Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asa m-am schimbat

#31
RALUKUTZA MEA ... TE IUBESK:X.. DA.. pei sa vedem.. Imi place capitolul asta si dap.. ai avut dreptate. Am ras cand am citit "felina". Tare faza. Dap.. Lineatele nu se vad, dar sa sti ca mai bagat asa bine in povestire incat nu am mai obs;;). Imi place la nebunie ficul tau desi acum saruturile ma cam enerveaza ... sti tu de ce:|.. clau.:(, bine printes-o, nu te supara .. ce sa fac, nu il pot uita asa usor:D. in fine. Saruturile sunt wow, extraordinare si superbe, te pricepi la descrierile unui sarut:))... dap cum a zis si Ali..ma bucur ca te-ai intors de la bunici. mi-a fost dor de tine, sa nu mai pleci niciodata ca mi-e greu fara tine:(((:X. tu ai zis ca o sa primesti critici in fine la capitolul asta, dar mie mi s-e pare super tare, adica acum esti asa de priceputa incat nu mai pot spune ca te poate critica cineva decat daca are altfel de gusturi sau nu ii place naruto sau mai stiu eu ce:D..
abea astept nextu..
a.. si scuze pentru ca nu am postat cand m-ai rugat adica aceara:D... m-am luat cu altceva, cum ar fi sa scot mobila din camera ca sa caut cardul de memorie.. sti tu...
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#32
E frumoasa pov, dar ai mai multa grija la exprimare, ai probleme cu virgulile si cand trebuie sa inchei o propozitie.Dialogul nu e sec iar naratiunea mai poate fi inbunatatita.Greseli de tastatura nu am gasit, dar adevarul este ca nici nu am cautat.Ai descrieri frumoase si pline de epitete, descri foarte bine sentimentele dar nu stiu de ce prin descrieri o transformi in ceva plictisitor.E bine sa faci descrieri dar u faci atat de multe incat s-a pierdut tot firul.Ar trebui sa te acsezi doar pe desfasurarea actiuni si descrierea acestora, cat despre descrierea sentimentelor e bine dar taie toate aceste descrieri plictisitoare.Faci ca pov sa fie mereu trista

#33
Am venit cu capitolul 14 si ii este dedicat lui Letty :X...

ATENTIE! ACEST CAPITOL ARE AVERTIZARE +18!

Cap 14: “La multi ani, rozalia mea! “

Dupa prima zi, m-am obisnuit cu ideea de a sta in spital pentru un timp indelungat, pentru ca eram cu el si ma simteam in stare sa-l ajut sa treaca mai usor peste acest urcus al vietii lui. Fiecare zi semana cu prima, mai mult sau mai putin si chiar daca sa stau cu brunetul intr-un spital nu era un basm sau un vis care speram sa se implineasca, eram alaturi de el si asta imi umplea fiecare moment. Plus cele doua prietene ale mele care ne vizitau cate o ora sau doua in fiecare zi pentru ajutor sau simpla distractie, alaturi de Naruto si Neji care dupa doua zile au aflat si ei de prefacatorie si au venit sa ne viziteze. Cand veneau cu totii, salonul semana cu o bucatica din clasa noastra, o bucatica cu cei mai dragi prieteni si plina de voie buna. Dar uneori, cand baietii aveau antrenament la handball, veneau doar fetele si mai vorbeam despre ale noastre, desi Sasuke era de fata, totusi spusese ca nu e atent la noi si incepea sa citeasca ceva. Nu o sa uit niciodata povestirile celor doua despre Naruto si Neji...

