Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Diddy - Dirty Money - Looking For Love ft. Usher
Melodia asta am descoperit-o in timp ce butonam TV'u' de pe un post pe altul, cand am ajuns pe un post de muzica [nu stiu daca am voie sa fac reclama 106]. A fost pur si simplu dragoste la prima vedere 21 xD. Mai ales pentru simplul fapt ca il ador pe Usher :X:X. Nu stiu de ce foarte putina lume aprecieaza piesa asta, pentru ca eu o ador :O.
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

Sonata Arctica - Tallulah; am avut un vis ca ascultam o melodie de la Sonata Artica (am uitat ce melodie) si ca imi placea. Ziceam ceva in gen "Se pare ca si asta imi place, inafara de Shy" -sau cam asa ceva, era in legatura ca mie imi placea doar Shy de la Sonata Artica. Acum cautam melodia pe care o ascultasem, desii in visul meu suna al naibii de bine, iar in realitate nu prea... T.T Vreau sa o ascult atent si sa vad... 39
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Joe Brooks - Superman
Pe lângă faptul că tipul arată absolut adorabil şiiii pe lângă faptul că are nişte ochelari aşa taaari - mă refer la videoclip :]] - melodia în sine e absolut genială. Yeah, nu e metal/rock or smth like this, daar tipul cântă la chitară şi are o voce prea-prea. I mean, sună bine şi linia melodică îi ok. Plus, versurile sunt absolut geniale. Adică, mie-mi plac şi dacă mie-mi plac înseamnă că totul e ok. x3 Presupun. Mă rog. Plus, again, mă face să mă simt super bine.

xoxo
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.




E una din favorite. E printre singurele din acest gen care îmi plac, well îmi place tot. Vocea, versurile, melodia în sine. Adele e foarte frumoasă, are o voce minunată şi e foarte bună şi live. Am dat de ea ascultând cover-uri, am zis să ascult şi originalul. Şi , ei bine, niciun cover nu bate originalul, melodia e superbă.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Nu stiu cati dintre voi au auzit de baiatul asta dar e foarte bun.Are o voce calda,placuta si canta extrem de repede O.O Pierrot's tears e una din melodiile mele favorite.Are o poveste tragica in spate...

Acum pe bune...

Koreea are cei mai buni rapperi.
Japonia are cei mai buni rockeri .

Love you Asia!!!Esti prea buna cu noi /T^T/
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

Alternosfera - Ne uneste, ne desparte

Cred că e cea mai bună melodie marca Alternosfera, imediat după Flori de mai, din punctul meu de vedere. Versurile, ca şi la celelalte melodii, superbe. Deşi mulţi spun că nu au legătură, well, ar trebui să stea să încerce să le înţeleagă. Instrumentalul tipic Alternosfera, genial şi îmi place mult vocalul. Accentul de moldovean e awesum xD

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Seether - Sympathetic (Live Unplugged)

One cold night e un album foarte tare şi formaţia în sine e destul de bună, pacat că băieţii-s underrated.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


30 Seconds to Mars- The Kill

Stiu melodia asta de vreo 106 3 ani, cred. Imi aminteste de vremurile bune, cand melodia circula prin grupul meu de atunci si ma simteam foarte bine. Cat despre cantecul in sine, ce m'a impresionat este, ca intotdeauna, vocea solistului. Cand tipa, exprima energia si sentimentul ce-l stapanesc. Intotdeauna imi va placea.

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]

Rise Against - Roadside
O alta melodie foarte buna de la Rise Against si pe care o plac. Este lenta si te linisteste. Vocile solistilor sunt foarte "calme", si lucrul asta te linisteste. In plus, calmul asta este sporit si de negativ.
Cat despre versuri, imi plac, mult. 39

"And tell me how I'm supposed to feel
When all these nightmares become real.
'Cause I don't know."
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

SunStroke Project & Olia Tira - Run Away

Tocmai mi-am amintit de ea. Încă mai ador vioara de la început şi pe tipul cu saxofonul. xD
Vocea tipei o ador, mai puţin cea a tipului, nu ştiu de ce. o.o
Versurile nu sunt cine ştie ce, dar am început să nu le mai dau importanţă, habar n-am de ce. o.o
Tot ce ştiu e că ritmul e epic, ador melodia. xD 21
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.804 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 527.285 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)