Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Dope - I'm back

Nu mai ştiu când am dat de ea, dar ştiu că o ascult de ceva vreme. It's kinda' addictive. Cu siguranţă o să mai treacă ceva timp până să mă plictisesc de ea. Este exact genul de melodie de care eu nu mă plictisesc atât de repede: instrumental zgomotos, vocal puternic şi lirica, ei lirica nu'i rea deloc.

When the sound goes BOOM!\:d/ A început să mă obsedeze verul ăsta. xD

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

off: De ce lăsăm topicul ăsta să moară? Era destul de populat înainte, chiar nu înţeleg. ._. Sorry for double-posting dar încerc să readuc la viaţă topicul. In my opinion, merită.

on: Acum ascult Scorpions - Send Me An Angel. Am găsit'o prin muzica tatei cu ceva timp în urmă şi îmi place. E una din melodiile preferate de la Scorpions. Lirica superbă, instrumentalul, la fel, superb şi vocea lui Klaus Meine e divină. Deşi, părerea mea, vocea lui sună mai bine acum, la bătrâneţe.Scorpions will never die! xD

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Nujabes - World Without Words
Mi-am reamintit de Nujabes si se pare ca suna le fel de bine cum suna si cand eram la liceu, poate chiar mai bine. Din cate am inteles a murit anul trecut dudu.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

Metallica - It's electric

Ador melodia şi cred că am ascultat-o de zece ori azi sau poate mai mult. Oricum, începe să îmi fie somn deci e perfect bună să mă ţină trează. Plus că am primit nişte mass-uri de la cocalari cu manelele lor şi simţeam nevoia să ascult ceva muzică bună . 21

Protex - Don't Ring Me Up
Căutam pe youtube trupa românească şi am dat de ei. Pare genul de piesă pe care să o asculţi în maşină, clar nu e genul meu.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch?

Panic! At The Disco: Nine In The Afternoon

N-am descoperit trupa de mult timp, dar îmi place cum cântă, şi versurile acestei melodii sună destul de bine, plus vocea solistului care-i pur şi simplu genială. Ok, asta-i părerea mea :] .
Hm, îmi mai place şi numele pe care l-au pus melodiei, fiindcă-i destul de interesant, şi puuţin ciudat.
Well, it's a good song *smile*.
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







Disturbed - Stupify

E melodia mea preferata dintre toate melodiile din lume <33333. M-am obsedat de ea, pot zice @.@". Ii ador versruile + Disturbed e trupa mea preferata 21. Deciii, no comment, Disturbed pe felie <3.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

Metallica-To live is to die
Ee...azi m-am dat in prostie pe Metallica, imi era chiar dor de melodiile lor :]] Imi place la nebunie instrumentalul acestei melodii...desi toata melodia numai instrumental auzi O__O Este genial din punctul meu de vedere. Te emotioneaza asa de mult, alungi toate gandurile negre cand o asculti :]]

When a man lies he murders
Some part of the world
These are the pale deaths
Which men miscall their lives
All this I cannot bear
To witness any longer
Cannot the kingdom of salvation
Take me home
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


AC/DC - TNT


De ieri ascult doar AC/DC. I just can't stop listen this. TNT is genius! Îmi amintesc o ascultam când eram mică.[my dad is a huge AC/DC fan] Încă mă înnebuneşte. Are acel ceva care te face să o asculţi iar şi iar şi iar. Btw, where's the "forever replay" button? Ar trebui să se inventeze un astfel de buton, melodia asta sigur are nevoie de unul. xD AC/DC 'till death! \m/

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Evanescence - Even in death

Avand in vedere ca Evanescence e una din trupele mele rock favorite, melodia aceasta am ascultat-o abia azi. Este o melodie care ma atinge la inima, al fel ca toate celelalte a lui Amy Lee x3, precum si putin infricosatoare *cireasa de pe tort >3*, cum imi place mie xD. Melodia am primit-o de la Berr' hug.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.807 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 528.382 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)