Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce animalute aveti pe acasa?

Am avut vara trecută un papagal de culoare verde cu albastru. Rasa : peruş . Dar, ia dat drumul tâmpitul meu de văr pe nume Robi :-l .
Acum am un căţel la bunici pe nume Nero. Verişoara mea ia ales numele. Totuşi, mie mie se pare un pic că numele Nero i sar potrivi unui câine mai mare şi mai rău nu, unui puiuţ de 2 luni.
Este alb având 2 pete pe burtică şi o pată pe urechiuţa stângă. Este atât de adorabil .
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

Mm, am ceva catelusi39. Am un labrador de vreo 5 ani, marisor, foarte dragut dar cam fioros, il cheama Tano, un rottweiler (acum nu am idee daca am scris bine)numit Nero, neastamparat, o am si pe mama lui, Karra si aveam vara trecuta o catea, tot rottweiler, Kira, care s-a spanzurat in gard cand voia sa iasa.22
Acum mai am si doi pui, ciobanesti, adorabili, Rocky si Rulf (da, cam ciudate nume). Am mai avut un ciobanesc inainte dar cand i-a dat tata drumul Karrei l-a omorat... cam urata treaba, ca am venit pe la sfarsitul ,,confruntarii'' si nu am mai avut ce-i face ciobanescului...

Heya!
Eu tin sa mentionez ca am o gradina zoo acasa, tinand cont ca stau la bloc. Am doua broaste testoase de 5-6 ani( nu mai stiu sigur) pe care le cheama Andreea si Carmina(numele meu si al surorii mele pentru ca sunt ale noastre si n-am prea avut insperatie..) si mai am vreo 6 pesti destul de marisori de un an jumate.
Am avut si un catel de 2 anisori acum un an dar a trebuit sa-l dam pentru ca nu-i prea faceam fata..
Astea-s animalutele mele iubite!:love:
[center][Imagine: Naruto.Wallpaper.213636.jpg][/center]
[center] I'll could reach up and hold you star for everytime[/center]
[center] You made me smile...[/center]

Am ceva animalute, dat fiind ca stau la casa imi permit. 10 Am doua mâţe si 3 catelusi and I kinda love them all. < 33 Ăăă, ar trebui sa mai le scriu si numele ca sa para postul asta mai ,,pompos", right? Pisicile: Tom, Kitty, Jolie [hehe] Cateii: Cicero, Teddy, Max. Done. ^ ^


Buna! Eu am un singur catel. L-am primit de la sefa mamei mele,care mi l-a lasat mie in grija cand a plecat in strainatate. Numele i l-a pus ea si nu m-a mai lasat inima sa-l schimb (Tano). E un ingeras (cu cornite 21 ),dar nu ma plang absolut deloc.Ma face sa rad pana ma doare burta de fiecare data.
Sa nu cerem pasiunii logica - Victor Hugo
Nu cred ca exista placere mai deplina decat sa calci in picioare ceea ce ai adorat. Friedrich Wilhelm Nietzsche
Sexy stare ^_^
[Imagine: tumblr_lwkft9NKrE1qg9t1lo1_250.gif]

Eu am trei câini la momentul dat. Cu o lună în urmă a fătat cățeaua mea și aveam șapte câini în total. Mi-am lăsat doar unul, căci nu mi-ar fi permis mai mulți tata. Sunt superbi și îi iubesc enorm. Cred că animalele sunt acelea care fac viața să para mai frumoasă în ochii noștri.
http://xmages.net/storage/10/1/0/0/c/upl...416968.jpg

Eu am 2 pestisori : Unul Sanitar si altul Guram.
Totul a inceput cand tata mi-a luat 10 pesti din aproape toate speciile de acvariu.Au facut puiuti micuri,in special Guppy,iar apoi tata ne-a luat cadou Scalari.De la 50 de pesti(cu tot cu cei mici) am ajuns la 7 pentru ca majoritatea au murit nu stiu din ce cauza(probabil o boala pesteasca)Si pe ceilalti i-a omorat scalarul,iar apoi eu l-am omorat pe scalar pentru ca mi-a ucis toti pestisorii.Ochi pentru ochi si viata pentru viata,iar eu a gastigat 4
Asa am ajuns sa mai am doar 2 pestisori.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