Flashback

Stau si ma uit la cele mai bune prietene ale mele cum chicotesc si se uita in toate directiile, rosiind ca niste copilasi innocenti. Hinata incepe, ceea ce m-a lasat uimita, nu ma asteptam sa fie atat de curajoasa sa povesteasca ea prima. Totusi a inceput:
-Eram la scoala, in curte si stateam pe banca cu TenTen, in timp ce rasfoiam o revista si vorbeam. TenTen s-a dus sa ia niste apa de la chiosc, iar eu am ramas singura pe banca, citind un articol cu glume despre vedete. Am citit una foarte amuzanta si am inceput sa rad...
-Doamne, Sakura, trebuia sa o vezi. Am plecat de la chiosc fix cand a inceput sa rada si am vazut ca de ea se apropia Naruto. Cand am vazut ma rugam sa nu treaca de la ras la lesin si as fi vrut sa arunc cu ceva in ea, dar m-am abtinut, spune TenTen printre rasete.
-Asa si in timp ce radeam, continua Hinata, am vazut in spatele revistei picioarele unui baiat, care purta adidasi ca ai lui Naruto, apoi mi-am auzit numele. Am ridicat capul si de cine crezi ca am dat ?
-De Naruto cu cea mai serioasa fata pe care o puteai vedea in toata viata ta ! A spus TenTen facandu-ma sa rad. Sa o fi vazut pe Hinata, s-a oprit din ras intr-o secunda, chiar mai putin si s-a uitat la el cu niste ochi mari, a continuat satena cu un zambet pe fata.
-Si m-a intrebat daca poate sa stea langa mine. Bineinteles ca am zis da ! Dupa ce s-a asezat l-am intrebat ce mai face. Si a spus ca vrea sa ma invite la restaurantul lui preferat de ramen si apoi daca vreau sa mergem in parcul “Cel mai frumos apus” ca sa ne plimbam.
-Wow... spun eu uimita de ceea ce aud.
-Da, stiu, spune Hinata rosind.
-Si ce s-a intamplat dupa? spun eu curioasa.
-M-a intrebat daca vreau si am spus ca da... altceva nu cred ca mai puteam spune, a zis bruneta chicotind. L-am intrebat in ce zi si la ce ora si mi-a zis ca sambata la cinci vine el sa ma ia de acasa. Apoi Neji l-a strigat si a plecat, cu un zambet mare si victorios, ramanand sa ne intalnim sambata....
-Adica ieri, a spus TenTen facand ochii mari spre mine.
-Da... Am mers la restaurantul de ramen, am vorbit, am ras, Naruto facand glume una dupa alta, abea ca puteam manca printre rasete. Dupa ce am terminat masa, el a platit pentru mine si am mers in parc. Acolo ne-am asezat pe o banca, dintre cele care sunt cel mai aproape de apa. Atunci mie mi s-a facut frig, pentru ca TenTen a insistat sa port un maiou ca sa il impresionez. Am reusit sa nu tremur, dar sa vezi si sa nu crezi, Naruto m-a luat in brate, venind mai aproape de mine si punandu-si mana dupa umarul meu...
-Chiar daca nu am fost acolo, pot spune, fiind 100% sigura, ca Hinata s-a incalzit instantaneu, a adaugat satena razand.
-Chiar asa a fost! a continuat Hinata facandu-ma sa rad. Iar dupa, mana lui s-a apropiat de a mea, iar cand a atins-o nu am mai putut sa astept sa-l iau de mana asa ca am actionat.
-Tupeisto! am spus eu razand.
-Da, eu, o persoana tupeista! Si nu prea stiu cat am stat asa, doar stiu ca atunci cand ne-am ridicat, mi-a spus ca ar fi timpul sa ma ridic de pe umarul lui ca e tarziu si ca tatal meu s-ar supara daca nu ajung atunci cand am spus. M-am ridic ca o sageata si m-am uitat la el cum zambea, iar eu probabil eram o rosie. M-a dus acasa, tinandu-ma de mana si... cand am ajuns, inainte sa intru in casa, m-a pupat pe frunte si a plecat dupa ce mi-a zis pa...
-Wow... spun eu la sfarsitul povestii.
-Mi-e imi spui? a spus TenTen chicotind.
-Mi-e imi spui? a spus Hinata. Sa auzi povestea lui TenTen.
Aceasta fraza mi-a trezit curiozitatea si o rog pe TenTen din priviri sa inceapa povestirea. Nu am insistat pentru ca nu a fost nevoie, ea incepe:
-Pai, in primul rand eram la liceu, la oglinda de pe hol.
-La cea la care ai zis ca nu o sa te duci niciodata pentru ca nu vrei sa te aranjezi in in timp ce pe langa tine pot trece baieti, care sa te vada aranjandu-te?
-Da, dar nu e ceea ce pare. Vroiam sa vad daca mi se desprinsese unul dintre cocuri, dar fusese o alarma falsa, doar o clama nu statea foarte bine prinsa, asa ca am pus-o mai bine. Si cand m-am intors: surpriza! Neji era in spatele meu si parea ca ma asteapta, asa ca l-am salutat dupa ce am impietrit in fata lui.
-Si dupa? spun eu razand pentru ca satena facuse o pauza.
-M-a intrebat daca am vreun plan sambata de la sase. Eu am spus ca nu si atunci s-a intamplat ceva ce nu credeam ca voi vedea, Neji s-a balbait la doua cuvinte, cand m-a intrebat daca as vrea sa merg cu el la un film.
-Neji s-a balbait? Esti sigura? spun eu destul de speriata de ceea ce aud.
-Da, sunt foarte sigura, spune TenTen cu o fata la fel de uimita ca a mea. Asa... si eu am spus ca mi-ar placea foarte mult si el a zis ca vine sa ma ia la sase de la mine de acasa. Apoi Naruto l-a strigat si ultimul lucru pe care mi l-a zis a fost ca ne vedem la sase. Si a venit ziua de sambata, m-a luat de acasa, am ajuns la cinematograf si a trebuit sa alegem filmul. Ne-am hotarat sa ne uitam la “Omul Lup” pentru ca parea un film interesant, parea un film de actiune si mai era un sfert de ora pana incepea. Dar ne-am inselat, seamana destul de mult cu un film de groaza, dar si mai rau era ca erau niste scene care pe marele erau foarte scarboase. Asa ca din cand in cand imi tot intorceam capul sau inchideam ochii si la un moment dat simt cum Neji ma ia in brate si imi sopteste ca e doar un film si daca vreau pot sta in bratele lui.
-Ce propunere draguta! spun eu oarecum uimita.
-Si asa am ajuns eu sa stau in bratele lui Neji o jumatate de ora. Cand filmul ajunsese aproape de sfarsit sau cam asa, si scenele scarboase erau din ce in ce mai multe. Si chiar daca eram langa el, nu ma puteam abtine sa nu ma ascund cu fata in bratele lui. Asa ca dupa mi-a zis ca daca nu imi place, putem pleca chiar in acel moment. Am spus ca mi-ar placea daca am pleca, asa ca am iesit si ne-am dus in parc si ne-am asezat pe o banca. Stateam si vorbeam, iar la un moment dat am vazut ca e cam abatut, cand am adus putin vorba de film. Si cand l-am intrebat de ce e suparat mi-a zis ca isi cere scuze ca m-a dus la “Omul Lup”. Cand am vazut ca e suparat nu m-am putut abtine sa nu il pup pe obraz si sa il tin de mana si sa-i spun ca nu e nimic, ca a fost destul de interesant, chiar daca era cam scarbos. Mi-a zambit si m-a luat in brate si cam asa am ramas vreo jumate de ora, cand mi-a zis ca mai bine m-ar duce acasa. Am mers de mana pana acasa si apoi ne-am luat ramas bun si asta a fost.
-Iar dupa m-ai sunat sa ne povestim peripetiile, a spus Hinata zambind.
-Wow...puteam crede ca baietii va plac, dar nici ca vor actiona la minut, spun eu razand.

