Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo]

#21
Raspunsul meu este nu, nu as suporta sa fiul in locul lui Enma Ai. Iadul e un loc oribil si as prefera sa nu fiu nevoita sa duc oamenii acolo, oricat de vinovati ar fi de tot felul de rautati. Si mai vin si alte momente... chiar daca, sa zicem, unii sunt vinovati, mai exista si cei care au tras ata, cei care se duc in iad doar pt ca s-au razbunat. Ar fi ingrozitor sa fiu nevoita sa ii plimb pe acestia cu barca..
[Imagine: sig_reinoir.png]

#22
Hmm...Daca as suporta?
Pai mie chiar mi-ar placea ... sa am o viata linistita...mai putin partea cu ducerea sufletelor in iad...
Nu m-ar deranja ura oamenilor cu care as comunica dar nu mi-ar fi placut partea cu ,,Oameni vroiau sa ma omoare pt. nu-stiu-ce ritual idiot,,

#23
Da,normal ca as suporta, nu e nimic rau in a fi la fel ca Ai,plus ca in lume sunt o gramada de psihopati care nu merita sa traiasca
Cred ca ar fi mai bine sa fi hell girl/boy decat un om obijnuit care ramane singur, imbatraneste si moare...
Sincer, daca ar exista o cale sa devin hell girl, as fi cu siguranta si mi-ar face placere sa-i trimit in iad pe cei care peofita de bunatatea si inocenta altora, si sa-i ajut pe cei care sunt "bantuiti" de anumite persoane din trecut

#24
Hmm .. depinde! (mereu am vrut sa raspund astfel la aceasta intrebare 19 )
Sincer cred ca as suporta, mai ales daca ar trebui sa fac asta in locul altei persoane.. de ce? Pentru ca eu sunt o fire usor razbunatore si sa fac oamenii sa sufere este uneori cea mai buna distractie.. Adica, sincer, cui nu i s-a intamplat sa se enerveze pe diverse persoane ce au incercat din tot sufletul sa ii distruga viata??? (nu-mi suna prea bine propozitia .. dar mi-e lene sa o re-gandesc 10 .. sper ca macar ideea e transmisa.. :crazySmile Si mai ales uneori ajut oameni in dificultate, gen fete urmarite de pedofili, familii distruse de profitori etc..
Cred ca as fi o buna Jigoku shoujo, desi uneori as incerca sa schimb regulile sau macar sa ajut in alt fel.. pentru ca uni oameni nu merita sa ajunga in iad prea devreme, dar si asa mi-as face datoria.

Some people's comfort is other people's suffering. :ask:
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#25
Oh~paiii...my dark side is like~Yeah~Wannntttt~ dar partea mea luminata e.. hell no.. nu as suporta.. acum da .. e ok sa fii in locul ei pentru ca ea face dreptate.. pt ca tipii aia dubiosi chiar isi merita soarta si as fii si eu multumita cand as stii ca as ajuta o persoana sa isi faca dreptate.. si pare interesant.. dar parca nu stiu..confused.. dar cred ca mai mult spre DA...de ce nu xD

#26

He-Yo!! Eclair a fost aici.

Fugi de aci mai. Eu as avea cosmaruri noaptea si as avea niste cearcane imense, cat a lu' bunica. Clar ca nu deoarece sa te numesti " fata iadului " inseamna ca nu exista nicio farama de iubire, speranta si bunatate in tine. Adica cand vezi un puppy pe strada si ai avea un sandwich nu ar trebui sa ii dai si lui macar o mica bucatica, ce om cu inima ar face asta?
Iar ea nu e deloc o fire puternica, e foarte emotiva daca nu ar fi asa nu ar conta ce ia facut acel timp.. i-am uitat numele, nu tin minte chestile neimportante. Si mie imi e mila de ea : (
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#27
Daca am sta putin si ne-am gandi cum este de fapt sa fi o hell girl ,cat de mult sufera ,fara sa aiba voie sa se planga ,fara sa aiba pe nimeni in preajma care sa o intelega , atunci nimeni nu ar mai dori sa fie in locul ei .Asa urmarind un anime ne este usor sa spunem ca am vrea sa fim in locul ei ,dar daca stai putin si te gandesti nu este chiar atat de usor .
Sa nu judecam o carte dupa coperta ,poate o fi frumoasa si misterioasa ,dar daca ar exista in realitate eu nu mi-as dori sa fiu in locul ei ,oricat de dark as fi pe interior si oricat as vrea sa ma razbun pe anumite persoane ..



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jigoku Shoujo Lye 27 22.276 04-07-2014, 02:03 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo] Gwindel 19 13.528 14-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo] Gwindel 16 12.446 20-02-2011, 10:00 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo] Gwindel 11 10.144 03-09-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: ☻vαмpιхυ`☻
  Razbunare [Jigoku Shoujo] Gwindel 13 9.816 21-06-2010, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)