Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

C.H.E.S.T.i.i

#41
Stay cool
Nobody can


Cele mai normale lucrari facute pana acum.
Nu stiu cat de reusite sunt... That is all.

#42
Am promis ca trec pe aici si nu am facut-o T_T
Prima lucrare e foarte draguta, imi plac culorile, texturile folosite pe bg, absolut tot, cu exceptia texturilor care vin peste render (dungile albastre si splatter-ul acela) si a texturii cu polka dots roz.
(Btw, can I haz the render? 4 )
Renderul din a doua lucrare e cu tipele din tatu in varianta anime? Lucrarea nu ar fi rea in sine, dar renderul anime nu se potriveste deloc cu bg-ul cu copaci si munti. Cred ca puteai sa incerci sa folosesti stilul din prima lucrare, cu un bg alb peste care sa adaugi texturi, brushes, pngs etc.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#43

#44
last bit of my innocence
kimono girl
resist

Hmm... sunt cele mai noi crea?ii.
Le mai am postate ?i pe alte site-uri.

#45
Buna din nou! Eu nu sunt foarte vorbareata si probabil nu o sa te ajute prea mult ce zic 21 dar incerc
E dragut ca nu faci toate lucrarile intr-un singur stil. Si imi place ca ai si unele mai simple si ca nu incerci doar sa arati ca poti folosi photoshopul.
http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2014/1...7dzdjz.png personajul intra prea mult in fundal si imaginea e foarte stearsa, nu iese in evidenta cu nimic. Chiar si culorile, sunt mult prea apropiate.
http://i.imgur.com/t2466Rh.png arata aproape nelucrat...
http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2014/1...7fddkk.png aici, eu nu prea sunt fana a imaginilor cu doua centre de interes pentru ca mi se pare prea greu sa transmiti un mesaj cu ele. Mie-mi ieseau doar niste rendere aruncate pe un fundal, deci evitam asta cat de mult puteam 21 In cazul tau, cumva aduce a o pagina de revista si arata bine. Am citit pe aici ca faci cover-uri, deci presupun ca asa ai vrut sa iasa.
La asta http://i.imgur.com/ssbdGQB.png cred ca puteai lucra mai mult. Aici nu mai arata la fel de bine faptul ca ai doua personaje, desi cred ca pot pricepe ideea lucrarii.
http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2014/1...7g6bhm.png aici...incearca sa aranjezi textul in asa fel incat sa poata fi usor de citit. Sa arate bine si sa poti sa citesti de la stanga la dreapta asa cum e normal, altfel trebuie sa presupun ce ai vrut sa scrii.
La superhero ar fi fost dragut sa inteleg ce scrie pe fundal. Imi place ca e simplu si colorat si ai reusit sa combini culorile fara sa ma doara ochii. Totusi taietura de pe fundal din partea stanga nu prea se potriveste, e mult prea realista.

#46
Mersi, mersi nibbles. . *hug*
M-am cam apucat de pack-uri si na am adus doua.
Prima e chiar cea am eu la avatar si semnatura. xD (le mai am pe un alt forum).

p a c k 1
p a c k 2

#47
Chestii noi. In ultmul timp nu prea am mai reusit sa fac ceva interesant.
Mai mult avatarurile cred eu ca mi-ai iesit mai bine. XD

witch
losing
avi1
avi2
avi3
avi4
avi5
avi6

#48
Nu prea am foarte multe de spus.
Am mai lucrat in PS si mai mult de genul:
forest . deep
special

#49
Nimic prea nou si nu foarte multe. -_-
Una din lucrari o mai am postata pe fb.

f r i e n d s
colorful mind & soul
Miku

#50
Ai multe creatii interesante si as putea sa imi exprim opinia la multe din acestea, dar cum timpul nu prea imi permite, din pacate o sa ma rezum doar in a comenta lucrarile din ultimul post.

Imi place ca la fel ca in cazul desenelor si schitelor tale, ai ales niste teme vesele si colorate, intreg decorul fiind foarte dinamic si insufletit.

In prima lucrare apreciez aparenta simetrie a elementelor din aceasta (fluturii care ii gasim de o parte si de alta a fetelor , ochiul stang care clipeste la ambele personaje, cercul din background), nu sunt sigur daca a fost ceva deliberat sau nu din partea ta, insa indiferent cum ar fi, din punctul meu de vedere a dat bine. Ca imbunatatiri, la textul din background, nu prea se distinge prea bine litera "E" din cuvantul "Love", daca nu as fi stiut ce ar fi trebuit sa fie acolo, eu unul nu imi dadeam seama ca dreptunghiul acela inchis semnifica respectiva litera. De asemenea, parca nu ar fi stricat un contrast mai mare intre culori, unele nuante par destul de sterse.

A doua lucrare ca un tot imi place foarte mult cum a iesit, foreground-ul este genial, personajul este foarte kawaii, iar avioanele acelea din hartie chiar completeaza cadrul destul de bine. Cu ce nu prea sunt eu multumit este ca ai un background pe un alt background, amandoua fiind foarte contrastante, cu motiv si coloristica total opozante, ce nu se completeaza deloc. In primul background regasim culori mai deschise, calde sub forma unui motiv, tipar geometric, pe cand in al doilea avem doar verdele acela rece, mai inchis reprezentat de un decor floral....nu se imbina bine si zic asta pentru ca aceasta diferenta iti sare imediat in ochi, iti ia atentia de la foreground, iar un fundal nu ar trebui niciodata sa faca asta, el trebuie doar sa completeze ce se vede in prim plan. Daca ai fi lasat doar primul fundal, cel mai colorat, era perfect.

A treia ta creatie imi place cel mai mult, culorile sunt awesome, asta si pentru ca ai folosit si un contrast mai evident, elementele sunt dinamice si vesele, miku este mult prea kawaii, toate acestea creaza o sinergie evidenta. Singurul inconvenient mic pe care il gasesc este ca textul din background nu prea se distinge bine, poate ca nu ar fi stricat sa fi sters putin din verdele acela pentru a se vedea "Wonderful" un pic mai bine, dar e perfect si asa.

M-am cam lungit mult cu acest post, sper ca nu te-am plictisit. Oricum, eu sunt un simplu amator in GFX, take what i've said with a grain of salt. Ai un stil al tau destul de inconfundabil ,if you ask me, ce cred eu ca te reprezinta, prin urmare pot numai sa te incurajez sa continui cu el. Looking forward to your next creations.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)