Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce animalute aveti pe acasa?

well...eu am o catelusa pe nume Crina[ I know, stupid name ].Mama i-a pus numele pentru ca, cica, e alba ca un crin.
Mai am o pisica de un an pe nume Giulia care are la randul ei 2 pui de 2 zile( nu stiu daca sunt fete sau baieti )
Am avut si 2 papagali dar au murit.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


Well....eu am 2 catele:
Una de rasa ciobanesc german care are 5 ani.
Si cealalta de rasa flat coated retriever care are 6 ani.
Mai am si cateva specii de pesti.
Am avut si 2 papagali dar au murit20:cry:
Fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e deajuns pentru cineva, acel cineva nu e deajuns pentru tine!
Get your own at Pokeplushies! [Imagine: 2673256.gif]
Click here to feed me a rare candy !
[Imagine: 6bca372.png]

Ozzy aka Piku

[Imagine: img0002ov.jpg]

[Imagine: img01301o.jpg]

Momentan am doar motanul dar urmeaza sa`mi iau o tarantula si un cane corso.
Am sa fac rau de dragul de'a nu face bine
Stiind ca daca fac lucruri rele o sa ma simt bine.
http://myanimelist.net/animelist/bolomaniac

[Imagine: 2448.gif]

awwh animaluteee<3 ador animalele xD cand eram mica culegeam toate vietatile de afara8 desi stateam la bloc si ma punea mama sa le duc inapoi de unde le luasem cand le vedea:s:

anywayz, tot pot sa zic ca am avut o ferma, desi nu chiar toate de'odata39 4 sa'i luam pe rand;
1.primul meu animalut ever [aveam 3 ani, si amintiri de cand eram mai mica de'atat n'am21] a fost Bitzi, un perus bleu adorabil cu care jucam prinselea si v'ati ascunselea<3 a ros plasa de la geam si a scapat cand aveam vreo 6 ani though TT~TT
2.am mai salvat un sticlete care se blocase la noi pe balcon [stateam la 3 xD], il chema Sticky [i know, how original |3] dar in 3 zile a trebuit sa'i dam drumu TT~TT si acum imi amintesc ca a trebuit dupaia sa ma duc la gradinitza si nu stia educatoarea ce sa'mi faca sa nu mai bocesc24
3.dupa ce a scapat Bitzi *sob* ne'am luat un alt perush, verde si extrem de fricos si introvertit, Digit il chema xD si asta la insistentele mele, pt ca nu puteam sa stau singura in casa fara nici un alt suflet langa mine4 nici acum nu pot xD ma rog, Digit a murit de batranete cred acum 5 ani46
4.intre timp, am mai avut un porcusor de guineea pe nume Skippy, pe care a trebuit sa i'l dau verei mele acum 5 ani cand am primit catelusa despre care o sa vorbesc un pic mai incolo xD
5.tot in perioada in care i'am avut pe Digit si Skippy am mai avut, pt scurt timp [nu's asezati in ordinea in care i'am avut xD]:
-2 boboci de rata [Iksi&Kanzi]
-2 cateluse [maidaneze, le'am gasit pe terenul nostru de langa oras si am avut grija de ele cat s'a putut, dar erau pui si dupa un timp au disparut TT~TT le chema Biscuit (read 'Biskit' xD) & Sweepee]
-1 cocosh [da, stateam la bloc, cum am zis; il tineam pe balcon xD dar am uitat cum il chema >~<]
-1 pui de pisicuta [dar n'am tinut'o decat o zi ca pe mine nu ma lasau ai mei s'o pastrez asa ca a luat'o o vecina x3]
-1 pui de catel [era maidanez ce'i drept: caini din fata blocului, avea 2 frati si o mama grijulie, deci era ok xD il chema Sparkle aka Sparky, l'am dus la veterinar cand a fost otravit si i'am platit eu tot tratamentul, doar ca sa fie calcat de un inconstient la volan cat eu am avut pojar si n'am putut sa ies afara22 >~<]
-inca 1 pui de catel, de data asta femela xD [Hermi, am salvat'o de la o cersetoare betiva -3-; si i'am gasit stapan care a dus'o undeva la tara ^^]
-1 omida [da, ati auzit bine, o omida4 o chema Ommi si a facut turul bucatariei intr'o zi, dupa care s'a intors cuminte in cutia ei cu verdeata ^^ am eliberat'o dupa 3 zile though xD]

6.si in sfarsit, iubirea mea: Vicky! xD *huggles*<3 Vick este un metis mini sorecar de 5 ani [tocmai i'a implinit, sapt trecuta ^^], femela, virgina, da, fricoasa dar temperamentala, o mica bestie4 [zici ca dau anuntz la matrimoniale24] e sora pe care n'am avut'o niciodata21 o iubesc enorm8 dupa toti "copiii" pe care i'am adoptat pana acum, am ramas numai cu Vicky dupa ce ne'am mutat la Bucuresti [tot la apartament stam, 2 camere cu chirie ca altfel inca as fi avut o mini-ferma214]
si aici nu pot sa ma abtin, so pics!4
http://www.omgimages.net/img/4403/68634.png
http://www.omgimages.net/img/4403/small_75629.jpg
http://www.omgimages.net/img/4403/small_94530.jpg
http://www.omgimages.net/img/4403/small_94527.jpg
http://www.omgimages.net/img/4403/large_94526.jpg
http://www.omgimages.net/img/4403/small_94531.jpg
ziceti voi de nu e fotogenica xD
[omg, ma simt ca o mama o___O;]

eh, sigur am mai avut eu apucaturi de superheroina, da nu'mi mai amintesc ce animalute am mai salvat de'a lungul timpului..xD v'ajung astea in orice caz78

si asa va las cu inca un postzilla semnat 'EU' de digerat15 pofta buna xD
:bye: jya~
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]