End of Flashback

Totusi acum acea luna petrecuta in spital este doar o amintire, o amintire destul de frumoasa, una pe care nu cred ca o voi uita, a fost noul nostru inceput, al meu si al brunetului. Cearta ne intarise, ne facuse sa avem incredere mai mare unul in celalalt, simteam ca Sasuke ma va intelege sau macar va incerca de fiecare data cand intalnesc situatii presarate cu spini otravitori. Totul trecuse parca atat de repede si acum mai era doar o zi pana pe doisprezece aprilie, cand este ziua mea. Chiar daca de data asta ziua mea cadea in ziua de sambata, nu am vrut sa aranjez o petrecere, mai ales ca parintii mei plecasera pe zece aprilie, doar cu doua zile inainte de ziua mea, nu ma mira faptul ca vor rata alt moment special din viata mea. Totusi nu vroiam sa-i condamn, mi-au oferit tot ce mi-am dorit vreodata si m-au invatat tot ce trebuie sa stiu pentru a iesi victorioasa din lupta numita viata. In plus, ziua mea mi-o imaginam ca o zi intreaga impreuna cu brunetul in care sa nascocim cele mai interesante lucruri pe care le putem face, iar dorinta mi-a fost indeplinita pentru ca brunetul m-a sunat de dimineata sa-mi spuna ca ma invita la el de ziua mea, la ora unsprezece. Am acceptat incantata, desi atunci cand l-am intrebat daca ar vrea sa ne vedem si astazi, m-am intristat pentru ca nu putea veni. Totusi am acceptat si am pierdut vremea prin casa toata ziua, asteptand destul de nerabdatoare ziua care urma, in care voi implini saptesprezece ani. Mi se parea o varsta frumoasa, atunci cand toate visele se implinesc, desi ma apropia de sfarsitul anilor de liceu, ani pe care nu ii voi uita, indiferent cine ma va obliga nu voi renunta la amintirile noptilor petrecute invatand, la amintirea prietenilor mei, profesorilor mei si mai ales nu voi renunta la amintirea brunetului. Uitandu-ma la filme, navigand pe internet si pierduta in gandurile mele nici nu mi-am dat seama cum ultima zi la saisprezece ani a trecut pe langa mine, lasandu-ma sa adorm visand la ziua ce avea sa urmeze si sa marcheze un nou inceput.
Soarele a inceput usurel sa rasara, parca mai repede decat alta data si mai stralucitor decat in zilele calduroase ale verii. Era o zi in care toate florile erau inflorite, fiecare copac isi instruia crengile sa danseze fiecare dans, cerul avea o nuanta de albastru rar oglindita in ochii mei asemanatori coroanelor pomilor celor mai adanci paduri tropicale. Un taram de poveste mi s-a infatisat in fata ochilor cand am deschis fereastra camerei mele, imediat dupa ce mi-am parasit culcusul calduros. Camera mea era cu vederea spre casele si gradinele din imprejurimi, asa ca puteam vedea doar partea curata a lumii, partea magica, partea care povestea ca astazi la ora sapte seara, voi implini saptesprezece ani. Dupa ce mi-am indepartat privirea de geam, mi-am facut siesta de dimineata, am mancat un mic dejun delicios si apoi m-am indreptat spre camera mea ca sa ma aranjez. M-am imbracat destul de colorat, cu o fusta si un maiou peste care am pus un fel de vesta de blugi. In picioare mi-am pus niste opinci comode si colorate, dupa care mi-am aranjat parul intr-un mod fistichiu, care sa ma tina toata ziua, m-am machiat cu putin gloss, rimel, creion dermatograf si mi-am pus cateva bratari la mana si o pereche de cercei primiti de la parintii mei, anul trecut de ziua mea. Aratam elegant, iar hainele care erau destul de viu colorate, imi aduceau o stralucire unica. Mi-am luat o gentuta in care mi-am pus telefonul, niste bani, gloss-ul si am iesit pe usa spre casa lui Sasuke. Ardeam de nerabdare sa ajung sa-mi petrec ziua de nastere cu el, as fi sarit pe strada ca un copil de zece ani care tocmai a primit o jucarie. Eram asa de incantata, incat l-am sunat sa-i spun ca mai am foarte putin pana ajung si ca deabea astept. Brunetul mi-a raspuns ca si el este incantat si atunci cand vin sa intru pe poarta fara sa mai sun, pentru ca e deschisa, dupa care am inchis.
Nu a mai durat mult si sosise momentul mult asteptat, eram in fata portii lui si dupa cum imi spusese, am intrat fara sa mai sun. Imediat ce am intrat, in fata mea era brunetul. Am alergat spre el cu viteza si i-am sarit in brate, el spunandu-mi “La multi ani, Sakura! “. Ma tinea strans in brate, dupa care m-a sarutat tandru pe buze. Dupa ce ne-am despartit din sarut, a venit in spatele meu si m-a legat la ochi cu o esarfa fina. Acum nu mai vedeam nimic din ce se intampla. Brunetul m-a lamurit ca are ceva sa imi arate in spatele casei, am spus ca deabea astept sa vad si m-a luat de maini si am inaintat, presupun ca pe langa casa, pana in curtea din spate, pe care nu o vazusem niciodata pana acum, asa ca eram destul de curioasa. M-a intrebat daca sunt pregatita, eu raspunzandu-i ca sunt mai mult decat pregatita, iar atunci el mi-a dat jos de la ochi esarfa si imediat ce am deschis ochii am vazut ce nici nu ma asteptam si i-am auzit pe toti strigand:
-La multi ani, Sakura!
Erau toti prietenii nostri, chiar toti, in curtea din spate a casei brunetului. Era asa de frumos, ramasesem incremenita, uimita, chiar le pasa tuturor. Nu imi vine sa cred ca mi-au facut o asemenea petrecere. Era asa frumos. In curte Sasuke avea cativa ciresi, care pe acea vreme erau infloriti si imi incantau privirea, iar de trunchiurile lor puternice erau agatate ghirlande de toate culorile si formele. In rest cele cateva baloane erau agatate de gardul care inconjura curtea, de scaune si de crengile frumosilor ciresi. Langa mine era un ring de dans improvizat, in fata, aproape de capatul curtii era o masa mare la care aveam sa mancam si in stanga, pe iarba erau cateva paturi, acolo aveam sa jucam cate ceva. Doar daca aruncam o privire la tot ce imi pregatisera, stiam ca va fi o petrecere grozava.
Alaturi de Sasuke am inaintat catre toti prietenii nostri care mi-au inmanat cadouri minunate. De la Hinata primisem o pereche de cercei din argint si o bluza minunata, de la TenTen niste opinci foarte frumoase care, spre uimirea mea, imi veneau perfect si un CD cu Rihanna. Restul fetelor daruindu-mi accesorii exact pe gustul meu. Baietii s-au axat pe bijuterii, pot spune ca chiar se pricep la asta. Numai Naruto mi-a dat in afara de bratara si un urs de plus. Totusi, cadoul lui Sasuke era cel care deja avea o poveste, un trecut. Brunetul imi oferise in dar un minunat medalion din argint pe care scria cu litere stralucitoare “SS”, initialele noastre. Apoi brunetul mi-a spus “Deschide-l”, asa ca am deschis lantisorul. Pe una din parti era semnul familie mele, familia Haruno, iar pe celelalt era semnul familiei lui, familia Uchiha plus o poza cu noi doi pusa intr-o rama pe care erau foarte multe poze, tot cu noi. I-am multumit dandu-i un scurt sarut pe buze, ca mai apoi sa inceapa petrecerea.
Petrecerea a fost plina cu ore de dans, glumele au curs imediat ce ne-am asezat la masa, iar jocul “adevar si provocare” a devenit mai amuzant decat stiam. Pana si atunci cand cineva alegea adevar, intrebarea era pe atat de amuzanta pe cat era si raspunsul. Petrecerea a tinut si dupa apusul soarelui si sincer ma bucur ca ne-am scaldat sub razele soarelui, desi mi-ar fi placut sa stam mai mult pe seara, pentru ca iubeam aceea atmosfera misterioasa in care nu stiam sigur daca in fata mea era brunetul sau Naruto. Dar opt ore de distractie si ras ne epuizasera, asa ca eu si brunetul i-am condus pana la poarta de unde toti au plecat cu pasi marunti cantand versurile melodiilor de la petrecere. Dupa ce s-au indepartat considerabil de casa brunetului, am inchis poarta, iar eu am spus:
-Mai bine as pleca cu ei, se face tarziu si chiar daca nu e nimeni acasa, cred ca ar trebui sa plec.
-Hei, dar ce-ar fi daca ai ramane peste noapte. Eu nu ma supar, acum depinde de tine daca accepti, spune el sperand din tot sufletul sa spun da.
-Dar tatal tau si Hana?
-Tata e plecat intr-o calatorie de afaceri, iar Hana e plecata intr-o excursie, asa ca nu mai e nimeni in afara de mine.
-Bine, daca tu ma rogi asa frumos... Am continuat eu lingusindu-ma.
-Hei, daca nu vrei, nu te obliga nimeni, a spus Sasuke crezand ca o fac doar ca sa nu-l supar sau ceva asemanator.
-Stai linistit, chiar vreau sa raman.
-Perfect... A spus el lundu-ma in brate precum pe o mireasa si ma invarti de cateva ori, facandu-ma sa rad.
Apoi imi rapi buzele intr-un sarut lung si tandru dupa care parca asteptasem toata petrecerea. Dupa ce am strans ce ramasese in urma petrecerii ne-am dus in casa si am incalzit niste pizza ca sa mancam si noi ceva. Apoi ne-am asezat la televizor desi eu nu prea puteam sta jos nici macar o secunda si vroiam sa sar, sa simt ca inima o ia razna si sa-l sarut pe brunet de cate ori ar putea fi posibil. Am decis pentru inceput doar sa il sarut, el oprindu-se din butonatul telecomenzii, ramanand pe un program de muzica. In timpul sarutului a inceput o melodie care nu-mi placea, una care imi aducea aminte de Ayame. Asa ca din pacate a trebuit sa intrerup sarutul, desi as fi ramas patrunsa in el toata viata si l-am rugat pe Sasuke sa schimbe. Dandu-si seama ca am oprit sarutul doar din cauza unei melodii, mi-a raspuns intr-un fel pervers si sec:
-Nu vreau, obliga-ma!
-Bine, daca nu ai vrut cu frumosul, am spus infascand o perna de pe canapea, ca mai apoi sa-l lovesc pe Sasuke direct in cap.
Atunci a infascat si el o perna incepand sa ma loveasca, mult mai usor fata de cum il loveam eu. Apoi a inceput sa ma gadile incercand sa imi distraga atentia si sa ma ia pe sus, lasandu-ma fara aparare. Dar, desi razand in hohote, am reusit sa fug si am inceput sa ne alergam pe scari, prin camera Hanei, prin camera tatalui sau, pana am ajuns in camera lui. Acolo m-a incoltit, dar am luat o perna de pe patul lui, crezand ca poate il voi speria, incercand sa-l amenint. Dar nu a fost cu putinta pentru ca el s-a inarmat cu un cearceaf. Am inceput sa rad la vedere lui si nu stiam unde sa mai fug, radeam atat de tare, eram atat de fericita... Am incercat sa-l ocolesc dar m-a prins cu cearceaful, punandu-l in jurul taliei mele si tragandu-ma langa el, lipita de trupul lui. Si-a apropiat buzele de ale mele, le-a atins suav si incet ca mai apoi sa ma sarute mai tandru si mai adanc ca niciodata. Ne-am sarutat ceva timp, mai luand cate o gura de aer printre saruturile pline de dragoste. La un moment dat a dat drumul cearceafului si m-a luat in brate, picioarele mele incolacindu-se in jurul lui. A inceput sa mearga usor catre pat, in timp ce ne adanceam din ce in ce mai mult in sarut. Ma tinea cu grija, in timp ce eu ma jucam cu suvitele lui negre. M-a lasat usor pe pat, punandu-se peste mine, inca sarutandu-ne. I-am simtit mana cum imi atinge abdomenul, dupa care spatele, inaintand cu mangaierea spre sutien. Imediat ce a ajuns la el, l-a deschis, ca mai apoi sa rupa sarutul ca sa imi poata da jos maioul pe care il purtam. Cu ocazia asta s-a uitat adanc in ochii mei, probabil vrand sa vada daca chiar vreau sa ma daruiesc lui. Chiar vroiam sa fiu a lui, acum mai mult ca niciodata. Dupa ce mi-a indepartat si sutienul a inceput sa-mi maseseze usor unul din sani, facandu-ma sa scot un icnet de placere. Imediat mi-a acoperit buzele cu un sarut lung. Acesta a inceput sa coboare pe pielea mea, pe pieptul meu ajungand la unul din sfarcuri, limba lui a inceput sa se joace in acel loc, nou pentru ea, facandu-ma sa scot sunete de placere din cand in cand. Instinctiv am inceput sa-i ridic tricoul pe care il purta, aruncandu-l pe undeva prin camera. El mi-a dat jos fusta incetul cu incetul, inca jucandu-se cu sfarcurile mele care se intarisera. In timp ce primeam alt sarut, i-am deschis cureaua, pantalonii lui ajungand printr-un alt colt al camerei. Dupa care a inceput sa-mi indeparteze usor chilotii cu palmele sale fine. A inceput sa-mi maseze usor zona intima, facandu-ma sa scot sunete de placere, pe care le-a acoperit cu saruturi tandre. Am simtit cum ma patrunde cu doua degete, facandu-ma sa-mi adancesc usor mana in parul lui. Si-a dat jos boxerii aruncandu-i pe undeva, dupa care s-a uitat atat de atent in ochii mei, la inceput credeam ca s-a intamplat ceva, dar dupa mi-am dat seama ca mai avea nevoie de o ultima aprobare. Am dat din cap, pregatindu-ma ...
Am simtit ca ma patrunde usor incercand sa nu-mi provoace o durere asa mare, desi a incercat imposibilul. Am simtit o durere puternica care m-a facut sa inclestez pumnii si sa scot un mic sunet de durere. Am simtit cum o dara de sange se scurge pe piciorul meu. Brunetul a inceput sa faca miscari de dute-vino incet, crescand treptat viteza, nu inainte sa-mi mangaie chipul. Usor, usor durerea s-a transformat in placere, o placere nebunatica care ne-a facut sa obosim dupa ceva timp. Mi-a dat un ultim sarut si s-a ridicat de pe mine ducandu-se la baie sa arunce ceva. Mai mult ca sigur, acel ceva ce m-a pazit pe mine de a nu ramane insarcinata. L-am dorit atat de mult pe brunet incat nu mi-a mai pasat nici ne masurile de precautie, chiar daca totusi eram atat de tanara. S-a intors purtand o pereche de boxeri si s-a intins in pat langa mine, lundu-ma in brate, soptindu-mi:
-La multi ani, rozalia mea! Eu chicotind la auzul soaptelor sale si i-am raspuns:
-Te iubesc!
-Si eu... Imi raspunse brunetul sarutandu-mi tampla.
Ca mai apoi sa adorm in bratele lui protectoare, fiind extenuata dupa cea mai frumoasa zi de nastere pe care am avut-o pana acum si asta doar datorita singurului pe care il iubesc...


