Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

salut tuturor:)

#1
deci...in primul rand sunt noua pe aici si ma cam tem21
In al doilea rand ma numesc Anca si am 16 (impliniti de curand) sunt o fire optimista, prietenoasa si sper sa ne intelegem, desi nu prea stiu ce caut pe aici21
“E mai bine sa meriti laude si sa nu le primesti decat sa le primesti fara sa le meriti.” (Mark Twain)

[Imagine: caeb32ab60edb0_full.jpg]

#2
Heeeei! Bun venit pe zup, sper sa-ti faci prieteni si toate cele.. sau mai bine, sa ai perte de tot ce-ti doresti. Acum, cateva intrebari:
1. De unde esti?
2. Ce hobby-uri ai?
3. Ce genuri de muzica asculti?
4. Filme preferate / animeuri / carti?
Te-as mai intreba daca-ti place yaoiul, dar am vazut c-ai comentat deja cateva, deci cred ca stiu raspunsul. Mai trec pe aici daca-mi revine inspiratia.

#3
in primul rand sunt din suceavaSmile, in al doilea rand imi place sa cant, sa citesc, yaoi-ul si sa ies cu prietenii.
3. ascult orice fel de muzica doar sa imi placa, insa prefer muzica usoaraSmile
4. filme preferate nu cred ca am, poate Harry Potter, carti preferate cred ca am o groaza, insa autorul meu preferat este Alexandr Dumas-tatal ( imi place istoria si cum scrie), deasemenea imi place Paolo Choelio. una dintre cartile mele preferate este Quo Vadis.
anime-urile mele preferate sunt desigur cele yaoi, cred ca l-am vazut pe toate, insa cel mai bine realizat cred ca este junjou romantica.
daca mai ai alte intrebari le astept cu drag si sper ca o sa ne intelegem, mai ales ca avem aceasi pasiune pentru yaoiSmilepupic
“E mai bine sa meriti laude si sa nu le primesti decat sa le primesti fara sa le meriti.” (Mark Twain)

[Imagine: caeb32ab60edb0_full.jpg]

#4
Buna, Anca! Sa stii ca am citit cu atentie primul tau post. Sa te temi? De ce/cine anume sa te temi? Sa stii ca Zupy al nostru nu musca, nici nu e agresiv - din contra, e cea mai blanda si dragalasa 'mascota' posibila. Daca te refereai la useri, sau la cei din staff (stiu, noi suntem oamenii negrii, dam avertismente si suntem aici ca sa va mustram la fiecare pas), sa stii ca pe lucrurile nu stau deloc asa. Ne bucuram din suflet sa vedem ca avem unseri noi, care doresc sa se distreze alaturi de ceilalti pe aceasta comunitate. N-ai de ce sa-ti fie teama, poate ca esti putin emotionata la inceput, dar totul e ok - stai linistita. Uite, ca sa te cunosc si eu mai bine, si ca sa ne imprietenim, ce spui de cateva intrebari? Mi-ar face placere sa te cunosc mai bine.

1. Eu una sunt o mare iubitoare a cartilor. Tu ce parere ai despre ele? Iti place sa citesti? Ai vreun autor/carte/poet favorit/a?
2. Cum iti petreci timpul liber?
3. La scoala cum merge? Astepti vacanta asta? Ai deja planuri pentru lunile ce or sa urmeze?
4. Ce parere ai despre animalutele de companie? Ai vreunul?
5. Daca ai avea de ales intre locuit la casa, undeva la tara, sau la oras, in bloc - ce ai alege?

Astept raspunsurile tale. Have fun, Kisses *mwah* !
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#5
nu stiu cine musca sau cine nu, insa sper sa ma imprietenesc repede cu totiSmile
in primul rand imi plac foarte mult cartile, deaceea citesc tot ce prind, dar autorul meu preferat este Alexandr dumas-tatal.
cartile preferate sunt: quo vadis, singur pe lume, marile sperante, regina margot, coliba unchiului tom si cam atatSmile
timpul liber mi-l petrec citind, iesind cu prietenii sau la calculator.
la scoala ma descurc foarte bine, dar astept cu drag vacanta aceasta (fratele meu se insoara).
din pacate nu am nici un animalut de companie, dar mi-ar placea un catel
eu am locuit si la bloc, la oras si la tara, la casa, insa prefer la casa, decat sa am niste vecini nesuferiti mai bine la tara
ma bucur ca gasesc intelegere si ca toti sunt buni si prietenosiSmile
“E mai bine sa meriti laude si sa nu le primesti decat sa le primesti fara sa le meriti.” (Mark Twain)

[Imagine: caeb32ab60edb0_full.jpg]

