Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce te-a facut astazi sa zambesti ?

De dimineata, ora sapte si ceva, moarta de somn ma foiesc pe coastele care ma dor, in perete. Ma gandesc la manga-ul citit aseara si incep sa zambesc. Apoi ma gandesc la Kanou-san si ma simt in al noualea cer, somnul nu mai exista in acele clipe. Sa fiu sincera am uitat la ce m-am gandit prima oara de am zambit. >.> Ah... cred ca e... ala... I don't have a idea. T______________T Anyway, apoi am zambit la o chestie zisa de unul dintr-o manga (vizionata pe youtube). Era amuzanta. *laughs* Dar doar mie mi se parea ca gemenii aia nu seamana? o.o Oh, shit. >.> The big shit. Anyway. Ala are o minte perversa. =p~ Si sunt addicta lui Tageru sunt si a inca doi, Shiki din am-uitat-cum-se-numea-manga nu se pune (edit: nu mai stiu ce vroiam sa zic cu propozitia asta T____T). 65
[edit] Alta fraza dintr-o manga si... zambetul lui tata de bucurie. hug Il iubesc pe omul ala de oricate ori m-ar face javra de copil sau curva. hug El tot tatal meu ramane si il iubesc asa cum e. 5
Postscript: Trebuie sa inveti sa apreciezi ceea ce ai.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

So today ;-? Pai, de dimineata defapt mi-am facut nervi cu bunicamea 29 ca nustiu ce avea ea azi, sambata, sa ma ia cu ea la magazin sa imi iau adidasi ca vin ploile, ca vine lapovita =]] etc. In fine merg eu ce merg, si ma opresc la magazinul ala ,,maiestos'' care cica are reduceri de 75% daaa, numai reduceri nu erau alea. En fin, merg in magazin, probez adidasi care mi-au placut si dau peste....iubirea vieti mele <33333333 mi-a aparut pe fatza un zambet dulce care i-a atras atentia si ma recuunooscuut fosta lui colega de banca dintra a doua <3333 Iii, mi-a cerut numarul si maine ne intalnim <333 Happy Lifeee!!! ^.^ [inca zambesc]
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Dragalasenia lui Haru [user].

I'mhungry,butthiscommentstillremainsshort
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

* Horoscopul. Mereu are dreptate. : ]]
* Sunt singură acasă și am toate telefoanele la dispoziție o,o. ( eu ce să le fac dacă le-au lăsat acasă? )
* Adrian prin tot ceea ce spune. xD
* Amintirea de ieri cu veverița când s-a întors cu fundul la un tip care vroia să o fotografieze. ( la mine a stat! : x )
* Faptul că am pariat un lucru și se îndeplinește. ;-l. Deși aș prefera să pierd.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

- Ora de logică, pe care teoretic nu am făcut-o, ascultând colegii cum fac karaoke. smile
- Un tip din liceu, cu adorabilii săi ochi. 8
- Colega mea cu care râd în continuu fără să vreau, însă e plăcut. ^^
- Doi câini ce-şi arătau dragostea unul pentru celălalt. xD

be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^


-ora de "franceza"
-profa idioata de franceza
-faptul ca am stat la franceza langa Cristi si m-a facut sa rad enorm de mult : ))
- a cazut casetofonul pe geam o.o
- perlele lui Bogdan in ora de Romana.
- my fluffy friend, Anda.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Cum de ceva timp incoa eu nu detin casti, ma vad nevoit ca atat timp cat sunt in metrou sa fiu poluat fonic de diverse persoane din jurul meu. In general nu ma deranjeaza, reusesc sa blochez prostiile unora si altora...dar in seara asta pur si simplu n-am putut sa nu ascult si cu greu sa incerc sa nu rad.

In seara asta cat stateam si citeam in metrou m-am trezit la o statie inconjurat de niste tineri care pareau a fi la liceu. Cum ma aflam pe un scaun din centru, eram fix intre ei, un iritant. Nu-i problema, nu ma deranjeaza pe mine discutiile altora.
Pana incep sa aud discutii despre filme. Nu-mi doresc sa le ascult, dar cate un frant mai ajunge si la mine...si aud prostii.
Unora e probabil sa nu li se para atat de amuzant pe cat mi s-a parut mie, da ata ete. Am ascultat aproape impotriva vointei mele discutii pline de "Da, da, sa stii ca asa e" despre filme precum Requiem for a dream (care aparent e despre cat de grea e viata), despre Revolver (care e despre ce se petrece in minte unui tip aparent) si despre American Pie (care nu e comedie deoarece e prea retardat).
Situatia ar fi fost pe jumatate la fel de amuzanta daca langa mine nu era o domnisoara care comenta intr-o engleza sparta cu un gros accent romanesc si a carei pronuntie era mult prea vocala si sacadata, iar langa ea aparent mai era un tanar care comenta foarte erudit pe marginea acestor filme.

Nush despre altii, dar eu cand nu stiu despre ce vorbesc prefer sa tac.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

- faptul că am reuşit să îl scot pe Flow afară ( chow-chow.ul ) , fără să mă cert cu mama pe sora mea pe tema asta.
- m-am trezit de dimineaţă, în sfârşit.
- doar gândul că.mi cumpăr un nou aparat şi un nou obiectiv mă face să zâmbesc.
- cafeaua pregătită de Liz ( sora mea ) , 'prinţesa' doreşte ceva şi asta mă amuză la culme.
- mâine voi fotografia la nunta celei mai bune prietene , am zâmbit şi azi din cauza asta căci am vorbit cu ea la telefon pe la şapte. :]
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

Ce m-a facut azi sa zambesc? Multe:
1 Colegii, care au fost exact ca de obicei, adica nebuni.
2 Papagalul meu, care iar a inceput sa latre. Nu glumesc, chiar latra.
3 O profesoara care a intrat in clasa noastra fix cand se bateau doua tipe.
4 Profa de desen, care se chinuia sa ne dea exemple de compozitii deschise si inchise.
5 Colega de banca, peste care am cazut "accidental", cand cineva a tras scaunul de sub picioarele mele, eu fiind intinsa pe ambele scaune.
[Imagine: 6266357427_87631589b3.jpg]

1. Bogdan. Scurt si la obiect : )) Tot ce zice copilul asta e amuzant. E asa rarait si e mult, mult prea amuzant o.o
2. Iulia care nu gandeste.
3. Ora de religie. Profa aceea era mult prea suparata pe viata ._.
4. Am primit doua cutii mari, mari, mari de bomboane !
5. Nu am dat test la bio, keke.
6. Telefonul de la Paul.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)