au pecetluit zilele prin comunism...damn Lenin,damn Stalin..etcetc
-kiss fm...ptr k aud aceleasi melodii de enshpe mii de ori pe zi si de la o vreme nu mai ascult deloc ...
-sunrise ptr k mi l-a omorat pe lockon..
-studio deen si media blasters ptr k mi l-au omorat pe aya...mrrrr
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#36
1.Oamenii prosti care se baga unde nu trebuie.
2.Oamenii care triseaza.
3.Pisicile mari si grase
4.Mitzuke(kiddin`,I love my sis xD)
5.Shoujo`urile shoujo 47 adica alea swwwweeeet gaah
6.Grefele si grefe related.

Cam astea.Nu prea urasc cine stie ce xD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#37
Ce ma enerveaza??? Sunt foarte multe lucruri asemenea.

1-manelele[si tot ce e legat de ele]
2-oamenii care vor sa para altceva decat sunt
3-prefacutii
4-barfitorii
5-panaramele de fete care se baga in seama cu cei mai inferiori baieti
6-mincinosii
7-laudarosii
8-fabulistii
9-oamenii care critica non-stop
10-oamenii care intai vorbesc si apoi gandesc
11-kitch-urile[legate de haine,arta,etc]
12-baietii imbracati cu tricouri mulate[pe deasupra mai au si paiete sau sclipici]
13-fetele care isi expun toate minunile ca pe taraba[intelegeti la ce ma refer,sper]
14-prefacutii
15-telenovelele
16-materialistii[in special fetele care se lasa cumparate de baieti]
17-baietii[sau poate si fetele]care sunt obsedati de filme XXX sau mai stiu eu ce porcarii inrudite
18-plagiatorii
19-fufele care injura pe strada cu gura pana la urechi si, pe deasupra,mai stau si cu mainile in sold.
20-fatarnicii

Well,daca era sa fac o lista intreaga + argumentari,cred ca ma plictiseam sa scriu.Totusi,zic ca e o lista destul de detaliata incat sa va dati seama pe cine/ce urasc.
DA!Asta sunt eu!!
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#38
Omfg..lunga lista...:
-cocalari *:-l..may i fu*k them? 5 *
-pitipoance * idem ca mai sus *
- aia care scriu "eoo...mooolt..shtyu..thu" si mai stiu eu ce tampenii cand vorbesc pe mess *si'au batut joc de limba romana -_- *
-alea/aia care se cred emo..punk..rock 'eri si care in realitate sunt cocalari si pitipoance..
- baietii si fetele care cred ca stiu tot..care sunt ca sunt frumosi..despti..care se dau mereu mari..care fac misto de oriine si orice..care fac orice sa iasa in evidenta..
-sa am multi prieteni falsi
-sa fiu luata peste picior
-pe cei care isi bat joc de fanii anime/rock/emo/goth/lolita fara sa stie macar ce e ala anime sau stilurile alea ce inseamna
-sa ma insulte cineva
-rozu (merge doar combinat cu gri o.o)
-manelele
-cantertii de manele
-cei care au haine de firma si se dau mari " Iaaauitee ce adidasii Puma am nu ca Nike'urile tale"
-muzica populara
-Enrique Iglesias si Rebelde * gomen pt fani..da nu ii suport *
-tenelovelele
-obsedatii de fete si corpu lor
-pe cei care copiaza si mai spun "sunt copiat dar neegalat"
-fetele cand le vad cu decolteuri si pantalonii de li se vede jumate din dos
-scoala
-cum vorbeste profa de tehno
-dirigu ca ne rugam de o luna de el sa ne mutam..si nu ne raspunde * da nu tot mutate stam..asta e partea 2 *
-mincinosii
-cei care cer prieteni buni si nu dau
-colegii mei *cocalari si pitipoance..azi cand m'a facut ala piti imi venea sa ii dau cu o minge in cap..da era dirigu acolo -_-*
Si lista continua but ar fi multe de spus asa ca ma opresc aici 21
[Imagine: musicsign.png]

If I smile and don't believe
Soon I know I'll wake from this dream
Don't try to fix me, I'm not broken


