Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Avril Lavigne.

#11
oh.. o stiu...

imi place cum canta si o apreciez ptr ca.. are intradevar voce... imi place si cum arata, adopta in unele cazuri stilul punk ceea ce mie imi place. Melodia mea preferata ar fi girlfriend, dupa care ar urma together:X...

asha.. si am aflat ca va fi si ambasadoare a canadei... in 2012 parca.. va reprezenta ceva in china.. ceva cu pacea pentru copii sau ceva in genul asta... ma rog.. nu stiu cum ar arata ea in costum la 4 ace.. dar ma rog.. vom vedea atunci4>.. oricum.. in ultimul timp nu am mai auzit nimic de ea...
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#12
Poy ascult avril inca de acum vreo 3 ani cand eram absolut innebnita dupa ea, melodiile ei, stilul ei..ma rog, absolut totul. Inca mai imi place si acum, chiar fooooarte mult dar nu mai am acea obsesie bolnava21...melodiile preferate hm..."My happy ending", "Complicated", "Skater boy", "Contagious", "Nobody's home" si inca o multime, dar astea sunt principalele. Imi place si melodia "Girlfriend" pentru care a devenit atat de cunoscuta, dar nu pot sa spun ca e preferata mea. Cat despre plecarea ei din orasul natal avand in minte scopul de a deveni o cantareata cunoscuta mi se pare una dintre cele mai bune decizii luate de ea pentru ca daca intr-adevar ai talen si-ti place sa canti trebuie sa lupti pentru a-ti implini visul. In rest nu prea ma intereseaza ce spun altii despre ea...e problema lor, nu a mea, mie oricum imi plac melodiile ei orice ar spune.
Ah da...am citit pe undeva printr-o revista ca urmeaza sa revina cu melodii noi:X:X...abia astept5
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#13
Avril este una dintre cele mai bune cantarete dupa mine,mai ales ca ascult foarte mult melodiile ei.Nu stiu daca si-a facut vreun album,dar totusi fiindca vocea ei este buna cred ca si-a facut.Cred ca o ascult de 16 ani.Melodiile mele preferate de la ea sunt "Nobady's Home" si "Girl friend",insa stiu ca are o multime de melodii.Dupa topul meu de cantarete ea c-am ar fi pe locul 3 sau 2.Eu cred ca ar fii in topul cantaretiilor c-am intre locurile 5 si 2,asa cred eu si in fiecare hit al ei imi place imbracamintea pe care o poarte.Cum a zis si myuu ea a vrut sa-si implineasca visul si uite ca s-a implinit,hmm...probabil ca pe cand a plecat din orasul in care s-a nascut,motoul ei a fost "Implinesteti toate visele."La alti oameni probabil nu le place cum canta,dar dupa mine este pierderea lor.Abia astept ca Avril sa cante si alte melodii.Am multe prietene la care le place cum canta Avril,dar am si cateva la care nu le place si ele nu stiu ce pierd. :bye:

#14
Este o cantareata buna. Imi place cum canta.
Tocami ieri am dat intamplator peeste o melodie. Mi se parea mie cunoscuta vocea ... Am dat search pe youtube si ca sa vezi ... Fall to pieces, este cantata de Avril Lavigne.
Are melodii dragute si are voce buna.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#15
Sincer,imi place cum canta Avril,imi plac foarte multe melodii de-ale sale,insa de ea nu prea imi place,nu sunt o fana inrainta "Avril Lavigne" dar vocea ei imi place la nebunie,dar de ea nu prea.Ador melodia "Nobady's Home",si imi place foarte mult s-o cant.Sincera sa fiu,nu imi place Avril ca persoana,dar ca voce da.Atat am avut de spus.3
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#16
Avril Lavigne :X Pot spune ca este singura fata care stie sa cante punk , stie cu ce se mananca . Are o voce minunata , este una dintre cantaretele mele preferate . Pe deasupra chiar arata bine tipa , trebuie sa recunoastem . Ce ma atrage cel mai mult la ea este stilul in care se imbraca . E un fel de idol pentru mine la acest lucru =]] . Imi plac foarte mult melodiile de la ea . Cred ca prima melodie care am ascultat-o a fost Girlfriend . Mi-a placut extrem de mult , mai ales videoclipul , prea funny =]] . Cantareata chiar avea o voce buna si un stil original , facandu-ma sa ascult si alte melodii . Acum nu prea mai ma dau in vant dupa Avril Lavigne , deoarece m-am cam plictisit . Ascultam o melodie in prostie vreo 5 zile , dupa care ma plictisea enorm si nu o mai ascultam decat dupa un an cand imi venea din nou pofta =]] . Asa sunt eu xD Imi mai plac : Nobody's home ( care pot sa spun ca este preferata mea , inca o ascult si imi place sa o cant , versurile m-au inebunit complet ) , Complicated , My happy ending , Skater boy , When you're gone , Best damn thing si multe altele =]] . Ea intotdeauna a dorit sa-si indeplineasca visul si uite ca si l-a indeplinit . Este atat de cunoscuta si populara . Eu una o admir pentru tot ce a facut . Nu multi mai sunt ca ea .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#17
Cum se putea să nu îmi placă mie Avril :3...
Personal, cred că are o voce superbă. Cred că cel mai mult m-a atras stilul ei Skater punk. Mi se pare nemaipomenit că a avut primul ei concert la şaisprezece ani. Nu cred că s-ar fi remarcat în Ohio aşa mult, pentru că mari cântăreţi în zilele noastre trebuie să fie din oraşe foarte importante. Avril este de asemenea căsătorită cu Deryk Whibley care este cântăreţ în formaţia Sum 41.
Am multe melodii preferate cântate de Avril Lavigne, atât pentru vocea ei, cât şi pentru povestea în sine. Câteva dintre acestea ar fi : Innocence (pe care o ascult şi acum), Nobody's home în care era brunetă şi îi stătea nemaipomenit, şi unde povestea a fost superbă, When you're gone, My happy ending, Sk8er boy, Hot, Runaway, The best damn thing, Alice in wonderland.
Cred că acestea sunt cele mai reuşite melodii.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#18
Avril ... Prima dată am auzit de ea la tv, cu melodia "My happy ending" şi mi-a plăcut, deşi nu am devenit o fană.Sunt doar 2 melodii care-mi plac de la ea, ele fiind "Together" şi "Thing I'll never say".Am auzit de aceste melodii prin aprilie 2008, când eram disperată de DN.Am căutat pe youtube amv-uri cu DN şi erau 2 cu melodiile acestea.Desigur, am luat melodiile, le-am ascultat până mi-au ieşit pe nas, apoi am uitat de ele 1 an jumate.Acum vreo 5 zile mi-am downloadat iar aceste melodii, pentru a-mi aduce aminte de vremurile acelea.
De plăcut cum cântă, cântă bine, ce pot spune, dar nu-mi place.(excepţie făcând cele 2 melodii de mai sus).Şi cred că nu, nu ar fi ajuns ce este dacă nu pleca din oraşul său.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#19
Avril. <3 She`s my fav singer. 43 Cântă extraordinar, am ascultat`o live şi nu e ca paraşutele de la tv care au vocea modificată la maxim. Prima dată am auzit de ea acum 4 ani jumate, pe la sfârşitul lui 2005. Prima melodie pe care am ascultat`o a fost He Wasn`t, o melodie ce încă îmi place.
Melodiile mele preferate de la ea sunt . . . multe. Ca să dau nişte exemple : Daydream, Skaterboy şi I don`t give a. Fiecare melodie are povestea ei, Avril mereu spunea de ce compunea o melodie, de ce a făcut acele versuri and stuff. Melodia Complicated m`a făcut să plâng. Este aşa ciudat . . . Un tip te place, află că şi tu îl placi şi brusc se schimbă . . . Complet.
Avril ca persoană este minunată. Se dă dură, dar este foarte sensibilă. Exact ca mine. Îmi pare atât de rău că a divorţat de soţul ei. Se potriveau, dar eh, nu e vina ei, nu ea a înşelat. Ştiu că odată când s`a îmbătat a alergat dezbrăcată prin cartierul ei. 21 Ceea ce demonstrează că este kinda childish. Şi încă are un spirit rebel, chiar dacă este majoră de ceva timp.
Personal, cred că ea este o persoană extraordinară şi cântă mirific. ^^

@ Keyko : Iubito, de ce minţi ? Nu ai cum să o asculţi pe Avril de 16 ani, pentru că nu cântă de atâta timp. .-. Voi când minţiţi, măcar minţiţi convingător. 22
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#20
Avril Lavigne <3 . Cum a dat domnu de n-am ajus p'aci mai devreme? :]]
Well, este una dintre cântăreţele de sex feminin ce-mi plac foarte mult [ de fapt, este una dintre singurele ]. Îmi place cum se îmbracă şi arată bine de tot 38 . Stilul ei e foarte cul. Adică, nu are o îmbrăcăminte normală, e o combinaţie reuşită între punk şi goth [ stiluri pe care le ador] . Pe scurt, dacă ar exista o fată care să arate identic ca ea, sigur m-aş îndrăgosti de aceasta [ dar să aibă şi ea vreo 14 - 15 ani :]] ].
Pare foarte copilăroasă. Adică, în toate videoclipurile pare o puştoaică de vreo 16 ani. De fapt, asta am şi crezut când am văzut-o pentru prima dată în videoclipul de la skaterboy. Oricum, e diferită de celelalte cântăreţe.
Acum să trecem la muzica ei. Ca melodii, îmi plac : Skaterboy [ ofc. putea să nu-mi placă? mă caracterizează total ], Complicated [ melodia aia îţi transmite sentimente multe o.o ], Girlfriend [ îmi place soundul şi videoclipul ], Daydream [ eh, îmi place, dar nu ştiu de ce ] şi He wasn't [ frumuşică ] . Nu se poate să nu-ţi cântecele lui Avril pentru că ele îţi transmit cu adevărat sentimente. Fiecare cântec face asta. Ea nu-i ca orice fandosită ce aruncă nişte cuvinte pe hârtie şi numeşte aia cântec.
O ador din toate punctele de vedere: voce, melodii, aspect ÅŸi personalitate. <3
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)