Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Atentie userilor: ACTA semnata.

#21
Anyways, sper sa nu se intample nimic comunitatilor anime pe viitor. Eu am postat doar ce am auzit, ffs, am scris si la inceputul topicului. Eu mi-am exprimat punctul de vedere si nu poti stii niciodata in ce consta EXACT acta.
Si chiar daca legea nu e aparuta in monitorul oficial, riscurile tot exista... nu acum, nu maine, dar tot exista.
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#22
Romania a semnat ca sustine ACTA, dar ACTA nu a fost supusa inca unui vot al Parlamentului European. Ma f** pe articolul ala.

Din arhivele netului: nu e prima oara cand se incearca trecerea ACTA:

"On 10 March 2010, the European Parliament adopted a resolution criticizing the ACTA with 663 in favor of the resolution and 13 against, arguing that "in order to respect fundamental rights, such as the right to freedom of expression and the right to privacy" certain changes in the ACTA content and the process should be made."
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#23
Si pana atunci se pot intampla multe...

#24
Sunteti paranoici, nu se va intampla nimic.

Sa incepeti sa va ingrijorati atunci cand veti auzi ca sunt date amende si sunt arestati oameni in Romania pentru chestia asta, sau atunci cand vor fi inchise primele site-uri romanesti.

WTF??? Nu se sperie aia de pe filelist sau vplay, si e nebunie pe zup? ._.

Grow up...

#25
Adevarat, se pot intampla multe.
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#26
http://www.stopp-acta.info/english/home/home.html
The petition. Yeah, măcar să facem ceva să prevenim.
Am să încep să-mi descarc mangauri pentru zile negre.
Btw : http://www.youtube.com/watch?v=zkDmoqSxb...r_embedded
( Mulțumesc Gărgărița pentru link )
-

#27
Serios? Dacă acest ACTA s-a semnat, chiar nu vor exista „protestanți”? Ce e internetul cu ACTA? Pentru mine, nu prea mult. M-aș fi așteptat să apară ceva pe la televizor, dar dacă stau să mă gândesc nu cred că știu jumate din locuitorii României care utilizează internetul de acest ACTA. Plus că organizația a lucrat de 3 ani, dar în secret. Dacă s-a semnat, au rost petițiile?;-??

#28
Flaw said: "Nu e ok sa sari de fund in sus pentru o lege care nu e inca pusa in aplicare si nici nu va fi prea curand. Iti dai seama ca pe principiul asta TOTI cei care au un calculator sunt infractori? Nu poti sa dai o asemenea lege, e sinucidere curata. Toata tevatura asta e ca sa sperie mahari pentru Kim Schmitz, ala care detinea Megaupload, si altii ca el, care fac o avere din materiale piratate."

Poate are dreptate si n-ar trebui sa ne alarmam... dar tot e un pic riscant! I'll never let my guard down!
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#29
Teuliși, in 2009 au fost multeee stiri la TV legate de ACTA iar in Polonia, oamenii au iesit in strada. Semnaturile au si ele rostul lor. Daca ai fi citit mai sus, SOPA si PIPA au intrat la naftalina pentru ca au fost multe peitit cu multe semnaturi.

Anw, daca se duce internetu' sunt multi oameni de la care vreau sa imi iau ramas bun. Am citit undeva ca e-mailurile vor fi filtrate iar mama a fost ceva de genu "Asta nu-i violare de corespondenta? Nu-i corect."(mama lucreaza in justitie) Nu stiu daca e corecta informatia dar acum chiar vreau ca Anonymous sa se bage, desii nu prea ii suport pe baietii astia, acum cred ca multa lume isi pune bazele in ei.

Abea astept sa-i vad cum aresteaza pe fiecare om care a downloadat ceva de pe net///
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#30
Jails for animefans! I vote for one! Carcera Anime, PuscarieKon, AnimeTraz... ce nume ar fi bun?
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O idee despre culoarea userilor ToRnAdO 10 6.367 10-04-2008, 10:43 PM
Ultimul răspuns: ToRnAdO


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)