Sper ca va place si ca nu am dat-o in bara cu estetica -.- ...

#34
Eu prima, eu prima!!!
Deci eu acum sunt mai nebuna , dar am sa-mi revin :-j . Deci sa-i dam cu comentariile!
Imi place cum scrii. Nu grabesti deloc actiunea si imi dai senzatia ca sunt acolo. Mi-a placut mult cum au evoluat lucrurile cu Sasuke si Sakura si ca acum se afla amandoi acasa. Am o presimtire ca ii mai asteapta niste peripetii zdravene si abia astept sa vad ce urmeaza. Surpriza lui Sasu a fost draguta , nici chiar eu (fiind cititor), nu mi-am dat seama ca urmeaza o petrecere surpriza. Am vazut ca ai adus si hentai , insa acolo nu am de gand sa comentez fiindca eu nu ma pricep , nu am scris pana acum . Vreau sa aduci nextul repede ca sunt tare curioasa ce urmeaza.
Bye si succes:* !!!
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(

#35
La cateva insistente, am hotarat, pana la urma, sa nu las fic-ul asta balta... Mai ales ca atunci cand am postat primul capitol, mi-am promis mie ca o sa-l termin si ca ma voi perfectiona... Ar fi urat din partea mea sa-mi incalc promisiunile ;)
Si va rog, daca cititi, macar jumatate din cei care o faceti da-ti un comentariu cat de mic, cat sa nu fie spam :))...

Cap 15: Alaturi de tine...