#6
bine ai venit Anca!
si eu sunt nou venita si te inteleg foarte bine;mie mi-a luat ceva timp sa ma hotarasc daca sa ma alatur sau nu, dar iata-ma.
am observat ca citesti foarte multe carti si ca iti plac, fapt ce ma bucura foarte mult deoarece la noi la scoala esti catalogat gresit daca esti vazut citind, sau daca scoti carti goroase de la biblioteca
1. am inteles ca ai citit singur pe lume si as vrea sa stiu parerea ta despre aceasta carte in cateva cuvinte
2. care a fost cea mai urata experienta pe care ai avut-o cu un caine sau o pisica?
3.care a fost ceam mai amuzanta situatie in care ai fost pusa sau la care ai participat fara voia ta?
4.care este cel mai pretios lucru din viata ta?

sper sa te integrezi cat mai bine


#7
in primul rand si eu am cam sovait daca sa ma alatur sau nuSmile
si la noi la scoala se intampla acelasi lucru cu cartile, mai ales cele groase (daca citesti o carte care care are 2 volume iti spun ca esti tocilara )
singur pe lume mi se pare o carte care trebuie citita de toti deaorece te invata ca sunt oameni care nu au posibilitatile pe care le avem noi, dar care totusi lupta pentru o viata mai buna. pe mine aceasta carte m-a facut sa meditez adanc.
cea mai urata experienta pe care am avut-o cu un caine s-a intamplat de curandSmile era sa fiu muscata de o haita de caini, deoarece un caine a venit dupa mine, insa am scapat cu bine (nici eu nu stiu cum)
cea mai amuzanta experienta? chiar nu stiu21 dar stiu ca azi vorbeam cu o colega despre calcatul hainelor, iar eu iam zis ca ea calca hainele in picioare, iar ea m-ia raspuns ca doar nu le calca stand pe scaun. nu stiu cat de amuzanta este faza, insa pe moment am ras cu lacrimi.
nu cred ca am un lucru foarte pretios in viata mea, poate telefonul mobil21
sunt foarte bucuroasa ca sunt persoane care ma inteleg si care imi impartasesc aceleasi pasiuni( cred ca si tu citesti mult nu?)
“E mai bine sa meriti laude si sa nu le primesti decat sa le primesti fara sa le meriti.” (Mark Twain)

[Imagine: caeb32ab60edb0_full.jpg]

#8
Ah, vai, colegii sunt batuti in cap, aici daca citesti carti esti extrem de primita printre noi pentru ca apreciem colegii cititori, intrucat asa putem imparti din experientele noaste in materie de literatura.

Nu am citit inca nimic de Hector Malot, dar daca ii faci asa reclama buna s-ar putea sa o incerc, am mai auzit de ea. Apropo, exista sectiune de carti si avem un cenaclu literar acolo. Esti libera sa ni te alaturi.

Nu trebuie sa iti fie teama, noi echipa nu punem piciorul in prag decat daca cineva intrece masura. Daca ai mai vazut certuri sau avertizari se intampla intre membrii mai vechi in general pentru ca ei ar trebui sa stie unde e limita.

Cat despre calcat, eu m-am ars la mana acum vreo 4 ani si faceau colegii misto de mine cum ca as fi incercat sa calc camasa pe mine 21.

Oricum bine ai venit si spor la postat. Daca nu esti sigura de ceva trimite-mi PM si discutam.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
Bun venit pe forum. Si eu sunt relativ nou pe forum si nimeni nu mi-a dat cu batul in cap. Nu ai de ce sa te sperii decat daca iti este frica de oameni prea prietenosi 4

Atmosfera este destul de chill si cu bun simt nu prea ai ce sa gresesti.

Din punct de vedere literar nu ma potrivesc cu tine aparent, eu fiind fan a tot ce tine de fantasy si am auzit doar in trecere de ce ai zis tu. Dar asta nu e o problema pentru ca poate descopar ceva nou prin tine 4

Nu stiu sa calc si cu putin noroc o sa evit aceasta cunostinta pentru tot restul vietii 4

Inca odata bun venit si spor la postat
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salut tuturor Nero19 2 1.523 26-09-2013, 09:21 AM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Salut tuturor! Lady Ririchiyo 8 3.272 25-01-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Salut tuturor! Roxii Pufulete 3 2.028 09-01-2012, 02:12 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Salut tuturor ! ^_^ Rena 12 5.439 11-04-2011, 06:52 PM
Ultimul răspuns: Rena
  Salut tuturor! Godz 11 5.055 14-10-2010, 01:23 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Salut tuturor!!! Anya 7 3.236 28-02-2010, 08:49 PM
Ultimul răspuns: AyameXx


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)