Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Breaking Benjamin - The Diary of Jane

E una din piesele mele preferate; ascult această piesă de vreo jumătate de oră şi nu m-am plictisit de ea : )) . E genială, prima dată am ascultat-o acum vreo . . . hm, trei săptămâni ;3 mi-a dat Kamy - Ğяєєή ģσєś βℓαcк - să o ascult într-o pauză. :3
http://www.youtube.com/watch?v=DWaB4PXCwFU

If I had to
I would put myself right beside you
So let me ask
Would you like that?
Would you like that?

And I don't mind
If you say this love is the last time
So now I'll ask
Do you like that?
Do you like that?
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Brokencyde - Skeet Skeet

Aceasta melodie imi trezeste amintiiri 105. Sau cel putin imi provoaca imagini 24. E una din melodiile mele favorite de la Brokencyde x3 si adoor sa dansez pe ea :3. In plus, are tipul de ritm care-mi place mie. E superba T~T.

Go, shake that ass x3.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

Guns N' Roses - Street Of Dreams

Aceasta melodie,ca multe altele de altfel,imi trezeste amintiri legate de un EL >_<. Sau cel putin ma face sa realizez cat de ireala a fost toata chestia...
De versuri stiam mai de mult,insa astazi am auzit-o prima data.Nu m-am inselat,Axl Rose tot cel mai bun a ramas T^T,dar totusi,imi este dor de solo'urile lui Slash si de vechiul Guns N' Roses :].
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

Bucovina - Vuiet De Negru Izvor
Frumoasă trupă, mai ales că e românească. Păcat că se ascund trupele noastre bune.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch?

Thousand Foot Krutch - Move
E una din piesele mele preferate de la TFK <3, nu pot să mă opresc din ascultat melodia :3 e genială!
http://www.youtube.com/watch?v=YPvHYtka1...re=related

Move and show me what you can do
When you step into the circle and shake like we do
And move when you just can't take it
And move if you just feel like breaking it
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Beautiful de la B2ST.
Imi place povestea mv-ului, iar dansul - pe care am vrut sa-l invat - e dragut. Ah... cum ii se frange lui inima (poate fac ca si la "You're beautiful" sa nu ma mai uit dupa ce i-a fost franta inima lui Shin Wo Oppaa! :]]). Altceva...? Cred ca voi asculta "Kim Nam Gil - Can't i love you". Il iubesc pe omul asta si ca actor, dar si ca persoana. ^^ E haios si are o gramada de calitatii, merita sa-l admiri. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Opeth - Ghost of Perdition


Genială melodia. Mai ales dacă o asculţi cu volumul aproape la maxim. 21 Tata zice că îmi lipsesc câteva piuliţe când ascult o melodie ca asta cu volumul aproape la maxim duminică după'masă, când lumea se relaxează. Îmi place lirica, instrumentalul e genial şi ador vocalul la partea asta:

Devil cracked the earthly shell
Foretold she was the one
Blew hope into the room and said:
"You have to live before you die young"


Ow, how I adore this song. x3

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Breaking Benjamin - Dance With The Devil

E a doua melodie preferată de la Breaking Benjamin, evident după The Diary of Jane xDD . E genială şi am ascultat-o de vreo patru ori până acum : )) .
http://www.youtube.com/watch?v=PQTKe5-Qp...re=related
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Ivoryline - Hearts and Minds


Personal, o ador! Instrumentalul e foarte cool, nu mă omor eu după versuri, dar vocea şi instrumentalul sunt super kawaii. Eu una când vreau să ascult muzica la maxim îmi scot căştile din sertar şi le ataşez la boxe :]]. Vă sfătuiesc şi pe voi să vă luaţi căşti dacă nu aveţi, foarte utile xD.
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

Hoobastank - The reason

Am auzit melodia asta mai demult, insa am uitat de ea.Zilele trecute [adica ieri] cautam o melodie si am dat de ea, iar acum nu mai pot sa ma opresc din ascultat.Cred ca o sa stric butonul de Replay :]] Anyway, imi place nespus de mult aceasta melodie.
Time you enjoy wasting, was not wasted.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.808 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 528.552 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)