Am avut multe animalute pana in prezent, asta insemnand, aparte de cele actuale, 4 perusi, o broasca testoasa, vreo 4 catei, minim 4 pisici... cu tot felul de nume: Cici, Coco, Broschi Biti, Rex, Andra, Pic, Fritz, Kitty, Amza, o alta Amza, Spocea.
Momentan am doi porcusori de Guineea, intitulati Ţuica si Pichi; si vreau sa faca odata copii, sa ma ingrijesc de ei vara asta! Ca dupa ce intru a 12-a, vai de fundul meu cat voi avea de invatat.
[Imagine: ls.jpg]

Eu am avut un caine chow chow care a murit la varsta onorabila de 12 ani de cancer 46. Am un acvariu cu goldfish, cleaners si niste pesti dubiosi cu mustata, fratele meu are 4 tarantule in camera si pe casa mea locuiesc cel putin 4 soparle de 20 de cm. Am gasit o calugarita pe cosuld e rufe acum cateva zile, o sa postez poza cand am timp. O sa pun o poza si cu mult prea iubitul Po 46. Si ocazional mai e si motanul negru si rasfatat al vecinilor, Dodger.

Si miriadele de insecte din gradina, tantarii si cate un arici prin gradina. Nu stiu daca sobolanul gasit saptamana trecuta in cutia electrica se pune.

Sper ca luna viitoare ne luam un labrador :3
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Daca as spune ca am avut multe animale pana acum, as minti, am avut o mini-gradina zoologica, fara sa exagerez.
Momentam, la mama acasa mai am doar doi caini de un an si putin, un golden retriever, Prince, si inca unul, sincer nu mai stiu cum i se numeste rasa, dar seamana c-o vulpita la botic si culoare, Angel. Stiu, au nume idioate, dar asta a fost conditia, eu aleg ce catelusi doresc, iar sormea le da numele...
Iar la tata am motanel de vreo 9 -10 ani, Tomita.
Cand eram mai mica am avut detoate, sau aproape. Am avut vreo sase perusi, iar toti masculii au fost omorati de o femela. Am avut doua hamsterite, una alba si una gri care se certau mai rau ca mine si sor-mea pe vremea cand parintii erau nedivortati. Am mai avut doi iepuri [nu manandoi in aceiasi perioada] pe care i-am tinut in casa si pe care i-am invatat sa doarma in pat sau pe canapea precum un om, adica pe spate, pe perna si invelit, nu neaparat pe labute ca un iepure obisnuit [mh, am sa caut prin pc. sunt sigura ca am poze cu ei]. Am mai avut doua cateluse, Lady [dalmatiana] si Sara [lupoaica]. Dalmatiana a murit de batranete iar lupoaica facuse o infectie-n sange, sau ceva de genul. Luna viitoare se implineste un an de cand a murit Max, un ciobanesc german care a murit la un an jumate din cauza unei capuse.
Hmm, am avut si pesti, doua broscute testoase, muuuulte pisici. Adica a fost doar una, Negruta, dar a facut o multime de pisoiasi, printrecare si Tomita. Intr-un an fatase in prima zi de Paste cinci puiuti, iar in a doua zi... toti erau morti.
Si, mm, poate au mai fost si alte animalute, dan nu-mi mai aduc aminte acum... Am sacaut maine si-am sa postez niste poze cu Bocanila si modul in care dormea in pat. 108

EDIT:
Am gasit mai multe poze in pc., nu doar cu Bocanila. Asa ca...
Prince , Angel , porcusor de guineea [nu-mi aduc aminte sa fi avut vreun nume , stiu ca nu se intelege prea bune, dar este singura poza pe care am gasit-o cu Lady , cel mai adorabil catelus, Max , tot Max cand era mic , iar Max , dar inainte sa moara, cu(,) cateva luni , siiiii Bocanila dormind. Mm, inca o poza cu pufosenia de Boca . Si nu, nu-i de plus! xD



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aveti vreo fobie? hero1hero 6 4.874 15-07-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)