Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Personajul preferat

#11
Ichiro Kurosaki :chuu:E iubirea mea de-o viata si de-o zi 24) E cel mai frumos baiat din anime si ma refer din toate anime-urile posibile 8 Are ochi frumosi , sexy , provocatori 24 Si parul lui portocaliu e cel mai smecher . Imi place personalitatea lui , nu se da batut niciodata si mereu face un lucru pana la capat . Deasemenea e super amuzant , mereu ma face sa rad ca o stricata 21 E cel mai genial om :pls:

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#12
Cu siguranta Momo Hinamori!Pur si simplu o ador,e asa de inocenta si ador relatia ei cu Hitsugaya (they are NOT brother and sister >_<)
I'm glad that Hinamori it's back in the show si ca i-a trecut obsesia care o avea pt.capitanul ei Aizen.Multi spun ca Momo seamana la caracter cu Orihime dar nu este asa!Orihime e mult mai slaba decat MoMo ( nu vreau sa intelegeti gresit...imi place si de Orihime ^^ fac doar o comparatie )...
[center][Imagine: 2010-06-15-290927-1.jpg]
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.[/center]

#13

Kuchiki Rukia. I just love her! M-am apucat de Bleach acum nu stiu cati ani fiindca imi placea foarte mult personajul, tot vedeam poze si AMV-uri cu ea si mi se parea geniala. Mai apoi am descoperit poze IchiRuki, care mi-au placut enorm, de asemenea. Atunci am zis a€žfrate, I gotta see this anime!a€ , si asa m-am apucat. xD De atunci Rukia e printre personajele mele preferate. Cu toate ca nu e cea mai inalta persoana din anime e foarte incapatanata, hotarata, uneori dura, si chiar daca nu e printre cele mai puternice personaje, isi da silinta cat poate si tine mult la prietenii ei. Admir asta la ea. Are un Zanpakutō foarte frumos si destul de puternic. As vrea sa vad un Bankai in viitorul apropiat.

Apoi ar mai fi Ichigo, fiinca nah, e personajul principal si nu are cum sa nu-mi placa, mai ales ca incepe sa ma intereseze din ce in ce mai mult soarta lui, acum ca si-a pierdut puterile. Tot vreau IchiRuki. T^T Cred ca asta e principalul motiv pentru care imi place.

Mayuri Kurotsuchi. Omul ala e atat de nebun, atat de sadic si atat de obsedat de cunoastere/ cercetari/ disecari/ experimente incat am ajuns sa-l iubesc pentru nebunia lui. Plus, are o voce frumoasa, dupa parerea mea. Imi mai place mult la el faptul ca se amuza testandu-si serurile pe oameni, si faptul ca ii vede pe toti ca pe niste cobai. ^o^
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#14
hm....personajul preferat....il aleg pe Ichigo. imi place foarte mult personalitatea lui si culoarea aceea portocalie pe care o are parul sau21 Imi place de el pentru ca nu se da batut niciodata nu conteaza cat de greu este drumul pe care merge si cat de usor ar fi viata sa daca s-ar da batut. este lucru pe care il apreciez cel mai mult la el:X

#15
Pooi, Grimmjow Jeargerjaques o//o. Dar problema este ca nu e numai personajul meu favorit, ci iubirea vietii mele, clar!! Imi place enorm!<3 Modul cum se comporta, cum arata, nu stiu tot felul lui dur de a fi, dar mai ales faptul ca este un personaj negativ :love:. Deci e absolut genial!
Iar ca personaj feminin, favorita mea este Kuchiki Rukia. Mi-a placut de la bun inceput pentru ca este inteligenta, puternica, dar si draguta si mai ales este Capricorn la fel ca mine<3!
Dupa aceea mai imi plac Ichimaru Gin8, Ulquiorra, Ichigo, Renji, Hitsugaya, Byakuya, Ggio Vega si gata ca nu ma mai opresc21.
"There are people in this world that enjoy being alone, but there isn't a single person who can bear solitude."
- Makarov to Gajeel [Fairy Tail]

#16
~Fara sa ma gandesc prea mult *tobele, va rog*, personajul meu preferat este Renji Abarai, locotenentul Diviziei 6. Il iubesc, ce pot zice. Tipul e fain rau, frumos, curajos, puternic, destept... ce mai poti cere de la un baiat? Are un par super tare, lung, de culoare nici nu mai zic, o ador. Ii ador tatuajele tribale de pe piept si de pe frunte. Pentru mine, el reprezinta perfectiunea~! Aaa... sa nu uit cel mai important lucru *fapt ce pe mine m-a socat de-a dreptul*, este zodia fecioara~
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#17
Hisagi Shuuhei aka Hisa-Hisa, Shuu-chan, Hisa-tan etc. De ce? Primul lucru pe care il ador la el este devotamenul sau si loialitatea sa fata de taichou (ma refer la Kensei, insa si lui Tousen i-a fost devotat pana in ultimul moment crezand inca in el). Chestia cu tatuajul m-a uimit. E curajos de mic, poate ezita putin insa stiu ca te poti baza pe el. Si-a salvat prietenii de mai multe ori. E foarte amuzat, dulce si adorabil. Faptul ca inca se teme de sabia lui ma inmoaie putin, insa, cineva care nu se teme de sabia sa nu o merita.
Cum spuneam, il ador pentru felul sau de a fi, pentru devotamentul sau si, nu in ultimul rand, pentru ca e adorabil 24

Nu-l pot scoate pe Kensei Muguruma aka Keny din ecuatie. Cu toate ca nu e ca Hisa-Hisa, il ador si pe el. E foarte puternic, l-a salvat pe Hisa-Hisa de spectru, e obsedat de zambete (ex. cand l-a obligat pe Hisa sa zambeasca cand era copil, desi era mai mult creepy). In ultimele episoade imi dovedeste ca nu e numai un nesimtit cum era mai mereu, ci chiar tine la baiatul a carei viata a salvat-o. Asta reprezinta mult pentru mine, mai ales dupa ce a facut Hisa cu tatuajul ala pe fata 24. Plus divizia pe care a ales-o.

PS: Keny si Hisa-Hisa vor fi impreuna 4ever acuuuum >.<!!
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#18
Abarai Renji fara discutii este si va ramane personajul meu preferat din Bleach.
Ca sa nu mai mentionez faptul ca are un bankai genial, personaliatea lui e perfecta dupa parerea mea. Felul in care a ajuns sa se lupte cu Nii-sama :3 dupa ce si-a dorit atat de mult sa il ajunga si la inceput nici nu putea sa il priveasca in ochi. Determinarea lui l-a facut sa isi doreasca sa o protejeze pe Rukia si totodata a ajuns unul dintre cele mai puternice personaje.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)