#39
In primu, si-n primu rand ma enerveaza
-prostia, sau mai exact acei oameni tampiti care vorbesc si se poarta ca niste retardati
-babele...mai ales acelea care stau si te spioneza, asteptand sa faci ceva ca sa te parasca parintilor (sau daca nu faci nimic, inventeaza ele ceva)
-oamenii insistenti, laudarosi, prefacuti
-acele persoane care daca nu esti de acord cu ele incep sa se streseze si sa se atace
-broastele mele testoase..nu pe bune..ma enerveaza de nu mai pot grr
-copiii mici...acele creaturi care, atunci cand vin in vizita, iti lasa bale peste tot si mancare pe tastatura 22
-cand cineva ma intrerupe sau incepe sa vorbeasca peste mine
-cand cineva incepe sa-mi povesteasca viata amoroasa fara sa-i fi cerut eu detalii, insistand cu aceste lucruri zile in sir ( luni in cazul meu 22)
-sa ma impiedic..urasc sa cad in fund (sau nas) in mijlocul strazii
-tiganii care se iau de tine cand mergi pe strada sau prin parc
-momentele jenante
-sa-mi cada curentul sau sa nu am net
-profii care nu-ti motiveaza absenta atunci cand intarzii 10-20 de min la ora
-testele la care nu invat
-sa am ora de culcare
-sa merg cu familia in excursii de orice fel 22
Ar mai fi dar astea sunt principalele Smile
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#40
Ce mă enervează? Hmm, ar fi câteva [ poate mai multe -_- ] chestii care mă enervează. Toată lumea are, sau nu? Oricum , iată ce nu este pe placul meu :].

- Minciunile! Pur şi simplu nu le pot accepta, cred că am trecut de faza cu " enervatul " şi am trecut într-o etapă mult mai gravă. Prefer cel mai crud adevar decât o minciună mică. Cele nevinovate [ pacalelile -.- ] sunt O.K, dar nu accept minciunile de alt gen. Pur şi simplu îmi irită existenta, ratiunea şi viziunea asupra lumii. Nu pot fi eu într-un Univers înconjurat de minciunele, şi tot restul, de parcă ar fi floricele. Aşa ceva nu pot suporta, şi mă doare foarte tare să vad cum totul se fondează din minciuni; spun direct oricui, eu nu accept aşa ceva. :].

- Tradarea ! Hmm, ce pot să zic? Acest lucru nu este pe lista mea de lucruri ce sunt iertate uşor. Mă enervează prin simplul fapt că nu sunt corecte. Sunt o formă a injustitiei, şi dreptatea este mult mai importantă. Cum este şi prietenia, ceva atât de strâns nu poate fi tradat, aşa că eu nu prea pot accepta; De fapt, accept, dar asta pentru că ţin prea mult la unele persoane [ I mean, friendship ] dar acest lucru mă enervează, foarte tare [ de la un baiat, nu accept aşa ceva - yeah, I'm just 16 ]. Then, eşti bine cu ce ai OK, nu ai nevoie să faci ceva pentru a primi altceva. Prefer să mi se spună : You are a jerk, decât să mă tradeze [ you know, speaking about me, in my back -___- ].

- Glumele proaste ! - Recunosc, urasc glumele pe seama mea. Nu prea ţin la glume, da.. I know, vorbeşte egoismul din mine. Dar nu am ce să fac, mă enervează prea tare, şi nu le pot agrea prea tare. Le consider uneori chiar glume proaste, pentru că mă atacă direct şi parcă, well îmi aruncă o sageată în inimă [ exagerare pură ] . Ehh, unele glume le accept, dar până la exagerare. Apoi ajung eu la irascibilitate :]].

- Să mi se spună ce să fac ! Nu îmi place, şi mă enervează să am un şef, care să îmi dea ordine în permanenţă. Eu m-am nascut liberă şi am de gând să traiesc aşa, nu accept ca o persoană oarecare să îmi dea ordine, este mai presus de puterea mea de întelegere. Eh, acum să nu se înteleagă altceva, parintii sunt parinti, aşa că ei au voie la ordine [ ca şi un şef de la servici ] dar nu accept ca, un mic exemplu, prietenii mei să îmi spună ce să fac. Ajung la manipulare [ very easy in my case ] şi urasc acest lucru -__-. Eh, ce pot să zic? Dacă tot te-ai nascut liber, aşa să traieşti nu la cheremul altora. Poate de aceea am tendinta de a raspunde oricarei întrebari fară raspuns! Eh, chiar şi aşa, acest lucru mă enervează, mă stresează :]] devin în acel moment prea nervoasă încât spun tot ce am pe suflet :]].

Hmm, destul presupun. Cred că asta e tot 39 să nu mai zic că nu îmi plac maslinele [ doar în pizza ] dar ele nu mă enervează :99.




Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)