Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Atentie userilor: ACTA semnata.

#31
Someone: Um, we have signed AcTA too, here in New Zealand.
Someone: I can still download stuff lol.
Aly ~: lol
Aly ~: really?
Someone: Yeah, I mean I could get caught, but it's nothing serious.
Aly ~: oh really?
Aly ~: o.o
Someone: My brother downloads like crazy and he's never gotten in trouble, so I feel safe downloading the odd movie.
Aly ~: thanks!
Someone: No worries.
Someone: From what I understand of it, it's not enforced for the European countries yet.
Someone: Not til June or something, when they vote on it.
Aly ~: i know!
Someone: They've just signed to liking the idea.
Aly ~: but people are frekaing out over it
Someone: Whereas we have an anti-piracy law already.
Aly ~: I told them that but they are still frekaing out...
Aly ~: LOL
Aly ~: we don't even have that
Aly ~: )
Aly ~: or wait, I think we have but nobody respect it
Someone: Yeah nobody does here either.
Someone: Its stupid cause basically everything online is piracy.
Aly ~: yeah xD
Someone: Any picture that a news person does not take themselves but uses to put in their story, illegal.
Someone: Blogs. Illegal.
Someone: All the joke sites, illegal.
Someone: Hell, google is insanely illegal lol.
Aly ~: lol
Aly ~: you rest my heart
Aly ~: everyone it's frekaing out
Aly ~: and i was like "no way, the hacking country now has this? do they want to get hack even more than usual?
Aly ~: brb
Aly ~: have to eat
Someone: Basically if they start enforcing these things there might as well be no internet, which countries don't want because it brings them revenue.

Read it and weep. AcTA e PARANOIA pentru unii si tu Aline, esti cauza paranoiei astora...

#32
Flaw are absoluta dreptate. Deocamdata nu se intampla nimic si e aiurea sa te gandesti ca Zup-ul va fi unul dintre primele siteuri. Imaginati-va ce s-ar itampla daca totusi, Zupu-l va fi inchis. Cred ca cel putin trei sferturi din zupisti ar iesi in strada O.O N-au ei curajul sa ne fure teritoriul virtual, cel putin eu as face scandal, si multi ar face ca mine, pentru ca, cel putin, la FF se munceste.

Dammit, peste tot pe Zup se munceste >.< RPG, GFX, foto and stuff. Cu ce drept vin ei sa ne inchida daca totul aici e construit pe munca noastra, fara a plagia mai nimic? Si totusi, eu zic ca e bine sa va salvati Manga-uri si lucrarile undeva intr-un folder pentru ca nu se stie cand ACTA va fi introdusa si in Romania.

Parerea mea.
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#33
Nu doresc să fac chat sau ceva de genul, dar da, știu că au intrat la naftalină din petiții, dar dacă ACTA s-a semnat, mai au rost petițiile? Dar eu personal nu știam că download-ul e interzis, dimpotrivă, știam că cei care au distribuit ar trebui să fie „arestați” sau ceva de genul. Oricum, așteptăm până mâine, pe un site am citit că mâine s-ar face declarații și alte chestii.

#34
I love to get people crazy... Story of my life Yondaime
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#35
(26-01-2012, 09:58 PM)LiliÅŸor A scris: Anw, daca se duce internetu' sunt multi oameni de la care vreau sa imi iau ramas bun. Am citit undeva ca e-mailurile vor fi filtrate iar mama a fost ceva de genu "Asta nu-i violare de corespondenta? Nu-i corect."(mama lucreaza in justitie) Nu stiu daca e corecta informatia dar acum chiar vreau ca Anonymous sa se bage, desii nu prea ii suport pe baietii astia, acum cred ca multa lume isi pune bazele in ei.

Ah, am uitat de aia! Ce legi tari avem, pun sa filtreze tot netul dar intra pe violare de corespondenta. Se bat cap in cap.

