Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce animalute aveti pe acasa?

#61
IN MEMORIAM
Voi dedica acest post in memoria celui care mi-a fost prieten timp de 5 ani, catelului meu nero, labradorul negru
El s-a stins din viata foarte rapid dintr-o cauza banala, a mancat din gresala otrava. Nu pot sa spun cat de dureros a fost sa-l vad prabusindu-se in bratele mele cu ochii plini de lacrimi, sticlosi, parca imlorandu-ma sa nu il las sa plece de langa mine.
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#62
dupa tragica pierdera a lui nero m-am gandit ca nu pot trai fara un catelus alaturi. Am decis sa-mi iau un alt catel, si iat-o pe campioana judeateana la frumusete, la concursul organizat de FCI( FEDERATIA CHINOLOGICA INTERNATIONALA), Astrid, golden's swan titan:
[Imagine: great_dane_03a1.jpg]- aici e la concurs premiata
[Imagine: 2009-02-23_1825371.jpg]- somnul de frumusete in patul meu, care a devenit al ei
[Imagine: 2009-03-03_175704-11.jpg]-la plimareala, cu ochii dupa baieti/catei
cui ii place de fetita mea???
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#63
Nice dog Harukichi.

Now... am si eu acasa 4 caini si o pisica cu 4 pui. Desi eu stau la bloc, am animalele la mamaie, dar le iubesc ca si cum ar fi ale mele. Preferata mea este catelusa pichineaza Lady, care este o dulceata.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#64
yo am doua broscute testoase...
prima e din specia Graptemys, musca si la 6 jumate fix dimineata pleoscaie apa ca-i e foame
cealalta e de Florida dar cu tample galbene....asta se crede caine...cand o atingi pe cap deschide gura, parca are buton
Dar cate-am patit cu ea...ca a facut conjunctivita, si era grav. M-am dus la doctor, mi-a dat o alifie si mai rau ii facea. Am dus-o la alt doctor, mi-a dat picaturi, dar zicea ca nu stie daca mai are vreo sansa.
Mai cu cearta, mai cu scandal (avea groaza de picaturile alea...numai sticla dac-o vedea si de-abia scoteam capatana din carapace) si-a revenit
Acuma e cam rotunda ca mananca mai mult ca tata

#65
am o pisica si un pechinez...am avut si perusi dar i-a papat pisica..de fapt erau a surorii mele si cand Fintzi l-a mancat pe ultimul Elena(sora mea) a vrut sa-mi omoare pisica numai ca a intervenit mama si i-a facut rost de un caine pe care nu poate sa-l pape pisi dragutz care doarme cu mn in pat pe spatele meu10
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#66
animale... am 3 papagali Riky,Max si Coco
am avut si pisica dar a dat-o tata deoarece se dadea la papagali,iar cainele mi-a murit acum un an era un chocker(nu cred ca am scris bine)
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#67
hmm . N-am niciun animal momentan , dar am avut cativa papagali mai demult . faza e ca am omorat unul , iar mama nu mai vrea sa-mi cumpere [ nu ma credeti ucigas profesionist de pasari ! Am vrut sa-l scot afara din cusca - sau ce naiba o fii aia - si s-a speriat . L-am luat in mana , l-am scuturat un pic , dar murise 20 . Apoi l-a luat unchiu si l-a aruncat pe geam . End of story 4 ]

Dar am avut unul pe care l-a dresat mama . ala mi-a placut extraordinar de mult , bea din pahar , imi muta piesele cand jucam remi , se plimba ca migurile prin colivie atunci cand vroia sa-l las afara .
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic


#68
Eu detin un fox-terrier, pe numele de "botez" Tomy, pe care toata luma il alinta in toate felurile posibile si imposibile:tomitza,tomeaza,tomel,pomitza,pompitza,bombitza bla bla bla and to infinity and beyond.
De obicei doarme cu mine in pat dar ma enerveaza la culme ca se cuibareste la picioarele mele, si cum eu pana sa adorm stau ghemuita, cand vreau sa-mi intind picioarele n-am unde.
Am avut cateva patanii cu el ptr ca-i plac foarte mult mingiile de fotbal(pe care le sparge foarte FOARTE repede), si din pacate pentru noi, n-are nici frica de masini.
Deci,un caine+o minge de fotbal+ mijlocul strazii=eu cu un atac de cord... N-a patit nimic, thank god da' nici mult nu mai avea...de atunci il tin in lesa si ii dau drumul doar in spatii inconjurate de garduri, thehehe 4
A, si ii plac foarte mult clatitele..probabil din cauza asta in loc sa meaga, se rostogoleste 71


http://i140.photobucket.com/albums/r32/z...270042.jpg

http://i140.photobucket.com/albums/r32/z...o28_30.jpg

Pozele sunt facute in tineretile lui glorioase...acum are cam 10 ani!YAY!

#69
Am un motan pe care nu de mult il puteai confunda cu un liliac pe patru labute . Acum doi ani la nasa mea la scara erau doua pisici negre dintre care si actualul mei motan care pe atunci era foarte mic... alor mei li s-a facut mila de el si au hotarat sa-l ia prin nu stiu ce minune[ sa nu uit sa mentinonez ca nu le placeau animalele]... Pentru ca erau mici nana le striga
'cheitele'. L-am luat acasa l-am dus la veterinar, i-am facut baie si toate cele... Nu am stiut ce nume sa-i punem asa ca i-am zis Cheita .Primele saptamani am crezut ca e pisica pana intr-o zi cand a dovedit contrariul xD ... numele trebuia schimbat asa ca i-am pus Cheitu si asa a ramas .... Pot sa spun ca e mascota casei, e un alintat si jumatate .... Am trecut prin multe probleme cu el pt ca avea pietre la vezica ... era sa-l pierdem datorita unui medic veterinar care-l chinuia mai mult .... anyway...acum e bine sanatos desi o sa tina toata viata regim ...tot "cheiata inimii mele ramane" si desi e negru si urechiat pentru mine tot cel mai frumos motanel ramane .... ^^

Aici era mai mic => http://i237.photobucket.com/albums/ff252...G_0339.jpg
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#70
so eu am acasa 2 caini
unul mare hascky pe care il cheama Demo ( de la Demon - fratemeu i-a gasit numele)
si celalat mai mic un bichon maltez numit Nino



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aveti vreo fobie? hero1hero 6 4.929 15-07-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)