Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce parere ai despre Sasuke?

#1
Sasuke este un baiat cu un trecut sinistru avand ca obiectiv sa se razbune pe Itachi si este foarte puternic avand un rol important in evolutia lui Naruto.
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Emo Kid >,<
Hm, poate da, a suferit, in termeni literari [wtf.. ce prostii spun la ora asta] a avut multe probleme in trecut si acum are de razbunat clanul Uchiha.. are de cautat si ucis un frate..
Dar tot ma amuza faptul ca incearca sa ajunga din urma pe cineva, insa in cele din urma ajunge sa fie arogant, emo [sheesh...why do i have to use words .. nevermind] si cam anti-social.
Felul lui rece de a fi si toate antrenamentele pentru a se perfectiona ma duc cu gandul la un asa zis personaj perfect [mary sue] si din felul sau de a respinge pe oricine, as zice ca e un wannabe alone.
Insa de ce sa judec daca nu am vazut mai multe despre el ^^. Ce am scris mai sus e parerea sumara dupa 40 de episoade din Naruto.. fara cele vazute pe bucati 4..
Insa in orice caz, mi se pare ca face un pic cam mare caz de ce i s-a intamplat.. Whatever, asta e parerea mea..

#3
Majoritatea fanilor lui Sasuke (daca nu toti) nu reusesc sa treaca de aparentele acestuia,nu vad decat exteriorul. Daca ar vedea si dincolo de infatisarea lui si-ar da seama ca nu e atat de grozav si nu s-ar mai minti singuri in legatura cu acest personaj "mirific".
Revenind la personaj in sine. Eu personal nu il vad atat de grozav. Este orbit de ura lui fata de Itachi incat nu da doi bani pe cei din jurul lui,ci se concentreaza doar pe dorinta sa de razbunare. Nu mi se pare asa de "cool" din moment ce e in stare sa renunte la sufletul lui pt putere. Ok,ce-i drept,prin nu stiu care episoade ii apara pe Naruto si Sakura zicand ca nu vrea sa mai piarda nici o persoana importanta,nici un prieten,dar sa fim seriosi. Daca ii consideri prietenii tai atunci poarta-te ca atare,nu fi doar bodyguardul lor. Si recunosc ca a suferit mult,a fost un soc pt el ca intregul clan sa-i fie ucis de catre fratele mai mare,dar asta nu inseamna ca intreaga lui viata se rezuma doar la uciderea lui Itachi. Sunt curioasa daca s-a gandit vreodata ce va face dupa ce il va ucide pe Itachi,nu imi amintesc sa fi vazut prin anime ca isi pune si problema asta. Oricum,sunt curioasa cum va evolua pana la sfarsit,ramane acelasi emo kid sau se trezeste la realitate...

#4
Ce pot spune...este tipul de personaj care reprezinta acel gen de baieti care mie-mi plac foarte mult...atat de misterios,nu prea vorbaret,atent,ager si mai ales....dragut xD
Sa fiu mai serioasa >.< acest mister din privire,uneori tristete (dar bine ascunsa de atitudinea lui) fiind datorata unui trecut care l-a marcat;un trecut care i-a dat toata viata peste cap, i-a sters zambetul, i-a adus ura si teama asta din cauza lui Itachi ... yeap...sad story,dar mai sad este faptul ca si-a parasit prietenii,care-i erau alaturi,ba chiar a si luptat impotriva lor...si mai trist ,n-a iubit-o pe sakura!! x( (asta e o problema personala >.<).

#5
Mai,vad ca unii aveti ceva impotriva lui,datorita obsesiei sale!Vrea sa isi ucida fratele!Incercati sa va puneti numai pentru doua secunde in locul lui:fratele vostru,va omoara parintii,dupa vin bunicii, veri si asa mai departe,iar pe voi va lasa in viata!Puteti oare sa traiti linistiti...avand aceasta povara sufleteasca?Va spun eu ca nu.Si faptul ca se crede mai puternic...de ce sa nu recunoasteti ca Sasuke este foarte puternic.Si nu spun asta pentru ca imi place mie,ci pentru faptul ca asa este.Fiind singurul care a supravietuit tragediei clanului Uciha,nu credeti ca are un motiv destul de intemeiat sa isi doreasca moartea fratelui sau?Parintii sai au murit sub ochii lui...practic i-a vazut cum se sting din viata!Chestia asta...nu se poate compara!Era si foarte mic in acel moment.Dar Itatchi l-a dezamagit,practic el i-a spulberat toate visele.Sasuke il adora,era modelul lui de viata,era...fratele lui mai mare!Poate ca in copilarie avea si el un vis pentru viitor,dar totul s-a naruit in acel moment...Asa ca data viitoare cand il criticati pentru ca ii trateaza pe ceilalti cu superioritate sau alte lucruri...ganditiva bine la chestia asta.Ja Ne si pupici
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Sasuke este un shinobi puternic, insa uita ca inainte sa fie shinobi e om.. motivul ruivalitatii lui cu naruto este tocmai acest lucru.. in timp ce el e rece, naruto devine din ce in ce mai puternic cu fiecare actiune.. acesst lucru il spune chiar el in lupta de la Valley of the End.

