Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Katty Perry - E.T.
Deci pot sa va spun cu mana pe inima ca m-am indragostit de melodia asta de cand am auzit-o prima data, e 'superbisima 8 '. Desi nu este genul meu preferat de muzica tot o ador si o ascult non stop 8 .

Ascultasem http://www.youtube.com/watch?v=NjM9nTd9Jnc&NR=1 si, acum ascult K-OTIC - ดูไม่ดี All on Me Karaoke. Imi plac pocniturile de degete sau ce se aude de pe fundal, e draguta melodia sa fiu sincera, e bine sa mai asculti si ceva nou. Chiar m-a dat pe spate titlul melodiei. :]] Oricum, unul parca semana cu cineva din k-pop... ;-? *fara idei*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

yaoi maniac, draguta melodia ^^ O cautam acum ceva timp dar nu am mai gasit-o, so.. ar trebui sa iti multumesc. Deci mersi 71

Ca sa nu fiu off, o sa pun linkul melodiei ce o ascultam inainte ca userul de deasupra sa posteze ><
" ... so, this is IT : http://www.youtube.com/watch?v=R91uz1GQyvk
Am dat peste ea din intamplare si a inceput sa imi placa. Ador inceputul, si o parte din versuri, mai ales vocea solistului si sunetul acela de tobe :perv:

Ayreon - Tunnel Of Light

Cum de ceva vreme ascult doar albume cap-coadă, zic că melodia în cauză are numărul 6 de pe primul disc al "Into the Electric Castle". Ce e superb la ea e felul în care Anneke (van Giersbergen) își folosește vocea, ca mai tot timpul de altfel, căci femeia aceasta m-a surprins tot timpul, de la goticul Mandylion până la atmosfericul Home (când era cu domnii de la The Gathering), de la puternicul și ritmatul Addicted (unul din albumele compuse de domnul Devin Townsend) până la melodicele albume pe care le-a compus ea însăși pentru Agua de Annique (ce e, evident, trupa ei ca artist solo). Acum, după ce am tot zis de doamna Anneke, tre' să spun și că Lucassen, omul din spatele Ayreon, are ceva sclipiri în magicele-i albume, iar Into the Electric Castle scos prin '98, e una din perlele sale. Ce-mi place la Lucassen e că știe pe cine să aleagă pentru interpretarea diferitelor voci de pe albumele sale, dar și calitatea sa de compozitor, cum Ayreon este o trupă de progressive metal pur sânge. Concluzia e că melodia, ca și celelalte de pe album, e o perlă, iar faptul că Anneke o interpretează face ca totul să intre în aria mirificului, deși nu e, neapărat, una din melodiile de rezistență ale albumului.

Swallow the sun - Falling World
De când am i-am văzut live la Artmania, au început să îmi placă destul de mult. Nu am ascultat prea multe melodii, dar îmi plac toate pe care le-am ascultat. Asta e în primă audiţie, deci nu am prea multe de spus despre ea, dar e destul de tare. E hipnotizantă.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Within Temptation - Shot In The Dark

Abia azi am descoperit aceasta melodie si nu ma mai opresc din ascultat. A devenit melodia mea preferata de la Within Temptation. Imi place ritmul alert al refrenului.
[Imagine: robin-1.jpg]

Flyleaf- I'm so sick

I listen to this one b'cuz i soo love her screamo and b'cuz I can't scream like this. Varianta asta îmi place mai mult decât originalul. Her voice's awesum and i love the instrumental and the lyrics. Am menţionat că nu pot să zbier aşa? Da, am făcut-o. B'cuz I just can't. grr Awesum song, btw.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Travka - Fetele-n luna
Imi plac versurile, defapt aproape toate piesele de la Travka au versuri faine. Instrumentalul e decent, potrivit totusi.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

....Bullet for my Valentine - The Last Fight....
*so sit and wait for death
and pray it takes you soon
the addiction is taking you*

woot woot
[Imagine: 853388ce6bdb7277cc789988ed3b2175_zps2236a6e0.gif]

Brokencyde - Low

Lucruri perverse ;>. Cea mai perversa zi din viata mea + iubesc cum se aude bass-ul in capul meu x3. "let`s get low low low...\;d/" "She hit the floor \m/". <33333333 *O*
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.797 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 526.678 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
7 Vizitator(i)