Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce mai jucati zilele astea?

#1
Scopul acestui topic este de a informa , schimba opinii , afla info despre diferite jocuri.Poate cineva nu mai are ce juca si il tenteaza ceva postat pe aici.

So here it goes :
1. League of legends :
- am jucat toate joacele din categoria sa si LoL spala cu ele pe jos la toate capitolele. Incepand cu eroi si terminand cu grafica.Foarte frumos , foarte antrenant si foarte skill dependent !
2. CoD MW3 :
- il consider cel mai bun fps online [ la egalitate cu BF3 ] .Seria MW a fost superba , pacat ca s`a terminat. Nu inteleg de ce ii lasa Avtivision pe cretinii de la Treyarch sa lucreze la noul COD. TOATE jocurile CoD facute de ei sunt absolut oribile ! WaW a fost acceptabil uneori , BO a fost un rebut total si acum tot cretineii astia lucreaza la BO2.no me gusta !
3. Mark of the ninja :
- 2d stealth platformer from za creators of SHANK ! Sa mai spun altceva ? ^^
4. Dishonored :
- fp stealth assasination game cu ceva flavor de Thief .Din punct de vedere grafic arata foarte bine, zic eu. Are un stil grafic diferit, putin spre cartoonish, dar mie personal imi place si cred ca ajuta foarte mult la atmosfera. Desi atmosfera imi pare ceva mai intunecata, ma duce oarecum cu gandul la Sherlock Holmes. Altfel, jocul poate fi considerat o combinatie intre: Bioshock + Hitman + Thief. Gameplay distractiv si poti sa joci in stilul propriu. Se laudau prin trailere ca poti chiar sa termini jocul fara sa omori pe nimeni... s-ar putea sa incerc asta.
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#2
1) League of Legends:
Joc cu prieteni cand ne strangem acum ca sezonu sta sa se termine. O sa joc mai activ cand se da restart la rank din nou. Normal cand sunt singur nu are sens sa joc pentru ca iubitorii de meta sunt mai inraiti ca in elo hell si nu vad sensu sa joci acelasi joc tot timpu doar pt un ip amarat

2) Tekken Tag 2:
Ma antrenez pentru Nijikon. Cel mai bun joc de bataie ever din punctul meu de vedere. Necesita mai mult skill decat SF sau orice alt 2d fighter unde doar spamezi combouri cat de repede poti

3) Worms Revolution:
O revenire la clasicul 2d. Nu am reusit niciodata sa ma atasej de wormsurile 3d asa ca acestjoc a fost o bucurie cand l-am gasit

4) Assassins Creed: Revelations:
L-am abandonat cam pe la jumate special in asteptarea 3-ului. Am cam o saptamana sa imi intru in mana si sa il fac cat mai complet. Abia astept sa fac un maraton

Am jucat si Dishonored. Chestia care probabil m-a facut sa il las a fost fp-ul. Din descriere ma facuse sa sper ca va fi un fel de Assassins Creed fara free-running. Grafica mi-a placut foarte mult si din cauza asta ma enervam si mai tare ca nu pot sa rotesc camera in jurul meu.

In rest cel mai des joc chestii pe telefon. Comod si merge oriunde 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#3
Dota 2.
E singurul joc care ma mai atrage. Cand o sa bage si centaurul, o sa pot muri fericit 21
Am mai jucat si niste Warhammer intr-o perioada dar nah, cere timp, nu merge jucat ocazional, ca Dota (198 de ore jucate, foarte mult pentru mine).

Restul timpului liber mi-l petrec fie citind, fie cu programming stuff deci no other games for me 2

@MajinCloud: Te astept la Niji la concursul de Worms, l-am cumparat de pe Steam anul asta, o sa fie totul legit 65

#4
Ma dau prin Guild Wars 2 de o saptamana incoace.

L-am vazut ca s-a ieftinit,si am zis " de ce nu? ".

Money well spent.

Va ramane probabil un mmo robust, la fel ca si predecesorul sau.


Pe partea de single-player am incercat Dishonored, dar l-am lasat balta. Nu mi-a dat impresia de stealth game, ci mai mult de un action game cu stealth mechanics (a good game in itself, dar eu ma asteptam la altceva). Probabil am jucat prea mult Thief si Splinter Cell.

Am terminat ieri Dark Souls si cu toate ca e dragut am ramas un pic cam meh. Speram sa gasesc un rpg care sa detroneze Gothic 2-ul pentru mine cand m-am apucat de DS, dar nu a ajuns nici macar aproape.

Si ca tot s-a mentionat de Dota 2, daca cineva doreste o copie, dati-mi un PM. Am primit o copie gratutita pe Steam si nu am ce sa fac cu ea.

M-am mai distrat prin Hawken si MechWarrior Online plus niste StreetFighter X Tekken.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#5
Frumusetea Dark Souls e in detalii si in povestea de background. Eu astept cuminte sa am bani sa-mi iau expanshionul. Dar e o experienta total diferita de Gothic 2, asa ca ma tem ca aveai asteptari un pic nerealiste pentru jocul asta. Treci si prin NG+, ca sa simti un pic taisul regilor din abis. Mi s-a parut totusi un pic prea usurel Dark Souls comparativ cu parintele Demon's Souls, dar suficient de rafinat incat sa nu-mi pese.