Desi imi place sasuke in idee, are o problema serioasa cu urmarirea lui itachi, e OBSEDAT motiv pentru care nu imi place.. il prefer pe neji sincer.. si inrte sasuke si itachi, mai mutla dreptate ii dau lui itachi sincer. Deja transforma razbunarea sa intrun razboi, ceeea ce inseamna k nu e cu deloc mai sus decat itachi. cel putin asa vad eu lucrurile.

#7
asa deci! am vazut k unii de aici il urasc pe sasuke si altii il adora ^^
sa vedem! unii au spus k il urasc pt k tot ce vrea el defapt este razbunarea si k il uraste pe naruto! nu am vazut tot shippudden si nu stiu unde au ajuns cu episoadele dar o sa-l vad... cand o sa am timp XD insa am citit toata manga ( cat este pana acum XD ) in orce caz sasuke NU il uraste pe naruto si am si dovada ^^ in episodul in care cei 2 se lupta 4 dak sasuke voia putere il omora pe naruto si avea si el ochii k a lui itachi ^^ ( pt k itachii a spus k daca sasuke vrea sa aiba ochi k ai lui sa isi omoare cel mai bun prieten) si sasuke i-a zis lui naruto k el este cel mai bun prieten a lui si k trebuie sa-l omoare , dar nu l-a putut omora si l-a lasat sa traiasca, si chiar daca dupa acea lupta naruto a ramas inconstient intr-un fel au castigat amandoi , sasuke a spus k naruto nu va putea sa-l atinga in frunte (sau ceva de genul nu-mi amintesc XD ) iar naruto in ultima lovitura la lovit in frunte dand-ui jos bandana sau cum ii zice ( hitai-ate in japo XD) XD. asa ^^ acum sa zic parerea mea despre sasuke ^^ este UNUL (am mai multe XD) din personajele mele preferate din naruto si e kawaii ^^ si ...si...kawaii XD in fine! imi place sasuke stie sa lupte, e dragutz, e primul prieten pt naruto ceea ce a contat ENORM de mult ^^ si in shippuuden are puteri misti invatate chiar de la orocimaru 43 a si il va invinge pe itachi cel putoin dupa ce aduce manga asa pare >.< si ma streseaza k apare greu 33 si ma tine prea mult in suspans 33 ( ups sunt off topic XD) mda asta e tot ce am avut de spus! XD sper sa va laca sa cititi romane 24

#8
Pai Sasuke... este genul de baiat frumos care are principii puternice.
Imi place caracterul sau si dorinta puternica ce ii arde in sfulet!!
Sunt sigura ca ar face orice ca sa isi razbune familia, ar merge, cum se zice, pana in panzele albe.
Totusi, ignoranta care i-o arata Sakurei, care este gata oricand sa se sacrifice pentru el ii scade un punct in topul meu.

Oricum, Sasuke este si va fi unul dintre preferatii mei!!!:->

#9
S-ar putea vorbi foarte mult despre el,chair mai mult despre Naruto(cred ca poveste ar trebui sa se invarte in jurul lui39...).Trecutul lui e dureros si de aceea il inteleg cat de cat,de ce vrea razbunare(pe acre o va castiga).Inteleg ca el n-a avut prieteni,si cel mai important om din viata lui la dezamagit si ca tot restul copilariei el sa antrenat dar asta nu-i permite sa se poarte asa urat cu toti.
Nu inteleg de ce toate fetele il plac pe el.Adica arata...oribil(iar in Naruto Shippuuden e si mai si)...poate doar ochii...Ochii lui au ceva aparte.Poate din cauza ca a asuferit foarte mult.Dar nu inteleg de ce toate fanele Sasuke nu pot vedea si dincolo de aparente...

#10
Deci in primul rand e foarte dur si nemernic. Inteleg ca frate-so l-a traumatizat de mic dar asta nu-i da dreptul sa-i calce pe toti ceilalti in picioare doar ca sa-l omoare. El nu stie ca razbunarea si izolarea nu-i vor aduce nimic bun, si tot singur va ramane. In rest, pot zice ca e o persoana foarte ambitioasa si cu o capacitate foarte mare. E dotat, ce pot zice. De mic a incercat sa-l intreaca pe frate-so si sa-i ajunga in gratii lui taica-so, si a reusit sa faca ditamai katonu`. A intretinut o prietenie cu Naruto, dar a dat cu picioru` si la asta.. iar acum Naruto nu mai poate de doru` lui, mdeah. Si nu cred ca e gay; doar abstinent. Sincer, nici mie nu mi-ar placea sa am o gloata de fete obsedate care sa ma urmareasca intruna. Ma mir ca a reusit sa se apropie de Sakura. In rest, e istet, cam arogant.. deh.. problematic tip.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce parere ai de Itachi Uchiha ? Miranda. 4 4.645 23-08-2011, 12:13 AM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ce parere aveti despre NejiTen? Deutzzyka 6 5.115 19-08-2011, 04:03 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Sasori- parere despre personaj the_death_goodies 7 7.012 31-12-2010, 03:13 PM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)