Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bleach Movie 1: Memories of Nobody

#1
De curand am auzit de acest film bleach "Memories of nobody" care e released inca din decembrie anul trecut dar l-am gasit doar in varianta proasta. Am cautat si am descoperit ca varianta DVD apare zilele astea (pe 5 septembrie) asa ca sper la o calitate superioara.

Pentru cei care au vazut secvente din film (apareau in unele episoade bleach la inceput) va place de Senna personajul feminin care apare in film ?(In centrul pozei)

[Imagine: Bleachposter.jpg]

#2
MithY A scris:De curand am auzit de acest film bleach "Memories of nobody" care e released inca din decembrie anul trecut dar l-am gasit doar in varianta proasta. Am cautat si am descoperit ca varianta DVD apare zilele astea (pe 5 septembrie) asa ca sper la o calitate superioara.

Pentru cei care au vazut secvente din film (apareau in unele episoade bleach la inceput) va place de Senna personajul feminin care apare in film ?(In centrul pozei)

[Imagine: Bleachposter.jpg]


Pai daca iese pe DVD, adica maine (ieste baaah, bine ca nu s0a facut anul de la lansarea oficiala 24 ), normal ca o sa fie de calitate superioara. Ma gandesc ca cei de la DB se vor ocupa de film (impreuna cu altii, dar prefer acest grup pentru ca tipi isi fac treaba cu seriozitate) si cum deja exista varianta cam, prefer sa cred ca traducerea va aparea la scurt timp de la lansarea dvd-ului.
In alte ordine de idei tin sa va anunt ca va aparea cel de-al doilea film Bleach care ii va avea in prim plan de Ichigo si Hitsugaya.
Doamne ajuta, poate al doilea va aparea mai repede titrat.
Revenind la memories of nobody, am vazut si eu secvente si pot spune ca de abia astept sa vad continuarea, insa nu pot aprofunda din moment ce nu stiu mare lucru despre poveste (si daca exista pers care stiu, va rog sa nu faceti spoilers).
Inca putin si apare, asa ca rabdati!

#3
Eu voi sta cu ochii cat pot pe torrente si cand apare (daca nu mi-o ia cineva inainte) am sa postez un mesaj pe aici sa-l mai downloadeze si alti fani Bleach Smile
Dammit I can't wait much longer for this movie

Edit :
A aparut filmul "Memories of Nobody". Il gasiti la http://www.animecrazy.net/2007/09/09/ble...of-nobody/

Enjoy !

#4
Am vazut filmul de ceva vreme , mi-a lasat o impresie buna ( mai buna decat filmele Naruto , dar asta e cu totul alta poveste ) grafica a fost ok , decenta , sunetul a fost exact cum trebuie , luptele interesante , apar destule caractere din anime , plotul e interesant si se mentine acolo pana la sfarsitul filmului , per total un film bun de pierdut vremea cu el .
Daca ar fi sa-i dau o nota ar fi un 7,5 , bun film , dar nu exceleaza cu nimica nou fata de serie , dar foloseste cu succes deja elementele bine implementate din seria anime .
[Imagine: Neferin.png]

#5
Nu a fost rau filmul. Din personajele noi mi-a placut doar Senna insa care a fost foarte simpatica. Momentul preferat din film a fost faza in care apare Byakuya pentru a o ajuta pe Rukia si rosteste fraza "Be proud to die by my bankai" sau in alta traducere "Consider it an honor to be destroyed by my bankai". Si aparitia lui Kenpachi mi-a lasat un zambet pe fata.

Nota personala: 7/10

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#6
L-am vazut si eu....N-a fost cine stie ce, dar , daca e sa compar cu filmele Naruto a fost mult mai bun...A avut un story destul de interesant...Cum zicea si Liviu, replica lui Byakuya a fost poate cea mai tare parte din tot filmul. S-a cam exagerat cand venea toti sa ajute la salvarea Sennei, dar in fine,,,doar e un film 10. Senna a fost destul de ok, cam asemanatoare lui Orihime [putin]...In rest, normal. Destul de ok, dar n-am imperiosinat cu nimic [cel putin, nu pe mine].



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bleach Movie 2 ady_x 6 7.070 31-03-2014, 05:02 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Bleach Movie 4: Hell Chapter ady_x 7 11.822 22-01-2014, 07:10 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)