Razele blande depaseau linia orizontului, in timp ce eu dormeam adancita in parfumul dragului Sasuke, care imi alinta simturile in fiecare moment in care imi strabatea plamanii. Corpul meu e cuibarit langa al sau, oferindu-i dragoste, chiar si in timpul in care eu dorm bustean. Mana lui era inclestata cu a mea si deodata incep sa-l zaresc, deoarece pleoapele mele incepeau sa se deschida incetul cu incetul. Vazandu-i chipul, mi-am adus aminte ce se inatamplase seara trecuta, un zambet aparandu-mi in coltul gurii si imbujorandu-ma putin. Privindu-l, nu am rezistat tentatiei sa-i ating chipul, degetele mele au alunecat pe fruntea lui, i-au gadilat pleoapele si i-au dezmierdat buzele. Cand am vrut sa-mi retrag mana si sa ma ridic din pat, Sasuke mi-a prins-o tandru si mi-a sarutat podul palmei. Dupa acest gest romantic, a deschis ochii buimac si mi-a zambit. L-am sarutat rapid pe buze si i-am soptit “Buna dimineata!” . M-a lasat sa ma ridic si am inceput sa-mi caut hainele prin camera, rusinata de faptul ca eram dezbracata, asa ca ma miscam ca un pitic cu picioare foarte scurte. Am reusit sa-mi gasesc doar chilotii agatati de veioza, in timp ce brunetul ma privea cu atentie. Vazandu-ma foarte rusinata mi-a zis:
-Vino aici!
Am venit si mi-a facut semn sa ma asez in pat. Dupa ce m-am asezat m-a rugat sa imi ridic mainile, amuzata de ce imi cerea, le-am ridicat fara sa zic nimic. Atunci am vazut ca pleaca de langa mine si se duce la sifonier, deschide usile masive si scoate de acolo un tricou albastru si vine din nou langa mine si incepe sa mi-l puna, de parca as fi un copil nestiutor. Doar ca o diferenta ar fi ca el imi atingea usor pielea, dezmierdandu-ma si lasand tricoul sa alunece cu incetinitorul. Cand a ajuns la final m-a sarutat lung si pasional. Dupa ce a incheiat sarutul, m-am ridicat de pe pat si m-am si mi-am dat tricoul jos ramanand ca la inceput, doar ca nu la fel de rusinata. Cand m-a vazut a inceput sa rada, iar eu imbufnata am zis:
-Vreau sa fac un dus, ce razi atat?
Dar gandindu-ma la situatie, am chicotit putin chiar si eu, ca mai apoi sa intru in baie fara sa mai spun nimic. Dupa ce am iesit, brunetul ma astepta stand plictisit in pat dupa o asteptare care cred ca a fost destul de lunga, avand in vedere ca am folosit gelul lui de dus, care m-a facut sa ma scald in aroma lui, un timp indelungat. I-am zambit, el ridicandu-se si venind langa mine sa ma imbratiseze. Fata lui mi-a inspectat cu atentie gatul, parul lui gadilandu-ma. Dupa un timp si-a retras usor capul, privindu-ma si a spus:
-Sper ca mai am gel de dus ...
M-a lasat sa rad si a intrat in baie. Cand am auzit dusul pornind, m-am gandit sa ma duc jos sa vad ce pot face prin bucatarie, sa-i demonstrez brunetului ca mai are cate ceva de aflat despre mine, ca de exemplu ca sunt o bucatareasa destul de buna. Am luat cate ceva din frigider ca sa fac o omleta pe care stiu sa o fac de la mama. Peste ceva timp am reusit sa termin faimosul preparat si sa-l asez pe masa, langa o farfurie cu rosii si niste pahare cu suc de portocale si grape-fruit. Brunetul era deja asezat la masa, cand eu am terminat. Dupa prima gura, nu am crezut ca se va intampla ce a urmat. Sasuke s-a oprit din mancat si s-a uitat la mine foarte uimit. Speriata, l-am intrebat:
-Nu-ti place? Daca vrei pot sa-ti fac altceva.
Dar nu era asta. Brunetul s-a ridicat de la masa si s-a indreptat spre un dulap, facandu-am sa-mi intorc capul si sa-i urmaresc miscarile. A luat ceva si dulap si in fata mi-a pus o hartie pe care era o reteta, reteta omletei pe care o facusem. Era scrisa pe o foaie destul de fragila si un scris frumos, de mana o acoperea. Dupa ce am terminat de citit, brunetul m-a intrebat:
-Asta e reteta?
Eu am dat din cap, dupa care l-am intrebat ce este neinregula. S-a uitat la mine si mi-a spus ca este reteta mamei lui pe care i-o facea destul de des, atunci cand era in viata. I-am spus ca imi pare rau, pentru ca parea foarte trist pentru ca i-am adus aminte de mama lui. S-a uitat la mine si m-a rugat sa ma ridic. Ma asteptam la ceva rau, nu stiu de ce, dar sangele fierbea in mine, desi ma simteam ca un cub de gheata, dar nu atat cat sa tremur in fata celui care ma iubeste. Imi era frica ca l-am ranit vrand sa-i fac o bucurie. M-am ridicat si m-a imbratisat puternic si mi-a multumit. Am ramas inleminta, zambind in acelasi timp, pentru ca nu am facut ceva gresit fata de el, care tocmai imi dovedise dragostea lui. Mi-a spus ca eu sunt singura care stie sa faca asta, exact ca mama lui. Mi-a spus ca si Hana a incercat, semana putin, dar ceva le deosebea. Mi-am retras capul de pe umarul lui, pe care am stat sprijinita si m-am uitat in ochii lui, incantata ca i-am daruit ceva ce credea ca nu va mai primi vreodata. Dupa care l-am sarutat pasional si ne-am adancit in aceea clipa cum faceam in toate celelalte. Si eram din nou in universul nostru, defapt acum nu il mai paraseam niciodata, eram mereu uniti, eram impreuna pentru totdeauna. Si atunci cand credeam ca nimic nu poate fi mai placut decat sa-l tin in brate si sa-mi spuna ca am reusit sa-i dau ceva ce numai mama lui stia sa faca asa cum ii place lui, auzul galsului sau m-a contrazis:
-Te iubesc si esti doar a mea!
M-am bucurat atat de mult la auzul acestor cuvinte, chiar il iubesc. Asa a contiunuat prima mea zi la saptesprezece ani, una dintre cele mai frumoase zile de pana acum. Am stat la Sasuke acasa, am ras alaturi de el si mereu la sfarsitul fiecarui raset ne uneam buzele iarasi si iarasi si iarasi... Dar totul are un sfarsit si tatal brunetului, impreuna cu Hana au ajuns acasa si cum mai era doar o ora si incepea sa se intunece am decis sa plec. Pacat a fost ca Hana si Yoshio aveau nevoie de ajutorul brunetului, asa ca oricat de mult ne-am fi dorit sa mai petrecem ceva timp impreuna, nu s-a mai intamplat. Mi-am luat la revedere de Hana si Yoshio dupa ce mi-au inmanat niste cadouri foarte dragute: un lantisor din argint si o bratara impletita foarte frumoasa. Apoi l-am sarutat inca o data pe Sasuke si am parasit casa cu toate cadourile primite si cu amintiri ce nimeni, niciodata nu va putea sa mi le ia.
Am mers destul de repede, asa ca am ajuns acasa precum un fulger, dar tot drumul am avut o senzatie destul de infricositoare, una care m-a facut sa ma uit in spatele meu de foarte multe ori. Am simtit tot drumul ca sunt urmarita obsesiv de cineva cunoscut, cineva care mi-a facut rau. M-am speriat putin, dar nimic nu s-a intamplat, probabil a fost doar imaginatia mea, care de multe ori mi s-a spus ca este foarte bogata, asa ca am dat frica la o parte si m-am concentrat sa ajung acasa pentru ca parintii mei aveau sa vina si sa sarbatoresc si cu ei ziua mea.

