Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bleach Movie 4: Hell Chapter

#1
Al 4-lea film Bleach este deja în producţie şi se pare că îşi va face apariţia în luna Decembrie a acestui an.
Noi îl vom putea viziona cel mai probabil după ce va fi lansat pe DVD, în 2011.

După o traducere a celor de pe wiki, titlul ar suna cam aşa "Horo of Horokillrer - The one that cuts a Hollow, is a Hollow!?".

Deocamdată avem doar un teaser în care sunt prezentate în ordine cronologică toate filmele de până acum şi subiectul celui care va urma, Ichigo transformat în full hollow.

Click aici pentru teaser
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#2
Doamne, doamne, doamne, doamne! Cum voi mai putea dormi noaptea stiind ca al 4-lea film apare la noi doar in 2011? T^T De ceeee atat de tarziiiu?
Euuuuu pun pariu ca va fi mai bun decat Fade to Black: I Call Your Name. Pana acum am vazut ca e o traditie ca un film Bleach sa fie mai bun decat cel dinainte. Memories of Nobody a fost mai mult sau mai putin lame, Diamond Dust Rebellion a fost ceva mai bun, iar Fade to Black mi s-a parut superb (doar era centrat pe IchiRuki xD ).
Parca vad ca iar ma apuc sa numar zilele pana la lansarea filmului (asa am facut si cu Fade to Black).
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#3
Bleach Movie 4 Hell Chapter - Trailer ENG SUB

ICHIGO ARE UN NOU LOOK DIN CATE VAD! OMG E ATAT DE BADASS Yondaime
[Imagine: bleachichigonewepicform.jpg]
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#4
In 2011 ?22nu cred pentru ca Fade to Black la o saptamana dupa lansarea DVD-ului l-am gasit pe net, iar Hell Chapter apare pe 4 decembrie deci sunt sanse sa-l vedem in 2010 21

p.s pentru cei interesati melodia de final
http://www.youtube.com/watch?v=mC_ExSd6_xU

EDIT: Ady_x avea dreptate si uite ca va stric si sarbatorile :
http://www.bleachkong.com/watch-bleach-m...line-free/
[Imagine: futuro_tuto_by_spisun-d34qcvm.png][Imagine: siggy.php?id=22597]<- click

#5
Sunt now dar am vazut ca nuprea sunt furnizate multe informatii despre acest movie 4(hell chapter) va voi da eu unele detalii:


Deci Va fi lansat pe dvd in august o zi fixa nustiu sa va spun dar orcum dupa lasansarea pe dvd la scurt timp maxim 1 saptamana ar trebui sa fie postat pe siteurile mari de anime nu dau exemple pt a nu face reclama.Acctiunea se petrece in iad si pe pamana o batalie mare ce include si majoritatea membrilor din familia lui ichigo (familia Kurosaki)noi transformari noi puteri ,noi abilitati si multe altele va voi prezenta unele videoclipuri(trailere) si ceva poze.


Videoclipul cel mai bun: Full Opening

http://www.youtube.com/watch?v=wR3S-zdv0PI


Si cateva poze:


[Imagine: 188876_1610733144592_1124131107_31271095_580059_n.jpg]


[Imagine: 167006_192341534127028_100000535493111_6...4251_n.jpg]



[Imagine: 72495_172384466108791_100000117153197_64...4585_n.jpg]

[Imagine: 207703_182296455149859_100001085166204_4...5884_n.jpg]


Vizionare placuta

#6
Major, mega, extra spoiler...
Deci l-am vazut... Si e bunicel, dar depinde la ce te astepti. Adica daca esti un lesinat dupa actiune o sa ti se para din cale afara de tare, ai manca trei castroane de floricele uitandu-te la el. E bunicel si plotul, dar eu doream sa aflu cate ceva din tot ce ne ascunde Tito Kubo. Ca de exemplu, de ce Vointa Iadului il ajuta pe Ichigo contra lui Kokutou sau de ce Tito Kubo a ales sa-mi prezinte o scena in care Orihime il imbratiseaza pe Ichigo (I was like "Don't do that, baka!"). O, si sa nu uitam ca ne-a aratat si trupul firav si gol al Rukiei...Duh, cu cat imi aduc aminte mai mult, cu atat dezamagirea imi sporeste. Nu se indeparteaza de aspectul de filer obositor. Vrem mai mult, Tito Kubo!
[Imagine: monte2.png] [Imagine: tek4e3712f797cb23262583.png][Imagine: 1385114.png]

#7
A fost destul de bun, dar DiamondDust Rebellion mi-a placut mult mai mult. Ideea a fost interesanta. Kokuto mi-a placut putin ca persoj pentru personalitatea originala. Dar cel mai mult am ramas impresionata de ending:Save One, Save All (T.M. Revolution) . De indata ce am terminat de vizionat filmul l-am si downladat. Avem totosi asteptari mai mari.
[Imagine: robin-1.jpg]

#8
Preferatul meu din toate cele patru filme Bleach de pana acum. Pentru faptul ca Ichigo isi doreste sa isi protejeze familia mai mult decat orice, ceea ce face intotdeauna. Ei sunt pe primul plan. Dar cred ca motivul principal e actiunea bineinteles. Si in sfarsit avem o imagine a iadului. Cele cateva secvente cu Poarta Iadului din anime doar mi-au sporit curiozitatea. His Inner Hollow comes back again si nu pot sa fiu mai satisfacuta decat atat. Plus lupta de la inceputul filmului cu Ulquiorra, unul din personajele mele preferate. Il prefer, chiar daca numai pentru actiune.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bleach Movie 2 ady_x 6 7.070 31-03-2014, 05:02 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Bleach Chapter 512 (Update saptamanal) George 7 5.268 10-10-2012, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Bleach Movie 1: Memories of Nobody MithY 5 5.056 02-10-2008, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Becky


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)