Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce va enerveaza?

#11
Pe mine ma enerveaza:

-Oamenii profitori, ma dezgusta pur si simplu sunt atat de prefacuti pentru a-si atinge scopul
- Copiii mici sunt asa de plangaciosi de iti vine sa-i arunci de la etaj
- Manelele chiar nu inteleg ce rost au pur si simplu nu-mi inspira sau transmit nici un mesaj complet nefolositoare din punctul meu de vedere
- Fitele mi se par de-a dreptul penibile si enervante de cele mai multe ori
- Prostia ma scoate din minti dar trebuie tolerata nu sunt ei de vina
Si multe alte lucruri dar astea sunt cele mai importante...

#12
Toate lucrurile care ma enerveaza trebuiesc tolerate pentru ca pur si simplu asta e firea omului.
So, sa incep:
Infantilitatea - adica lucruri de genul "ah! Ai status ca al meu! x ( M-ai copiat!". Awh, c'mon ... isca certuri din motive atat de penibile si omit esentialul ...
Superioritatea fata de ceilalti oameni, chiar daca e nimic altceva decat o persoana ce gandeste mai mult decat simplu - nu cred ca mai e nevoie de explicatie ...
Persoanele care se cred 'Mafalde' intr-un anumit domeniu, si nu sunt - de exemplu in literatura; inteleg ca poate n-or avea imaginatie, dar macar sa poata sa scrie macar mai diferit decat ceilalti. Numai cand poti sparge tiparul vei putea cu adevarat sa-ti spui scriitor/ pictor/ muzician etc.
Oamenii ce se sterg de altii doar pentru a obtine lucruri
Cei mult prea sociabili - stiu, sunt ciudata la faza asta. Dar credeti-ma, e mai mult decat enervant cand esti in antiteza totala cu acel om si te tot piseaza la cap >.<
Oamenii ce se baga de-aiurea-n seama
Oamenii ce nu gandesc inainte sa faca ceva sau sa spuna ceva
... si tot asa ...

#13
Hmm.. well, multe, dar o sa incerc sa le rezum:

In primul rand ma enerveaza oamenii care se cred mari, destepti si ii calca pe ceilalti in picioare.
Cei mitomani. Oh, da. Mitomania este singura boala pe care eu o urasc! De ce? Urasc sa fiu mintita.
Nu-mi place sa fiu folosita, ca urmare nici eu nu-i folosesc pe cei din jur. Dar si mai mult urasc sa fiu folosita apoi sa se sustina ca eu sunt cea "nenorocita" sau mai stiu eu cum.
De altfel ma streseaza cei care se cred "frumosi" cand chiar nu au un aspect "agreeabil". Daca nu ar face asa, poate ar fi mai draguti.

Concluzie: nu-mi plac: minciuna, narcisismul, mitomania, nesimtirea, prostia(considerata inteligenta suprema) si sa fiu calcata in picioare.
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#14
Bun...deci am avut momente cand ma enerva orice! 22 Ma enervam chiar si cand cineva din jurul meu misca 22 Insa asta a fost doar cateva zile, nu stiu ce am avut in perioada aceea >.>
Si acum lucruri care ma enerveaza...uf, sunt o droaie! pacat ca nu imi vin acum in minte toate..:
-in primul rand: ma enerveaza ca cineva sa-si bata joc de Gackt sau sa zica ceva urat despre el!
-ma enerveaza ca cineva sa zica ca anime-urile sunt o tampenie!
-ma enerveaza scoala! ma enerveaza la culme mai ales cand primesc multe teme si am mult de invatat!
-ma enerveaza sa am unghiile mici...imi place sa le am doar mari 4
-ma enerveaza sa vorbesc si sa fiu intrerupta 21
-ma enerveaza cand am multe de spus pe mess si trebuie sa tastez tot ce am de spus 21
-ma enerveaza cand se blocheaza calculatorul 21
-ma enerveaza cand unul din prietenii mei imi spune ca nu poate veni in curte
-ma enerveaza sa fiu folosita de persoane care se dau drept prietenii mei, iar apoi isi bat joc de mine
Si ma rog...astea sunt mai mult banalitati...mai sunt muulte lucruri care ma enerveaza...Si nu stiu ce ar iesi daca le-as insiruii pe toate 21

#15
pe mine ma enerveaza profa de franca( am mai spus de multe ori 24) ne da nijte teme in cantitati industriale :stress: si ne asculta pe 10 copii in 20 min 20 adik luam toti intre 5 si 6,50 (maxim la sfarsit de an scolar 20) deci oricum anul acesta iese la pensie si adio :yes:
You hurt me,but I kill you!
What doesn't kills you
Gets you stronger!