Astept pareri ;)

#36
:d:x:d
Pot sa spun ca ai inceput sa te indrepti, devi mai buna. :x
Imi pare rau daca com care ti l-am dat atunci t-au suparat, eu nu vreau sa supar pe nimeni, stiu cat este de greu sa faci o pov asa ca nu am de gand sa sar la nimeni in cap. Esti destul de buna dar tot mai ai de invatat, nu atragi atentia cititorului si acest lucru este cam important.
Descrierea este buna dar mai ai de exersat la decor :x, nu ai spus cum arata baia, scz daca ai descris-o in capitolele anterioare dar la cate pov citesc ma mir cum de retin numele.
Actiunea nu este grabita lucru la care iti dau nota 10 :x
Dialogul este bunicel, nu este sec dar nu prea trage atentia.
Ideea este una obijnuita.
Asa cum spun la toate persoanele la care las com "Imi pare rau daca vam suparat"
:x:x:x Bafta la sris:x:x:x

#37
Mi s-a sters comm'ulX(
N-are nimic mai postez odata:))...Deci in sfarsit ai adus un nou capitol:x
Continuarea mi se pare destul de buna, chiar daca nu se intampla prea multe..
Descrierea este foarte buna, dialogul este prezent si el , este putin dar nu are nimic;). nu ai grabit actiunea la alte extreme si asta imi place;)
Chiar ma bucur ca nu te-ai lasat de el si ca l-ai continuat:x
Astept next'ul:))
Succes!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#38
Ti - am spus ca - mi place ficul tau ;;)
Asaaaaa : >
Mi - a placut capitolul , la fel ca si celelalte . Tin sa mentionez ca ai evoluat foarte mult .
Descriere , actiune , dialog sunt toate acolo unde trebuie .
Greseli de tastare - n - am gasit , dar nici n - am stat sa le caut . Fiecare mai greseste .
" -Sper ca mai am gel de dus... " nu stiu de ce , dar la faza asta chiar am ras : ))
Si mai a fost si " Te iubesc si esti doar a mea ! " asta a fost geniala in opinia mea .
Ah , si vreau urmatorul capitol . . . Now : ))
Si sper ca nu il vei lasa balta : - w
Anyway , spor la scris , sweetheart >:d<

punct.

#39
Am venit cu ULTIMUL capitol.

