Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Avril Lavigne.

#21
Avril este o cantareata foarte buna, cu o voce incredibila, care nu ar fi ajuns acolo unde e daca ar fi ramas in micul oras natal si nu si-ar fi urmat visul cu o gramada de tupeu. Are un stil diferit in ceea ce priveste muzica, dar si imbracamintea, combinatia ei obisnuita de roz cu negru imi place mult.
Ca melodii preferate ar fi "Girlfriend" si "My Happy Ending", foarte vesele, pline de energie si ar mai fi "When You're Gone" pe care o ador pt ca exprima sentimente puternice, chiar daca e si trista.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#22
Când eram mai mică, Avril Lavigne mă înnebunise! Şi acum îmi place stilul pe care îl abordează, deşi mie-mi place muzica puţin mai dark. Mi se pare destul de funny, dar îmi place la ea că a reuşit să facă ceea ce-şi dorea. Nu este comercială, ştie cum să-şi arate talentul şi asta-mi place la ea. Cântecele ei sunt complexe, fiecare transmite câte ceva unic, versurile sunt foare profunde şi sound-ul în general este special. Cred că aş putea asocia multe melodii de-ale ei cu momente din viaţa mea. Melodiile mele preferate ar fi Innocence, Skater boy şi Alice. Oricum, în mare îmi place, pentru că este unică în felul ei.

#23
Avril. <3
Hmm. Prima data am auzit de ea acum... mult timp. Vreo 3 ani. : - ? Am ascultat prima data melodia Girlfriend, care imi place si acum. Imi mai plac Skater Boy, Slipped Away, My Happy Ending, I'm With You, Naked, When You're Gone, Hot, Things I'll never say, The best damn thing si multe altele. Toate pe care le-am ascultat pana acum imi plac. xD
Imi place stilul ei de imbracaminte si nu numai. Nu e o pipita sclifosita ca alte cantarete, chiar are personalitate. Imi place ca poti dansa pe melodiile ei [<333 dancing xD], dar in acelasi timp exprima ceva.
In concluzie, <333 Avril. = )) Si gata.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#24
Am ascultat prima data la radio Girlfriend si nu stiam cine o canta. O fredonam si eu si o colega si habar nu aveam de artist. Pana, mai tarziu, am dat pe MTV si miracol 21 there it was. Demo, chiar imi place Avril, isi exprima foarte bine sentimentele prin muzica ei si ma bucur pentru faptul ca are succes. Mi-au placut intotdeauna suvitele ei roz sau negre si zambetul. Mai auzeam pe altii spunand ca arata ca un vampir 21 hai sa fim seriosi, e foarte draguta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#25
Avril Lavigne 1515 Mie mi se pare destul de buna,desi nu o prea ascult.Cands eram mai mica si eram in Baia-Mare,am ascultat melodia Girlfriend la TV... de youtube nu stiam 21.Nu am fost prea interesata de ea niciodata,adica nu saream in sus cand vedeam o stire despre ea.Doar mi se pare o artista cu o voce care merita apreciata.Aaa... nu-mi place nici o melodie de-a ei in acest moment,dar recunosc ca mai demult de cate ori era Girlfriend la TV saream in sus si topaiam [disperata de mine 21 ]. Pot spune ca aceasta melodie e singura care mi-a placut cu adevarat dintre toate pe care le-am auzit cantate de ea ^_^


#26
Avril Lavigne este o cantareata buna, cu o voce puternica si cantece faine. Mie imi place cum canta, are un stil unic si rebel. Melodia mea preferata in momentul acesta este " losing grip " pentru ca atunci cand sunt trista, ma ajuta destul de mult...Alta melodie care imi place foarte mult este " when you're gone ". Daca nu ar fi plecat, probabil ca nu..Smile

#27
Citat:Pot spune ca este singura fata care stie sa cante punk , stie cu ce se mananca
Doamne apara si pazeste!

Mai nou mi-sa pus pata pe fetiscana asta, care se considera o roackerista rea si isi permite sa faca din melodiile lui Joan Jett o prostitutie ieftina. Bad Reputation--> Not you, love, not you.

Obisnuia sa fie simpatica pe la inceputurile carierei sale, too bad.
Do not speak unless you can improve the silence.

#28
Nu stiu ca sa zic despre ea. Candva am avut o perioda mai proasta pe care nu as putea sa o uit vreo data. Atunci am ascultat When You're Gone si m-am mai linistit. Girlfrend nu pot saspun ca imi place insa intr-un fel e interesanta. Am mai ascultat si alte melodi si am si un poster cu ea pul la vedere da care s-a cam speriat mama. Se poate spune ca imi place dar nu e preferata mea.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#29
I used to love Avril. Da, e era cântăreţa mea preferată până să dau de metal şi să văd ce înseamnă o voce bună. Avril are ceva care te face s-o iubeşti, e simpatică şi jucăuşă, dar am mereu impresia că nu se maturizează şi că melodiile noi pe care le scoate au acelaşi mesaj. Mi-a plăcea să văd ceva diferit, m-am cam săturat de ideea de adolescnetă rebelă care face mereu ce vrea. Îmi plăcea imaginea ei de la început, era tipa băieţoasă care ştie să se distreze, dar de când s-a făcut blondă, nu ştiu ce să mai zic, mi se pare că devine mult prea comună. Îmi place vocea ei şi mai ascult din când în când melodii mai vechi, care au o anumită însemnătate pentru mine, dar nu mai sunt de mult un fan. I miss the old Avril.

Melodiile mele preferate, de pe vremea când o ascultam zilnic, au rămas cele lente, de dragoste, like: I will be (întotdeauna o să-mi placă melodia asta), Keep holding on, Slipped away, I'm with you, Fall to peices. Mai îmi plăceau şi Losing Grip şi Forgotten, dar acum a început să-mi scadă inetersul pentru ele.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#30
A devenit preepy. Noul ei videoclip face reclama la o groaza de rahaturi pe care le baga pe gat ascultatorilor [ in afara de faptul ca promoveaza propria linie vestimentara Abbey Dawn ~ sa fi imbecil sa nu`ti dai seama de chestia asta ] + sincer faza cu tipii de pe terenul de baschet . ..
Nu era stilul ei sa flirteze cu altii, sa`i sarute iubitului ei prietenul cel bun and so on. A devenit prea girly dar piesa e bune [ instrumental ~ cum suna I mean, versurile vorbesc despre cum l-a sarutat pe prietenul iubitului ei. So bitchy ] Anyway, piesa what the hell e buna, chiar i se potriveste numele. ^____^
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)