Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce animalute aveti pe acasa?

#91
Un caine,ciobanesc caucazian ,pe nume Scooby.Si da, numele e cat se poate de sugestiv. 10
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best." Marylin Monroe

#92
eu am o pisica alba , 2 papagali pe care ii cheama coco si kiki ,10 pesti (am avut iepurasi si un ciobanasc german)
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde

#93
Mda, eu am un pisoi de 7 luni pe nume Tommy.E maine coon si trebuie sa recunosc ca imi place foarte mult cum arata si sunt mandra de el.Insa cand vine vorba de iesit din casa, sau daca vine cineva necunoscut... e jale mare!Zici ca e baiatu' mami... Si e vina mamei ca nu-l mai lasa si pe el afara!!!

Acum ză image con mi gatito(e facuta pe web):

[Imagine: 33kxel0.jpg]
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#94
Eu am doi caini.Unul mai batran pe nume Happy[on the phone si celalalt caine,mai tanar si fiul lui Happy,Sparky...
Mai am si doi pisoi...Unul negru cu o pata alba pe gat-Yuki si unul galben cu ochii albastrii[:X]-Puffy..
Am mai avut animale,printe care un hamster,dar a dat coltul,si un porcusor de Guineea,care din pacate si el a murit20(...am plans foarte mult atunci20

#95
Când eram mică, aveam un sticlete pe nume Costică, lol. Apoi, am avut o broască țeștoasă. Am avut și pești și îl ajutam pe tata să le spele acvariul. D`paia mi`am luat un pechinez imperial, alb cu negru, pe nume Bobo. Apoi, am avut o altă cățelușă pe nume Bella. Era maro. Am avut și un motan pe nume Mișu. Am mai avut și peruși.

Actual, am un papagal „ micul Alexandru ” pe nume Coco. Este albastru, cu ciocul roșu. Papagalii din rasa lui vorbesc, dar el are doar un an și cântă și zice Coco. Dacă îi deschid ușa la colivie, iese afară. Are o aripă dincare îi lipsesc câteva pene și nu poate să zboare. Îl iau pe mână și îi zic „ hai, Coco, pupă băiatul ” și el mă pupă și pe mine și pe mama. Curățenie îi face de obicei mama.

Acum câteva zile, a adus tata un motan de la fata unui prieten de-al lui. Era gri, cu pieptul alb și lăbuțele albe. Nu era de rasă, dar era foarte jucăuș. I-am zis Sasha. Din păcate, l-a dus înapoi, că l-a vrut înapoi. Am plâns încontinuu 3 ore.

Ieri am fost la diferite pet shop-uri și mi-am găsit un motan persan. Are ochi mari și verzi și e alb. E pufos. Face la nisip și mănâncă croanțe. Este jucăuș. Am legat o bucată de hârtie de o ață și i-o arăt, iar el fuge și sare după ea. Au fost părinții la magazin și i-au luat și un șoricel de jucărie și se sperie de el. L-am numit tot Sasha.

Coco.

Sasha.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#96
[Imagine: DSCF3026-1.jpg]
My turtle: Ceciria.

[Imagine: DSCF0010.jpg]
My hamster: Yuuki.

[Imagine: DSCF0025.jpg]
My kitty: Tomi.

#97
Am un catelus, pe nume Ralphi...Are patru anisori si douazeci si opt omenesti

#98
eu am 2 catei , Bobby si Lady , si o pisicuta , Lola .
Bobby este cel mai batran, are 6 ani , si Lola are 3 anisori 4:

#99
Am un motan negru-alb, pe nume Norocel .A facut 2 ani acum cateva zile8.Are vreo 3 sau 4 kg 39.Nu mai stiu 21.
Mai am un canar pe nume Billy.E portocaliu.Nu am poze cu ei...dar oricum st foarte frumosi.


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


am o fox terrier, sarrah, batrana[14 sau 15 ani?], dar e asa d vioaie k nu-ti dai seama
si mai am un birmanez, humphrey [6 sau 7 ani], i adore him..
am mai avut un motan care era leit cu tomi al lui Kigeki, dar a murit anul trecut de batranete [15 sau 16 ani]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aveti vreo fobie? hero1hero 6 4.900 15-07-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)