Eto...Am o căţeluşă pe nume Pufa [ i know, stupid name ] si o pisicuţă pe nume Miţa.
1. Caţeluşa este pichineză şi este albă. Are 12 ani.
2. Miţa este o tânara birmaneză albă cu cafeniu. Stă oriunde stau şi eu. O adooor !!! :X
“Toamna este un andante melancolic si gratios care pregateste admirabilul adagio al iernii.”
George Sand



Deci, pentru ca imi iubesc asa mult animalutele, am zis sa trec si eu pe aici.

In prezent am un catel pe nume Puffy [aveam 10 ani cand iam pus numele21], rasa pikinet [sau cum s-o scrie] imperial si un hamster pitic pe nume Jimmy.

Am mai avut multe animale, am avut in total vreo 10 papagali, dar uni au murit, unii au iesit pe geam . Inca imi amintesc cat il iubeam pe primul meu papagal, si l-am gasit intr-o dimineata mort in cusca, eu credeam ca se va trezii, dar nu a fost asa. In ziua aia am fost si mi-am luat altii, dar tot am inundat casa de lacrimi 2.
Deci gata cu povestitu ca incep sa plang ..poze am cu ei, chiar foarte multe, dar nu le am in pc, poate o sa revin cu un edit cu niste pozici cu iubitii mei

EDIT: Cum am spus, vin cu niste poze

http://i1183.photobucket.com/albums/x479...ie0158.jpg

http://i1183.photobucket.com/albums/x479...ie1030.jpg
[Imagine: YWk6O.jpg]

Acum am doar un căţel. E un pui metis labrador şi îl cheamă Lucky, nume pe care nu l-am ales noi, aşa l-am cumpărat. Well, he's so fluffeh, până vine plimbarea, unde face urât. I mean, nu îi place în lesă şi se prinde de orice numai să nu îl scot din casă. Dacă totuşi am norocul să îl pot scoate, îl târâi după mine, el fără măcar să încerce să mă ajute puţin, nu. El stă pe burtă crăcănat şi aşteaptă să mătur cu el. Deci ajung să îl car în braţe, ceea ce urăsc cel mai mult fiindcă are picioare. 'nuff said 'bout my dearest Blackie, cum îi mai zic când mă plictisesc de numele neinspirat.
Am mai avut un căţel înaintea ăstuia, dar nu a supravieţuit mai mult de 3 săptămâni, mi l-a luat o maşină înainte.
Vreau un kakadu sau o nimfă, dar nu vrea mama sonerii în casă. Aş mai vrea şi o iguană, eu şi tata de fapt, dar din nou intervine mama. Şi aş mai vrea multe, aka un hamster micuţ şi pufos, da-l distruge frati'miu şi prefer să nu.
That's all. Another pic with my puppy, dacă tot v-am obişnuit.

Xoxo, Ang.

Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Eto , animale ? Pai sa vedem . . .
La mine in casa nu exista asa ceva . Un motiv ar fi faptul c alocuim la bloc deci . . . ? Nu prea vad un animal bine primit intr - un bloc . Nici mama nici tata nu ar fi deacord cu asta si pe fratele meu . . . cu siguranta nu l - ar interesa . Totusi mi-ar placea un peste intr - un acvariu in camera mea . L - as numii Ruki . Tata ar fi deacor dar mama ar zice ca e multa munca si etc . Ar mai fi fapltul ca eu personal detest animalele .
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

Oh, chiar vrei să şti?
Am două căţeluşe -Lili şi Andra-. Cam atât. Se pun şi păsările? Dacă da, am trei papagali de care sunt tare atrasă şi îi iubesc~ Cred că dacă ar fugi unul aş plânge îngrozitor.
Cam atât, asta dacă nu punem la socoteală pisicile din faţa curţii, care în fiecare zi se înmulţuesc şi eu mă întreb de unde vin...mda!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

Nu am animale. Voiam un caine, dar prea mare responsabilitatea si toate cele. Iar noi, desi pe mine ma lasa cu animalul, nu puteam fi responsabili. Fiecare cu munca lui, treaba lui, eu cu scoala, tata nevrand animale, baba -pardon, "mamaia"- care m-a pus sa strang caca**l lui Rex si tata s-a suparat ingrozitor, desi mie mi s-a parut ca face parte din responsabilitatile mele. De aceea, de mai multe ori mi-a dat si ne-a dat exemplu acest fapt si ma gandeam "De ce eu, Dumnezeule? ", dar trece *laughs*, totul trece *smile*. Oricum, nu vreau nimic. Mi-a zis sor-mea, Ileana, ca o sa-mi cumpere ea un catel cand mai imbatraneste tata si nu mai comenteaza *laughs*. Dar nu face mare taraboi, mai ales cand sunt fiica-sa cea mai mica (not that it really matters when he drinks too much or something). 5
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aveti vreo fobie? hero1hero 6 4.902 15-07-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)