Cap16: Un glont putea face diferenta

Alb. Doar asta pot vedea. Tavanul camerei in care de ceva timp imi pierdeam vremea, secundele vietii care se scurgeau fara sa le dau atentie. Era o zi prea monotona ca sa-i dau atentie. Eram tinuta parca de lanturi dintr-un metal ruginit in intregime, intr-o camera fara culori, viata, frumusete, sentimente, oameni, lucruri... Fara nimic. Doar niste sunete difuze imi tineau corpul conectat cu exteriorul, pentru ca in momente ca acestea vroiam sa ma inchid cu totul in interiorul meu. Aceste sunete erau ale picaturilor de apa ce se loveau de universul in care traiam. Dupa ce se loveau puternic, alunecau lasand urmele lor cristaline peste intregul tinut. Cate un fulger lumina totul, chiar totul si tunetele ma faceau sa tresar din cand in cand, dupa ce isi faceau aparitia.
Eram singura, plictisita si lipsita de viata. Parintii mei erau din nou plecati, prietenii mei erau si ei disparuti prin alte locuri, iar dragul Sasuke era si el plecat de vineri si avea sa se intoarca in seara asta. Era o zi de sambata, in care deobicei radiam prin imprejurimi, dar acum ma simteam uitata, nefolositoare celor din jur care au atatea de facut, iar eu... doar as sta in drumul lor deja bine batatorit. Ma simteam goala pe dinauntru, nu suportam gandul ca existenta mea din fiecare minut nu apartine unui lucru important macar in viata unui singur om. Eram atat de ametita de acest sentiment, ma facea sa ma deconectez de ce ma inconjoara, sa ma inchid in mine, dar...
Ceva m-a facut sa revin la lumea in care fusesem lasata sa traiesc, am fost lasata in grija ei. Mai exact sunetul strident al telefonului m-a anuntat ca am primit un mesaj, Extrem de fericita ma uit de la cine e. Aflu incantata ca e de la Sasuke. Nici ca se putea mai bine, ajunsese acasa si venea la mine intr-o jumatate de ora. Atata rabdare puteam avea stiind ca in curand Sasuke va veni sa-mi fie alaturi si sa contez in sfarsit pentru cineva in aceasta zi. La cat de incantata am fost, m-am dus sa-mi aranjez putin parul si sa ma imbrac in ceva care sa se potriveasca cu starea mea de spirit. Dupa ce am terminat m-am asezat pe canapea, privind in gol, deja pierzandu-mi rabdarea, care ajunsese la limita limitelor. Aveam o nevoie nebuna de al saruta sau de a-l tine in brate, doar sa fie aproape, sa stiu ca e langa mine. Nevoia mea exasperata a fost mult mai mare atunci cand am auzit soneria. Nici nu m-am mai uitat prin vizor, stiind ca sigur este el. Am deschis usa intr-o viteza de luat in seama si cand am vrut sa-l iau in brate, am constatat cu stupoare ca in fata usii nu este brunetul meu.
M-am uitat lung la persoana din fata mea, inainte sa-i adresez idiotului cateva cuvinte care sa-l faca sa plece. Era cineva pe care uram sa-l vad, nu-i suportam caracterul, modul de a fi si cel mai presus nu suportam ca de doi ani se dadea la mine fara incetare, in cele mai deranjante moduri. Era Mitzuji, acel baiat din cauza caruia m-am certat atat de rau cu Sasuke. Cel care ma sarutase in aceea zi… Nici nu vroiam sa-mi aduc mainte acele momente pe care le dadusem uitarii de mult timp. Se uita la mine ca un prost si nu spunea nimic, nervoasa ca imi strica buna dispozitie spun :
-Ce dracu’ vrei ? Nu vezi ca am treaba ? Hai pleaca !
Nu a spus nimic, doar ca m-a luat posesiv de gat si m-a trantit de peretele holului in care stateam. Mana lui era rece si uda, dar nu era un pericol, nu eram speriata chiar deloc pentru ca puterea mea era mult mai mare in comparatie cu a lui, puteam oricand sa scap de el. Singurul lucru care ma ingrijora era ca devenea din ce in ce mai indraznet. Dar cuvintele care au urmat din partea lui au inceput sa ma sperie imediat ce am auzit cum le rosteste :
-Asculta rozalio, eu m-am saturat de limba ta acra si de atitudinea asta ! M-ai dat laoparte ca pe o carpa si am jurat ca daca nu te pot avea, atunci nu voi lasa pe nimeni sa te aiba, sunt posesorul tau si eu aleg ce se intampla cu tine. Eu i-am pus pe tipii aia sa te violeze in iarna, dar te-a salvat superman. Apoi am incercat sa te despart de el, dar tot v-ati impacat, acum sunt chiar nervos, nu ma face sa ma gandesc la altceva pentru tine.
Desi speriata am vrut sa scap de el, asa ca am vrut sa-l lovesc cu piciorul acolo unde stiu ca doare cel mai tare. Spre uimirea mea, a reusit sa se fereasca la fix, dar am reusit totusi sa-l lovesc in burta. Nu a avut insa niciun efect, doar si-a inclestat dintii foarte putin, iar stransoarea lui a devenit mai puternica… Atunci mi se facuse frica. Mi-a desfacut picioarele cu genunchiul si si-a apropiat gura de a mea si deoarece nu vroiam niciodata sa mai am deaface cu un sarut fortat, am inceput sa ma zbat din toate incheieturile, adunandu-mi toata forta. Vazand ca nu-mi convine deloc, m-a aruncat cativa metri in fata. Daca ar fi avut mai multa forta, as fi avut un contact serios cu podeaua. Eram destul de speriata acum, ma gandeam ce mi-ar putea face cu noul lui tupeu, cu noua atitudine si cu planuri diabolice pe care mi le putea pregati. Speram ca va veni un inger sa ma salveze, sa opreasca timpul ca sa pot fugi, cat mai departe de acel baiat, acel demon care ce ii macelarea sufletul si care avea o noua tinta, pe mine. Dar ingerii nu vin decat atunci cand esti jos de tot, pamantul e rece, puterile iti sunt secatuite, inima e goala si fara putere… Acesta nu era cazul meu, puteam sa lupt, puteam sa continui, puteam sa scap de acest obsedat.
Dar, inima mi se opreste cand vad ca scoate din geaca, un inger cazut din cer, un pistol si il indreapta spre mine spunand :
-Ti-am zis : ori a mea, ori a nimanui ! apoi rase malefic precum un crimnal.
Inima mi se oprise, ingerul nu avea timp sa ajunga la mine… Mai aveam putin si cadeam jos, atat de jos incat nu o voi mai putea lua niciodata de la capat, atat de jos incat nu stiu daca voi supravietui. Inima alerga in mine si instinctiv am ridicat mainile, incercand sa ma balbai printre lacrimi sa ma lase sa traiesc. Eram atat de uimita si infricosata de noul Mitzuji, nu mai era el, acum era un demon … Lacrimile imi ardeau chipul, corpul tremura si inima mai avea putin si ceda. Asteptam ca glontul sa iasa, totul sa se spulbere si sa pot avea grja de Sasuke de acolo de sus, pentru ca pamantul este un loc rece, greu, plin de obstacole. Abea te poti salva pe tine, incercand sa-i aperi pe cei dragi. Vreau ca totul sa se termine ACUM ! Si atunci aud zgomtul armei, glontul fusese eliberat, facandu-ma sa cad in genunchi, cu lacrimile siroaie si sa aud vocea demonului ce statea in fata mea ranjind :
-Poate ca de data asta m-am indurat de tine, dar nu-ti face iluzii, vreau sa te mai chinui pana cand voi decide ca viata ta nu mai imi foloseste.
Fusesem iertata de demon si asta mi-a eliberat mintea si sufletul in acelasi timp. Moartea trecuse pe langa mine, glontul trecuse pe langa mine oprindu-se in perete. Am fost crutata, pentru ce? Sa fiu torturata pana va vrea sa ma omoare? Ce i-am facut? Atat de obsedat era? Am inceput sa tip, eram prea incarcata, iar corpul incepuse sa inghete. Sudoarea fruntii si lacrimile de pe obraji se uscau in bataia vantului ce intra pe usa ce ramasese deschisa in urma criminalului. Tremuram cu imaginea lui in minte, simplul gand la acel pistol, la glontul din perete ma facea sa plang mai tare. Niciodata nu mai vazusem moartea ca acum. Niciodata nu ma confruntasem cu nicio forma a mortii. Aceasta zi nu o voi uita, e ziua in care moartea m-a crutat. Cred ca niciodata nu voi mai fi ca inainte, voi trai cu frica de acest om, cel putin in acele momente tremuram si lacrimile nu-si gaseau momentul in care sa se opreasca, curgeau fara voia mea... Eram o bomba care era pe cale sa explodeze.
Atunci pe usa a intrat cineva. Nu am auzit cine, dar primul lucru pe care am simtit ca trebuie sa-l fac, a fost sa-mi strang mai tare genunchii la piept si sa-mi duc privirea in jos, inchizand ochii de frica. Nu stiam daca este Mitzuji sau altcineva. Dar atunci aud o voce calma:
-Sakura?
Din fericire era Sasuke. Mi-am ridicat privirea si m-am uitat atat de adanc in ochii lui care erau disperati. Nu stia ce patisem. Iar eu nici nu aveam puterea sa ma ridic de pe podeaua rece. Brunetul, mult mai calm in astfel de situatii, a inchis usa si a venit langa mine cu o patura. Eram uda de la lacrimi si picaturile de ploaie in care criminalul ma chinuise. Sasuke, care era foarte confuz, m-a intrebat daca sunt bine. Eu nu am avut puterea decat sa plang si sa-l tin in brate. Imi soptea cuvinte linistitoare, dintre care eu auzeam doar:
-Spune-mi ce s-a intamplat! Te rog, lasa-ma sa te ajut!
Vazand ca nu e nicio cale sa scoata de la mine vreun cuvant, m-a rugat sa ne asezam pe canapea. Apoi s-a dus la bucatarie sa-mi faca un ceai cald, nu inainte sa-mi aduca un prosop. Calmul sau si cuvintele m-au facut sa-mi dau seama ca nu sunt singura. Parintii mei, prietenii si in special el ma vor ajuta sa continui, sa scap de acel criminal, mai ales ca politia l-ar putea prinde usor, pentru ca pana la urma era un elev de liceu care inca statea in casa parinteasca. Nu avea alt loc unde sa stea fara sa trezeasca suspiciuni. Aceste ganduri ma imbarbatasera si tocmai atunci Sasuke venea cu cana de ceai. Mi-a dat-o si am luat o inghititura zdravana ca sa ma incalzesc si ca sa-mi pot umezi gatul. Atunci vad mana brunetului cum se intreapta spre gaura din perete. De acolo a reusit sa scoata glontul la care s-a uitat indelung, ca mai apoi sa ma intrebe aproape disperat:
-Sakura, spune-mi cine a fost aici!
-Mitzuji! A vrut sa ma violeze, am spus aproape soptit.
-Cand?
-Inainte sa vi tu. Dupa ce a incercat sa ma violeze, m-am impotrivit si a scos pistolul, spun eu cu ceva mai mult glas.
-Ai patit ceva?
-Nu, sunt bine. A spus ca ma cruta, dar numai ca sa ma mai chinuie pana cand va decide el ca trebuie sa mor, am spus inghitind in sec.
-Putea sa te omoare! Sakura, ce ai facut? Puteai sa mori! spuse brunetul foarte nervos.
-Stiu! Nu trebuie sa tipi! Si de ce insinuezi ca a fost vina mea?
-Nu tip! Tu esti cea care inca putin si din cauza tupeului ajungeai moarta!
-Sasuke, ce tot spui? il intreb mirata, nu intelegeam de ce ma acuza.
-Spun ca nu trebuia sa te impotrivesti, tu nu te-ai gandit la consecinte?
-Vorbim despre Mitzuji, acel iepuras obsedat! Si in plus, nu tu erai cel care spunea ca de ce nu ma impotrivesc?
-Cand am zis o astfel de prostie? spunea el plin de sine tipand.
-Cand era sa fiu violata, desteptule! Atunci a fost tot mana lui, el i-a angajat pe tipii aia! El a incercat sa ma desparta de tine! El! Nu mai tipa la mine! Crezi ca mie nu mi-a fost frica sa fiu la un pas de moarte? Asa crezi? Atunci inseamna ca-ti lipseste o doaga! Pleaca! Nu vreau sa te vad!
Dupa ce am spus asta, am simtit un nou glont. L-am auzit la fel de tare ca pe cel real, doar ca acesta m-a lovit, drept in inima. Nu intelegeam de ce Sasuke era asa rau, asa plin de sine, crezand ca eu sunt vinovata. Nu aveam de unde sa stiu ca micul obsedat va deveni un criminal. Nu aveam, de unde sa stiu ca asa va reactiona, iar el nu intelegea asta. Nu intelegea prin ce trec, asa ca am intrat in camera mea si am trantit usa. Am inceput sa plang. Cel caruia ma daruisem si cel in care aveam nespusa incredere si pe care il iubeam neconditionat vroia sa ma faca sa-l urasc? Ce era cu el? Ce se intramplase? Parea ca nu mai e el de cand vazuse glontul. Lumina din ochi i se schimbase, expresia fetei de asemenea, probabil si in interior ceva se intamplase, ceva ii orbise gandirea. Dar nu mai vroiam sa aud si nici nu mai puteam sa imi aud gandurile din cauza lacrimilor si din cauza suspinelor. Am stat asa putin timp, ca mai apoi sa aud usa. Nu puteam sa vad persoana, pentru ca eram in pat, cu spatele spre usa, dar banuiam ca e Sasuke. Asa ca mi-am oprit gandurile si am incercat sa opresc suspinele, asteptand sa vad ce va face. Inima imi spunea ca ii pare rau. Am avut curajul sa ma intorc si sa-l privesc in ochi. Disperarea dinautrul verdelui de smarald al ochilor mei se putea citi usor, nu trebuia sa ma cunosti ca sa-ti dai seama ca eram pe marginea prapastiei.
S-a apropiat sfios de pat si s-a pus la nivelul acestuia. Mi-am coborat privirea in acelasi timp cu trupul sau si cateva lacrimi au inceput sa alunece pe chipul meu inghetat. Mana lui s-a apropiat usor de obrazul meu si a incercat sa-mi opeasca lacrima. Mana lui era calda, chiar fierbinte in comparatie cu chipul meu, asa ca mi-am pus mana peste a lui incercand sa mi-o incalzesc. Mi-a zambit, iar asta ma facea sa cred ca e bucuros ca era acolo sa ma incalzeasca. Dar totusi inca nu spusese nimic, dar:
-Sakura, esti bine? Ma intreba cu jumatate de voce.
-Nu, i-am raspuns sec.
-Imi pare rau! Chiar sunt prost! Cum sa iti spun ca nu trebuia sa te impotrivesti! Daca nu te impotriveai poate de viola si dupa cine stie ce idei ii mai veneau. Nu m-as fi asteptat la asta de la Mitzuji si probabil nici tu. Imi pare rau ca te-am acuzat pe degeaba. Tu esti victima aici si ai nevoie de cineva sa fie alaturi de tine, iar eu mi-am dorit din totdeauna sa fiu alaturi de tine si sa te sprijin si sa te ajut, asa ca te rog, ma lasi sa-ti fiu alaturi in continuare?
-Cum sa nu te las, prostutule? Te iert! Sunt sigura ca nu ai vrut sa spui lucrurile alea.
-Chiar nu am vrut si...
-Shh... Gata, am zis ca te iert.
Nu a mai zis nimic. Doar mi-a atins usor obrazul si mi-a sarutat usor fruntea. Acum, ma simteam in siguranta. Mi-a adus si un ceai, un alt prosop, o patura mai calduroasa si un calmant. Apoi s-a asezat langa mine in pat si m-a tinut delicat in brate, mi-a mai soptit de cateva ori ca-i pare rau si am hotarat sa mergem la politie a doua zi. M-a tinut in brate atat de protector, imi saruta tampla, pielea gatului, fruntea si din cand in cand buzele. Ne-am uitat la un film si stiu ca inainte sa adorm, l-am auzit spunandu-mi:
-Voi avea mereu grija de tine, voi fi mereu de partea ta si te voi sprijini. Voi fi mereu alaturi de tine!
-Te iubesc…
-Si eu, mai mult decat iti poti vreodata imagina…
Si apoi am adormit in bratele sale. De atunci m-a ajutat mereu sa trec peste toate. Mituji a fost cercetat si prins. Se pare ca era singurul din oras care comandase gloante ca acela sin peretele meu si se pare ca avea mai mult de 25 de ani si parintii lui erau niste oameni platiti. Niciodata nu vom stii care era planul sau adevarat si complet. Important este ca a ajuns la inchisoare si va mai sta acolo mult timp. Ne-a pacalit pe toti, in special pe mine. Dar pana la urma a trebuit sa-l dau uitarii. In prezent eu sunt la facultatea de drept, iar Sasuke la cea de arhitectura. Avem un mic apartament impreuna si probabil ne vom continua viata impreuna. Nu stiu ce se va intampla, dar acum stiu ca il iubesc si ca ma iubeste si asta e tot ce conteaza. Mai tarziu vom vedea…