Apropo, cand am vazut AcTA, frate, nici prin cap nu-mi trecea ca e AcTA aia de la comert din anul 2 de facultate. I studied this shit xD Acum 2 ani, in Romania, au vrut sa o introduca, insa, s-a votat contra ei. Acuma, toata lumea a votat ca SUSTINE AcTA. Americanii au votat ca sustin SOPA si PIPA... si s-au dus la cucuietii din deal si acolo au ramas.

#36
Teulisi, tu stii sa citesti, mama? Ignora link-ul ala idiot. Romania a semnat ca sustine actul, dar legea in sine e supusa unui vot a Parlamentului European abia in MAI!

Maine se face nimic. Unii (majoritatea) celor care scriu pentru ziare in Romania sunt idioti. Cata panica a creeat mass media in Romania? Incheiat.

Eu as iesi sa protestez, insa Ciprul nu a semnat nimic si as fi singura idioata pe strada, plus locuiesc in micul Paphos cu cei numai 60k loc. Ar fi dezastru aici, se vand dvd-uri piratate chiar in magazin 24

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#37
(26-01-2012, 10:05 PM)Teuliși A scris: Nu doresc să fac chat sau ceva de genul, dar da, știu că au intrat la naftalină din petiții, dar dacă ACTA s-a semnat, mai au rost petițiile? Dar eu personal nu știam că download-ul e interzis, dimpotrivă, știam că cei care au distribuit ar trebui să fie „arestați” sau ceva de genul. Oricum, așteptăm până mâine, pe un site am citit că mâine s-ar face declarații și alte chestii.

A semnat nu e acelasi lucru cu a pune in aplicare. Din punct de vedere juridic, sunt diferite si nici macar nu sunt sinonime.

A semna inseamna ca esti de acord cu acea lege.

A aplica inseamna ca legea a fost deja votata, a trecut de Curtea Constitutionala pentru ca ea incalca si cateva legi din Constitutie, gen libera exprimare, a fost publicata in M.O. si au trecut si 30 de zile de la publicarea ei ca sa intre in vigoare.

Nu ma credeti, intrebati-va parintii, fratii, rudele, vecinii, amicii, pe cine vreti, da-ti si search pe google la ce am zis eu acolo, asta e legea in Romania. In plus, daca AcTA ar trece, din corpul ei legislativ se intelege ca trebuie sa se creeze ceva - un institut, un centru, un birou - care sa supravegheze internetul si traficul si corespondenta, cu alte cuvinte, un alt serviciu secret.

Daca ma pica Sandru la drept, zau ca ii dau in cap cu cate stiu din legi si drept >.<

#38
Illuminati va domina planeta!
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#39
Mai tacati gura cu illuminati si wikipedia care poate fi editata si toti care au luat NUMELE PROST! Vrei sa stii cine conduce lumea? Se numeste Francmasonerie. Vrei sa stii ca s-au intalnit si in Romania la Bucuresti? Uite afli acuma! Si ca veni vorba de wikipedia, tot ce era la Illuminati au copiat la francmasonerie editand cuvintele si tot ce era la francmasonerie au copiat la Illuminati. Au facut asta in 2006 sau cam asa ceva.

Mai lasati-ma dracului in pace cu paranoia si illuminati. Aline, daca mai continui, ma jur ca iti dau warn si te fac doar mod. Tu ii sperii pe astia mici.

Ca sa va dati seama de ce e numele prost:
2008: http://mdzr.blogspot.com/2008/03/intalni...diale.html
2011: http://www.telem.ro/telem/local/36708-re...-iasi.html
2012: http://www.cotidianul.ro/viitorul-lumii-...ei-126727/


*shaked head* va dati destepti cu chestii complet gresite... tipic voua. macar taceti naibii din gura sau dati search pe google si nu pe wikipedia inainte!

#40
Illuminati exista! Mintea ta, Aly, a fost devorata de coruptia lor si nu esti destul de curajoasa sa recunosti! Illuminati vor prelua controlul lumii, veti vedea! Trebuie sa facem ceva, frati si surori! Nu va lasati batuti doar de un admin!
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O idee despre culoarea userilor ToRnAdO 10 6.363 10-04-2008, 10:43 PM
Ultimul răspuns: ToRnAdO


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)