Eu joc acu L.A. Noire - MULT prea usor si liniar pentru ce se vrea a fi -, si Halo: Combat Evolved Anniversary Edition. Al doilea imi face mai multa placere decat as vrea sa recunosc cateodata. Inca se simt sensibilitatile alea vechi dintr-un shooter, in care m-am trezit cocotat la un moment dat undeva unde n-aveam nici o treaba, omorand cu un lansator de rachete tot de sub mine...o lupta de cateva minute bune s-a transformat instant intr-un masacru de cateva secunde.
Am fost si voi ramane fan Halo, asa ca-mi face mare placere sa revin prin universul asta, la 10 ani dupa ce am jucat prima data seria asta. Acum sa fie si Halo 4 macar decent si nu m-as plange.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#6
Cyber, nu aveam asteptari nerealiste de la Dark Souls.

Fusese marketed ca hardcore RPG...iar pentru mine nu a fost prea hardcore. Sistemul e dificil for difficulty's sake, intr-adevar, peste porcariile recente, dar nu orgia de joc ce multi o ridica in slavile cerului. Again, joc bun, dar nu pentru mine.

Sau poate pentru ca Gothic 2 l-am jucat pe la 17-18 ani, cand inca nu eram asa de "versat" (urasc termenul) in ale RPG-urilor. Tin minte ca a durat o sapatamana si ceva de murit constant la Field Raiders, lupi si alte oratanii, pana mi-am luat rahaturile de farmer's clothes, dupa ce am furat ridichiile aluia din gradina. Jocul ala te batea la cur pentru cea mai mica greseala, fara sa aibe un sistem menit sa fie dificil. Combat-ul din Dark Souls e nice,dar te pedepseste pentru greseli ce nu tin de tine (dying from weird rolling arround,getting stuck in corners and so on). In Gothic 2 cand ti-o luai peste bot numai tu erai devina, nu weird game mechanics. Si da,sunt un fanboy, si imi pare rau daca ajung sa trag o paralela intre ele.

Sentimentul pe care il ai in Gothic, cand pentru prima oara aderezi la o factiune, prima armura, primul orc infrant, a fost unic pentru mine. Called me old-fashioned dar nu am simtit asta in Dark Souls. Again, atmosfera si poveste? Si acuma tin minte numele personajelor din Gothic si ce m-a facut sa le ador. In DS exista sentimentul asta, dar se pierde ceva pe drum. OH! Si un MARE minus pentru mine a fost port-ul de toata rusinea. DSfix i-a scapat din fericire.

Dark Souls e prea abstract, cu prea putin background. Nu exista personaje de care sa te atasezi.

But again, my fault for expecting something like Gothic 2 (care pentru mine e right next to Fallout/Fallout 2 as one of the best RPG's of all time). Poate fac o comparatie unfair cand pun DS langa Gothic, si realizez asta, but that's just me.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#7
Am terminat acum ceva timp Medal of honor warfighester are mi sa parut destul de bun.
Sleeping Dogs sunt blocat de ceva timp la o misiune, un open-mapped bun care are ca plus fighting-ul.
Dishonorec care tin sa zic ce e epic, de la idee la gameplay si atmosfera aia veche care tio da.
Street fighester X Tekken,pentru ca e singurul joc fighting bunicel care il pot juca pe pc.
De mmo-rui m-am lasat. Waiting for AC3,RE6,Aion4.0.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8
11.30.2012 Games i play :

1.League of Legends : cel mai bun joc din categoria sa. mutat pe WEST.epic game is epic !
2.Star Wars The Old Republic : de cand nu l`am mai jucat eu l`au carpit bine de tot.imi place mult mai mult ca GW2 care nu s`a ridicat deloc la hype-ul creat.si cum wow e un kkt ...long live the Sith Empire !
3.Assassin`s Creed 3 : slabut.optimizare foarte proasta.AI imbecil. SUPER plin de bug-uri.
4.Far Cry 3 : Far Cry 2 aborigean version ! mai faci un quest , mai belesti un porc , mai cateri un turn ! FC3 = FC2 super saiyan. Epic game is epic !
5.Hitman Absolution : good game , way to hard sometimes , looks and feels really really nice !
6.Baldur`s Gate : cuz an epic game is 4eva epic !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#9
(30-11-2012, 12:53 PM)MSGaBe A scris: 11.30.2012 Games i play :
1.League of Legends : cel mai bun joc din categoria sa. mutat pe WEST.epic game is epic !


mfw someone puts "epic" and "LoL" in the same phrase : 22

The biggest, no-skill, gathering of 13 year old bois,casualfags and gamergurls.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#10
Sigur, sigur. Sa inteleg ca ai jucat in toate sezoanele si a avut 2,5 k elo, nu ? Sau macar ai un cont de lvl 30 si vre`o 30 de eroi cumparati ? Macar juma` de an de gameplay la lvl 30 ? Daca nu....postul tau este SPAM curat.

05/12/12
1. LoL - best effin game in his class ! EPIC game is EPIC !
2. SW:Tor - for the Sith Empire !
3. CoDMW3 - still the best fps ever made ! CoDBO 2 sucked like i always said ! Tryarch can`t make a decent game. 22
4. Far Cry 3 - FarCry 2 aborigean version ! Love it !
5. Hitman Absolution - best of his series , better AI then before , no more Rambo runs !
6. ShitCreed 3 - by GOD this game is awfull ! It`s so bleah ! Still not as bad as AC1 who is the worst game i have ever played in my life !
7. NwN 1 - all hail BIOWARE !
8. UT III - when i need a good SF fps !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)