Acesta este sfarsitul fic-ului. Stiu ca este putin aiurea ca s-a terminat fix acum, dar sincer nu puteam sa-i gasesc un sfarsit mai bun decat acesta. Asa am simtit ca trebuie sa fac. Astept pareri, chiar foarte multe, avand in vedere ca acesta este sfarsitul.

#40
Hei :D
Da, nu am mai comentat, dar iti spun acum ca imi place foarte mult acest fic.
Iar ultimul capitol a fost plin de actiune. Totusi, pe la sfarsit actiunea mi s-a parut putin cam grabita :-? Descriere ai avut, iar mie mi-a placut foarte mult. Dialogul a fost si el prezent si destul de ok.
Sasuke a reactionat cam urat :-? oricum, eu ma asteptam ca dupa cearta aia sa se desparta, iar el sa o ajute de la distanta :-? Si Sakura... a fost foarte plictisita si deprimata in acea zi... hmm la ultima parte a parut foarte mandra :)) Facultate de drept? frumos ales, desi am inteles ca e destul de grea...
O mica intrebare: Va exista sezon 2? pentru ca mi s-ar parea destul de interesant o posibila continuare.
Felicitari pentru un fic bun!
P.S.: Ăăă... nimic 4
[Imagine: 40241432_UBASAWIFV.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  M-ati schimbat luiza_alexandra 25 13.199 13-09-2012, 11:13 AM
Ultimul răspuns: luiza_alexandra
  ViaÅ£a m-a schimbat ... Pustoaica_cu_ochii_verzi 11 5.461 02-10-2010, 02:42 PM
Ultimul răspuns: crazy little red


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)