[Imagine: narutodemon_xl.jpg]

Yondaime & Naruto,best hokage and best ninja,what a combination...

[Imagine: Naruto__Naruto_and_Yondaime_by_Risachantag.jpg]

[Imagine: chibi_933.gif]
Adenthielis, chibi-ul lui seeergiu


Bancuri,glume,avem de toate !!!

#16
Waii....alta serie de chestii care ma enerveaza.Urasc mai mult decat orice persoanele care comenteaza....mai mult decat trebuie.Le-as spune banda adeziva la gura.Urasc sa ma trezesc de dimineata...cand stiu ca trebuie sa merg la liceu.Am un chef de nu imi vine sa ma ridic nici din pat.Detest fetele gen "Barbie cu fitze in cap"...Omg....am ceva impotriva celor care am mai multe fitze decat neuroni..
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#17
Poy in primul rand cel care imi face nervi de tip ca m-aude toata Timsiaora e fratemiu 24...
So...
1.Fratele
2.Manelistii...Nu fac decat sa cante despre bani...Ca ei is asii,ca i-a parasit cineva ca inima lor le bate si ca sunt cine stie ce regi dar nu fac decat sa se dea mari...
3.Mama..Mereu cand vin acasa trebuie sa comenteze cate cea si sa se enerveze...
4.Telenovelele...Si astia sunt la fel ca manelele...Recunosc ca si yo m-am uitat la telenovele cand eram mica dar deja au inceput sa ma enerveze cum toti discut daspre ce s-a intamplat aseara la Marina sau Patito Feo si yo nu dau nici pe butoanele de la televizor pe acasa 21
5.Sa-mi zica cineva ca il desenez pe Sasuke cand yo desenez personaje din animeuri 14...Ca si ala de la scoala care zice ca desenez Sasuki...
6.Sa se schimbe intr-una orarul...Am stat vreo 2 saptamani cu orarul nepermanent si deabea saptamana trecuta l-au pus pe ala permanent pe care l-au schimbat ieri >.>
7.Scoala...Pe langa faptul ca umblam cu ghiozdanele in spate mai trebuie sa stam pana la ora 8 si ma seaca pentru ca omu'[ca sa nu injur^^] ala din a 11-a real nu-mi aduce Sogun[o carte] si yo nu mai apuc so citesc 20...Plus ca astazi am dat test si din greseala am uitat sa invat[ca si ceilalti din clasa] am luat un 3 cat mine de mare...

Si mai sutn si altele dar adtea sunt pe primul loc ^^
[Imagine: Karate.png]

#18
Desigur ca sunt multe, dar incerc sa ma rezum 21
1.trezitul de dimineata
2.sa astept dupa cineva sau sa stau la coada
3.oamenii care vorbesc tare
4.cafeaua fara lapte
5.oamenii care nu stiu sa asculte
6.copiii rasfatati
7."papusile" fara cap care nu sunt in stare sa socializeze
8.violenta
9.oamenii beti
10.nedreptatea
As fi spus si prostia dar in ultimul timp o gasesc amuzanta 21

#19
Asa pai sunt destul de multe lucruri dar le voi spune pe cele mai principale

nu suport ca cineva sa ma vorbeasca pe la spate
nu suport ca cineva sa se dea bine pe langa mine [ma refer la linguseli]
nu suport sa ma cert cu prietenele mele
nu suport profesoara de tehnologie
si bineinteles MANELELE cu care am de a face de cel putin 10 ori pe zi ..

#20
Let's see..
In primul rand urasc[deja am trecut de stadiul cu enervatul..] persoanele mincinoase,prefacute,ipocrite...care fac unele lucruri doar pt a crea impresia ca sunt buni...persoanele care iti spun ca-ti sunt prieteni,dar pe la spate nu stiu cum s ate injunghie,persoanele care-ti promis cu vehementa ca-ti vor fi alaturi in orice caz,dar care,atunci cand ai o mare problema,te lasa la nevoie,invocand cele mai stupide motive ^^.
Ar mai fi persoanele care fac rau naturii,defriseaza padurile and stuff like this..
Si sa nu uitam de cei care incearca sa-mi raneasca prietenii[si care,in mod sigur nu vor scapa asa usor ^^]
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)